Oběť bez tváře

Oběť bez tváře
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360244/bmid_obet-bez-tvare-enY-360244.jpg 4 1621 1621

Fabian Risk série

Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích. POMSTA UMÍ BÝT KRUTÁ, ZVLÁŠŤ JE-LI DOKONALÁ Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Offer utan ansikte , 2014

martina.culik
12.02.2020 4 z 5

Zápletka i styl psaní mi plně vyhovoval. Jedná se o další z řady severských (a tedy trochu drsnějších) detektivních příběhů.
Bohužel mě poměrně dost rozčiloval hlavní hrdina - chvílemi by zasloužil vylískat.

jaroiva
09.02.2020 3 z 5

Od autora moje první kniha... Řekla bych výborná, kdybych předtím už nečetla jiné Ikea-detektivky jiných autorů.
Ano, bylo to napínavé, ale nějak mi připadá ta severská krimi jako podle jedné šablony. Nesbø, Adler-Olsen, Sveistrup... To se asi učí na severu už ve škole, jak má podle šablonky vypadat detektivka?
Tahle byla teda extra reklamně vytuněná: Ikea samozřejmě nesmí chybět, ale překvapily mě google-maps, dále nechybí opakovaně McDonalds...
Možná už jsem přesycená tímto vzorem, i když ještě pořád funguje. Před další Ikea-detektivkou si dám asi zase nějakou delší pauzu.
No jo, není každý seveřan Larsson.

Joges
26.01.2020 3 z 5

Stefan Ahnhem je bezesporu výborný vypravěč oplývající fantazií a intelektem, to mohu podtrhnout. Ve své úvodním knize FR chce čtenáře bavit, napínat a šokovat, pochopitelně. Tady se však Ahnhemovi tolik důležitá osnova krimirománu vymkla z rukou a mimořádně nakynula. Vznikl tak guláš všeho možného. Takovým námětům nevěřím. Nad takovými knihami se jen usmívám. Možné spoilery! PLUSY: vedle výše uvedených kladů i spousta dobrých postav; velmi dobře popsaný motiv šikany; občasné brilantní scény; gradující napětí. MÍNUSY: mizerné, téměř žádné reálie; nepřiměřený počet mrtvých; nabubřelá osnova příběhu; neuvěřitelné scény; opět nesmrtelný hrdina.

Magdalena_j
26.01.2020 3 z 5

V podstatě omylem jsem přečetla nejprve 4. díl (Motiv X), který je tedy výrazně lepší. Chtěla jsem ale celou sérii přečíst, protože první zkušenost s Fabianem byla skvělá. U prvního dílu je vidět, že se autor asi ještě maličko hledal, protože ten čtvrtý mě pohltil úplně jinak, podstatně více a knihu jsem si také víc užila, takže za mě určitě vytrvat.

Kniha Oběť bez tváře je možná trochu překombinovaná a ke konci strašně předvídatelná, ale zároveň vás určitě nebude nudit. Asi bych nepotřebovala tolik informací o rodině hlavního hrdiny, ale co už.

Doporučuji a určitě doporučuji u série setrvat.

Lavender756
18.01.2020 2 z 5

Natažená a překombinovana nuda. Postavy nesympatické. Hl. hrdina je nijaký, k srdci nepřiroste. O každé postavě, která je podstatná jen pro jednu kapitolu, se toho dozvíme mnoho a k ničemu, ale o hlavních postavách, snad kromě rodiny Fabiana, se nedozvíme nic. Příběh je nezajímavý, kniha nevtahne do děje, nutila mě jen přeskakovat nepodstatné stránky a nakonec i ty podstatné. Řešení problémů s dětmi do tohoto formátu nezapadá. Mnoho jednacích postav, u kterých si ani nezapamatujete jména, nebo se děsně pletou..a proč...no protože je mezi ne nacpano přehršle jiných, které hrají třetí housle. Spoustu nelogičností, osobní život Fabiana směšný, to snad ani nepsala osoba zkušená životem v manželství. Fabian v podstatě menší děvkař..na všech se neco s ním našlo,ze jo ...to se musím az smát...,,divnej patron celej Fabian". Konec jsem přeletěla stejne jako vse ostatní od stránky 60. Takový děsný nemožný scénář....ceckovy film,jak by se tak reklo. Bohuzel uz dlouho jsem necetla knihu, kde by mi tolik věcí vadilo, prakticky všechno...

MichalDOK
17.01.2020 5 z 5

Ale jo, nakonec se mi kniha líbila. Trochu mi Fabian nesedl, úplně sympaťák to nebyl, ale příběh jako takový se mi líbil - nicméně detektivy znám teda příjemnější, kterým i fandím, což u Fabiana teda nenastalo.

ewi
17.01.2020 4 z 5

z knihy mam trochu rozporuplne pocity..najskor som z nej bola nadsena, autor pise velmi putavo, no hlavny vysetrovatel Fabian mi prilis nebol sympaticky, v deji postupne pribudalo nelogickosti a koniec je uz skor sci-fi nez kriminalka...

petrapruh
13.01.2020 5 z 5

Super od začátku do konce

85098211
11.01.2020 5 z 5

Tento první případ Fabiana Riska se mi bohužel jako audiokniha dostal do rukou až po knize Osmnáct pod nulou, která je třetí v pořadí. No, ale nedá se nic dělat, tohle už dodatečně napravit nedokážu ;-). A musím uznat, že v tomto případě se jedná o doslova peckoidní záležitost! To postupné seznamování se s Fabianem, jeho rodinou i jeho kolegy v práci mě fakt bavilo. A samozřejmě i případ jako takový je vynikající, perfektně vymyšlený, napínavý a strhující jako lavina! Navíc je všechno fakt dost zamotané, což se ale (pochopitelně) cení :-). A těch obětí se čtenář skoro ani nedokáže dopočítat... No a úplný závěr, když už se zdá, že je všechno jasné a vyřešené? Nenechte se zmýlit, protože si ještě ani zdaleka nevydechnete! ;-) Za to všechno si autor zaslouží plný počet a jednoznačné doporučení pro milovníky žánru!!!

Dumicek
10.01.2020 5 z 5

Tak tohle byl masakr od začátku až do konce! Neskutečná jízda...originální, napínavé a těch mrtvol..no jako tohle bylo prostě super..to spojení Švédka s Dánskem mám prostě ráda a tak dobře se to čte. Námět suprovej a ty zápisky z toho deníku mě šokovali, kdo za nimi stojí. Kniha neměla nudné a zdlouhavé pasáže, prostě to odsejpalo. Už jsem knihy od Ahnhema četla, ale tohle je zaručeně nejlepší díl této série.

Dopi70
31.12.2019 5 z 5

Knížka skvěle napsaná, napínavá, čtivá. Příběh zajímavý. Jen Fabian Risk zůstává stále stejně nesympatický a egoistický.

astina
26.12.2019 5 z 5

Opět autor nezklamal - za mě plný počet hvězdiček - doporučuji, čte se skvěle

zdendula31
25.12.2019 5 z 5

Devátý hrob se mi líbil víc,ale této knize se nedá nic vytknout.

marara
20.12.2019 3 z 5

Kniha to byla strhující, dobře řemeslně napsaná, vymyšlená tak, aby chytila a nepustila, ale čím dál tím víc si myslím, že takovéto knihy by neměly být napsány a vydány, aby zbytečně neinspirovali vyšinuté jedince, kterých je ve světě příliš.

soupik2012
20.12.2019 5 z 5

Dost možná nejlepší detektivní román, který jsem měla letos možnost poslouchat. Je to hlavně díky tomu, že těch skutečně dobrých poslední dobou moc nevyšlo. Všechno je to tak nějak na jedno brdo. Tak tady ne. Sice příběh není nikterak originální, ale napsáno je to naprosto brilantně. Spousta dějových linek, které se různě protínají a vytvářejí ucelený příběh. Žádné nelogické kroky, žádní super hrdinové. Ba právě naopak. I ti nejlepší občas chybují, jsou to přece jenom lidé. V knize není jeden hlavní hrdina, ale v podstatě každý kdo v příběhu figuruje zde má své místo a je platný ve vyšetřování. Zábavné, uvěřitelné, logické. Moc se těším na únor, kdy má vyjít jako audiokniha druhý díl. Pan Pavel Soukup čte knihu mistrovsky.

Laila85
18.12.2019 5 z 5

Naprosto skvela kniha, nemohla jsem se odtrhnout, cte se jednim dechem. Tolik vrazd jsem v jedne knize jeste necetla, napeti bylo porad. Uz se tesim na dalsi knihu Devaty hrob.

Dajine
17.12.2019 5 z 5

Dobrá detektivka.

EvaUrban-Novak
17.12.2019

Za mne propadak.

wena
02.12.2019 5 z 5

Dokonalá pomsta plánovaná od dětství odhalena Fabiánem Riskem. Napínavý příběh ze severu se čte jedním dechem právě díky končícím kapitolám co nutí čtenáře začít další a další až je tu konec .

aleza1
27.11.2019 5 z 5

První seznámení s autorem a určitě ne poslední. Je to přesně typ knihy, které mám ráda. Doufám, že i život Fabiana a ostatních členů týmu bude v dalších knihách více rozebrán. Takže skvěle se četlo a těším se na další.