Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/153240/fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3.32882

Padesát odstínů (3.)

Fifty Shades Freed (2011)

Vydáno:, XYZ

trudoš
03. prosince

Přitrouble puberťácké jako druhý díl, jen s tím rozdílem, že jde o vyvrcholení trilogie. E. L. Jamesová se však soustředí jen na milenecké dohadování o právech ve vztahu, díky čemuž na zápletku nezbylo místo. Ovšem koho by nějaký ten děj zajímal. Soulože tu jsou a vlastně asi nejpovedenější v celé sérii, přičemž nechybí ani e-mailová korespondence, jejímž prostřednictvím autorka předvádí svůj talent pro romantické blábolení. Nicméně nejhorší jsou její pokusy hrát na strunu čtenářova svědomí skrze životní hodnoty. To už se i kýč začíná červenat. Přesto příběh občas růžky vystrčí, ale možná by bylo lepší, kdyby to nedělal, protože je to ještě horší, než kdy dříve. Uměle naivní, špatně zkomponované a hlavně logiky prosté. Obzvláště Hydeův plán na obohacení patří k těm nejblbějším od dob toho chlapíka, co se potřel citrónovou šťávou a šel vykrást banku v domnění, že je neviditelný.
Co naplat, není špatné knihy, jen chybujících čtenářů, co si špatně vyberou. Jako třeba já a Padesát odstínů.

Disinka
20. listopadu

Poslední díl byl naprosto šílený a "vanilka" s jakou to končilo mě totálně uzemnila... čekala jsem že to bude jiné a nejsem si ani jistá jestli má vůbec smysl číst knihu Gray...

shay
19. listopadu

Přečteny všechny tři knížky, ale tohle byl určitě nejslabší díl. Nenapínavý, většinou jsem se do čtení musela nutit. Ale co od toho taky čekat, když už to mělo být v podstatě jen zakončení příběhu.

EffyMerillis
16. listopadu

Tuto knihu jsem nedočetla. První dva díly jsem přečetla se zápalem, ale poslední mě už tak nezaujal. Začala jsem se během čtení hodně nudit a už jsem se nedonutila ji dočíst. Prý se to později zase rozjede, ale prostě už mě to nepřitáhlo. Moc romantiky na to, jak to začalo a já nejsem na "lásenky".
Zfilmovaný jsem viděla díl první a byla jsem zklamaná, udělali z toho prostě tuctový romantický film. Jasně, kdyby to bylo jako v knize, asi by to byl porno film. Další díly jsem neviděla.

veronika9143

Není to zrovna vychvalovaná trilogie, ale proč ji tedy četlo přes dva tisíce lidí? No protože jsou všichni zvědavý na tvrdý sex v knize. Celá trilogie je o ničem, ale je to erotická trilogie, takže svůj účel splnila. Hezký, bohatý, zvrácený a k tomu hloupá, naivní a nezkušená. Plus hodně moc sexu a máte počteníčko pro dámy na večery. Osobně jí hodnotím průměrně, nic nedala, ale zase taková blbost to není. :-D

hroneczek

Závěr dobrý, všechno dobré. Líbilo se mi.

Petra024

Parádní zakončení trilogie. Knížka byla užasná. Jsem velmi spokojená.

Suzie1994

Parádní vyvrcholení trilogie. Jsem nadmíru spokojená s koncem.

jitka7
13. říjnaodpad!

HAHA... toto je erotický román nebo komedie??? Co víc k tomu dodat. Možná i akční film. Vždyť Ana je taková hrdinka. Pane bože, to je slátanina. Je jedno, kolik peněz tato trilogie vydělala. Faktem je, že je to srašná srajda.

Demonius

Třetí kniha u mě čtena s ještě menším zájmem, než druhý díl... chápu proč se to někomu může líbit, ale též chápu i stranu, která by s tím leda odháněla otravné mouchy... můj názor na celou sérii může už jen další film. První díl byl strašný, druhý tragický a třetí?

Samery
06. říjnaodpad!

První kniha kterou dobrovolně odkládám. Ještě nikdy jsem nic takového neudělala. Děj mi přijde nudný, vleklý a neustále dokola se opakující. Kniha mě velmi zklamala, ale nepřekvapila. Předchozí díly na mě také dojem neudělaly, ale alespoň jsem je dokázala přečíst.

NikolIris

Posledný a tiež veľmi vydarený diel. Jednoducho po skončení 2.dielu ste museli siahnuť po tomto, pokiaľ sa vám knižná séria páčila. A mne áno. Koniec sladký, milý, ale nevadilo mi to. Nečítam veľa takých kníh, resp. som prečítala len tieto a Twilight, tak asi preto :D

sd1992

Rozhodně nejlepší díl ze série. Až jsem byla mile překvapená.. :) Zase si nechávám pozitivní iluze do doby, než mi je zkazí film.. :D V tomto díle už převažuje spíše ta romantická, než erotická stránka :) ale to se koneckonců dá v poslední díle očekávat.. jako za mě dobrý... :) Jednou se to dá krásně přečíst určitě.. znova to číst asi nebudu, ale líbilo se mi to :)

makynka911

U série mi přišlo, že knihy jdou po řadě, ale obráceně. Vyvrcholení a nejlepší děj pro mě zůstává v první knize. Druhá kniha byla také úžasná, i když jsme z erotiky a napětí z odhalení Greyovy minulosti přešli spíše v romantiku a detektivku. Ale i tak se to dalo skvěle číst. Ale třetí díl to zabil, nebo spíš byl navíc. Každopádně se u série dá spokojeně relaxovat :)

Adelajda_4

Trilogii jsem načala, tak jsme si řekla, že ji také dočtu. Nic převratného od toho nečekejte, děj vcelku o ničem, erotika také skoro žádná, je to takový slabý podprůměr, kdyby kniha neměla takovou reklamu, ani pes po ní neštěkne.

Romžiry
11. červenceodpad!

Nedočteno. hrůza.

Marfuška89

Nejlepší trilogie. :)

Sweet-jahudka

Už od začátku jsem věděla celý děj a jak kniha skončí. Hlavně tenhle díl kopíruje předešlé dva a milostné scény mě vůbec nebavily, spíš mi to přišlo už směšné. Ale aspoň tam bylo pár scének popsaných z Christianova pohledu, což mě příjemně překvapilo.

ankaras

Ač autorku ani její první dílo nemusím a mám z něj až osypky, musím přiznat, že dokáže čtenáře k této slátanině připoutat, protože jen "z povinnosti" jsem to opravdu dočetla až do konce.

Nita17

A žili spolu šťastně až navěky. To to trvalo. Na vypnutí fajn.

wiix

Ja neviem...Chcela som byť veľmi kritická a uviesť tento všeobecne uznávaný brak ešte hlbšie do temnoty, ale načo? Každý už svoj predsudok má a nikoho nebudem presviedčať, že po Tolstom či reportážnej literatúre od Absyntu je toto super oddychovka, v ktorej mi vadí plno vecí, ale neskutočne pri nej vypnem.

a.nnysek

Celá trilogie se mi líbila, ale tohle byl nejslabší díl.

taikatalvi
13. květnaodpad!

Jeden veľký otras, prečítané iba kvôli tomu, lebo som chcela vedieť čo je na tom také úžasné. A nič. Z Anastasiinej vnútornej bohyne mi bolo na grc, to večné nazývanie pán Grey, pani Greyová mi liezlo na nervy a tá kniha by mohla byť o 200 strán tenšia a vôôôôbec nič by sa nestalo.

oolinkaa

ufounek173 - dneska dočteno ;)

ufounek173

oolinka-přečti si i Grey,taky se ti bude líbit.

oolinkaa

a mě se to líbilo..jako kdyby to mělo o 150-200stran méně, nic by se nestalo, ale i tak super.. předchozí díly jsem nečetla, pouze viděla v kině, ale toto jsem si musela přečíst, abych věděla, jak to s A. a Ch. dopadne.. a prostě super.. sice více zápletek, než bylo potřeba, ale alespoň se to nedrželo pouze děje sex a sex, který je stále o tom samém, a nic nového nepřináší ;) konec jsem tak trochu čekala, ale netušila jsem, jak se s tím autorka popere..
za mě 4hvězdičky, těším se i na filmové zpracování

havrmoni

Zase se budu opakovat,ale smrskla bych to tak na polovic. Vlastně celá série by mohla být v jedný max dvouch knihách. Z pohledu Grey,jeho minulost a vzpomínky a Any a součastnost. To by pak byla ta správná oddychová romantika s pěkným byť sladkým koncem. Ale ten přece chceme ne? Proč bychomto jinak četli. Nebyla to ztráta času,který jsem s touto sérií ztratila i když znám lepší. Musím uznat, bylo to čtivé.

EvikU.

Celá trilogie se mi moc líbila. Jen jsem neměla chodit na film. Film je propadák oproti knize.

DenisePartridge

Ta O Šípkové Růžence se mi líbila víc.

PeťkaW.

Ehm... jak to jenom správně vyjádřit a přitom se neopakovat? Chápu, že se kniha dobře čte, chápu, že je teď in tuhle trilogii číst, chápu, že pestré sexuální scény jsou pro někoho zajímavým zpestřením, chápu i znuděné maminky, které u čtení vypnou a zapomenou na stereotyp doma... ale tohle už vážně ne. Happyend, ze kterého se lepila pusa a trnuly zuby, rádoby kriminální zápletka, která neměla ani hlavu ani patu a svou naivitou konkurovala CSI: Miami... tady je prostě všechno špatně a jak se z něčeho... takového... mohl stát bestseller, pro mě bude asi věčnou záhadou.