Oběť bez tváře

Oběť bez tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360244/bmid_obet-bez-tvare-enY-360244.jpg 4 1612 1612

Fabian Risk série

Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích. POMSTA UMÍ BÝT KRUTÁ, ZVLÁŠŤ JE-LI DOKONALÁ Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Offer utan ansikte , 2014

certik003
23.03.2018

Souhlasím s předchozím komentářem od Veleymana. Kniha byla velmi napínavá a čtivá, ale pár věcí autor trochu přehnal.
Severskou krimi obvykle nečtu, ale tahle knížka mě něčím zaujala a rozhodně nelituju, že jsem ji četla.

Valeyman
18.03.2018 4 z 5

Nemůžu říct, že by mě to nebavilo. Nemůžu říct, že by to nebylo napínavé. Nemůžu říct, že by se to špatně nečetlo. Ba naopak, bylo to napínavé od začátku do konce, žádné zbytečné dějové linky, krátké čtivé kapitoly a poměrně obyčejný detektiv bez žádných závislostí na alkoholu, drogách a já nevím čem všem. Ovšem hodnocení musím srazit za druhou půlku knihy, kde výrazně přibylo naprosto nelogických věcí, což bylo do očí bijící. Jako vážně mi chce autor říct, že matka nechá doma svýho 13ti letýho syna a odjede z města jenom kvůli tomu, že prostě nechce ? Jako vážně ho po dvou dnech přijde zkontrolovat táta, nezajde do pokoje a píše mu jenom sms ? Jako vážně existuje kurýr, který vám jde do domu a zabalí počítač ? Jako vážně si nikdo nepamatuje spolužáka ze základky ? Jako vážně celá kniha popisuje vraha jako extrémně chytrého s do puntáíku promyšleným plánem a pak nechá za sebou otisky ? Jako vážně leze někde v nemocnici stropama jako spiderman ?

Když vynecham ty nelogičnosti, tak příběh jako takový byl fajn a rozhodně doporučuju. V květnu má vyjít další případ s F. Riskem. Určitě zakoupím a budu doufam, že autor vynechá ty sci-fi věci a budu moct dát 5 hvězd.

Hlavata26
17.03.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, autorův styl psaní mi naprosto vyhovuje, okamžitě mě vtáhl do děje a udržel mě až do posledního řádku v napětí. Tohle je přesně zážitek, který od dobré knihy očekávám a zvlášť od severských krimi trillerů, které mám v současné době stále radši. Určitě všem doporučuji a osobně se těším na další díly z této začínající série případů Fabiana Riska.

BlodyFox
15.03.2018 4 z 5

Docela dobré a napínavé čtení. Nicméně těch nelogičností, řekl bych přímo nesmyslů tam bylo dost. Zejména jedna věc je zarážející. Já jsem 36 let ze základní školy pryč. Do dnešního dne umím vyjmenovat všechny spolužáky, byť většinu jsem od konce školy neviděl. Pokud tohle nezvládají ve Švédsku, je tam něco divného. Konec moc urychlený, jako by autor chtěl mít psaní za sebou. Na pět to není, ale neurazí a pobaví.

Kalina
04.03.2018 5 z 5

Kniha se mi četla velice dobře. Někdy mám problém se švédskými jmény, která jsou pro mne hůře zapamatovatelná. Různě se proplétající dějové linky nebyly vůbec na závadu a naopak přidaly na napětí. Knihu mohu doporučit.

kytarka
01.03.2018 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Další důkaz toho, že seveřané umí psát knihy. Vyšetřovatel Fabian Risk je sice až trochu moc na můj vkus nesmrtelný, ale jinak spisovatel umí dobře zamaskovat vraha a vymyslel vše fakt zajímavě. K pozastanení je spíše námět a to jak se šikana na základní škole může promést do dospělého života, tohle by se nemělo přehlížet. A už se těším na další případ.

putpuda
23.02.2018 4 z 5

Mě se to líbilo. Dobře se mi četla. Sem tam nějaká hovadina, kvůli kteté se člověk zarazí, ale i tak napínavé. Určitě si ráda přečtu další díl.

lucie4529
22.02.2018 3 z 5

Kniha se čte velmi dobře, přečetla jsem ji jedním dechem ačkoliv vraždy jsou překombinované a konec mě osobně zklamal.

kadgam
17.02.2018

Napínavý príbeh, pre mňa málo uveriteľné. Prečítala som to jedným dychom, no vraždy boli až príliš prekombinované. Vrah má všetko perfektné pripravené, veď sa pripravoval roky a potom improvizuje - napr. v nemocnici. Prístup švédskej polície aj švédskych rodičov sa takisto vymykal môjmu chápaniu.

Milan835
17.02.2018 odpad!

od třetiny knihy jsem již ději nevěřil (neprofesionální postup policie, vrah by mohl páchat zločiny do nekonečna) občas zdlouhavý popis události, těšil jsem se až ji dočtu

Jandýs
17.02.2018 5 z 5

Napínavé čtení!! :-) Kniha se těžko odkládá, dokud nejste u konce. Moc ráda si počkám na další knihy ze série Fabiana Riska.

Sandruše
14.02.2018 4 z 5

Souhlasím, že v knize najdete spoustu věcí, nad kterými minimálně pozvednete překvapením jedno obočí a nebo s ironickým ušklíbnutím zakroutíte hlavou...ale kdybych se v tom měla fakt rýpat, přijde mi v závěru knihy nelogická i taková blbost, že chlap, který jde na záchod jen čůrat, se podiví nad tím, že už z roličky toaleťáku nezbývá na utření...hm..čeho asi?
Za mě - s přivřením oka - poctivé 4 hvězdičky...Já jsem se totiž navzdory všem urýpaným kritikám skvěle bavila:)

CharlesWard
13.02.2018 2 z 5

Další rádoby pokus o úžasný příspěvek, do řad severského krimi. Myslím, že na severu by se na několik desítek let měli krimi vyvarovat. Trh je jimi už přesycen.

Kratoradka
10.02.2018 5 z 5

Uff.. nenudila jsem se u jediné stránky.. super

škwor
06.02.2018 5 z 5

Začátek byl super, prostředek se trošku táhl, myslím, že by se dal zkrátit. Ale konec byl fajn. Jen mě trošku naštvala nedořešená linie v osobním životě Riska. :)

JIVaJaH
03.02.2018 5 z 5

Vánoční dárek...prý náhodná volba, ta mi ale dala! Nejen, že mě "vylekal"hrozný úvod knihy, ale ještě se mi nestalo, abych řešila knihu ve spánku...tedy zajedla se. Severské krimi mám ráda, od tohoto autora první. Poutavá, někdy strašidelná, moc pěkná zápletka. Člověk si neuvědomí, že šikana není to nejhorší...nebudu prozrazovat...budu ještě všímavější. A ještě jedna věc....vydání, které mám těžké, kniha do kabelky na volné chvíle to není.

iris861
01.02.2018 5 z 5

Chytla mě od začátku do konce. Přečteno za dva večery až mi bylo líto,že už je konec.

perpe2a
31.01.2018 4 z 5

Bylo to čtivé, dobré a napínavé. Určitě můžu doporučit.

burisha
28.01.2018 2 z 5

Pre mna snad prva severska detektivka,ktora ma na celej ciare sklamala:( Citala sa sice lahko,ale bolo tam tolko nelogickosti a veci pritiahnutyh za vlasy,ze sa tomu skratka nedalo uverit. Absurdne vrazdy a situacie,ktore by sa v reali hadam ani nedali zrealizovat,alebo nemohli stat. Postupne ako som citala dalej,som bola z toho stale viac vytocena,ku koncu som sa uz len neveriacky smiala,ze toto snad nie. Trosku spoilerov: to akoze vazne sa najde matka,ktora odcestuje s dcerou z domu a syna tam necha sameho,lebo 'sa mu nehce ist s nimi', napriek tomu ze otec je v nemocnici a netusi,kedy ho pustia??A hned na to,to ako vazne sa najde otec,ktory ked pride domov,sa nepride za synom ani pozriet do izby a miesto toho si s nim 3 dni pise smsky??? To kde sme? Alebo, z nemocnice odide obet v psychycky zlom stave,je sice strazena ochrankou,no presvedci ochranku,nech caka pri vchode do veze a sama sa vyberie hore??Akoze sa isla pokochat vyhladom,hej? A takto vy sa dalo pokracovat donekonecna,tolko absurdit som pokope necitala asi nikdy, o vrazdach nehovoriac..veelke sklamanie, nerozumiem,ako to moze mat take super hodnotenia.

kate333
25.01.2018 5 z 5

Skvělá detektivka, další severský autor, který nezklamal. Napínavé, čtivé, promyšlené. Vyhovovaly mi krátké kapitoly i střídání postav, je pravda, že jsem se párkrát vracela o pár stránek dozadu, abych zjistila o kom je řeč, přece jen ta severská jména nejsou tak snadno zapamatovatelná, alespoň pro mě :)...Těším se na další pokračování, a na rozlousknutí tajemství pana Molandera ;)....bude to ještě zajímavé... 5*!