Esterčini otcové

Esterčini otcové https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479182/bmid_estercini-otcove-Swd-479182.png 5 444 111

Dva otcové. Jedna dcera. Tajemství, které převrátí život všech naruby. Charlotte vyrůstá v rodině nacistického soudce Wilhelma Lange. Život jí připadá naprosto idylický – až do chvíle, kdy po válce zjistí, že jejím skutečným otcem je muž jménem Josef Goldenberg. Opravdu ji jako malou s falešnými doklady ukryl u cizí rodiny v Lidicích? Jak je ale možné, že ji vychovali němečtí rodiče? Jak Charlotte zjišťuje fakta o svém původu, její svět se otřásá v základech. A dívku zasáhne morální dilema, které si nikdy nedokázala představit.... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Esterini očevi

Pivka1
02.06.2022 5 z 5

Za tuto knížku je 5 hvězdiček málo. Nádherný příběh, který mě chytnul za srdce a ještě dlouho nad ním budu přemýšlet. Knížka dokonale popisuje lásku, lásku otcovskou. Je to neveselé čtení, ale mistrně napsané a čtenáře naprosto vtáhne do děje. Knížku jsem přečetla jedním dechem a tak jako i nad jinými knihami z tohoto období, neubránila jsem se slzám.

Tauriela
31.05.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Autorka je skutečná spisovatelka!
Nádherný příběh, skutečně nádherný, i když je plný bolesti. V knize je dokonale vystižena otcovská láska. Je pravda, že v souvislosti se druhou světovou válkou se v regálech knihkupectví množí knihy s mateřskou láskou více než s tou otcovskou.
Knihu hodnotím ryze jako mistrovské dílo.
Opět musím říci, že obdivuji lidi, kteří se k podobným rozhodnutím odhodlali. Mají můj velký obdiv, sama bych to nedokázala...

zdehan
31.05.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha doporučuji.

kytarka
24.05.2022 5 z 5

Knihy z období druhé světové války mám ráda a četla jsem jich opravdu hodně. Již nějakou dobu jsem na toto téma nic nečetla, protože jsem byla tímto tématem přehlcená. Nic jsem od knihy teda neočekávala. Příběh se krásně četl a nadchl mě. Rozhodně stojí kniha za přečtení.

ještěrka38
21.05.2022 5 z 5

Knih s touto tématikou vychází v poslední době hodně, ale tato patří určitě k těm, které přečtete jedním dechem.. Dlouho se mi nestalo, že bych na konci knihy brečela, tady jsem emoce neudržela. Vřele doporučuji.

cornetka
12.05.2022 4 z 5

Hned začátku mě trochu zmátlo, že postavy jsou vymyšlené, ale přesto je kniha založena na skutečnosti. Každopádně ve finále se jedná o další pěknou knihu s touto tematikou.

lalela
28.04.2022 5 z 5

Říkám si, pořád čteš knihy z války, jenže ač jsou svým způsobem o stále stejné době, která se nemění, tak je kniha pokaždé jiná. A tahle byla sakra jiná. Ester,Šárka,Lotte měla obrovské štěstí v neštěstí. Prožila vlastně v té nešťastné době krásný život. Stále měla milující rodiče i když pokaždé jiné. Ten konec mě dostal, stále jsem doufala, opravdu mě hodně dostal.

Mlsnákočka
27.04.2022 5 z 5

Právě jsem dočetla a nemám slov... Mistrně napsaná kniha, která si mě získala od první stránky. Tak těžké téma o utrpení Židů za války a složité dilema obou Esterčiných otců mně vhánělo slzy do očí pořád a pořád. Už to, že se část příběhu odehrává v Čechách a osud lidických obyvatel známe všichni, mě neskutečně dojímalo, vždyť to bylo tady, blízko nás. Chorvatská autorka odvedla vynikající práci a získala si můj obdiv. Dala bych i deset hvězdiček *.

radus
19.04.2022 4 z 5

Moc pěkný příběh otcích, kteří oba milovali "svou" dceru. Knížka je dobře napsána, pěkně se čte a líbil se mi i dojemný konec.

Markéta555
09.04.2022

Nádherný příběh vzal mě za srdce.. Kniha se krásně četla do slova sama ještě teď mi tečou slzy po tváři..

Fialka78
07.04.2022 5 z 5

Strhující a velmi dojemný příběh. Knihu nejde odložit, prostě ji čtěte, dokud ji nepřečte a jste toho příběhu plní ještě dlouho potom.

japam
01.04.2022 5 z 5

Moc hezky napsaná kniha. Dojala mě a dlouho jsem na ni myslela. Určitě doporučuji přečíst.

bronulka
29.03.2022 5 z 5

Velice krásný příběh snad z nejděsivější doby v našich novodobých dějinách. Určitě bych mohla doporučit všem, kteří moc z nejrůznějších důvodů nechtějí číst o koncentračních táborech (kniha se spíš soustředí na linku Ester).
Velice se mi líbilo, jak si autorka pohrála s pocity Ester, která se v dospělosti dovídá pravdu o svém původu ale i pocity její německé rodiny, kde nacistický soudce zjistí, že si adoptoval židovské dítě.

TamaraKrejčí
23.03.2022 5 z 5

Krásný příběh z úplně děsivé doby. A opravdu i tohle se mohlo stát.

Ajushaaa
20.03.2022 5 z 5

Hluboký příběh, který jsem si velmi užila a silně zasáhl me srdce :-) přečetla jsem už hodně knih o holokaustu, ale tato se mi líbila nejvíce :-)

Jirinamac
13.03.2022 5 z 5

Je to příběh smyšlený, ale asi by mohl být i pravdivý. Osudy děti byly ovlivněny jejich vzhledem, ale i tím, že malé děti rychle zapomínají. Dojemný příběh, kde není msta, ale rozum. Doporučuji.

čef
08.03.2022 5 z 5

Další kniha o holokaustu z nové vlny těchto let. Velmi pěkné, dojímavé a působivé vyprávění o osudu jedné ženy, které byla arizována z Lidic. Kvituji, že nic z těchto let autorka nezjednodušuje, lidé prostě nejsou vykresleny jednobarevně ale plní pochyb, vykonávající jak špatné tak dobré činy. K přečtení určitě ano.

maryzka
07.03.2022 5 z 5

Tato spisovatelka jak jsme se dočetli je chorvatské národnosti byť s českými kořeny umístila tento román do české kotliny, tak to bylo pro mnoho čtenářů určitě překvapení. Kniha je napínavá od samého začátku i když se objevují plno letopočtu. Vlastně to vypráví hlavní hrdinka svému vnukovi , aby přijal určitou životní etapu. I když to není rozvinutý do psychologie, částečně je to tam naznačeno, ale spíš okrajové( vypořádání mladých německých lidí z poválečného období), stejně to byl silný příběh.

broskev28
27.02.2022 5 z 5

Překvapila mě chorvatská autorka, která píše o pražské židovské komunitě. A "dostala" mě hnedle první stranou své knihy, předmluvou, především její první a poslední větou.
Po mnoha knihách s válečnými tématy, které jsem v posledních letech přečetla, se mi do téhle vůbec nechtělo. Ale jsem ráda, že jsem se k ní odhodlala a určitě ji budu doporučovat všem, kteří se do doby druhé světové války vrací prostřednictvím románů. Právě fakt, který tady mnozí berou spíše jako minus téhle knihy, a sice její velký záběr a zdánlivé "klouzání po povrchu", totiž umožňuje vidět věci v širších souvislostech. Německá poválečná historie, komentáře k Eichmannovu procesu, chování Hedwig; možná (snad) to nebyla většinová reakce, ale určitě se takové objevily. Líbil se mi i postoj ke kibucům: pro introverty asi těžký kus . . .
Takže já jsem velmi spokojená se zajímavou a podle mého názoru dobře napsanou knihou.

"Několik let po válce uspořádali Američané soud s některými z nacistického Hlavního úřadu pro rasu a osídlování. Ti se také zabývali odebíráním dětí. Mezi obžalovanými bylo i pár funkcionářů z Lebensbornu. Všichni byli osvobozeni a ta organizace byla prakticky označena za sociální ústav. Prý se starali o sirotky."

VIVINKAR
21.02.2022 4 z 5

První kapitola mě docela nalákala, ale pak přišel zmatek. Velké množství postav, ve kterých jsem se nemohla vyznat. V některých pasážích jsem vůbec nevěděla o kom je řeč nebo kdo co řekl. Ve výsledku nebyly některé postavy vůbec důležité.
Autorka se snažila nahustit spoustu událostí do jednoho příběhu, což bylo na jednu stranu zajímavé - sledovat vývoj hlavních postav, ale také bych ocenila, kdyby některé byly víc vykreslené.
Jinak byl příběh čtivý, silný, k zamyšlení. Vztah rodič X dítě, respektive více rodičů.
Určitě ale stojí za přečtení!