Elsyino tajemství

Elsyino tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129173/bmid_elsyino-tajemstvi-qqj-129173.jpg 4 642 125

Příběh začíná nálezem mrtvoly učitele dějepisu a historika - odborníka na 2. svět. válku. Je to člověk kterému Erika nedávno přinesla nacistický železný kříž nalezený v pozůslalosti své matky. Ve věcech po matce také najde deníky a zjistí, že tento historik patřil v dětství do stejné party a byl kamárádem Eričiny matky Elsy. Zanedlouho je zavražděna další z bývalých Elsyiných přítelkyň. Příběh se rozvíjí v několik neuvěřitelných náhod a překvapení...... celý text

Vydáno: , Motto

Tyskungen , 2007

Peti
29.03.2016

5. kniha s Erikou a Patrikem je opět plná zajímavého a napínavého děje. Přítomnost se střídá s minulostí (období 2.světové války) a příběh je skvěle napsaný. Vše začíná nálezem Eriky na půdě - matčina truhla s deníky, železným křížem a košilkou potříštěnou krví.... A na konci knihy nalezený bratr, o kterém Anna ani Erika neměly tušení.

Lu89
05.03.2016 5 z 5

Aktuální příběh Eriky a Patrika mě nijak nezaujal, Elsyiny deníky z dob války mě ale pohltily.

Mr.Pajek
05.01.2016

I když jsem se na začátku trochu obávala válečného tématu, nakonec mě to pohltilo a kniha se super četla. Vyústění zajímavé.

Shardlake
31.12.2015 5 z 5

Děj knihy je opět poutavě napsaný a nutí číst dál a dál. Autorka střídá přítomnost s minulostí. Zajímavé je i vyústění děje, ohledně toho, kdo se na vraždách podílel a jakou mírou.

Mikako
08.11.2015 3 z 5

Zatim druha kniha od teto autorky, kterou jsem cetla. Urcite budou dalsi, ale zatim to, alespon pro me, neni zadna bomba. Od pulky tusim zapletku a nakonci zjistim, ze mam pravdu. Vysetrovani vrazdy mi prijde takove jako: rozebereme v kuchynce, ze vlastne nic nemame, u toho vypijeme litry kafe a snime spoustu skoricovych sneku. Moc nechapu, jak to nakonec dokazali vysetrit :-). Ale urcite to za precteni stoji, takova oddechovka.

Perhonen
08.09.2015 3 z 5

Možná jsem od knihy očekávala příliš mnoho, ale po dočtení musím říci, že mě dost zklamala. Kromě posledních pár stránek se příběh neskutečně vleče, je nezáživný a prokládaný zdlouhavými pasážemi z osobního života vyšetřovatelů a jejich příbuzných. Navíc cca od poloviny knihy tušíte celou pointu opatrně servírovaného příběhu. Läckberg nedokáže napínat čtenáře k prasknutí, pokaždé, když se objeví situace, kde by si mohla pohrát se čtenářovou fantazií, promarní spisovatelskou šanci a odskočí od tématu jako by se nechumelilo. 3*

macer1991
19.08.2015 5 z 5

Výborné .....dve tretiny knihy sa tvária ako román s detektívnou zápletkou , ale záver vygradoval .....
"Protože jen ten , kto nemiluje , neriskuje , že stratí" - hlboká myšlienka , ktorú pochopí iba ten , kto si knihu prečíta

iva.mikova
11.07.2015 5 z 5

Skvělá, jako vždy...

RadkaKabát
26.05.2015 5 z 5

Skvělé čtení. Jen se mi pletla jména a na můj vkus tam bylo hodně nacismu

KLHannah
23.04.2015 5 z 5

Pro mě asi zatím nejlepší kniha této autorky, nadchl mě příběh a celkově téma knihy.

IlonaIlona
21.04.2015 5 z 5

To bylo mé seznámení s CL. Propadla jsem jí a přečetla pak všechno. Její styl je originální a já si na něj chvíli zvykala. Ale je silně návyková. Píše skvěle a má nápady! To se cení

Kopretina_aku
22.03.2015 5 z 5

Z mého pohledu nejlepší díl. Konečně jsme se dozvěděli, jakou minulost měla Eriky matka, protože se v tomto příběhu zaujímá hlavní roli, proč se ke svým dcerám chovala tak chladně a jak obtížné může být pochopení vlastní matky. Líbilo se mi propojení s obdobím 2. světové války a zároveň současností. Bohužel se také ukazuje, že i v současné společnosti existují skupiny nebo jedinci, kteří se staví na stranu nacistické ideologie.

sarinkak
06.10.2014

Začátek mě nenadchnul, moc rozvláčný, ale vydržela jsem a líbila se mi - čtivá detektivka, jestli je nejhorší z autorčiných, tak se moc těším na ty další.

wooloong
28.07.2014 4 z 5

Čtivá a napínavá detektivka, i když trochu průhledná.

nika123
11.06.2014 5 z 5

Skvělá kniha, na konci jsem si i poplakala.

Toňula
29.05.2014 4 z 5

Další zajímavá kniha s promyšleným dějem, kombinující několik žánrů dohromady a výsledkem je čtivý,mnohovrstevnatý příběh, který dokáže oslovit široké spektrum čtenářů.

crazyjuan
07.03.2014 4 z 5

Knihy této autorky jsou u mě mezi třemi a čtyřmi hvezdičkami, ale asi díky mojí vrozené dobrotě dávám čtyři:-). Příběh zajímavý, má i spád, ale v tom do toho zase "vleze" pasáž, kdy si říkám, že knihu psalo desetileté dítě. Naivní myšlenkové pochody především policistů, kteří by snad v reálném životě nebyli schopni vyšetřit ani zločin, u kterého by sami byli, natož vraždu. Chybí mi v knihách této autorky jakási vyzrálost, kterou vidím třeba u Olsena, ale jako oddechová detektivka může být.

kadgam
04.02.2014

Najslabšia z autorkiných kníh, ktoré som doteraz čítala. Pridlhé konverzačné vsuvky spomaľujú spád knihy. Téma, ako vždy je zaujímavá aj spoločenské problémy, ktoré ako švédska detektívka rieši. Tentoraz sú to: homosexuálne rodičovstvo, prisťahovalectvo a jeho pozícia v spoločnosti a rezíduá 2. svetovej vojny.

šipek
04.10.2013 4 z 5

tato autorka patří k mým oblíbeným a vždy se těším na další knihu. I když tato dedektivka byla asi nejhorší z již přečtených knih od této spisovatelky. Pomalý a zdlouhavý začátek knihy.

shortik
13.06.2013 4 z 5

Touha dozvědět se Elsyino tajemství mě hnala dál. :-) První půlka byla trochu rozvláčnější, druhá už měla lepší spád. Trochu přitažené za vlasy mi přišlo celkové propojení všech na závěr, ale jinak dobrý.