Oběť bez tváře

Oběť bez tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360244/bmid_obet-bez-tvare-enY-360244.jpg 4 1608 442

Fabian Risk série

Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích. POMSTA UMÍ BÝT KRUTÁ, ZVLÁŠŤ JE-LI DOKONALÁ Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Offer utan ansikte , 2014

cadic
07.07.2018 4 z 5

Slušná detektivka, spád děje, nápad super, ale vadilo mi zde několik nelogických věcí jak postavy jednají. Nemám rád spoilary, takže je neuvedu, ale kdo četl tak mi dá za pravdu. Nicméně jak je poslední dobou IN tak bude i pokračování, tak uvidíme jestli se zlepší :)

Heluše852
07.07.2018 5 z 5

Super knížka. Už se těším na další volné pokračování. Doporučuji všem, kdo mají rádi severskou krimi a psychothrillery.

mysterygirl
03.07.2018 4 z 5

Ch tela jsem dat 5 hvezd,ale na muj vkus je tam moc vrazd

1v8na
03.07.2018 4 z 5

Možné SPOILERY!!!!
Akce hned od začátku knihy. Líbí se mi krátké kapitoly psané z pohledu několika postav. Kniha je velmi čtivá, propracovaná, má spád, je napínavá a dobrodružná. Oceňuji i zvrat v polovině knihy.
Nevýhodou knihy je její formát a tloušťka - pro cestování trochu neskladné :-)
V některých pasážích mi Fabian Risk lezl na nervy - jednal moc zbrkle, byl v některých částech až příliš velký individualista.
A jedna situace se mi vůbec nelíbila: Fabian přijde domů z nemocnice a nemůže jít zkontrolovat syna do jeho pokoje, kterému je čtrnáct a byl před tím několik dnů sám doma!! On do toho pokoje prostě nemůže vejít a podívat se na něj!!!
I přes to se mi kniha líbila a další případ ze série Fabian Risk si přečtu.

elisa194
02.07.2018 3 z 5

Musim si dat chvíli pauzu od detektivek. Uz jsem jich přečetla tolik, ze mě tato nejak extra neoslovila. Přečíst každopádně doporučuji.

aktak1203
02.07.2018 4 z 5

Slušná detektivka, které i přes množství stránek byla celkem napínavá, jen ten konec byl takový nepromyšlený a rychlý. Ale milovníky detektivek určitě nezklame.

Agatha84
01.07.2018 5 z 5

Super thriller! Hodně mi to připomínalo počátky Adleta-Olsena anebo krimi V lese visí anděl. I když to byla tlustá bichle,četla se sama. Hluchá místa prakticky nebyla a už teď se těším na pokračování!

alzbeta4340
29.06.2018 4 z 5

Představuji si, že autor hrál sám se sebou hru, kolik postupně drasticky zabitých obětí do knihy dokáže dostat. Jinak je to velmi čtivý a napínavý příběh, ze začátku vypadající jednoduše, ale nic samozřejmě není takové, jak to vypadá na první pohled.
Motivace vraha a způsob provedení jeho zločinů jsou vlastně jen načrtnuté, všechno je podřízeno rychlému ději.

Jablotro
28.06.2018 4 z 5

No, asi jsem moc namlsaná Robertem Hunterem, ale Fabian Risk mu tedy nesahal ani po kolena. Cenu za otce roku by jistě nezískal a jako rodina celkem propadák. Spoiler: Žena odjede s mladším dítětem pryč, i když je manžel v nemocnici, a doma klidně nechá starší dítě? Asi jsem přecitlivělá matka, ale nedokážu si představit nechat doma samotného puberťáka, zvlášť pokud jsme se zrovna přestěhovali a navíc v takovém psychickém stavu v jakým Theo byl. Moc mi tam neseděla vsuvka s Kodaňskou policí a jeho šéfem, co jako a proč vůbec? A co ta oběť znásilnění? Jediné, co mě mile překvapilo, bylo psaní deníku. Měla jsem sice tušení, že se mu něco takového děje, ale netušila jsem, že až tohle ;-) Jedině kvůli tomuto dávám 4*

SimonaP
27.06.2018 4 z 5

Knížka se velmi dobře četla, bavila mě, akorát mi přišlo nepochopitelné chování hlavního hrdiny, nelogické a hloupé, přesně, jak už bylo zmíněno , jeho postoj k synovi? To mu vážně stačila sms? Dost často jsem byla krok před vyšetřovateli, kteří reagovali zvláštně a naivně a hodně důvěřivě.

nicole1990
27.06.2018 4 z 5

ze začátku to bylo napínavé pak už mě to tolik nebavilo jinak špatná nebyla..Mám ráda severské krimi takže si určitě přečtu i další díly

prestiggio
25.06.2018 5 z 5

Ked som začala čítať, hovorila som si, čo tam chce autor na päťsto stranách písať? No nebolo to také zlé. Práve naopak, bolo to výborné. Od začiatku napínavé. Možno trochu viac postáv. Niekedy mi prekážalo časté striedanie situácie, ale možno som vďaka tomu bola viac napätá. Celkovo hodnotím ako veľmi dobrú knihu.

iveta3689
19.06.2018 5 z 5

Už od začátku linka vede konkrétnímu pachateli, takže jsem přemýšlela, zda to bude to bude opravdu tak jednoduché. Pak se hlavní hrdina zapojí do děje ještě jinak, než doposud a děj dostane další rozměr. A ejhle, ono to může být ještě jinak. Hlavní vyšetřovatel samozřejmě jedná na vlastní pěst a proti pravidlům, líbilo se mi, že se mu to i vymstilo. Oproti jiným příběhům toto bylo konečně uvěřitelné. Příběh je strhující a čtivý do konce. S blížícím se koncem autor krátil kapitoly, takže to čtenáře udržuje ještě více v napětí, střídá totiž více pohledů.

Pe3ček
01.06.2018 5 z 5

Bylo to dobré. Co do stylu psaní, zábavnosti a kvality bych to přirovnal k Robertovi Bryndzovi. Kniha byla napínavá až do konce, jen mi možná chybělo šokující odhalení vraha - bylo to "jen" odhalení. :) Určitě si přečtu i další díl.

Standa24
31.05.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších severských krimi, co jsem četl. Dech beroucí pátrání po vrahovi, který je vždy minimálně o krok před policií.

katka.oo
28.05.2018 5 z 5

Kniha mě trochu odrazovala svou velikostí, ale nelituji, že jsem se do ní pustila. Opravdu dobré počtení, napínavé, sympatické hlavní postavy, rychle přečteno. Doporučuji a dávám 5*.

birgitte
25.05.2018 5 z 5

Naprosto vynikající,napětí až do posledni stránky, nadšená, těším se na dalšího Fabiena Riska. Doporučuji ...

Leninkka
20.05.2018 4 z 5

Já ty severské krimi prostě můžu :) Kniha se četla dobře, zápletka taky dobrá, jen některé nelogické a nepochopitelné jednání hlavního hrdiny mě místy dost vytáčelo. Hlavně co se jeho rodiny týče. SPOILER!! Nějak nechápu, jak může matka odejít od nezletilého syna a otec si ho xy dní "nevšímat".

mapet85
16.05.2018 4 z 5

Zo severu k nám prichádza, aspoň podľa obálky, nová senzácia Stefan Ahnem. Ten nám vo svojej prvotine predstavuje Fabiana Riska, detektíva, ktorý sa zo Štokholmu aj s rodinou vracia do rodného mesta Helsingborgu, kde najskôr plánuje dovolenkovať a potom sa vrhnúť do práce. Všetko však zmení vražda jeho spolužiaka zo základnej školy a Fabian sa púšťa spolu so svojimi novými kolegami do vyšetrovania.

Kniha je napínavá, v podstate nám ponúka také tradičné rysy severskej detektívky. Keďže vyšetrovanie prebieha striedavo vo Švédsku aj Dánsku, kniha je písaná z viacerých pohľadov vrátane toho vrahovho, ktorý mi prišiel v štýle vrahov Jeffereyho Deavera.

Občas mi ale prišlo správanie a konanie hlavného hrdinu zvláštne, rovnako aj niektoré situácie. Napriek napínavému záveru mi kniha prišla neukončená a nie úplne uzavretá. Snáď sa to objasní pri ďalších autorových knihách, do ktorých sa určite pustím. :-)

radus
16.05.2018 5 z 5

Velice dobrá detektivka, napínavá od začátku do konce, čte se jedním dechem. Po dlouhé době detektiv, který netrpí žádnou poruchou a vede normální rodinný život. Uvidíme, co přinese pokračování :-)