Fantastická zvířata. Grindelwaldovy zločiny: Původní scénář

Fantastická zvířata. Grindelwaldovy zločiny: Původní scénář https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400617/bmid_fantasticka-zvirata-grindelwaldovy--9JS-400617.jpg 4 518 84

KOKUSA s pomocí Mloka Scamandera zajala Gellerta Grindelwalda, ale mocný černokněžník opět unikl. Chce shromáždit své stoupence, aby vytvořil skupinu čistokrevných čarodějů, s nimiž by vládl celému světu. Ve snaze překazit mu plány požádá Albus Brumbál Mloka o pomoc. Ten nemá tušení, jaké nebezpečí mu hrozí, a tak souhlasí. Bitva je na spadnutí a hrdinové jsou v napjatém kouzelnickém světě podrobeni těžké zkoušce lásky a loajality.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts. The Crimes of Grindelwald: The Original Screenplay , 2018

SladkaK
20.02.2021 4 z 5

Ve scénáři mi chyběl vhled do kouzelné mysli J. K. Rowling a jejích popisů scenérií a tvorů oproti standardní knize. Zápletka ale byla opravdu napínavá a nabitá událostmi natolik, že mě děj vtáhl a za hodinu vyplivl na konci knihy.

pixiepickpocket
11.02.2021 4 z 5

Zatoužila jsem si zase po čase přečíst něco z kouzelnického světa a čekalo mne příjemné překvapení. První díl této série se mi nelíbil formou, ale u tohoto dílu mi to vůbec nevadilo (nechápu?). První díl je lépe zfilmovaný. Druhý je lepší ve své knižní podobě. Opět jsem si potvrdila, že je lepší si nejdříve přečíst knihu a až potom se podívat na film.

Sabina335
04.01.2021 5 z 5

Opět velmi pěkná kniha, lehce čtivá, plná nádherných ilustrací. Kdo má rád fantasy, určitě knihu ocení.

gad
02.01.2021 5 z 5

Kniha se četla sama. Opět jsem se dozvěděl něco nového z minulosti Abuse Brumbála. Paní Rowlingová to má hodně dobře promyšlené a dotažené do detailů. Tak uvidíme, co bude dál.

eliska2126
17.12.2020 4 z 5

Další výlet do světa čar a kouzel od J. K. Rowling. Hodně lidem vadí forma scénáře, ale mě ne. Vlastně mi to dost vyhovuje, čte se to rychle. Zase jsem udělala tu chybu, že jsem viděla první film a nečetla knihu, takže jsem zhruba věděla, co se stane. Nicméně jsem film viděla před dlouhou dobou, takže mě tam sem tam něco překvapilo.
Je asi pravda, že druhý díl Fantastických zvířat je více méně příprava na další díl, ale i tak se mi to líbilo. Aspoň jsem se ujistila, že jsem u filmu vše pochopila a pochytila.
Takže na další díl se velmi těším.

Booklice
18.10.2020 4 z 5

Kdybych měla porovnat Fantastická zvířata a kde je najít s Grindelwaldovými zločiny, hodnotila bych trochu lépe tu první, ale ani Grindelwaldovy zločiny nebyly špatné. Stejně tak, jak se mi na prvním díle líbilo ponořit se do kouzelnického světa Spojených států, se mi líbilo poznávat kouzelnický svět ve Francii. Děj byl napínavý a kniha se mi moc líbila.

barbora5058
07.09.2020 4 z 5

Kniha určitě lepší než film, krásná grafika knihy. Myslím, že Fanstastická zvířata a kde je najít jsou o hvězdu lepší. Moc jsem se těšila na pokračování, ale nedám plný počet bodů..

Kniha2006
14.07.2020 5 z 5

Je to první kniha, kterou jsem četla jako scénář. Knihu jsem přečetla skoro jedním dechem a moc se mi líbila

oblakaknih
24.06.2020 4 z 5

Opět něco z HP světa, co si dokážu užívat pořád dokola v nejrůznějším podobách. Nemůžu se rozhodnout, který díl se mi líbí víc.
Přestože jsem příběh již znala, užívala jsem si ho stejně jako napoprvé. Vše je skvěle promyšlené, napínavé, kouzelné,...
Autorce se povedlo vytvořit obrovský, kouzelný a originální svět, ve kterém bych chtěla alespoň na chvíli být.
Mlok je skvělá postava, má originální osobnost a je tak trochu zvláštní. Takové hrdiny mám nejradši.
Knížka je nádherně zpracovaná, jsou v ní dokonalé ilustrace, díky kterým se čte ještě lépe.
Doporučuji!

DancerJaneBooks
02.06.2020 5 z 5

(SPOILER) MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Jakožto fanynka Harryho Pottera si nechci nechat ujít žádnou knihu z kouzelnického světa. Tudíž mi nemohla uniknout ani tato série. První díl jsem četla přibližně před dvěma lety. Ten se mi zas tak moc nelíbil a hlavně jsem udělala tu chybu, že jsem se první nepodívala na film. Je to totiž scénář a neorientovalo se mi v tom úplně nejlépe. Teď jsem se ale z této chyby ponaučila a byla jsem mile překvapena. J. K. Rowlingová prostě umí psát, bylo to opět popsané jako unikátní a úžasný svět, testrálové, kůrolezové, roztomilí hrabáci, ministerstvo, Mlokův kufr... prostě skvělé. A to zpracování knihy se mi líbilo snad ještě víc než první díl. Celkově mi tento díl přišel i lépe napsaný než ten předchozí, ale možná se mi to jen zdá. Taky se mi strašně líbí, když tam jsou třeba nějací předci postav, které byly v Harrym Potterovi. Mezi filmem a knihou lze poznat občas malé nesrovnalosti, ale nejsou skoro vůbec patrné a hlavní zápletku to vůbec neovlivňuje. Bylo úplně úžasné, když se tam objevil Brumbál, protože je to jedna z mých nejoblíbenějších postav. Jde úplně poznat, jak se Rowlingová umí vžít do lidí, protože i ve scénáři dokázala skvěle popsat pocity postav. Brumbál je prostě taková ta all time favorite postava, je skvělý. Mlok je sympaťák a oblíbila jsem si ho. Na začátku byli s Jacobem super dvojka. Jacob je milý, také sympatický, vtipný a i když není kouzelník, prostě se mi do toho světa hodí. Queenie mi taky přišla milá a celkem jsem ji na začátku chápala, ale potom mě hrozně překvapilo, jak vstoupila do černého ohně, byla hrozně zmanipulovaná. Tina mi v mnoha chvílích sympatická nebyla, ale pak už mi přišla fajn. Credence s Nagini mi od začátku, co se tam objevili, přišli takoví nemastní neslaní, ale jsem ráda, že Nagini nevstoupila do černého ohně, ale u Credence je to přesně naopak. Každopádně, ten konec mě zaskočil. Grindelwalda jsem ráda neměla, už od začátku mi přišlo líto, jak jen tak zabil to malé dítě a taky mi bylo hrozně líto Irmy. Leta mi taky přišla taková, že nevím, co si o ní myslet, ale bylo mi ji v nějakých scénách fakt líto. Když se v knize objevily Bradavice, ta popisovaná výuka, McGonagallová a všechno, tak to bylo úplně úžasné, hned jsem si vzpomněla na Harryho Pottera. A když byla hodina s Brumbálem o bubacích, vzpomněla jsem si na podobnou scénu v HP, na hodinu o bubácích s Lupinem. No a dokonce tam byly i momenty s Nicolasem Flamelem, což bylo super. A konečně jsem se dozvěděla, co tedy Brumbál viděl v zrcadle z Erisedu... Zápletka byla a stále je dost zapletená, ale fakt se mi líbilo, jak to je vše propletené s HP. Ještě nikdo netušil, co se vše stane až po Grindelwaldovi. Bylo to fakt hrozné, když Queenie s Credencem šli do černého ohně... Jak na konci začal Grindelwald Credencovi říkat o rodinné legendě s fénixem, tak mě to hodně zmátlo. Konec byl fakt zvrat a jsem hodně zvědavá, co bude v dalším díle, protože nepochybuji o tom, že bude další díl.
Dávám 4,5*/5*.

misatrix
07.04.2020 4 z 5

Příběh se mi líbil vice jak v první knize, byl sviznejsi a snadnější na čtení, neboť všechny hlavni postavy již zname z první knihy a ne seznamujeme se příliš ani s novými fantastickými zvířaty.

Kačkaknihomol
19.02.2020 4 z 5

Druhý díl sice není tak kvalitní jako první, ale pořád se jeho scénář čte stejně dobře, a na filmovém plátně se na něj dívá ještě líp. Příběh není moc o fantastických zvířatech (ta jsou tady spíš jako hezký doplněk), ale o grindelwaldových zločinech. Setkáváme se tady i s ústřední čtveřicí, která není už tak stmelená a Queenie navíc dostává více prostoru. Celkem nadbytečný a nezajímavý se mi zdál Letin příběh. Jinak, je to vcelku dobrý scénář a proto i dobrý film, oceňuji především Brumbálův menší coming out, o kterém v původní sérii není ani zmínka.

Forest66
01.02.2020 2 z 5

Slabý příběh a méně humoru než předchozí díl. Hodně špatně dopadlo použití osob, jmen a událostí ze série HP. Jako když do skládanky najednou nasypete spoustu dílků, které tam ale ani trochu nepasují

Angelika92
17.01.2020 5 z 5

Sice nemám ráda čtení scénářů, ale kniha se vydařila. Za mě super. Miluji sérii Harryho Pottera.

Tesset
16.01.2020 3 z 5

Rozhodně by bylo lepší, kdyby to bylo psáno klasicky a ne jako scénář. Takhle mi to moc nesedlo, i když to bylo zase rychle přečtené. Ale nemohl se, podle mě, pořádně rozvinout ten příběh.

annasglamour034
10.01.2020 4 z 5

Druhý díl fantastických zvířat přináší popis tajemného kouzelníka Grindelwalda, kterému se podaří utéct z vězení a pomalu budovat vlastní armádu kouzelníků. Oproti prvnímu dílu mi tam trochu chybělo to prvotní kouzlo a především velmi otevřený konec, který jsem musela číst dvakrát abych pochopila, že prostě na víc informací si musím počkat. Avšak líbilo se mi prostředí Paříže, kde hlavní hrdinové se pohybují po celý děj. Škoda že zrovna cirkus nebyl více popsán. Avšak věřím, že určitě kniha potěší každého milovníka kouzelného světa.

katallinka
28.12.2019 5 z 5

Opět velmi povedený scénář, který přináší hodně novinek nad kterými musím přemýšlet. Těším se na další díl, na to jak vše dopadne.

Janii90
16.11.2019 5 z 5

Čtivý a zajímavý příběh

helusa2
13.11.2019 5 z 5

Rok (od zhlédnutí filmu) jsem se těšila na to, až si tuto knížku přečtu. Mimo jiné proto, abych se ujistila, že jsem to všechno pochytila a pochopila správně, protože film byl velmi akční ;-) I když se Grindelwaldovy zločiny nesou ve znamení přípravy na další silný díl, líbilo se mi to. A MOC se těším na pokračování!!!

jitka6072
09.11.2019 3 z 5

Scénáře se mi špatně čtou, škoda, že kniha nevyšla v klasické beletristické podobě..

Kniha Fantastická zvířata. Grindelwaldovy zločiny: Původní scénář je v