Strážce majáku

Strážce majáku https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152866/bmid_erika-falckova-patrik-hedstrom-stra-htU-152866.jpg 4 617 107

Patrik Hedström se po těžké nemoci vrací do zaměstnání. Zároveň má on i jeho manželka Erika plné ruce práce s předčasně narozenými dvojčaty. Hned po návratu na policejní stanici ho zcela pohltí nové vyšetřování vraždy. Obětí je ekonom Mats Sverin, rodák z Fjällbacky, který žil dlouhá léta v Göteborgu a teprve před nedávnem se po tragické události do rodného kraje opět přistěhoval. Mats měl pověst přátelského a oblíbeného chlapíka, o svém soukromí se však s nikým příliš nebavil. Vychází najevo, že těsně před smrtí navštívil svou dávnou lásku Annie na ostrově Graskär, o němž v kraji odjakživa kolovaly velmi zlověstné příběhy. Říká se, že ostrov obývají duchové mrtvých, a ti by živým rádi předali své poselství…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

Fyrvaktaren , 2009

MatoPalkes
25.03.2021 4 z 5

Už klasicky dve časové línie a pasáž na ostrove docela strašidelná. Dobré čítanie.

perpe2a
12.03.2021 5 z 5

Úžasná série.

micha-ella
09.03.2021 2 z 5

Tak já jsem úplně vedle! Místo kapitol odstavce - každý bez mezer o někom jiném - přišlo mi to naprosto zmatené. (Že by to byla chyba e knihy?) Obvykle mi vadí, když je v příběhu moc lidí - tady je v té hrozné nepřehlednosti textu hned v počátku taková skrumáž postav, že neodolám, a jména sem vypíšu: Sam, Annie, Fredrik, Patrik, Erika, Lena, Erling, Mats, Vivianne, Gunnar, Anna, Dan, Belinda, Malin, Lisen, Adrian, Emma, Maja, Kristýna, Signe, Bertil, Paula, Martin, Gosta, Pia, Noel, Anton, Annika, Viveka, Emelie, Karl... (To je ale jen první kapitola! Byla to vůbec kapitola? V e-knize to nepoznám.) Kvůli Annie, Anně a Anice jsem se několikrát vrátila, abych se ujistila, o kterou jde. Postupně jsem se v ději začala chytat - ale když došlo na duchařinu, tak jsem knížku definitivně zavřela. Jak čtu ve zdejších komentářích, asi jsem se připravila o silný zážitek. A taky jsem od ostatních čtenářů pochopila, že se jedná o knižní sérii a všichni tu hromadu postav už dávno znají a milují, jen já jsem mimo. Moje chyba.

Simstr
01.03.2021 5 z 5

Jedna z mála co mi ze série chyběla přelouskat. V knihovně je o její knihy rvačka :-) Líbilo jako obvykle, skvěle napsané, výborně odvykládané. Mohu jen doporučit. Jedna z nejlepších švédských spisovatelek.

andrea7459
15.02.2021 4 z 5

Teda...co napsat... uf.Byla to hrozně depresivní a smutná kniha..tolik zla. Ale ano, byla dobře napsaná, dějové linie byly moc fajn. Jen jsem měla problém s těmi jmény, na mě jich bylo hodně a měla jsem v nich chaos ,než jsem si uvědomila ,kdo to vlastně je, ale asi je to i tím, že je to moje první kniha od této autorky, nebo spíše z této série.Za mě čtyři hvězdičky....Jdu si přečíst něco veselého.

janina66
01.12.2020 5 z 5

Výborný příběh. Prolínání minulosti s přítomností. Zajímavé prolnutí v napínavém konci. Jen tu duchařinu zrovna nemusím, ale nijak mě to nerušilo. Tolik zbytečně ztracených životů.

Shardlake
14.11.2020 5 z 5

Příběh byl opět zajímavý. Dvě časové osy, postupně byly odhalovány osudy postav z minulosti s postavami v současnosti a nechyběla ani gradace děje ke konci a zajímavé odhalení. Doporučuji.

likaf
09.10.2020 5 z 5

tento díl by tak trochu s duchařinou, což mě zase až tolik nebere. Ale jinak super. Jdu na č. 8

lencin
29.09.2020 4 z 5

Sedmý díl série o Erice a Patrikovi. Hezká detektivka.
(2015)

Didi15
19.09.2020 5 z 5

Další zajímavý a silný příběh, okamžitě jdu na další díl :)

zuzana2599
24.08.2020 4 z 5

Tak toto bylo zcela neplánované, ale velmi příjemné setkání se starými knižními hrdiny - Patrikem, Erikou, Annou, Majou, dvojčaty, Fjällbackou, Göstou, Bertilem …
Díky za to patří milé knihovnici, která mi knížku doporučila, a já ani nevěděla, zda jsem ji již nečetla. A zrovna tento díl byl nepřečten. Jedná se o poměrně rozsáhlou detektivku, kde se znovu mimo jiné objevuje příběh z 19. století, který je plný zla, nepochopení, a je extra silný. Příběh strážce majáku. Konec příběhu byl skvěle zpracovaný, přemýšlela jsem o něm.
Dobré čtení, kvalitní detektivka !

Kami33
29.07.2020 5 z 5

Dobře známí vyšetřovatelé a lidé kolem nich, mě byli zcela neznámí, protože to byla moje první knížka této série. (Od autorky jsem četla pouze Zlatou klec, která byť se dobře četla, dějově pro mě byla zklamáním.) Ale pozor, detektivní příběh se mi líbil, hlavní hrdinové sympatičtí, a i když rozluštění bylo dost zřejmé, tak to nevadilo. Takže určitě si přečtu další.

Višnička
06.06.2020 5 z 5

Tuhle sérii prostě miluju, další skvělý díl s prolínáním současného a dávného příběhu, už teď se těším na další!

martina.culik
08.04.2020 4 z 5

Někteří čtenáři mají problém s velkým množstvím postav, ale pokud čtete knihy ze série (Eriky a Patrika) postupně jako já, ani vám to nepřijde.
Určitě doporučuji číst knihy postupně, protože jinak je poměrně snadné se ztratit. Postavy se totiž prolínají současné i minulé. Prolínání současnosti a minulosti včetně pohledu od různých osob mi naprosto vyhovuje a proto knihy od Camilly Läckberg ráda čtu.

mone
30.03.2020 2 z 5

Moc mě to nebavilo, vlastně se sama sobě trošku divím, že jsem to vůbec dočetla.

moudivlacek
13.02.2020 4 z 5

Tolik zla a nenávisti v jednom příběhu!!! Je tu několik osudů, ty v přítomnosti se prolnou, ten z minulosti jen dokresluje přítomnost. Každopádně Patrick po návratu do práce začíná hned velmi těžkým případem, Erika tentokrát lépe zvládá rodinu, snad je to tím, že oba jsou vděčni, že žijí. Nakonec se z letargie probírá i Anna, ale vztah s Danem je narušen.
Toto je ukázka toho, že i zákony jsou na některé zločiny a zloduchy krátké.

Danka1975
03.11.2019 3 z 5

Tak hned na začátku: tohle byla druhá kniha od autorky, první byla Zlatá klec, o které jsem psala komentář, jaký jsem psala . .:-). .když jsem byla asi v půlce téhle knížky, tak jsem si říkala. . "lidí jak na kostele, kdo je kdo.. něco mi tam přišlo zbytečné, zbatečně natahované. ., pak jsem zjistila, že jsem se nejvíc těšila na příběh z roku 1870, který se kurzívou prolínal celým příběhem. ..". .a ta první knížka, Zlatá klec, že jsem k ní měla výhrady, tak jsem jí hltala více a přečtenou jsem jí měla cobydup :-). .tak co teď?. . :-). .ALE!!!!!!: vím, kde je kámen úrazu. . , dle mě jsem udělala chybu, že jsem nečetla díly předcházející, páč od půlky super a konec dost dobrý!!!! :-). .Hezky do sebe vše zapadlo!!!! (ale to, že tam byly zbytečné věci, tak za tím si stojím:-))))!!!). . .Každopádně závěrem: koupím si další NAVAZUJÍCÍ DÍL :-))). . .takže asi tak :-)

lenuskav
23.09.2019 5 z 5

první knížka od autorky a hned trefa do černého :) jdu pro další

ctenarkaEva
19.09.2019 3 z 5

Tento díl se mi líbil trochu méně než jiné díly série, přesto se také jednalo o napínavé a zajímavé čtení. Rozuzlení bylo překvapivé, i když některé momenty, které byly odhaleny až na konci knihy, jsem tušila. Už se chystám na další díl.

raty
06.09.2019 5 z 5

I tento díl se mi moc líbil. Autorka udržuje laťku na stejné úrovni. Zaplétá detektivní příběh ze součanosti, záhadu z minulosti a osobní životy vyšetřovatelů způsobem, který mě moc baví. Na konci knížky vše do sebe krásně zaklapne. Určitě doporučuji číst sérii postupně.