Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/153240/fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3.32750

Padesát odstínů (3.)

Fifty Shades Freed (2011)

Vydáno:, XYZ

makynka911

U série mi přišlo, že knihy jdou po řadě, ale obráceně. Vyvrcholení a nejlepší děj pro mě zůstává v první knize. Druhá kniha byla také úžasná, i když jsme z erotiky a napětí z odhalení Greyovy minulosti přešli spíše v romantiku a detektivku. Ale i tak se to dalo skvěle číst. Ale třetí díl to zabil, nebo spíš byl navíc. Každopádně se u série dá spokojeně relaxovat :)

Adelajda_4

Trilogii jsem načala, tak jsme si řekla, že ji také dočtu. Nic převratného od toho nečekejte, děj vcelku o ničem, erotika také skoro žádná, je to takový slabý podprůměr, kdyby kniha neměla takovou reklamu, ani pes po ní neštěkne.

Romžiry
11. červenceodpad!

Nedočteno. hrůza.

Marfuška89

Nejlepší trilogie. :)

Sweet-jahudka

Už od začátku jsem věděla celý děj a jak kniha skončí. Hlavně tenhle díl kopíruje předešlé dva a milostné scény mě vůbec nebavily, spíš mi to přišlo už směšné. Ale aspoň tam bylo pár scének popsaných z Christianova pohledu, což mě příjemně překvapilo.

ankaras

Ač autorku ani její první dílo nemusím a mám z něj až osypky, musím přiznat, že dokáže čtenáře k této slátanině připoutat, protože jen "z povinnosti" jsem to opravdu dočetla až do konce.

Nita17

A žili spolu šťastně až navěky. To to trvalo. Na vypnutí fajn.

wiix

Ja neviem...Chcela som byť veľmi kritická a uviesť tento všeobecne uznávaný brak ešte hlbšie do temnoty, ale načo? Každý už svoj predsudok má a nikoho nebudem presviedčať, že po Tolstom či reportážnej literatúre od Absyntu je toto super oddychovka, v ktorej mi vadí plno vecí, ale neskutočne pri nej vypnem.

a.nnysek

Celá trilogie se mi líbila, ale tohle byl nejslabší díl.

taikatalvi
13. květnaodpad!

Jeden veľký otras, prečítané iba kvôli tomu, lebo som chcela vedieť čo je na tom také úžasné. A nič. Z Anastasiinej vnútornej bohyne mi bolo na grc, to večné nazývanie pán Grey, pani Greyová mi liezlo na nervy a tá kniha by mohla byť o 200 strán tenšia a vôôôôbec nič by sa nestalo.

oolinkaa

ufounek173 - dneska dočteno ;)

ufounek173

oolinka-přečti si i Grey,taky se ti bude líbit.

oolinkaa

a mě se to líbilo..jako kdyby to mělo o 150-200stran méně, nic by se nestalo, ale i tak super.. předchozí díly jsem nečetla, pouze viděla v kině, ale toto jsem si musela přečíst, abych věděla, jak to s A. a Ch. dopadne.. a prostě super.. sice více zápletek, než bylo potřeba, ale alespoň se to nedrželo pouze děje sex a sex, který je stále o tom samém, a nic nového nepřináší ;) konec jsem tak trochu čekala, ale netušila jsem, jak se s tím autorka popere..
za mě 4hvězdičky, těším se i na filmové zpracování

havrmoni

Zase se budu opakovat,ale smrskla bych to tak na polovic. Vlastně celá série by mohla být v jedný max dvouch knihách. Z pohledu Grey,jeho minulost a vzpomínky a Any a součastnost. To by pak byla ta správná oddychová romantika s pěkným byť sladkým koncem. Ale ten přece chceme ne? Proč bychomto jinak četli. Nebyla to ztráta času,který jsem s touto sérií ztratila i když znám lepší. Musím uznat, bylo to čtivé.

EvikU.

Celá trilogie se mi moc líbila. Jen jsem neměla chodit na film. Film je propadák oproti knize.

DenisePartridge

Ta O Šípkové Růžence se mi líbila víc.

PeťkaW.

Ehm... jak to jenom správně vyjádřit a přitom se neopakovat? Chápu, že se kniha dobře čte, chápu, že je teď in tuhle trilogii číst, chápu, že pestré sexuální scény jsou pro někoho zajímavým zpestřením, chápu i znuděné maminky, které u čtení vypnou a zapomenou na stereotyp doma... ale tohle už vážně ne. Happyend, ze kterého se lepila pusa a trnuly zuby, rádoby kriminální zápletka, která neměla ani hlavu ani patu a svou naivitou konkurovala CSI: Miami... tady je prostě všechno špatně a jak se z něčeho... takového... mohl stát bestseller, pro mě bude asi věčnou záhadou.

kaca3606

přece jenom krásný konec

Zapinka

Třetí díl jsem četla už jen proto ať zakončím trilogii.. Ale už to nebylo ono bylo už to podle mě bylo takové moc skvělé a šťastné zakončení..no vlk se nažral a koza zůstala celá.

ufounek173

MĚ SE LÍBILA,DOBŘE SE TO ČTE A ČETLA JSEM I GREYE A SKVĚLÝ,LÍBIL SE MI PŘÍBĚH I KONEC. A JAK TADY PÍŠI,ŽE Z DONUCENÍ DOČETLI I TŘETÍ DÍL????? CO TO JE???MĚ ,KDYŽ SE KNÍŽKA NELÍBÍ A DOBŘE SE MI NEČTE,TAK JI DÁM ŠANCI A DOČTU JI,ALE URČITĚ NEBUDU ČÍST DALŠÍ DÍLY,KTERÉ SE MI NECHTĚJÍ ČÍST,JEDINĚ KDYBYCH SE TÍM ŽIVILA-TO BYCH MUSELA...NA KNÍŽKU SE MUSÍM TĚŠIT,HLTAT JI V AUTOBUSE,NA ZASTÁVCE....KAŽDOU CHVILKU...JINAK JI NEČTU.

Richelle

Nakonec přece jen Christian Grey dokáže milovat svou ženu i děti.

paprika75

Četla jsem hned, jak to vyšlo. Třetího dílu jsem se prostě nemohla dočkat ... dobrý, ale dvojka byla lepší. 4-5*

NikolkaKolka

Jak jsem již napsala u předchozích dílů.
Nechápu, proč je kniha prezentovaná jako strašlivě moc erotická kniha. To, co jsem četla ve třinácti bylo víc erotické, než tohle.
Každopádně, příběh chudé a nezkušené dívky, která se zamiluje do okouzlujícího boháče, tu byl už asi tak milionkrát. Navíc pardon, ale holka, která je hlavní postavou "erotické" knihy a ve věku 21 je ještě panna a z každého doteku je hned úplně hotová, mě dost šokuje.

Kešu1981

...a znáte pohádku o Popelce?...tak k tomu přidejte "porno" dnešní doby a voalá....paní autorce musím uznat, že si umí spočítat na čem "vydělat"....klobouk dolů :o)

Ráčkajda

Tento díl mi trval nejdýl dočíst, ale i tak se to dalo.

Pichoval

Jako v predchozich dilech na jedne strane se resi touha,sex a v pozadi se resi pribeh Greye. Videla jsem i film a knihy jsou lepsi. Ke konci mne to kniha nebavila,prislo mi to podobne jako predchozi dily.

snílkařka

Konec dobrý všechno dobré. A už žádný výprask to Fakt zabolí! A opět vyhráli hvězdy a květiny sláva!!!!!!

MartinaSladkova
07. únoraodpad!

Odpad. Ale vážně.
SPOILER: Sakra. Když spolu mají sex a Ana pronese, že malá v břiše kope a Grey na to odpoví: Hmm, má ráda sex (nebo něco v tom smyslu), tak se to zdá autorce normální?

Pettinka

První díl jsem zhltla v době kdy byly odstíny TOP a nemohla jsem se dočkat dalšího dílu. Pak jsem viděla film a ten mě hrozně moc zklamal a nějak mě to přešlo a třetí díl jsem tedy nedočetla. Až teď jsem si řekla, že ho dočtu (jsem ten typ čtenáře, co málo knížek odloží nedočtené). Přes půlku jsem se prokousávala. Na každý druhý straně sex, pořád řešili to samé. Pak ale to nabralo nějakou akci a mě to začalo bavit a konec knihy jsem přečetla jedním dechem. Takže to zas tak takové fiasko nebylo. Možná bych z toho byla ještě víc nadšená, kdyby to celé bylo shrnuto do 200 stránek. Nicméně za mě konec dojemný, skvělý. Najednu stranu cítím i "smutek" další dočtené trilogie. Takže jo, jsem spokojená :)

Doubravka1975

Knihu jsem dočetla, ať vím jak to dopadne. Celou trilogii bych shrnula do jedné knihy. Ale dalo se to číst