Esterčini otcové

Esterčini otcové https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479182/bmid_estercini-otcove-Swd-479182.png 5 444 111

Dva otcové. Jedna dcera. Tajemství, které převrátí život všech naruby. Charlotte vyrůstá v rodině nacistického soudce Wilhelma Lange. Život jí připadá naprosto idylický – až do chvíle, kdy po válce zjistí, že jejím skutečným otcem je muž jménem Josef Goldenberg. Opravdu ji jako malou s falešnými doklady ukryl u cizí rodiny v Lidicích? Jak je ale možné, že ji vychovali němečtí rodiče? Jak Charlotte zjišťuje fakta o svém původu, její svět se otřásá v základech. A dívku zasáhne morální dilema, které si nikdy nedokázala představit.... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Esterini očevi

Termaap
14.02.2022 5 z 5

Tak tohle bylo něco pro mě. Příběh z předválečného, hlavně válečného a následně i poválečného období. Mám moc ráda, když můžu sledovat postavy během let nebo dokonce celý jejich život. V knize ESTERČINI OTCOVÉ tomu tak bylo a já si k nim vytvořila určitý vztah. I když jsem se snažila, nepodařilo se mi neplakat; bylo to především dojetím, ale cítila jsem i hlubokou lítost, smutek a vztek.

Zas a znova jsem si připomněla, jak se máme v dnešní době dobře a co je v životě opravdu důležité.

Měla bych jen jednu malou výtku. Vůbec bych před čtením nepotřebovala vědět to, co je napsané na obalu knihy. Informaci, že se Ester dostane do rodiny nacistického soudce bych se raději dozvěděla sama až v průběhu čtení. Ale tak to prostě mám, nejraději jdu do knížky s tím, že vím o ději úplné minimum.

Kopretina_aku
13.02.2022 4 z 5

Ze začátku jsem pocítila nadšení, které se postupně přece jen vytrácelo, u posledních 100 stran jsem měla pocit, že konec už je vyloženě zacílený na city čtenáře. Samotné téma nebylo vůbec špatné, vyzdvihovalo především otcovskou lásku a její dvě podoby. Ale během čtení jsem měla pocit, že autorka má tendenci do knihy za každou cenu nacpat všechny válečná témata a události a bylo toho zbytečně moc.

Danago
11.02.2022 5 z 5

Jedná se o smyšlený román na pozadí skutečných historických událostí. Velice čtivě a originálně zpracováno téma holocaustu, autorka vykresluje především myšlení a emoce hlavních postav.
V první části nám autorka popisuje situaci a snaží se obsáhnout důležité momenty holocaustu. Druhá část je zaměřená na období po válce. Ta byla určitě zajímavější a hlavně napínavější.

Čtenář nahlédne do života židovské rodiny v období druhé světové války v Československu i po ní, ale už v Izraeli. A také do rodiny německého soudce ve stejném období. Je to pohled z obou stran.
Samozřejmě autorka nejde příliš do hloubky, to by mohlo někomu vadit, určitě jsou v knize nepřesnosti. Ale je to především fiktivní román a jako takovému se povedlo u mě vyvolat spoustu emocí, které pramení z lásky otce k dceři.

martinaandulka
05.02.2022 4 z 5

Už jsem přečetla mnoho knih o holocaustu a válce, tento příběh je trochu jiný dva otcové každý na jiné straně a přitom obě milovali dceru Ester.Kniha je čtivá, plná emocí, lásky a rodičovství.Rozhodnuti Ester v dospělosti životní etapy se mi nelíbilo.Jinak pěkná kniha.

zuzana2599
27.01.2022 4 z 5

Zrovna dnes, když jsem dočetla tuto knihu, je Mezinárodní den památky obětí holocaustu. O to více mé myšlenky teď patří hrdinům tohoto románu, Josefovi a Sáře Goldenbergovým, kteří se s nesmírnou bolestí v srdci vzdali své dcery Ester, aby ji zachránili. Takovou dilemu a odvahu, bolest a strach si již dnes stěží dokážeme představit.
I když románů z období holocaustu vychází opravdu hodně, je dobré si válečné hrůzy občas připomenout a říci tak NE všem válkám !!!!!!!!!

aktijnov
26.01.2022 4 z 5

Zajímavý námět, silný příběh, historický román poněkud "šmrncnutý" červenou knihovnou a k tomu ještě vztah rodič x dítě... Ze začátku mi vadila spousta nepřesností, pak už jsem se začetla a nesledovala je.

Ditules
25.01.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Na konci jsem brečela. Oceňuji, že je to kniha o válce, ale neodehrává se přímo v koncetráku...

Petucelli
23.01.2022 5 z 5

Jedna z nejsilnějších knih co mi kdy prošla rukama. Tolik tezkych temat a moralnich otazek....
Plny pocet ⭐️

Katerina015
22.01.2022 5 z 5

Na tuto knihu budu dlouho vzpominat. Uzasny pribeh, doporucuji k precteni.

janina74
20.01.2022

Tak stromy tam jsou...jinak je to úplně úžasná kniha, pěkně jsem si pobrecela, někdy bylo až neuvěřitelné, co vše se může stát...

lenylee
18.01.2022 5 z 5

Dlouho se mne takovýto příběh nedotkl jako tento.

heczek
16.01.2022 4 z 5

Ač na téma holokaustu bylo napsáno mnoho knih, autorka přesto dokázala napsat jedinečný a velmi silný příběh. Knihu doporučuji k přečtení.

Janniska
09.01.2022 5 z 5

Velice zajímavé téma ,napsané čtivým stylem.Čte se velmi snadno a stránky odplouvají jako lístek po vodě.Téma holokaustu ,které je tolik populární ,ale řekla bych že zase z trochu jiného úhlu pohledu.Doposud jsem nepřečetla nic podobného.

Zizala78
05.01.2022 5 z 5

Tak tohle mě dostalo, jedna z mých top knížek tohoto tématu!!! Nádherná kniha!

anmaride
04.01.2022 4 z 5

Začátek byl pro mě fakt zmatek, bylo tam na mě moc jmen a nedokázala jsem se zorientovat. Dvakrát jsem chtěla odložit, ale nedalo mi to a kousla jsem se. A pak mě příběh úplně vtáhnul. Témata holocaustu jsou vždy těžká, já to vlastně hrozně nerada čtu, ale občas mě nějaké příběhy nalákají. Otcovská láska tady byla krásně popsaná, nehledě na to, kým člověk je nebo byl. Postavy i situace jsou moc dobře vykreslené, druhá polovina knihy o poválečném období byla o něco lepší. Slza ukápla.

Svatka63
01.01.2022 3 z 5

Za mě zklamání, příběh silný, krásný ale nelíbilo se mi zpracování. Téměř 60 let nahuštěno do 300 stran, zbytečně moc postav, které nebyli v příběhu důležité. Neseděl mi styl psaní autorky románu, do 2/3 jsem se musela přemlouvat abych četla dál ale poslední 1/3 se četla sama, bylo to už napínavé a chytlo za srdce, takže sumasumarum, nelituji času stráveného nad knihou ale četla jsem zajímavější knihy s tématikou holokaustu.

vzteklinka
31.12.2021 5 z 5

Kniha stojí za přečtení. Silný příběh, který nutí k zamyšlení. Nic v životě není černobílé.

MartinaBart
31.12.2021 4 z 5

Krásný příběh, z trošku jiného pohledu. Kniha mě vtáhla tak, ze jsem ji nedokázala odložit. Ale.... Strašně mě zamrzelo jjak se zachovala k otci, který ji vychoval...

JJJ007
29.12.2021 5 z 5

Nádherně napsaný příběh, na který budu dlouho myslet. Knihu doporučuji.

uzivatel2877
15.12.2021 5 z 5

Poslední kapitoli jsem proplakala. Nádherná kniha o otcovské lásce. ( Jak biologického, tak i osvojeného.)