Oběť bez tváře

Oběť bez tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360244/bmid_obet-bez-tvare-enY-360244.jpg 4 1608 442

Fabian Risk série

Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích. POMSTA UMÍ BÝT KRUTÁ, ZVLÁŠŤ JE-LI DOKONALÁ Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Offer utan ansikte , 2014

Verrrunka
29.10.2018 5 z 5

Masakr! Myslela jsem, že mi u téhle knížky exploduje hlava. Konec je možná trochu překombinovaný, ale jinak je to naprosto perfektní severská detektivka. Promyšlené, napínavé, skvěle napsané. Už se těším na další díly, tohle je fakt něco pro mě!

EricNor
26.10.2018 4 z 5

Fabian Risk se stehuje, protože ho vyhodili z prace, respektive z oddeleni policie ve Stockholmu. Nove nastupuje k policii do Helsingborgu. Nahlasi se nove sefce, ze prijde za dva tydny, az mu skonci dovolena. Jenomze mu prave zavrazdili spoluzaka ze zakladky....... Knizka se cte skvele. Po skonceni kapitoly chcete cist dalsi a dalsi, protoze vas autor navnadi ke cteni aniz by pouzival jednoduche cliffhangery, coz povazuji za velke umeni. Autor strida zablesky z minulosti, preskakuje z postavy na postavu, vcetne te vrahovi. Nahlizi jim do hlavy a popisuje jejich uvazovani. Poslednich cca sto stran uz jsem knizku nedokazal odlozit, autor pretocil na turborezim a proste me nenechal skoncit do posledni stranky. Sice je konec hodne pritazeny za vlasy, vcetne neuveritelnych situaci v "posledni chvili", ale celkove jsem hodne spokojeny.

Colletka
25.10.2018 4 z 5

Super! Konečně promyšlená detektivka.

stefinam
18.10.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Asi mám nového oblíbeného detektiva.

gad
16.10.2018 5 z 5

Tak, a mám nového oblíbeného detektiva a také novou oblíbenou sérii švédských thrillerů. Příběh mi připomínal knihu Neviditelný od Mari Jungstedtové, kterou jsem četl asi před rokem. I zde vrah vraždil po letech své spolužáky. Ovšem rafinovanost a "fantazie" Ahnhemova vraha nemá obdoby. Podobně jako je vrah posedlý vražděním, je detektiv Fabian Risk posedlý touhou jej odhalit. Vždyť je to možná jeho spolužák. Jenže který?
Perfektní. Četl jsem každou volnou chvilku. Prostě jsem chtěl vědět, co bude dál a kdo bude další na řadě. Ta kniha mne dostala. Doporučuji.

reeper
15.10.2018 4 z 5

První 3/4 perfektní, nešlo mi knihu odložit. Vzdáleně připomíná Milenium ( provázání současnosti a minulosti). Ale závěr je zklámání. Odhalení vraha těžko uvěřitelné. Stejně tak poslední "akce" vraha je hodně naivní.

Monika1180
14.10.2018 5 z 5

Ještě nemám přečteno, chybí mi asi 150 stran... ALE kniha mi nedá spát....napínavá od začátku, pořád se něco děje a pořád se to někam posunuje. Navíc krátké kapitoly, čte se to samo. Za mně super a milovníkům detektivek určitě DOPORUČUJU :-)

alexis818
12.10.2018

Na začátku se to trochu táhlo,ale překvapivý konec vše vyrovnal.Určitě si přečtu i další díl.

Peťulka3
12.10.2018 5 z 5

Moc povedené. Našla jsem dalšího oblíbeného detektiva.

LittleK
10.10.2018 5 z 5

Kniha mě opravdu bavila. Neustále čtenáře drží v napětí, i když ke konci jsem si říkala, že tolik smůly snad nikoho potkat nemůže. Určitě se těším na další díly a všem fanouškům promyšlených vražd a nepolapitelného pachatele vřele doporučuji. Kniha mi trochu připomíná Hadrového panáka. Jediné, co bych vytkla je velká hmotnost knihy v poměru k jejímu formátu. Při delším čtení byla nepohodlná.

fidáš
10.10.2018 5 z 5

Super čtení.

vybusna
09.10.2018 4 z 5

Prvá tretina knihy sa mi nesmierne nudne vliekla, neskôr som to už hltala. Spočiatku som mala chaos s priliš veľa postavami s nezapamätovateľnými menami, ale potom som prišla na autorov systém a s menami som si prestala robiť starosti, tie dôležité sa vyselektovali a utkveli v pamäti samé. Vadili mi nepreložené anglické úryvky textov.
Jedno z rozuzleníi ma doslova šokovalo, ale vzhľadom na čítané, bolo uveriteľné. To sa autorovi fakt podarilo. A ano Fabian, je to Tvoja vina.
Bolo tam viac vecí, ktoré som tak nejako nešla pochopiť, ale tento typ pribehov nie sú takpovediac zo života, takže dobre. Ale toto.. Nedokážem si vôbec predstaviť, žeby si generácia štyridsiatnikov , nedokázala spomenúť na svojho triedneho spolužiaka zo základnej školy, príde mi to absurdné. Dobre ak zabudne jeden, ale celá trieda....to je fakt dosť cez čiaru.
No..detektivka je to hutná, napinavá a chutila mi. Nie je to žiadna kniha do kabelky a rozhodne budem sledovať detektiva Fabiana Riska ďalej. Za mňa super.

tulip131
09.10.2018 4 z 5

Poutavé čtení, sice nevím jestli by takové sólo jednání někomu nové příchozímu někde tolerovali, ale budiž. Celá skupina policistů je dobře sladěná. A jednání vraha, promyšlenost byly napsány až uvěřitelně. Jen jsem na konci ještě čekala rozuzlení jak to dopadne s Riskem, manželkou a dětmi, snad se dozvím v další knize.

PADA123
08.10.2018 4 z 5

Kniha se mi moc líbila a dvě třetiny jsem nevěděl, kdo je vlastně vrah. A ten konec fakt překvápko.Moc dobře napsaná kniha a těším se na pokračování. Velmi doporučuji

Jido
24.09.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem, napínavé od první do poslední stránky

čef
24.09.2018 5 z 5

Příběh napsaný výborným stylem s napínavým příběhem, tak jak se od detektivky očekává. Sem tam je sice všeho trochu moc - známých schémat, nepochopitelného jednání mnoha postav, motivací a chyb superinteligentního pachatele, náhod, sexismu apod., ale kniha je vcelku čtivá a tématem šikany v základce zajímavá. Další díly této série si ovšem rád přečtu.

Strnady095
23.09.2018 3 z 5

no dobře, no...celé Švédsko vyvražděno...proč?, trošku chabý důvod...dobrá hlavní postava, dobré postavy kolem...pekelně rozjetý konec...překvapení? - ne, to ne...šťastný konec...tak jen za tři...no nevim :-)

DeeKrakova
22.09.2018 4 z 5

Myslím, že jsem rozhodně četla i lepší detektivku, na druhou stranu ale mě to i tak mile překvapilo.
Co se mi moc nelíbilo bylo to věčné, celkem zbytečné natahování. Popisy detailní ale většinou nepodstatné pro průběh knihy a děj. Například odstavec jen o tom jak jedna z policistek musí vyčistit odpad vany a věčně na to zapomíná - ?? Ok.
Ale i tak myslím, že další díl vyzkouším a pak uvidím jak moc tohoto autora mám či nemám ráda.

Hella
21.09.2018 5 z 5

Mně se příběh líbil moc. Pravda je, že motivace vrahouna byla trošku řekněme nevěrohodná, ale budiž - lidé jsou "různé" a o psychopatech to platí jakbysmet. Jinak za mě velmi čtivý a napínavý příběh bez slabších míst. A uf - majitel nalezených zápisků - to byla síla, to jsem ani náhodou nečekala.

josska
16.09.2018 5 z 5

Knížka se mě moc líbila,čtivá.napínavá těším se na další už vyšla....