Jen ty a já

Jen ty a já https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285895/bmid_jen-ty-a-ja-K2B-285895.jpg 4 126 31

Eva Dallasová série

Eva vyšetřuje vraždu obhájkyně, která v řadě případů zpochybňovala její důkazy. Motiv vypadá jasný: někdo je Evou posedlý a považuje ji za svou hrdinku. Na místě činu jí nechává vzkazy, že spravedlnosti bylo učiněno zadost. Podepsané jsou jako „opravdový přítel“. Aby Eva dopadla vraha, musí vyhledat všechny, kdo jí kdy zkřížili cestu – každý z nich může být příští obětí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Alpress

Obsession in Death , 2015

Terry11
10.12.2016 4 z 5

Přestože vím, že se to zřejmě u těchto sérií musí, už mě fakt nebaví číst vše zas a znovu o Evině dětství a mládí. Přeskakuji, ale zůstávám fanouškem.

alzbeta4340
05.11.2016 4 z 5

Jeden z lepších dílů celé série. Děj je hodně zaměřený na pátrání. Vztahy mezi jednotlivými hrdiny jsou autorkou dány do pozadí, což celé knize velmi prospívá.

ritz
07.10.2016 5 z 5

Mám moc ráda tuto sérii, vždycky se výborně čte.

mariva
29.09.2016 5 z 5

Další výborný díl nekonečné série. Obdivuji autorku, že navzdory velkému počtu knih má stále nápady na další detektivní případy a neopakuje se, navíc se děj propojuje s dřívějšími případy. Už se zase těším na další pokračování.

mirunda
24.09.2016 5 z 5

Klasika, která mě nikdy nezklame.

Danuše7
24.08.2016 5 z 5

Jako vždy nádhera.

Evus
18.08.2016 5 z 5

Poslední dobou se příběhy posunují od hádek s Roarkem spíš ke zdůrazňování důležitosti Eviny rodiny a přátel, kolegů - dobrých poldů. Sice trochu sentimentální, ale je zajímavé pozorovat Evinu proměnu v chápání a přijímání vztahů. Navíc mě potěšily a pobavily zmínky o Čechách a Praze.

TaLu
16.08.2016 5 z 5

Pro mne neuvěřitelné, že série Smrtící patří přes četnost knih stále k tomu lepšímu v tomto žánru.
Užívám si vzájemnou spolupráci, myšlenkové postupy při vyšetřování, vtip a jiskření v týmu.
Nepřečetla jsem všechny díly, ale tento rozhodně nezaostává za těmi dalšími. Drobnou výhradu mám tentokráte k překladu - v jednom případě z překladu věty vyplynulo pohlaví vraha dříve, než bylo odhaleno, což mne tak trochu otrávilo, protože jsem měla jiného kandidáta. A již od prvních dílů se divím, proč se vyskytuje v jinak moderní společnosti slovo "elektronikáři", nevím jak ostatní čtenáře, ale mne to vyloženě "tahá za uši" - proč tam nepoužili běžné IT ? Ale za to Eva se svým sympatickým týmem nemůže :o) Doporučuji.

jana9603
08.07.2016

Nevíte kdy bude elektronická verze? :-)

zdehan
06.07.2016 5 z 5

Kniha se dobře četla je zajímavě napsaná a pěkná mužu doporučit.

biki
08.06.2016 4 z 5

Jasně, že je to odpočinkové čtení. Ale stejně je pozoruhodné, že i při takové frekvenci titulů se stejnými hrdiny si celá série " smrtící" udržuje poměrně slušnou úroveň. Nevzpomínám si, že by se zde objevil nějaký vyslovený propadák. Určité šablonovitosti se samozřejmě asi nejde vyhnout, ale za to částečně může i samotný žánr. Kdyby člověk srovnal obě hlavní postavy Evu a Roarka z úplného začátku série s těmi posledními, autorka jim umožnila i jakýsi vývoj.
Tato poslední kniha patří určitě k těm lepším v sérii. Kromě hlavního motivu se mi také líbí, že s dobrými nápady přicházejí i další členové týmu (nejen pouze Eva a Roarke), a že se autorka nespoléhá na nějaká zázračná vnuknutí detektivů, ale na poměrně uvěřitelné metody pátrání, byť za vydatné pomoci IT technologií.

J. D. Robb (p)
americká, 1950