Oběť bez tváře

Oběť bez tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360244/bmid_obet-bez-tvare-enY-360244.jpg 4 1608 442

Fabian Risk série

Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích. POMSTA UMÍ BÝT KRUTÁ, ZVLÁŠŤ JE-LI DOKONALÁ Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Offer utan ansikte , 2014

PetK
15.05.2018 4 z 5

Jako první díl série to nebylo vůbec špatné. Je hrozně těžké nějak hlavního hrdinu odlišit od zbytku "severských detektivů", ale mám takový zvláštní dojem, že tohoto si budu pamatovat i za pár měsíců. Uvidíme. :-)

Evule81
14.05.2018 5 z 5

Super napínavá kniha. Četla se výborně. Určitě doporučuji.

Ajina76
06.05.2018 5 z 5

Od tohoto autora jsem četla první knihu. A nemám připomínky. Velmi mě zaujala. Přečetla jsem ji jedním dechem. Na vraha jsem ale nepřišla. Možná jen trochu strmý závěr.

Ajuszka
01.05.2018 5 z 5

Ale joo,dobre cteni.Takova ta klasika.Mohla by byt tenci,ale cetla se dobre.Jsem zvedava na dalsi knihu :)

janasim
30.04.2018 5 z 5

Tak to bylo nečekané, velmi čtivé, pro mě plné nepředvídatelných momentů.Někdy moc drsné, až se o sebe bojíte a doufáte, že jste byli na všechny vždycky hodní.

koki.veru
30.04.2018 5 z 5

Nádherná knížka, velice zajímavý příběh. Nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Už se těším na další díl :)

Kikuse13
23.04.2018 5 z 5

Kniha se čte sama, určitě si přečtu i další dvě knihy od tohoto autora.

knihomolkadorfa
21.04.2018 5 z 5

Pro mne super příběh. Ano, je tam pár nelogických a pro mne zcela nepochopitelných situací a momentů. Ale jako celek mě velmi bavila. Originální téma a napětí, které nedovolí knížku odložit ...

Edlik
18.04.2018 4 z 5

Tak řekněme slabší 4*. Další zástupce z módní vlny severské krimi. Děj a zápletka jsou zajímavé. Postavy dobře napsané, ale měl jsem problém u konce. Nějak moc rychle to skončilo a zůstalo pár nedořešených dějových linek. Ano vím, že bude další díl, ale i tak mohlo být dořešeno více.

jana3099
17.04.2018 3 z 5

Nooo tak jo přečetla jsem, kniha měla zajímavý námět, zajímavý děj, ale nějak moc mě zas nepohltila, detektivky čtu hodně a ráda, ale tahle nějak moc nepřekvapila, ale přečíst si ji rozhodně doporučuji ;-)

Lokina
17.04.2018 4 z 5

Rozhodně toto není poslední kniha, kterou budu od autora číst, na druhý díl se těším.
Oběť bez tváře je povedená krimi ze severu. Kniha se díky krátkým kapitolám a svižnému ději, čte sama, ani mi nevadily krvavější popisy vražd, jen místy mi už jednání a činy vraha přišly překombinované.
Fabian jako hlavní hrdinka série byl fajn, zatím ničím nevybočuje a jsem zvědavá na jeho další počiny ve druhém díle. Oblíbila jsem si Dunju a jsem ráda, že se ve dvojce objeví.
V knize se najde plno překvapivých momentů a díky tomu si vás kniha dokáže připoutat k sobě :-)

renefer
12.04.2018 3 z 5

Klasická severská krimi, rychle přečtená, rychle zapomenutá.

márčina
04.04.2018 5 z 5

Kniha mě naprosto pohltila a měla jsem ji přečtenou během chvilky. Styl psaní mi vyhovoval, určitě plánuji přečíst další díl :)

holkamodrookata
01.04.2018 5 z 5

Kdy knihu Oběť bez tváře rozhodně číst
-patříte mezi fanoušky Nesba, Keplera, Olsena nebo Larssona
-líbí se vám, když má příběh i sociální přesah
-máte rádi překvapení

Kdy knihu Moderní vegetariánská kuchařka rozhodně nečíst
-vadí vám příliš morbidní vraždy
-máte osobní zkušenosti s šikanou
-žijete s puberťákem

Danka1975
30.03.2018 4 z 5

Tak zase po delší době trocha "švédských morbidností", vyřízlých jazyků apod. :-(. Nicméně kniha mě bavila, (ale zase dám jiný žánr :-)). . .Hold jsem asi slabší povaha :-)

Oceňuji krátké kapitoly, která vás nutí hned číst ty další. Za sebe přiznávám, že opět více postav (a do toho ty švédský jména :-)), tak jsem se v tom musela zoirentovat :-). Co se zápletky a příběhu týče, na můj vkus zbytečně překombinované, až někdy i neuvěřitelné (ale v severských detektivkách je vše možné :-))... .Například hlavně jako česká matka nechápu, jak někdo nechá doma dítě a otec si po dvou dnech všimne, že není doma?????!!!!!!!!!!!!.. . . ...Ale výsledný efekt je ten, že čtete, čtete a čtete, takže účel je splněn :-).. . .

PS. zajímalo by mě, kam chodí Švédové na nápady, inspiraci. . Nebo jsou fakt tak divní? :-).. Právě, že jich pár znám a zrovna oni jsou takoví mírumilovní :-), ale jiní jsou :-)

Janisa13
28.03.2018 3 z 5

Přečteno jedním dechem,ke konci s vzrůstajícími rozpaky ze zrejmych nelogičnosti a taky jsem neměla tak podrobně číst komentáře,trochu jsem přistupovala ke čtení s despektem,dobře vystaveny příběh s mnoha překvapivými zvraty,některé dějové linie by se mi líbily víc rozvedené,uznávám,že jich v knize bylo moc. Na mě dost drsné,ty seveřané jsou prostě jiní, hodně mi to připomínalo Sněhuláka. Asi nadlouho moje poslední severská krimi,vrátím se k anglickým a českým autorům,nějak se mi lépe čtou.

Hannik
28.03.2018 5 z 5

Knížka se mi moc líbila a těším se na další díl. Určitě si ho nenechám ujít.

Jupijow
26.03.2018 4 z 5

Naprostý souhlas se vším, co zmiňoval Valeyman.

JitkaHambi
26.03.2018 3 z 5

Kniha zajímavá, nenudila mě, ale musím dát pouze 3* a to za spoustu nelogických věcí, které v knize byly a byly do očí bijící.
Buď jsou Švédové opravdu tak jiní, divný, nebo to autor vůbec nedomyslel a uspěchal.
I ten konec mě trochu zklamal.
Ale jo, šanci mu ještě dám a zkusím od něj i další knihy :-)

certik003
23.03.2018

Souhlasím s předchozím komentářem od Veleymana. Kniha byla velmi napínavá a čtivá, ale pár věcí autor trochu přehnal.
Severskou krimi obvykle nečtu, ale tahle knížka mě něčím zaujala a rozhodně nelituju, že jsem ji četla.