Padesát odstínů svobody

Padesát odstínů svobody

Ana od počátku věděla, že milovat Greye nebude snadné a společný život přinese problémy, které ani jeden z nich nepředvídal. Any se musí naučit sdílet Greyův opulentní životní styl, aniž by přitom obětovala svoji bezúhonnost a nezávislost. Grey naopak musí překonat svoji posedlost Anu ovládat a zaplašit noční můry, které ho stále sužují. Když jsou konečně spolu, spojuje je láska, vášeň, důvěrnost a leží před nimi svět nekonečných možností....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/153240/fifty-shades-padesat-odstinu-svobod-OA5-153240.jpg 3.33092

Padesát odstínů (3.)

Fifty Shades Freed (2011)

Vydáno:, XYZ

xena_petra

Velmi čtivý příběh. Chvilema docela napínavý.

Gabux

Skvělé zakončení. Rozhodně se mi líbilo nahlédnout do hlavy i Christianovi. :)
To, že kniha popisuje něco, co mnoho lidí považuje za tabu neznamená, že je to brak. Sex a celkově erotika do života patří a lidé by se měli přestat bát o tom mluvit. Kniha je napsaná dobře a čtivě. Erotických knih existuje spoustu, ale jen tato vyvolala takové pozdvižení. Právě díky tomu stylu psaní. Za mě je to fajn oddechová knížka.

KateTheBlogger

Po přečtení musím zhodnotit, že mě ze všeho nejvíc zaujal Greyův pohled úplně na konci knížky. Příběh padesáti odstínů se mi zdál až moc americký a romantický... ona a on, zamilují se do sebe i přes počáteční komplikace a společně překonají všechny překážky :-)

LP113

Ale jo, jsem spíš na severské detektivky, ale když to četli všichni.....Jako čtivé to určitě je, takže jsem musela přeci přečíst celou sérii ;-) Ale tohle byl nejhorší díl. To už byla taková romantika, že z toho mám sladko v puse.

Turmee

Pocity z předchozích dílů přetrvávají. Hodně zápletek v jednom díle. A sex se stal jen nudnou vycpávkou děje. Stejný scénář, stejné věty. Jsem ráda, že jsem se dostala na konec a možná jsem zvědavá i na Greyův pohled.

Nela.Rob

Tak jsem byla kamarádkama donucena přečíst si tu "nejlepší trilogii" všech dob. Ale bohužel jsem došla k závěru, že to je naprostý literární odpad. Ano, přečetla jsem všechny 3 díly, ale už se k nim nikdy nechci vracet.
Naprosto nesmyslný příběh, trapné dialogy, a ve finále, jeden a ten žvást pořád dokola. Tato kniha mi absolutně nic nedala. Jen jsem díky ní ztratila čas, který jsem mohla věnovat jiné knize.

Carra

Mě by teda v životě nenapadlo o něco takového v knihkupectví zavadit už jen pohledem. Pamatuji si, že když to začalo jako knižní boom a stálo se na to fronty, můj muž byl neodbytný, že mi to koupí. Dodnes si za ty vyhozené peníze fackuje. Jenom ze zvědavosti jsem to dočetla, protože, i když to bylo předvídatelné, zajímalo mě, jak ta trilogie dopadne. Počítejte s tím, že kvalita díl od dílu klesá. Dám jednu hvězdicku jen za to, že se to rychle čte.

juni

Kniha se mi vůbec nelíbila. První dva díly jsem viděla jenom jako filmy a tenhe taky, ale přišlo mi to jako strašná nuda. Nemělo to děj a bylo to předvídatelný.

daza.dt

Z celé série byla asi tato nejlepší - alespoň se něco dělo a mělo to nějaký spád. Všechny 3 díly bída.

andrea1970

Stále to samé dokola... Třetí díl už byl opravdu nudný, neustále se opakující scény... Trvalo mi dlouho, než jsem ho dočetla.

Szekynka

Nejedná se zrovna o knihu plnou zvratů, kde by na čtenáře čekalo nějaké překvapení, vše dopadne tak nějak předvídatelně. Nicméně je to oddychové čtení s trochou toho sexu, snění a pohádkového života.

Alex.Barunka

Kdyby se to seškrtalo na polovinu, nic by se nestalo.

tabaluga

Knihu jsem přečetla ale pro mne to byl brak

lenysek69

Třetí díl byl srovnala s prvním dílem, co se týče zajímavosti. Stejně tak, jako u prvního dílu, čekáte, jak to bude probíhat, tak u třetího dílu čekáte, jak to asi dopadne. Za mě byl tedy třetí díl super.

Jeckyyy

Celkově mě nezaujal první ani druhý díl....kniha ani film. Ale díl třetí už se mi líbil, byl víc akční tudíž i na film se dalo koukat :)

janyska13

Poslední díl mě celkem bavil, možná i nejvíc. Hodně věcí se tam dělo. Jsem zvědavá na film.

ecila13

Četla jsem ze zvědavosti, čekala brak, ale je to celkem fajn série knížek na dovolenou. Autorka umí vyjádřit zamilovanost, touhu, úzkost, závislost, narcistické zranění ...
Akorát to není červená knihovna, ale chvílemi spíše porno :-)

LivN

Už to nebylo ono. Taky jsem postrádala víc podrobně rozepsaných erotických scen. Už to nebyla tak erotická knížka jako první díl a to mě zklamalo. Čekala jsem od toho víc první díl prostě vede.

TerezaMondeková

NÁDHERA!
Obálka PŘEKRÁSNÁ! Název taky.
Nechápu, jak může mít takové hodnocení! Kniha je dokonalá. Plná romantiky, zvratů a překvapení. Jsou dokonalý pár. Knize nic nechybí. Přečteno jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout. Knihu si určitě znova přečtu. Nemůžu se dočkat až vyjde film.

m_friedlova

Mě se příběh (a celá trilogie) líbil. Pro mě odlehčené čtení, přečtené jedním dechem. Tento třetí díl byl nejnapínavější i díky tomu, že jsem nejdřív neviděla film a nevěděla jsem, co hlavní postavy čeká. Žádný litetární skvost to není, ale četla jsem už horší knihy, u kterých zvažovala, zda je vůbec dočtu. Za mě pozitivní hodnocení.

terezka1271

Nejlepší díl z trilogie. Baví mě a ráda se ke knížce vracím.

puhinka

Knihu som čítala už dávnejšie...ale...mala som čo robiť, aby som ju dočítala. Kebyže dáme preč podrobné opisovanie sexu, dej knihy je na 50 strán. A celé to bolo také nerealistické už aj na mňa a to mám rada rozprávky pre dospelých ...

4laras
28.12.2017odpad!

Zklamání největší.
Pokus o napětí mezi postavami, který se moc nevydařil.

Důkaz že lidi se nemění...

Michelle.Bee76
23.12.2017

Nedočteno.. to už fakt nešlo. Špatné.

Evaneva
19.12.2017

Odpočinkové erotické čtivo.

trudoš
03.12.2017

Přitrouble puberťácké jako druhý díl, jen s tím rozdílem, že jde o vyvrcholení trilogie. E. L. Jamesová se však soustředí jen na milenecké dohadování o právech ve vztahu, díky čemuž na zápletku nezbylo místo. Ovšem koho by nějaký ten děj zajímal. Soulože tu jsou a vlastně asi nejpovedenější v celé sérii, přičemž nechybí ani e-mailová korespondence, jejímž prostřednictvím autorka předvádí svůj talent pro romantické blábolení. Nicméně nejhorší jsou její pokusy hrát na strunu čtenářova svědomí skrze životní hodnoty. To už se i kýč začíná červenat. Přesto příběh občas růžky vystrčí, ale možná by bylo lepší, kdyby to nedělal, protože je to ještě horší, než kdy dříve. Uměle naivní, špatně zkomponované a hlavně logiky prosté. Obzvláště Hydeův plán na obohacení patří k těm nejblbějším od dob toho chlapíka, co se potřel citrónovou šťávou a šel vykrást banku v domnění, že je neviditelný.
Co naplat, není špatné knihy, jen chybujících čtenářů, co si špatně vyberou. Jako třeba já a Padesát odstínů.

Disinka
20.11.2017

Poslední díl byl naprosto šílený a "vanilka" s jakou to končilo mě totálně uzemnila... čekala jsem že to bude jiné a nejsem si ani jistá jestli má vůbec smysl číst knihu Gray...

shay
19.11.2017

Přečteny všechny tři knížky, ale tohle byl určitě nejslabší díl. Nenapínavý, většinou jsem se do čtení musela nutit. Ale co od toho taky čekat, když už to mělo být v podstatě jen zakončení příběhu.

EffyMerillis
16.11.2017

Tuto knihu jsem nedočetla. První dva díly jsem přečetla se zápalem, ale poslední mě už tak nezaujal. Začala jsem se během čtení hodně nudit a už jsem se nedonutila ji dočíst. Prý se to později zase rozjede, ale prostě už mě to nepřitáhlo. Moc romantiky na to, jak to začalo a já nejsem na "lásenky".
Zfilmovaný jsem viděla díl první a byla jsem zklamaná, udělali z toho prostě tuctový romantický film. Jasně, kdyby to bylo jako v knize, asi by to byl porno film. Další díly jsem neviděla.

veronika9143
30.10.2017

Není to zrovna vychvalovaná trilogie, ale proč ji tedy četlo přes dva tisíce lidí? No protože jsou všichni zvědavý na tvrdý sex v knize. Celá trilogie je o ničem, ale je to erotická trilogie, takže svůj účel splnila. Hezký, bohatý, zvrácený a k tomu hloupá, naivní a nezkušená. Plus hodně moc sexu a máte počteníčko pro dámy na večery. Osobně jí hodnotím průměrně, nic nedala, ale zase taková blbost to není. :-D