Oběť bez tváře

Oběť bez tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360244/bmid_obet-bez-tvare-enY-360244.jpg 4 1607 442

Fabian Risk série

Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích. POMSTA UMÍ BÝT KRUTÁ, ZVLÁŠŤ JE-LI DOKONALÁ Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Offer utan ansikte , 2014

evelýny
24.10.2020 1 z 5

Švédsko - Dánsko: kolegialita nebo spíše rivalita skopových hlav?
Mrazivý temný detektivní thriller nebo spíše slátanina nesmyslů, blábolů, hlouposti, stupidity?
Spolužáci ze základky, společná fotografie, ale kdo chybí?
Nesmrtelný detektiv superman kontra vraždící bestie, toužící po nesmrtelnosti.

Ti nejchytřejší policisté na světě...

Kolega pomaloučku otočil klíčem a otevřel dveře.
,,Počkej ještě.Nesundáme si radši boty? Ať je nevzbudíme."
,,Tak jo." Zuli se a vešli v ponožkách...
Chudáci policisté...

Smích se může stát nádherným uvedením do stavu nemyšlení. Klidně tedy čtěte, ale nezapomínejte: pro genialitu existuje hranice, pro hloupost nikoliv.

Tato kniha pro mě překročila absolutně všechny hranice.
Jedna hvězda za ,,deník malého poseroutky," který však žádným poseroutkou nebyl. Správný kluk, ten Theodor.

P.S : Není všechno zlato, co se třpytí...

dencazrnu
23.10.2020 4 z 5

Fabiane, mám takové tušení, že si budeme rozumět :) knihu jsem přečetla během dvou dní a musím říci, že super :-) Je teda fakt, že moje orientace v postavách je opravdu žalostná :D Občas jsem se musela vracet, abych si tak nějak urovnala, kdo je vlastně kdo. Ale když si zvyknete na krkolomná jména, pak už vám nic nebrání ve čtenářském zážitku. Severské krimi mě prostě baví. Jsem zvědavá na další pokračování - snad tam bude méně postav :D

karaliene
17.10.2020 3 z 5

V knize toho bylo hodně a de facto nic nového. Shrnuji pověstným: neurazí, nenadchne (průměrný námět, průměrný způsob zpracování, průměrné zacházení s jazykem).

ViolettaCh.
09.10.2020 4 z 5

Můj nově nalezený detektivkář se osvědčil! Děj byl napínavý, pro nás nezvyklá a zpočátku pletoucí se skandinávská jména, ale postupně se člověk zorientoval. Vidím, že se mrknu i na ostatní případy Fabiana Riska.

Toledo
29.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Moje první kniha od tohoto autora a musím říct, že detektivka to byla povedená (i když možná na mne trochu dlouhá). Trochu mi trvalo se zorientovat v postavách, bylo jich na mne moc, ale ke konci jsem se už chytala. Líbí se mi kratší kapitoly.
Určitě si přečtu další přiběhy od tohoto detektiva.

Spoiler: Zajímavý příběh - nechala jsem se na začátku přesvědčit o vrahovi i když to nakonec bylo všechno jinak. Trochu mne iritovalo, že v jednu chvíli má Fabian brilantní nápady, ale za synem do pokoje se nepodívá celý týden...

mi-380
29.09.2020 4 z 5

Už od začátku známe pachatele, známe oběť, známe pochopitelný motiv. Co tedy těch skoro 500 stran budeme řešit?
Fabian Risk je relativně normální kriminalista: manželka, děti, běžné rodinné starosti, žádný zoufalý, zdevastovaný, geniální alkoholik první překvapení. Další a další oběti druhé překvapení. Policisté jsou také jenom lidé, dělají osudné chyby třetí překvapení.
Děj se zamotává, objevují se nové postavy, některé rychle umírají, napětí stoupá. Švédsko, Dánsko, Švédsko, Dánsko Další oběť, něco ze života policistů a obětí, Švédsko, Dánsko Není to tak jednoduché, jak se zdálo na začátku. Kdo všechno musí zemřít? Napětí graduje...
Potvrzení známé severské pravdy: příběh je překombinovaný, pravděpodobnost na nule, ale moooc dobře se čte.
75 % (aktuálně 974 hodnotících s průměrem 85 %).

Gooverka
20.09.2020 2 z 5

(SPOILER) Pokud už jste četli několik severských detektivek, možná vám bude tato kniha připadat jako slepenec všeho, co už jste jednou objevili. Stereotypní workoholický hrdina s problémy s partnerkou i rodinou, který si myslí, že vše zvládne nejlépe a má osobní vztah k vrahovi. Asi v polovině knihy se začaly objevovat detaily, u kterých sem si říkala, že doufám, že nás autor chce zmást, že to přece nebude tak jednoduché, ale bohužel bylo. Závěrečná scéna ve vězení byla naprosto nelogická a celkový dojem mi dost zkazila. Na druhou stranu, chvílemi byla kniha napínavá a musím říct, že zážitek z ní jsem měla veskrze pozitivní díky skvěle namluvené audioknize.

P-puma-
13.09.2020 3 z 5

Za mě velmi průměrné a rychle zapomenutelné. Skoro 500stran, přehršle postav a motivů a mrtvých. A hlavní hrdina je prostě zapomenutelný a nijaký, kromě workolosmu nebo spíš posedlosti vyšetřováním nemá jediný povahový rys. Navíc je naprosto příšený rodič, kterému je za těžko se dojít podívat do pokoje na dítě a posílat mu smsky i přes komplikovanou rodinnou situaci. Začátek byl slibný, kdyby si autor odpustil cca 200stran mohlo to být lepší.

LeSk
12.09.2020 4 z 5

Tak tohle byl fičák ... a ten konec, to nemělo chybu, četla jsem jedním dechem. Bezvadně vás kniha vtshnevdo děje, nebyla nikde hluchá místa, i když začátek se trochu "táhnul." Doporučuji.

Nikusha
11.09.2020 5 z 5

Napínavé do poslední chvíle. I když je kniha objemná, nepřijde mi, že by měla hluchá místa. Možná bych vypustila příběh té dánské policajtky (teď nevím jméno sakra)

J0hn
08.09.2020 3 z 5

Zajímavá , ale dost překombinovaná zápletka. Hlavní hrdina je nesympatický a policisté se chovají jako pitomci. Posloucháno jako audiokniha což někdy dokáže zážitek z knihy vylepšit, ale bohužel ne v tomto případě.

Nunynka
31.08.2020 4 z 5

Kniha byla čtivá a příběh byl propracovaný. První kniha od autora,ale určitě ne poslední.

harrym
23.08.2020 3 z 5

Co k tomu říct: Je to uměle natahované. Hlavní hrdina a nejen on, se chvílemi chová nelogicky. V půlce knihy je krapet drhnoucí "výměna" pachatele. Pro českého čtenáře knihu dosti komplikují Švédsko-dánské reálie, v kterých se zkrátka neorientujete dostatečně svižně a pochybuji, že to někdo čte (poslouchá) s atlasem v ruce. A je jich tam fakt hodně. Fakt hodně je tam i postav, což je obecně pro mě problém, protože má pak člověk problém se orientovat v ději.

castiglione
20.08.2020 5 z 5

Vždycky jsem říkala, že dobré detektivce nebo kriminálce úplně stačí 200 stránek (koukněme se třeba na královnu detektivek,že...) a všechny ostatní jsou jaksi navíc. Ubírají ji na napětí, přidávají na zdlouhavosti a víc jí uškodí než pomohou.
A EJHLE!
500 stran a ani chvilka nudy!
VÝBORNÁ, VÝBORNÁ, VÝBORNÁ! Dávám pět hvězd.

MartinJay
17.08.2020 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Severská krimi jak má být. Mrazivá a temná od první do poslední stránky.
Doporučuji však číst chronologicky vydané knihy od autora. Mohlo by se stát, že vám utečou souvislosti .
Oceňuji styl psaní, tj. několik dějových linek které se na konci protnou.

postrach
10.08.2020 5 z 5

Na prvotinu a jeste tak tlustou,dobre pocteni.Autor prekvapil.I kdyz souhlasim s tim,ze je tam dost vymyslenych a neuveritelnych situaci.Kdyz jsem si myslela,ze uz maji vraha,ukazalo se,ze je to omyl.Jak uz je zvyk,trocha natahovani a ten konec...

Lukaso
03.08.2020 4 z 5

Nebylo to tak zlé, ale ani nejlepší. Jen dávám plus že mě to nutilo číst dál a dál :-)

chamyl
03.08.2020 2 z 5

(SPOILER) Oběť bez tváře, kniha bez uvěřitelnosti...
Nikdo si nevzpomíná na spolužáka, který s nimi chodil řadu let do třídy. Otec si se svým synem několik dní esemeskuje z kuchyně do dětského pokoje. Detektiv je opakovaně téměř zabit a upoután na nemocniční lůžko, aby byl za několik hodin jako rybička. Opět klišé neschopných análních alpinistů na vedoucí pozici, které díky tomu není samozřejmě nutné vůbec poslouchat. Polomrtvý policista s přelámanými kostmi místo zavolání posil, řídí auto jako Fittipaldi.
Prostě příliš mnoho autorových spikleneckých mrknutí na čtenáře, která jsem již nebyl schopen (a ochoten) přijmout. Možná, že to je hlavní problém celé knihy: k původně zajímavému tématu a zápletce je tam všeho tak nějak příliš mnoho.

Hakate
28.07.2020 4 z 5

Napínavé čtení, se zajímavou zápletkou.
Začátek se hůře četl, ale i tak mě děj pohltil a nutil mě číst dále.
Místy nelogické jednání detektivů se mi naopak líbilo. I hlavní postavy můžou tápat a "šlapat vedle". Pokud pomineme nesmrtelnost hlavní postavy, autor skvěle vystihl, jak lidská psychika pracuje a i hlavní hrdinové mohou udělat nesmyslné "amatérské" chyby,.
Kniha má spád, napětí, zvrat.

-* za konec, který mohl být propracovanější.
Těším se na další díl. :)

Merlinit
27.07.2020 4 z 5

Tempo příběhu nabývá na obrátkách až na hranici uvěřitelnosti, na rozdíl od Devátého hrobu se však udrží v mezích uvěřitelného.