Andělíčkářka

Andělíčkářka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199829/mid_andelickarka-n7q-199829.jpg 4 957 201

Osmý případ Eriky Falckové a Patrika Hedströma. O Velikonocích roku 1974 zmizela z ostrova Valö poblíž Fjällbacky rodina Elvanderových. V jídelně bylo prostřeno ke svátečnímu obědu, ale u stolu našli jen roční dceru Ebbu. O mnoho let později se Ebba do téhož domu vrací s manželem. Rozhodli se, že dům zrekonstruují, sotva však s opravami začnou, pokusí se někdo jejich dům podpálit. A když Ebba a Marten odstraní podlahu v jídelně, najdou pod prkny zaschlou krev. Zdá se, jako by jim zlo z minulosti bylo stále v patách. Při vyšetřování žhářského útoku Patrik Hedström a jeho kolegové neustále narážejí na starý, nevysvětlitelný případ zmizení. Ten velmi zajímá i Patrikovu ženu Eriku, která o záhadě chce napsat knihu. Nezbývá než se společně pustit do náročného pátrání. Dočká se letitá záhada konečně svého rozuzlení?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Motto

Änglamakerskan , 2011

munka
04.01.2022 4 z 5

Tri dejové línie dali zabrať, ale je to Läckberg tak som si na to už zvykla. Napínavý príbeh a prekvapujúce zvraty. Teším sa na ďalšiu knihu.

misnez
31.12.2021 5 z 5

Ke knize jsem se dostala spíše náhodou a několikrát jsem ji i odložila. Ale jsem ráda, že jsem ji dala nakonec poslední šanci. I když tento typ knih nevyhledávám, nakonec mě vtáhla a četbu jsem si užila.

jprst
27.12.2021 2 z 5

Přece jen mi to nedalo a po zklamání z Ledové princezny jsem zkusil ještě jednu autorčinu knihu, ale ani ta mne nepřesvědčila. Zajímavý námět, ze kterého mohl být napínavý příběh, se podařilo autorce proměnit v poměrně otravnou četbu. A možná by jen stačilo více prostoru věnovat vykreslení hlavních postav a omezit tu spoustu zbytečné vaty typu rodinných vztahů s příběhem nesouvisejících. A nechybělo, jak už to bývá zvykem, obvyklé klišé - nepoužitelný hlupák šéf. Rovněž odhalení chystaného teroristického útoku vyznělo neuvěřitelně, kdo by čekal takovou neopatrnost od fikaného politika. Hermann Göring v druhé dějové linii to už jen "dorazil". Tohle by snad mohl zachránit jen dobře vykombinovaný závěr, ale ani ten se příliš nepovedl. Zkrátka tohle za přečtení spíše nestálo.

Roman07
09.12.2021 3 z 5

Dve dejové línie a aj záhada zmiznutého rodiny sa mi páčili. Čo chýbalo knihe bolo opäť hrozné spracovanie.
1. Kniha je veľmi dlhá ale opisu tých piatim postáv, ktoré boli v čase zmiznutia na ostrove sa venovala krátko. Ale zato tým rodinným vzťahom tretinu knihy.
2. Už mám averziu k hlavnej hrdinke, tá jej povaha, a nerozvážne konanie ... už je toho veľa. A dokola vety oblečiem dvojčatá, nakŕmim, prebalím... Je to skôr taká rodinná miniséria alebo telenovela s kriminálnym príbehom. Malo by to byť naopak.
3. Erikina svokra.... V predchádzajúcich knihách je opísaná ako žena, ktorá im vždy príde strážiť deti. Tu bolo nutné nejak rozšíriť aj rodinný život Eriky. Ideálne urobiť zo svokry odpornú ženu. Keby to bolo tak, že postupne sa im začne starať do manželstva, to by šlo. Ale autorka má len čiernobiely svet. Takže musela pri opise svokry to opísať tak, že to ani možné nie je. Na jednej strane skritizuje Eriku aj 3x a už je to naozaj trápne a na druhú stranu zasa opis Eriky ako stále počíta do desať ako stojí v kuchyni a má prsty v ušiach ... Opisy ako keby ich písalo malé dieťa.
4. Opäť nemožno šéfa policajnej stanice vykresliť ako hlupáka. Stačí mu vždy povedať nech je na stanici a venuje sa styku z verejnosťou, aby bol pokoj. Vyberá guľky zo steny....
5. Zasa rovnaký problém ako v minulej knihe, zasa niekto stratí dieťa a zblázni sa.
6. Odhalený teroristický útok tak, že Erika len tak vidí na návšteve na stole papier a rýchlo ho ukradne.

Naozaj dobrý námet na knihu, mohol to byť napínavý príbeh. Stačilo rozvinúť tie hlavné postavy. Nie, že o jednom sa napíše že je žid, je prísny rodič. O druhom, že prežil nehodu, trochu viac strán o neonacistovi. Jednoducho tie opisy niečo začnú a skončí to, všetko také z rýchlika. Ale zato čo robia Erikine deti, tam je popísaný každý deň, čo Erika robí, kam šli deti.

Kubajzz
29.11.2021 5 z 5

Už se pomalu blížím ke konci série :-( Knížka jako vždy nezklamala, byla super. Doporučuji

Misshell23
09.11.2021 5 z 5

Moc povedená kniha. Nenechte se odradit začátkem s rozkouskovaným dějem a hodně jmény. Kniha má krásné téma, prostředí zápletku i rozuzlení. Moc bych ji doporucila.

Snoopi
09.09.2021 4 z 5

Knihu jsem poslouchala na CD a asi jen díky tomu, jak skvěle byla namluvená, jsem se lépe orientovala v té změti postav. Opravdu bylo složité ujasnit si, kdo je kdo.
Nejvíc mě bavila hlavní linie, ta taky držela celý děj pěkně pohromadě. Za hodně slabé a možná zbytečně popularizující považuji vložení další linie s nemanželskou dcerou H. Göringa. Neseděla mi tam. Läckbergová nepochybně umí psát, ale ve své tvorbě rozhodně nepotřebuje bazírovat na záhadné minulosti neblaze proslulých historických osob.
Oceňuji však, jak skvěle dokázala rozpracovat až téměř "kingovsky" laděný motiv - a to motiv děsivého tajemství z dětství, jež spojuje určitou skupinku lidí a které se po letech znovu probouzí k životu.

Sansli
27.07.2021 3 z 5

Kniha se ke mě dostala jako audiokniha. Hrozně ráda detektivky poslouchám, ale musím říct, že občas toho na mě bylo dost (hlavně pokud jde o množství postav:), a také to nebylo tak úplně podle mého vkusu.
Jako plus beru fakt, že kniha není tak drsná, jak jsme většinou u severských detektivek zvyklí, ale atmosféra knihy byla i tak dost ponurá. Příběh mě zaujal hlavně tím, že nikdo nezmizí jen tak z ničeho nic a proto jsem byla opravdu zvědavá na konec a jak a kdy se konečně protnou dvě časové roviny, které se v knize objevují.
Příběh je pěkně napsaný, a moc dobře se to poslouchalo. Hodně se mi líbily hlavně postavy vyšetřovatelů. A i když musím přiznat, že vyprávění v minulosti mě moc nebavilo, a postava Dagmar mě vyloženě štvala, nebylo to vůbec špatné.

evineckY
24.06.2021 2 z 5

Omlouvám se, ale tohle není můj šálek kávy.

Lucieouje
09.06.2021 5 z 5

Další velmi povedená kniha ze série o Erice a Patrikovi. I tentokrát se prolínal život postav minulosti se životy současných hrdinů. Postav bylo opět hodně, jak už je u této autorky zvykem, ale pokud se knihy čtou v řadě, v jaké byly napsané, není problém se v nich orientovat. Moc se mi líbil pohled do Göstova osobního života a tuto postavu jsem si oblíbila ještě více. Celkově tuto knihu hodnotím velmi pozitivně, i když se mi dějová linka s Ebbiným manželem zdála přinejmenším podivná.

baji42
01.05.2021 4 z 5

Hodně chmurná kniha s velmi temnou atmosférou. Nebyl to úplně můj šálek kávy, ale přečetla jsem poměrně rychle.

MatoPalkes
25.03.2021 5 z 5

Skutočne parádny diel. Prelínanie časových línií autorku zjavne baví a ja si to užívam tiež. Už len dva diely, za touto sériou mi bude smutno.

perpe2a
12.03.2021 4 z 5

Super.

Macek1978
31.12.2020 4 z 5

Od této autorky jsem dosud nic nečetl a dla jsem na doporučení manželky, ale za mě fakt dobrý - přišlo mi to takové jednoduše plynoucí, takový příběh jako by od sousedů od vedle. Žádné absurdní hory mrtvol a super akční hrdinové co mají alespoň devět životů. Jistě si přečtu ještě něco..

Marfiel
11.11.2020 4 z 5

Docela dobrá knížka. Osudy jednotlivých hrdinů i každodenní rodinný život dokáže autorka vylíčit velmi působivě, všímá si detailů. Na druhou stranu je těch postav a dějových linek až příliš... Vyprávění je zvláště v první polovině knihy rozvláčné, chybí tomu větší tah na branku, ani rozuzlení nepůsobí příliš přesvědčivě. A do toho ten Hermann Göring... Přesto se mi autorčin styl psaní docela líbí, možná si jen ukrojila až moc velký krajíc...Těším se na její další knihy.

Johana
26.10.2020 2 z 5

Knížka je na mne až moc zamotaná, pokud zde chybí literární kvalita Tolstého, Márqueze anebo třeba pana Pratchetta, tedy pokud nejdu číst zásadní autory, ale detektivku, tak bych si přála výrazně přehlednější vyprávění. (A Hermann Göring mne taky moc nerozveselil...)

likaf
15.10.2020 5 z 5

Musím se stále opakovat, ale tato série je opravdu skvěláááá. Jdu na 9.

lencin
29.09.2020 4 z 5

Osmý díl série o Erice a Patrikovi. Hezká detektivka.
(2015)

Didi15
21.09.2020 5 z 5

Tahle série je paradni jízda a víc netřeba dodávát:)

Andrea81
04.09.2020 4 z 5

Mělo to své mouchy, ale četlo se mi to jedním dechem. Za mě dobrý.