Andělíčkářka

Andělíčkářka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199829/mid_andelickarka-n7q-199829.jpg 4 957 201

Osmý případ Eriky Falckové a Patrika Hedströma. O Velikonocích roku 1974 zmizela z ostrova Valö poblíž Fjällbacky rodina Elvanderových. V jídelně bylo prostřeno ke svátečnímu obědu, ale u stolu našli jen roční dceru Ebbu. O mnoho let později se Ebba do téhož domu vrací s manželem. Rozhodli se, že dům zrekonstruují, sotva však s opravami začnou, pokusí se někdo jejich dům podpálit. A když Ebba a Marten odstraní podlahu v jídelně, najdou pod prkny zaschlou krev. Zdá se, jako by jim zlo z minulosti bylo stále v patách. Při vyšetřování žhářského útoku Patrik Hedström a jeho kolegové neustále narážejí na starý, nevysvětlitelný případ zmizení. Ten velmi zajímá i Patrikovu ženu Eriku, která o záhadě chce napsat knihu. Nezbývá než se společně pustit do náročného pátrání. Dočká se letitá záhada konečně svého rozuzlení?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Motto

Änglamakerskan , 2011

ninano
23.08.2020 3 z 5

Zajímavý a poutavý úvod, spousta "severských klišé", závěrečné vysvětleni trochu na hraně.

Prim
24.07.2020 5 z 5

Teda to byla jízda. Napínavý i když trošku překombinovaný příběh.

Višnička
05.07.2020 5 z 5

Miluju tuto sérii!

Veveruška320
17.06.2020 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila...

Ava365
07.06.2020 3 z 5

Celou sérii lze hodnotit podobně. Není to špatné, ale ani nijak vybočující z řady podobných severských detektivek. Postava Eriky chytřejší než celý policejní sbor je dost nereálná. Mnoho vedlejších postav poplatných "modernímu" skandinávskému pohledu na svět. Celá série je dost šablonovitá.

Janík61
02.06.2020 4 z 5

Skvělé čtení a zajímavý konec, moje oblíbená autorka.

čef
10.05.2020 4 z 5

Ze začátku je to masakr hrozných švédských jmen. Pak děsný propletenec vztahů mezi postavami. Pak se objeví Göring, aby toho nebylo málo. Nakonec se přes pravicové rejdy konečně dostaneme k rozluštění krajně nepravděpodobné hádanky. Prostě si dobře počteme a jsme rádi, že se nám hlava nerozskočila.

Acnaj
28.04.2020 3 z 5

Moje první kniha od autorky, zezačátku mi dělalo problém orientovat se v postavách, ale nakonec mě příběh úplně pohltil.

janina66
24.03.2020 4 z 5

(audiokniha) Než jsem knihu začala poslouchat, soustředila jsem se zpočátku na všechny postavy (po přečtení předcházejících příspěvků o množství postav). Možná to bylo poslechem krátkých kapitol, ale neměla jsem problém se zorientovat. A to je má první kniha od autorky!! Jinak moc se mi líbila, svižný děj, napínavé a výborné prokreslení všech postav. Určitě si zas nějakou knihu přečtu či poslechnu.

petunkav
11.03.2020 5 z 5

Po nějaké době jsem se vrátila opět k této sérii. Kniha mi skvěle sedla. Perfektně napsaná, svižná, opravdu vtáhne a nepustí.
Sérii s Erikou a Patrikem čtu postupně od prvního příběhu. Zajímá mě proto vždycky jak samotná zápletka (případ), tak příběhy všech ostatních postav.
Ale chápu, že pokud někdo jen tak sáhne po některém z dílů, je pro něj těžké zvládnout všechny postavy, jména, vazby.
Tyto detektivky na sebe prostě navazují....

m.zirhut
13.02.2020 2 z 5

(audiokniha) Kdyby nebylo poutavého začátku, tak knihu určitě nedoposlouchám.
Nezajímavý rozbor rodinné situace a vedlejší příběhy skoro u každé postavy. Občasné nelogické jednání Eriky. Neschopnost "vraha" někoho zabít, a nakonec béčkově prvoplánová rána andělíčkem – to už na mě bylo trochu moc. Škoda, pointa byla vlastně docela zajímavá.

Lejdus
10.02.2020 5 z 5

Vynikající kniha! Opravdu skvělý příběh, i když to zpočátku čtení vůbec nevypadalo. Prvně jsem byla zmatená z množství postav, nicméně po souvislejším čtení jsem se orientovala bez problémů. Rozhodně si přečtu od autorky i něco dalšího. Závěr byl opravdu nečekaný.

marcela3562
03.02.2020 3 z 5

Postav jako máku, ze začátku jsem se ztrácela.... celkem jsem se přemlouvala, abych četla dál....ale konec super

VeronikaAug
14.01.2020 3 z 5

Moje první knížka od autorky a asi to nebude uplne můj šálek čaje. Nerada přehnaně kritizuju, napsat knížku, aby to davalo smysl, je obdivuhodné a tahle smysl dava, ale trošku zkritizovat si to neodpustim . Opravdu maximální počet postav, bez šance si všechny hned zapamatovat. Rodové prokletí vykreslene na několika generacích zasahující do hluboke historie bylo pro me trošku přehnané, ale byla to určitě ta zajímavější část. SPOILER - Bavilo mě dostávat se blíž k odhalení zmizení rodiny, ale Marten jako vrah nakonec v podstatě bez obeti bylo fakt hodně pritazene za vlasy a že by se mu nepodařilo zamordovat ani jednu?? Amatér :-D. Už mě pak hrozně štvalo, jak autorka vždycky něco strašně tajne nakousla, naznačila jaká to bude pecka a nechala to vysumet, když už to bylo poněkolikáté, chtělo se mi s tou knížkou hodit o zeď :-D. Ale ctive to bylo.

marimari
11.12.2019 4 z 5

Další zdařilá zamotaná detektivka. Zpočátku jsem měla trochu problém s množstvím otevřených osudů, ale po srovnání se četla sama. Doporučuji.

moniiwolf
17.11.2019 5 z 5

Knihu jsem zhltla na víkend a nemohla jsem se od ní odtrhnout. CL píše skvěle a ještě k tomu to má hlavu a patu, což je dneska někdy vzácnost, trochu mě mrzí, že tato série už je zakončena, ale tak asi v nejlepším se má opravdu přestat, ještě mě asi 3 knihy ze série čekají a doufám, že budou minimálně z poloviny dobré jako Andělíčkářka!
PS: Taky vás vždycky tak strašně baví ty příběhy z minulosti? :)))

Simstr
04.11.2019 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, velice dobře napsaná. Tento styl mi vyhovuje. Děj se rozbíhá několika liniemi a nakonec se všechny spojí. Ze začátku čtení si vždycky říkám, moc postav :-) ale jak se začtete nemáte problém. Paní Lackbergová umí :-)

broskev28
26.10.2019 3 z 5

Kniha je bezesporu velmi čtivá, ale pro mne až zhruba od třetiny; do té doby jsem se ztrácela v množství neustále přibývajících postav. Ovšem jakmile jsem se začetla, věděla jsem, že nepůjdu spát, dokud ji nedočtu.
Až další den jsem nad ní přemýšlela a došlo mi, že dnešní detektivní příběhy autoři nepíší proto, aby dali čtenářům (inteligentním, přemýšlivým a neženoucím se ke konci) možnost samostatného odhalení pachatele. Mně osobně by nepomohla ani mohutná nápověda, a přesto čtu detektivky docela ráda, takže si nestěžuju. Jen si nejsem jistá, zda by třeba právě u tohoto příběhu mohl někdo na výsledek usuzovat z předložených indicií . . .
Demokratická švédská společnost tak, jak ji neznáme. Opět dvojí časová linie, která postupně některé osoby "zasadí" do rodokmenu. Vděčné téma tchýně - jaká budu jednou já? A opět útěcha pro obyčejné smrtelníky: vrahem sice není zahradník, ale mohl by být.

ctenarkaEva
24.10.2019 4 z 5

Další rozvětvený příběh se spoustou postav a spoustou událostí, které do sebe nakonec zapadnou. Tuto sérii mám ráda, Erika a Patrik jsou sympatičtí, i když je udivující, že Erika často odhalí více než samotná policie

Evik84
18.10.2019 2 z 5

Další zajímavý příběh, i když nějaké věci jsem brzy "odhalila". Těším se na další