Oběť bez tváře

Oběť bez tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360244/bmid_obet-bez-tvare-enY-360244.jpg 4 1615 1615

Fabian Risk série

Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích. POMSTA UMÍ BÝT KRUTÁ, ZVLÁŠŤ JE-LI DOKONALÁ Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Offer utan ansikte , 2014

Anet2106
30.03.2020 4 z 5

Napínavé, nápadité a čtivě napsané. Rozhodně stojí za přečtení!

lucakuca
28.03.2020 5 z 5

Četla jsem jedním dechem a byla jsem uvězněna příběhem až do hluboké noci. Další autor, který pro originální brutalitu nejde daleko.

sasena
28.03.2020

Až asi do tří čtvrtin dobrý, ale pak už to začalo být tak překombinované, že jsem přeskakovala stránky, abych už byla na konci. Konec nepřekvapil. Motiv podivný, oproti... ale nechci prozrazovat. Kdyby to celé bylo tak o 100 stran kratší, vůbec nic by se nestalo.

Opatov
27.03.2020 3 z 5

Na knížku jsem se dost těšila. Bohužel nebo možná právě proto jsem nebyla úplně nadšená.
Asi jsem přečetla už příliš severských detektivek.
Příliš mnoho vražd. Policie se objeví vždy na poslední chvíli, nevím.
Když to srovnám třeba se sérií od Yrsy, tak její knihy jsou mnohem lepší.

bosorka666
22.03.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem četla na doporučení sestřenice a musím říct, že si mě autor podmanil. Velmi zajímavě napsané a do poslední chvíle čtivé. Už se těším na další díl.

oleg
15.03.2020 5 z 5

Byla jsem zvědavá na autora,pěkně se četla,napínavá ale něco tomu chybělo,jsem zvědavá na další...

kachnat
15.03.2020 5 z 5

Povedlo se mi první díl serie přečíst až jako poslední ze serie. Mám moc ráda Fabiana Riska, občas tedy řešení a myšlenkové pochody nejsou úplně běžné, ale děj má spád, jako ostatní knihy se velmi dobře četla.

Olous1
13.03.2020 5 z 5

Tak tato série se mi moc líbí. Inspektor Fabián je mi sympatický. Příběh má spád,čte se moc dobře, děj vás přímo vcucne.Až otevřou knihovnu:):)tak jdu pro druhý díl. Doporučuji.

Deia
28.02.2020 4 z 5

Ako väčšina detektívok, aj táto je napísaná tak, že po každej kapitole chcete ďalšiu a ďalšiu a ďalšiu... Takže kniha ma neustále držala v napätí a prečítala som ju skoro na jeden záťah (len to ranné vstávanie potom). Čítala sa mi naozaj veľmi dobre, dej bol svižný, kapitoly tak akurát, postavy sympatické. Len u takýchto kníh sa mi stáva to, že po pár týždňoch na knihu úplne zabudnem, sú to pre mňa také jednohubky. Druhú časť si možno tiež prečítam (ak bude k dispozícii), ale ak sa k nej nedostanem, tak mi to zas žily trhať nebude.

Warty
28.02.2020 5 z 5

Moje první setkání s autorem a jestli jsou i další jeho knihy takové, tak se stane rychle mým oblíbeným. Zápletka skvělá, děj je napínavý a má spád. Kdo má rád severské detektivky, pro toho je to jasná volba.

NoraHudecová
28.02.2020 3 z 5

Ďalšia severská krimi na rýchle odreagovanie. Krátke kapitoly a svižný dej zaručujú, že sa do knihy rýchlo začítate. Zo začiatku sa príbeh javí veľmi nádejne, avšak s pribúdajúcim počtom strán stúpa miesto napätia len neuveriteľnosť. Mám pocit, že autor to trošku prekombinoval. Hlavná postava detektíva (Fabian Risk) si nezískala moje sympatie, ale zvyšok vyšetrovacieho tímu áno.
Surové vraždy sa hromadia, na scéne sa objavil sériový vrah. Jeho identita a motivácia sa zdajú byť jasné. Nie všetko je tak, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Tridsať rokov stará fotografia celej triedy sa pomaly zapĺňa čiernymi krížikmi. Naplánoval šikanovaný žiak dokonalú pomstu?

barbora3888
23.02.2020 4 z 5

Měla jsem tu čest se s autorem setkat na loňském Světě knihy a poslechnout si, co dalšího chystá. Do knihy jsem se z počátku nemohla moc začíst a stále ji odkládala. Potom jsem se ale začetla a přečetla ji jedním dechem. Není lehké najít v tomto žánru někoho, kdo něčím vybočuje. Ahnhem to ale dokázal a já se těším, až se pustím i do dalších jeho knih, které už mám doma.

zuziosi
20.02.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Mimořádně dobrá zápletka a sympatičtí hlavní hrdinové - jak Dunja, tak Fabian. Konec myslím malinko přestřelený, ale to je věc názoru. Určitě jdu i do dalších

rezzba
20.02.2020 5 z 5

Už jsem si myslel, že mě nic ze severu nepřekvapí, ale toto je pecka. Neskutečně chytře napsaný.

Evišťátko
19.02.2020 5 z 5

Skvělý thriller, mám už vyhlídnuté další knihy od autora.

miczoken
17.02.2020 5 z 5

"Oběť bez tváře" se uvádí jako první díl série Fabian Risk, ve skutečnosti je to však již díl druhý, který navazuje na "Devátý hrob".

Tento pro mne nový autor mne svým poutavým čtením velmi zaujal, již mám všechny jeho doposud u nás vydané knihy v knihovně. "Oběť bez tváře" nepřekvapuje svou brutalitou a vynalézavostí. Je to dobře a napínavě napsaná kniha, která mne pohltila hned od začátku a pustila až na konci, abych hned sáhla po dalším díle.

Dada077
17.02.2020 5 z 5

U mně dobrý. :) Dobre čitateľná, s krátkymi kapitolami, dej napínavý, kvôli ktorému sa oplatilo čítať aj do hlbokej noci. V podstate každý autor stvorí hlavného hrdinu takmer supermana, možno preto Fabian Risk v prípade vystupuje ako nenahraditeľný a z celej polície miestami jediný pracujúci a dobrovoľne pracujúci člen vyšetrovacieho tímu. Dôkaz o tom, ako dobrý profil postavy Ahnhem vytvoril sú recenzie čitateľov, ktorí ju riešia ako skutočne žijúcu a existujúcu osobu :)

Restang
15.02.2020 4 z 5

Moje první setkání s autorem a dost mě to bavilo, dobře se četlo. Pokud to bude takhle pokračovat, tak super.

martina.culik
12.02.2020 4 z 5

Zápletka i styl psaní mi plně vyhovoval. Jedná se o další z řady severských (a tedy trochu drsnějších) detektivních příběhů.
Bohužel mě poměrně dost rozčiloval hlavní hrdina - chvílemi by zasloužil vylískat.

jaroiva
09.02.2020 3 z 5

Od autora moje první kniha... Řekla bych výborná, kdybych předtím už nečetla jiné Ikea-detektivky jiných autorů.
Ano, bylo to napínavé, ale nějak mi připadá ta severská krimi jako podle jedné šablony. Nesbø, Adler-Olsen, Sveistrup... To se asi učí na severu už ve škole, jak má podle šablonky vypadat detektivka?
Tahle byla teda extra reklamně vytuněná: Ikea samozřejmě nesmí chybět, ale překvapily mě google-maps, dále nechybí opakovaně McDonalds...
Možná už jsem přesycená tímto vzorem, i když ještě pořád funguje. Před další Ikea-detektivkou si dám asi zase nějakou delší pauzu.
No jo, není každý seveřan Larsson.