Oběť bez tváře

Oběť bez tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360244/bmid_obet-bez-tvare-enY-360244.jpg 4 1608 442

Fabian Risk série

Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích. POMSTA UMÍ BÝT KRUTÁ, ZVLÁŠŤ JE-LI DOKONALÁ Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Offer utan ansikte , 2014

rlupinek
10.04.2019 2 z 5

Moje první setkání s tímto autorem, první setkání s Fabianem Riskem a... první zklamání! Musím přiznat, že mě konec knihy vyloženě nebavil - pachatel génius, mistr převleků, mistr technických a technologických vynálezů, mistr přetvářky. Naproti tomu sice téměř geniální vyšetřovatel, ale ke vší smůle pachatelem přechytračen, ještě, že má schopný tým... A korunu tomu všemu dodala vzduchotěsná pec na chleba. Možná, jak mě kniha nebavila, asi jsem vlastně přehlédl kdo a proč zranil Ingelu Ploghedovou. Problém mi taky dělala severská jména i názvy měst a ulic, ale to je spíše problém můj, nikoliv autorův.

capricornus
05.04.2019

Zdlouhavé, moc mrtvých. V druhé polovině byla kniha svižnější. Autor dostane ještě jednu šanci, mám na nočním stolku Devátý hrob.

Dominika_a
18.03.2019 5 z 5

První kniha od tohoto autora. Ani jsem nevěděla do čeho vlastně jdu, ale. Na začátku jsem se nemohla začíst, Celou první část jsem četla z donucení, a říkala jsem si , že kniha má dobré hodnocení , tak se to musí zlepšit. A ono ano! Od druhé části už jsem se nemohla odtrhnout, děj konečně nabral nějaké tempo, vše se pomalu vysvětlovalo, a vraha jsem odhadla správně. Ke konci už jsem si domyslela sama, jak a co bylo, ale dočetla jsem. Takže nakonec milé překvapení z knihy, a časem se určitě vrhnu na Devátý hrob.

vera4669
14.03.2019 2 z 5

Nechápu úplně jak kniha mohla nasbírat takové hodnocení … utahaný děj, nemohla jsem se začíst, spousta nelogických věcí, jsou teda lepší knihy,.. po dvou dnech už si člověk ani nepamatuje o čem vlastně četl a šup rychle poslat knihu do světa, zbytečně by v knihovně zabrala místo

Miluska2810
14.03.2019 5 z 5

Nechcela som sa pustit do tejto knihy, kvoli velkej reklamnej kampani. Neodolala som a nebola som sklamana, milo prekvapena. Mozno prave tym, ze som cakala, ze ma nebude bavit. Nie vobec, islo to pomerne rychlo a aj ked tam boli veci pritiahnute za vlasy (ja si obcas hovorim, americke) nevadi - dalsia na rade prosim...

Michaeles
13.03.2019 3 z 5

Kniha jako taková není úplně špatná, ale těch věcí, co tam bylo nelogických nebo přitažených za vlasy bylo až přespříliš a čtenář si pak říká co je to za blbost? Nechci spoilerovat, ale myslim si, že každý najde co myslím.

Vendulis
10.03.2019 3 z 5

Tak nevím, jako kniha měla nápad, byla tam brutalita, zajímavě promyšlené vraždy. Přesto první polovina knihy se mi táhla, druhá polovina už sice byla lepší, ale zase ten konec? Přišlo mi to přitažené za vlasy. Uvidíme, co přinese Devátý hrob. :)

luciasek86
08.03.2019 5 z 5

Kniha, která má úžasně napínavý děj i gradující závěr. Od začátku až do konce jsem byla napnutá jak to vše dopadne. Přečetla jsem jedním dechem. Vřele doporučuji.

Tucan3k
06.03.2019 5 z 5

Super kniha

martina3610
02.03.2019 3 z 5

Moje první kniha od Ahnhema. A docela dobrý. Půjdu i do další. Autor má ještě co pilovat,některé naivity v knížce jsou až k smíchu,nicméně žádný Nesbø z nebe nespad'.SPOILER!Jak už kdekdo tady psal,celá třída zapomela na jednoho spolužáka. Konec ve vězení je těžce pritazeny za vlasy ,pachatele nikdo nepozná od jiného spolužáka,uříznuty knír drží asi silou vůle. Scéna,kdy policajt zjišťuje,jestli spolužáci žijí,pomocí zrcátka,to je taky bžunda. Ale nějak cítím,že se autor mouchy vychyta a těším se na další nálože.

1825
23.02.2019 5 z 5

Nový oblíbený autor! Baví mě jak postavy, tak děj, prostě super.. akorát mě štve, že jsem jako první spíš nepřečetla devátý hrob..který je tady napsán jako druhý díl a přitom to tak není..

Atak
17.02.2019 5 z 5

Poutavě napsané, jednu připomínku bych sice měl, ale nebudu hnidopich :)

Sumatrae
17.02.2019 5 z 5

Az na par detailu me knizka bavila Byla napinava, zajimava zapletka, ktera je na dnesni dobu pomerne aktualni

april4
08.02.2019 4 z 5

Hodně dobře napsané, napínavé, čtivé, promyšlené s originální zápletkou. Hvězdičku dolů srážím za pár momentů na konci, které mi přišly nesmyslné. .....SPOILER ........ opravdu se bude zkušený detektiv pohybovat v místnosti s extrémně nebezpečným vrahem potmě? Bude šátrat po postelích a čekat, že člověk, který před pár momenty zabil dozorce klidně spí a nechá se chytit? Nikoho nenapadne rozsvítit? Spolužáci nepoznají, že je mezi nimi někdo jiný? .....

d.a.s.a
31.01.2019 2 z 5

Jak něco tak naivního, hloupého (sundáme si boty,abychom je nevzbudili) a divného (20 lidí si nepamatuje spolužáka) může mít tak vysoké hodnocení? Spousta těchto neuvěřitelných detailů úplně zabila celou knížku.
A ještě k hlavnímu hrdinovi-už ten sám mě nebavil. Byl nijaký, nefandila jsem mu,ani mi nijak zásadně nevadil, prostě nic.

miloslav0399
30.01.2019 4 z 5

Lehce nadprůměrný thriller, v němž nechybí ani nepřebývá žádný z atributů současné severské krimi (extrémní násilí, sex, rozervaný hlavní hrdina...). Snad jen hloupost a bezradnost vyšetřovatelů z Helsingborgu je trochu větší. A to navíc mají strach, aby případ nepřevzalo Malmö, že tam prý jsou detektivové ještě horší. No, to bych chtěl vidět... 3.5 hvězdy

Tammy11
29.01.2019 5 z 5

Strhující thriller.

Kerberos
29.01.2019 4 z 5

Na prvotinu velmi dobré,ale nelíbí se mipořád to srovnávání s jinými autory a té šílenosti tam bylo až trochu moc.Každopádně další díl si přečtu.

Boboking
28.01.2019 5 z 5

Moderní detektivka na 100%. Případ, který má logiku a "hlavu a patu", postavy, které nejsou černobilé, s brutalitou a originálním šílenstvím pachatele. Už se těším na dlaší knihu z cyklu :-)

v.e.v.er.ka
27.01.2019 5 z 5

Skvělá detektivka která se četla sama