Oběť bez tváře

Oběť bez tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360244/bmid_obet-bez-tvare-enY-360244.jpg 4 1608 442

Fabian Risk série

Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích. POMSTA UMÍ BÝT KRUTÁ, ZVLÁŠŤ JE-LI DOKONALÁ Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Offer utan ansikte , 2014

happy-smile
22.06.2019 5 z 5

Konečně jsem se k této sérii dostala a jsem nadšená. Velmi dobře se čte. Líbí se mi dánsko-švédské vztahy (v tomto si jistě mnozí vzpomenou na seriál Broen). Zápletka byla taky dobrá, v tom co se poslední dobou vydává, docela originální. Jenom pochybuju, že by mu v takovém případě dovolili vyšetřovat. :-) Ale to jenom tak, skvělá jízda, doporučuji.

jittik
21.06.2019 3 z 5

Myslím, že autor se snaží do knihy dát od všeho něco. Děj a chování policistů je někdy nepochopitelné, ale i tak jsem dočetla.
Rozhodně se nemůže vyrovnat velikánům severské krimi.

Ossinky
20.06.2019 5 z 5

Moje první od tohoto autora. Palec nahoru za to, jak autor dokáže ukončit kapitolu že zůstane "otevřená" a až za další čtyři se možná dozvíte jak to dopadlo....napětí, zvědavost jak to bude dál vás žene pořád dopředu. Promyšlenost, fantazie s kterou popisuje situace - fakt super. Jediná vada na kráse je ten "neviditelný" spolužák. Jinak nemám co vytknout a chystám se na Devátý hrob.

Veronika33
19.06.2019 4 z 5

Kniha ma veľmi bavila aj bola dostatočne pútavá. Vďaka kratším kapitolkám dej rýchlo ubiehal. Zo začiatku som mala problém sa orientovať v postavách, nakoľko nimi autor vôbec nešetril. Koniec sa mi však zdal opäť narýchlo, násilne ukončený. Napriek tomu sa teším a som zvedavá na autorové ďalšie knihy. Odporúčam.

cetriolo
15.06.2019 5 z 5

Paráda! Několikrát jsem si během čtení říkal, že ty věci nedávají moc smysl a najednou BUM! všechno do sebe krásně zapadlo :)

Januli
12.06.2019 4 z 5

Tak jsem našla asi nového autora, na jehož knihy dnes budu těšit. ???? moc dobre se mi kniha četla, ale jak je zmíněno již v níže uvedených komentech, nevědět o spoluzakovi? No možná, pokud s nima byl jen jeden den, ale ... No ale dostal mě deník "pachatele" nečekané ????

Saša57
12.06.2019 5 z 5

Skvělé odpočinkové letní čtení. Jen to mělo jednu vadu. Nikdo ze třídy se napamatuje na jednoho spolužáka? Nevím, nevím. I když dnes je ve školství již všechno možné. Asi neměl na fajsbůčku vytvořený svůj "profil".

charlizee
06.06.2019 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo! Trošku jsem se děsila těch bezmála 500 stran, ale uteklo to jako nic. Po delší době vyloženě odpočinková knížka, na kterou jsem ale myslela pořád a pořád bych ji i nejradši četla (prostě ideální kniha, když pracujete a máte dvě malé děti :D ).
Knihu jsem dostala darem a výběr musím opavdu pochválit, protože bych si ji sama nekoupila. Nedá se snad ani spočítat, kolik v té knize bylo zvratů, resp. co dokázal autor dál a dál vymýšlet. Skoro bych řekla, že by se na tom dalo postavit několik detektivních případů, ne jen tento jeden... Ale o to asi u masového vraha jde :)

L.Helena
02.06.2019 4 z 5

Hodně dobrá detektivka, čtivá, napínavá...

SPOILER!!!
Hvězdičku strhávám za to, na čem je vlastně celý příběh postavený. Prostě mi nejde do hlavy, že ve třídě s dvaceti spolužáky je jeden, který je tak strašně nenápadný, že o něm nikdo ani neví.

astroweb
29.05.2019 5 z 5

Tak to jsem narazil na opravdu skvělého autora. Nejlepší tradice severských krimi. Těším se na další.

HankaMarek
21.05.2019

Precteno za dva dny. Myslim ze to vypovida za vse.

Mishell14
20.05.2019 3 z 5

Přečetla už jsem dost detektivek, a setkala se tím pádem se spousty detektivů, Fabian mi byl od začátku sympatický takový normální. Děj začal skvělé a a já se od knihy nemohla odtrhnout. Plus také dávám tomu, že konečně také v nějaké detektivce vystupuje i rodina detektiva. Ale v půlce knihy už mě to začalo nudit. Dej byl utahaný zdlouhavý, jako kdyby autor nevěděl jak zakončit celý případ a fantazie mu pořád nabízela různé a různé zvraty. Bohužel méně je někdy více. Konec mohl přijít dřív a mohl být více propracovaný.

namornice
18.05.2019 4 z 5

Tak tohle se mi líbilo moc! Velice dobře napsaná, napínavá krimi, doplněná úryvkama z deníku vraha -jak si nejspíš má čtenář myslet. No ten zvrat když vyjde na jevo koho zápisky celou dobu mezi kapitolama čtete! Úplně mi spadla čelist :-o
Stejně jako u předchozí Ahnhemovy knihy Devátý hrob se děj odehrává na obou stranách Oresundského mostu - chvíli v Dánsku, pak zas ve Švédsku. U Devátého hrobu jsem měla trochu problém sledovat postavy a pořád se mi pletlo, kde se vlastně momentálně nacházíme - zvlášť když jsou ty místní názvy hodně podobný v obou jazycích, že jo? Ale u Oběti bez tváře jsem ten problém neměla. Napínavé tempo, propracované dialogy, které posouvjí děj dopředu, promyšlené někdy trochu až brutální vraždy psychopata, co kosí bývalé spolužáky jako sedlák pole - prostě page turner. Hvězdu dolů dávám
- za pošťačku, co doručuje noviny až do domu, navíc člověku, s kterým nikdy nepromluvila, ale který ji po třítýdení dovolené tak chyběl, že mu prostě vlezla až do obýváku ještě s extra výtiskem novin navíc (asi zaměstnankyně roku) :-)
- pak za policajty, co se zouvaj, když jdou lapit vraha :-D
- za třídu, co nepozná vlastního spolužáka - no je mi asi tolik, co hlavnímu hrdinovi, ale spolužáky ze základky bych snad vyjmenovala všechny - a to nás jako silného ročníku bylo ve třídě přes 30!
No a taky ta hvězda dolů trochu za hlavní postavu Fabiana Riska, kterej mi občas lezl na nervy. Zato vedlejší postavy jsem si oblíbila moc a Djuna, Astrid, Liljová, Molander i Skála mě bavili. Takže za mě 4*/5* a určitě doporučuju. Jsem zvědavá na další díl!

Tak, a teď jdu vyhrabat starý školní alba a ověřit si paměť :-)

konicekbily
16.05.2019 5 z 5

Moc pěkná pohádka pro dospělé, spousta kritických scén, po nich náležité obraty v ději a děj opět pospíchá kupředu. Toleruji nerálnost a chyby hlavních postav. Skvělé odpočinkové čtení!

Jack333
15.05.2019 5 z 5

Poslední dobou nedávám tolik na reklamu, proto jsem dlouho váhal nad tím, jestli si mám tuto knihu - další severské krimi - pořídit. Po besedě s autorem jsem ale do toho šel a nelituji! Opravdu skvěle vytvořený příběh, který má spád, nenudí...postavy jsou z běžného života...a v některých momentech máte strach a jste v očekávání, jak to dopadne. Doporučuji!

Vlak7
12.05.2019 4 z 5

Trochu zklamání, kdo a jak nakonec usmrtil vraha, úsměvné. Super čtivé s krátkými kapitolami.

Klobouková
28.04.2019 5 z 5

Výborně napsaná deektivka. Ač vyšla první v pořadí, doporučuji ji číst až po Devátém hrobě, neboť ten ji dějově předchází.

CLAIRE139
23.04.2019 2 z 5

Tak tedy..... Knihu jsem si koupila díky mému zalíbení v žánru severské krimi a musím říct, že za mě velké zklamání. Příběh mě začal bavit až v půlce knihy, u konce jsem se vyloženě nudila. Postava Fabiana Riska pro mě ve srovnání s Harry Holem, nebo Joonou Linnou od Nesba a Keplerových velmi nezajímavá. Průměrný vyšetřovatel, kterému se autor na pár stránkách snaží vdechnout roli velice inteligentního, místy rebelského vyšetřovatele, leč marně. Často jsem se při čtení neubránila úšklebku a myšlence, jestli to autor myslí vážně. Například když Ingrid s Molanderem prohledávají dům pachatele. Ingrid několikrát vystřelí na zámek ve dveřích (v domě, kde se možná nachází pachatel) a Molander, který je zrovna v jiné části "sklepení" se při zvuku střelných ran ani nezačne zajímat, co se stalo.... Nemohl vědět proč, kdo a na co střílí.... A takových situací je v knize více.
Vím, že někdo tuhle knihu hodnotí velice kladně. Je to prostě o vkusu. Za mě zklamání.

ArwenAragorn
23.04.2019 5 z 5

Skvělý, výborně promyšlený a napínavý thriller, plný zvratů a překvapení s důmyslnou, originální zápletkou. Na knihu jsem hodně dlouho čekala v knihovně, dřív se mi dostal do ruky Devátý hrob, ale tahle je podle mě ještě o stupeň lepší. Překvapil mě nejen mimořádně vynalézavý a krutý sériový vrah, ale taky autor deníku (myslela jsem si, že to psal někdo úplně jiný).
Fabian nadělal spoustu chyb, ale o to je jeho postava lidštější (no jo, je tak trochu nesmrtelný, ale s tím musí čtenář asi počítat, když následují další díly). Sympatické je mi celé oddělení pod vedením Astrid Tuverssonové a pochopitelně Dunja.
Je to prostě bomba, vřele doporučuji!

Evazita
14.04.2019 3 z 5

Hlavní motiv absurdní a trošku k smíchu, ale musím uznat, že těmi dopisy mě autor dostal.