Oběť bez tváře

Oběť bez tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360244/bmid_obet-bez-tvare-enY-360244.jpg 4 1608 442

Fabian Risk série

Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích. POMSTA UMÍ BÝT KRUTÁ, ZVLÁŠŤ JE-LI DOKONALÁ Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Offer utan ansikte , 2014

polednice1705
27.07.2020 4 z 5

Autor píše svižně, má spoustu fantazie a neotřelých nápadů. Ke konci už je to vážně dost "mimo realitu", proto jedna hvězda dolů. Přesto mě audiokniha bavila a v podání Pavla Soukupa neměla chybu.... těším se na další díl...

Nuttelka
26.07.2020 4 z 5

První seznámení s Fabianem a vůbec to nebylo špatné, jednu hvězdu si schovávám pro další díly. Jediný problém jsem měla s orientací všech jmen, občas jsem se už ztrácela v tom, kdo je kdo...

ADE138
21.07.2020 4 z 5

Kniha byla čtivá, napínavá, dobře se četla. Ano, jsou tam nelogičnosti, ale ty bych autorovi odpustila. Vyhovovaly mi krátké kapitoly

Marciem
16.07.2020 2 z 5

Myšlenka dobrá, začátek dobrý, ale pak to začalo být dost přeplácané, místy to postrádalo logiku a konec ne moc překvapivý.

smardice
14.07.2020 5 z 5

Moje první kniha od tohoto spisovatele a nebyla vůbec špatná. A i když některé akce byly občas překombinované, některé akce vyšetřovatelů nelogické, a Fabian Risk ne vždy vzorem klasicky vyšetřujícího detektiva, byla pro mě tato krimi napínává od začátku až do konce a měla spád.

Vesmich
13.07.2020 3 z 5

Od doby, kdy dvojice Sjöwallová – Wahlöö psali Vraha policistů, uplynulo už hodně vody a nevím, kdy jsem četla cosi švédského, plného těch pozoruhodných jmen. Od té doby se v reáliích ledacos hnulo..děti jsou nesnesitelně spratkovité, dělají nesnesitelný kravál a nevědí, kam se vrazit a na dovolenou se jezdí výhradně do Thajska. Vrazi jsou pořád stejní, ještěže tak. Rozhodně je to napínavé a nápadité, pěkně to odsejpá, padouch je dostatečně kreativní a hlavní policajt je nesmrtelný, čímž nic neprozrazuji, když je to první díl série o něm. Druhý díl mě už mine, bylo toho tak akorát.

Fillipa
12.07.2020 2 z 5

Sotva průměr, do konce jsem vydržela jen díky hlasu Pavla Soukupa. Jediné, co chválím, je nápad s deníkem, tím mě autor převezl. Bez něj bych k hodnocení použila slovo slátanina ;)

Jana65
10.07.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, už mám připravenou další ke čtení. Jen mě neskutečně rozčiloval detektiv Fabián, někdy byl na facku :-).

Arwen777
09.07.2020 5 z 5

Tak tohle mi sedlo a já mám novou sérii, kterou budu postupně číst.
Už jsem měla pocit, že jsem severskou krimi nasycená, ale tento autor mě zaujal. Dobře napsaná detektivka s prvky thrilleru, děj svižně ubíhá, stopy a motivy se mění, pro mě bez hluchých míst a spousta napínavých chvil. Moc se mi líbila originální zápletka točící se kolem bývalých spolužáků a promyšlenost zločinu. Ocenila jsem myšlenkové pochody Fabiana Riska i ostatních vyšetřovatelů. Vztahy v týmu jsou na začátku, v budoucnu se asi budou vyvíjet. Pravda je, že mrtvol je tam až dost, v závěru přibývají skoro geometrickou řadou, tam šlo rozhodně ubrat. Také souhlasím s tím, že je celkově děj až překombinovaný, ale mě to bavilo.
Výborné prázdninové čtení, doporučuji.

gigi77
06.07.2020 1 z 5

Jdu proti proudu, je to sice napínavé, ale dost překombinované, autor se snaží zaujmout širokým záběrem, který není myšlenkově vůbec špatný, avšak na úkor kvality.

První třetina mi přišla rozvláčná, spoustu nesmyslných jednání a postranních úplně zbytečných dialogů. Následně obětí vraha přibývá jak na běžícím pásu. Kromě toho nechybí rivalita, sexuální zneužití, problémové vztahy, provinění a procitnutí, zkrátka od každého trochu. Zaměřeno na vývoj dětí, z kterých se v dospělosti stávají oběti a tyrani.
Autor doslova vystřílel celý zásobník ... ale čeho je moc, toho je příliš.

Skalara
04.07.2020 5 z 5

Líbí se mi krátké kapitoly člověk může přestat číst po chvíli a jít dělat něco jiného. Problém je v tom, že člověk se nemůže odtrhnout a řekne si, ještě jeden kousek. Má to přece jen tři strany navíc ta kapitola, až do té doby kdy jste u konce knihy. Kniha obsahuje hromadu vražd :) O ty není nouze a i několik problémů různých vyšetřovatelů. Super

Dukatka
02.07.2020 5 z 5

Peckaa

Janadvorackova
26.06.2020 1 z 5

Jediným kladem této knihy je, že audio čte Pavel Soukup.
Dobře, nebudu hnusná. Začátek byl výborný. Nahý muž leží přivázaný... někde a po těle mu zobáčkem šmejdí pták - mrchožrout... Ideální začátek, spousta slibů, říkáte si :). A těšíte se.

I vraždu bývalých spolužáků dokážu pochopit :) a hlavní hrdina se to dokonce SNAŽÍ vyšetřovat. Jenomže bohužel zůstalo jen u snahy, protože v několika důležitých chvílích dělá celé policejní oddělení tak neskutečné blbosti, že mě to jako čtenáře dost mrzelo.

Trochu SPOJLER, ale spíš ne.
Smutné jsou snad jenom zápisky z deníčku šikanovaného chlapce. Je na nich patrná jistá změna osobnosti.
Pro mě asi obsahově nejsilnější část příběhu.

asterixka
13.06.2020 1 z 5

Nevím, jako kladnou záležitost bych na této knize našla... líbila se mi snad obálka. To byla tak nebetyčná blbost! Příběh plný nelogičnosti, lidské hlouposti a nedůvtipnosti, a zejména styl psaní...úplně katastrofální. Co se týká napětí - gradaci napětí bych porovnala k popisu plavby na výletním parníku.... A to jsem byla taaak velmi natěšená na celou vysoce hodnocenou sérii od Anhema a začala zodpovědně první částí.
Všem, kdo mají rádi kvalitní krimi, vysoce nedoporučuji! A příště si dám velký pozor na další "novou senzaci v žánru severské krimi".

Awča
11.06.2020 5 z 5

Pecka. Velmi čtivé, závěr tak napínavý, že jsem knihu nemohla odložit.

novina
02.06.2020 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Když už jsem si myslela, že jsem odhalila vraha, tak se ukázalo že to je úplně jinak. Fabian Risk mě moc bavil a těším se na další pokračování.

Zlajda95
30.05.2020 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Po pečlivém zvážení dávám 3*.

Jsou to velmi velmi dobré 3* protože:
1) příběh má velmi dobře vykreslené charaktery postav, zvlášťě pár opravdu nechutných postav, ze kterých mi bylo zle,
2) dočkáme se několika zajímavých či šokujících zvratů,
3) hlavní zloduch je opravdu zloduch se vším všudy.

A jsou to pouze 3* protože:
1) příběh se mi strašně táhl, nějaká akce byla až v posledních 3 - 4 hodinách, přičemž celá audiokniha zabrala 19 hodin!
2) nechápu, jak je tam odmávnuto sexuální obtěžování...

Jenny055
26.05.2020 3 z 5

Počúvala som audioknihu, veľmi dobre načítal Pavel Soukup a vďaka nemu som ju dopočúvala do konca. Hlavný vyšetrovateľ by mi mal byť sympatický, ale robil jednu kravinu za druhou, čo ma stále rozčuľovalo. Dánska vyšetrovateľka, inak veľmi dobrá policajtka, je sexuálne napadnutá svojím nadriadeným, ale nič neurobí. Asi by som sa bila ako o život, keby som to nechcela. Fabian Risk má syna, ktorý má podobné psychické problémy ako vrah, a tiež sa mu pomoci nedostáva. Možno raz bude Risk naháňať jeho. A spolužiak, ktorého si nikto nepamätá? Nás bolo v triede 34. A pamätám si všetkých, aj keby som si nespomenula na meno. A ak by bol nejaký spolužiak "utiahnutý v kúte" , tak by sme si asi pamätali, že v kúte bol "taký utiahnutý spolužiak Fero". Nešlo o poslucháreň, v ktorej je 200 študentov, išlo o základnú školu.

isobel2000
24.05.2020 5 z 5

Na to, že jsem si v první čtvrtině knihy říkala, jasný pachatel, o čem to do konce bude???... Ale pak to bylo úplně jinak a rozjelo se to. A ten konec, pro mne napínavé a super...

edith79
18.05.2020 5 z 5

Nedá se nic dělat, já těch pět musím dát. Mě totiž tahle knížka neuvěřitelně bavila. Vyšetřovatelé jeden vedle druhého sympatičtí, včetně Fabiana Riska. Na druhé straně pořádně zvrácený pachatel, kterému to myslí. Konec byl taková divočina, že se tajil dech. Možná až moc a plný počet jsem dát nechtěla. Ale fakt tak nějak musím...