Dobrý proti severáku

Dobrý proti severáku https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46415/bmid_dobry-proti-severaku-gGh-46415.jpg 4 753 202

Emmi a Leo série

Kniha Dobrý proti severáku je moderní a vtipnou variací na epistolární román. Emmi Rothnerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano?... celý text

Literatura světová Humor Pro ženy

18.03.2015 4 z 5

Příjemná kniha

Pelunka
13.02.2015 5 z 5

Knihu jsem si přečetla na doporučení. Jaké krásné zjištění, že kniha je nejen snadná na čtení ale i vtipná. Děj utíká ani nevíte jak a každou chvíli se těšíte jaký vlastně přijde e-mail a co v něm bude napsané. Kniha se mi moc líbila jak byla napsaná touhle formou. Pro oddechové čtení mohu jen doporučit. Tenhle příběh vás pohltí a dostane.

anibeni
20.01.2015 5 z 5

Knihu jsem si vzala do ruky s pocitem, že by to mělo být lehké, oddychové čtení... Jaké bylo moje překvapení, když krom toho to navíc bylo vtipné a velmi, velmi originální.. Četla jsem a hltala každičký email, každičkou stránku a když jsem dočetla, bylo mi to opravdu líto...

marca_m
17.01.2015 5 z 5

Velmi čtivé, dala jsem si na jeden zátah ve vlaku. Oceňuju především originální námět a vtip. Nikdy bych nečekala, jak dobrou knihu je možné vystavět jen na e-mailech dvou lidí a vytvořit mezi nimi tímto prostřednictvím takový vztah, že jim celou dobu přejete jen to, ať jsou spolu.

kabrnak
12.12.2014 4 z 5

Mám rád knihy psané takovouto formou, tedy dopisy, deníky v tomto případě záznamy emailové komunikace. Moc se mi líbily třeba Nebezpečné známosti nebo Dracula (k oběma se někdy vracím).
Jen jsem chvilku listoval, jak to obvykle dělávám s novými knihami, a najednou jsem zjistil, že čtu. A že čtu rád a nechci přestat.
No a za den bylo přečteno :-)
Musím říct, že se to skutečně četlo svižně a rychle. Sice mi Emmi byla chvílemi dost protivná, ale co připouštím fandil jsem Leovi a chtěl jsem, aby si ji udržel od těla. Čtením jsem se bavil, ale na plný počet to dle mě není
Zmínil jsem se kolegům v práci a už další dva si to přečetli, takový paradox, vždyť je to román pro ženy :-) Ale nikde to na nás neprásknu :-)

(nedá mi to a jdu na druhý díl)

dubakm
08.12.2014 3 z 5

Mailová forma knihy byla fajn, Leo zajímavý a Emmi kapku divná. Možná jsem čekala malinko víc.

hledaseniki
01.12.2014 5 z 5

Ke knize Dobrý proti severáku jsem přišla hodně náhodně a, i když mě zaujal její název i samotný popis, jisté obavy jsem měla a to především kvůli tomu, že kniha patří mezi čtivo pro ženy, přiznám se, že tento druh příliš nevyhledávám, ale nakonec jsem to zkusila a udělala jsem velmi dobře. Včera večer jsem se začetla do této čtivé knihy, která mě zaujala hned v úvodu a to svým stylem psaní, nesetkala jsem se nikdy s knihou, která by byla psaná formou e-mailové komunikace, což z ní dělá unikátní a zajímavou knihu, ale ten styl Vás chytne a pustí až na konci, tyhle knihy mám moc ráda. Vtipná, inteligentní konverzace mezi dvěma lidmi, kteří si denně píší, tak prosté a jednoduché to je. Je to ironické, je to zábavné, někdy je to kousavé a sarkastické a nepodobá se to žádné knize, kterou jsem četla.

To, že je kniha velmi čtivá dokazuje fakt, že jsem jí začala číst včera večer a Emmi ani Leo mi nedovolili jít spát a tak jsem jí v brzkých ranních hodinách dočetla .

Verunka289
02.11.2014 5 z 5

Geniální kniha! Pro mě něco úplně nového, neokoukaného! Závěr se mi líbil takový, jaký byl.... Nevím, jestli mě pokračování spíš nezklame.

playada
21.09.2014 4 z 5

On je mi sympatičtější než ona.

Clara del Valle
19.08.2014 3 z 5

Trochu rozpaky. Ze začátku výborný, hlavně ten nápad fakt povedený...bohužel zhruba od poloviny mě to přestávalo bavit a četla jsem fakt formou letmého listování. Hlavní hrdinka mě neskutečně štvala. Celé trochu to napravil konec. Kniha není špatná, nicméně z mého pohledu jen průměrná.

Pihtipudas
15.08.2014 5 z 5

Než jsem se pustila do čtení, říkala jsem si - napsat dobrý román jen prostřednictvím emailů? Moc mě to nelákalo, ale množství dobrých komentářů a trochu i zvědavost mě ke knize nakonec přivedly. Naštěstí! Dobrý proti severáku je skvělá kniha. Od názvu, přes nápad, zpracování, poselství až po jednoznačně boží závěr (ano, taky jsem nechtěla, aby to takto skončilo a předem jsem věděla, jak to skončí a stejně se mi to hrozně líbilo). Dokážu ocenit dobrý závěr a v této knize je prostě ten nejlepší závěr. Dost jsem slyšela, že čtenáři (asi spíš čtenářky, řekněme si to upřímně), nemají rádi/y románovou Emmi. Na jednu stranu je fakt, že byla často "na ránu", ale spíš má tuto nevraživost na svědomí "zamilování se čtenářky do Lea". Ano, Leo je naprosto úžasná postava a skvělý chlap, kterého si čtenářka během celého čtení prostě nemůže nepředstavovat jako toho nejkrásnějšího, nejtajemnějšího a nejvíc sexy chlapa pod sluncem (asi jako Emmi) :-). Ale abychom Emmi nekřivdili, její postava sice občas je protivná a na facku, na druhou stranu si myslím, že ji autor mnohem lépe psychologicky vykreslil a že je to právě Emmi, kdo celý příběh táhne. A když jsem se vcítila do její role, ty její hysterické a žárlivé kecy mi vadily o něco míň. Co mě ale naprosto vytáčelo, to byly ty nemožné české zdrobněliny jmen: Emmička a Leošek?! WTF! Ok, beru, bylo to používáno ironicky (teda doufám), ale stejně mě to štvalo.
Podrženo, sečteno, knížku doporučuju všemi deseti :-)

Isew
06.08.2014 3 z 5

Zajímavá korespondence dvou neznámých lidí, které spojil jeden špatně odeslaný email. Emailová konverzace se ze začátečního pobavení posune do velmi osobní roviny. Až přijde čas se setkat. Konec byl nečekaný, ale líbil se mi.

Alex.Barunka
14.07.2014 4 z 5

Ze začátku mi vztah Lea a Emmi připadal strašně zrychlený a zbytečně sarkastický. Kniha je plná emocí, i přesto, že si dva hlavní hrdinové dopisují pouze emaily.
Konec knihy mi vyrazil dech, a nechal mě v očekávání.

danae1515
05.07.2014 5 z 5

Včera jsem dočetla a jsem nadšená.
Naprosto perfektně napsané, skvělá forma, čte se samo, vtipné, okořeněné sarkasmem, věrohodné, autor dokázal psát jako muž a odepisovat jako žena, skoro bych uvěřila, že to není román, ale knižně vydaná reálná korespondence. Napínavé až do konce.
Dobrý tip na dárek, tímto děkuji Terezce, kniha je můj TOP narozeninový dárek. Už tu čeká ve frontě Každá sedmá vlna, těším se na další čtenářský zážitek.

soltera
01.07.2014 5 z 5

Zábava, smútok, výborný humor, tajomstvo, pochopenie, závislosť, napätie, originalita, zbabelosť i odvaha, láska, zrada... ale predovšetkým perfektné duchaplné dialógy. Toto všetko ponúka táto nezvyčajným spôsobom napísaná kniha. Ja som prečítala I. aj II diel knihy (obe sú výborné) za jeden deň a perfektne som sa zabavila. Verím, že pre niekoho, kto sa nikdy nezblížil s nikým cez internet je táto kniha nepochopiteľná :) Naopak pre každého, kto uznáva virtuálne vzťahy ... je to zážitok :)

Merlinit
26.06.2014 5 z 5

Krásná kniha. (Kdo se někdy seznámil přes internet, potvrdí věrohodnost celé konverzace.) Úžasný brilantní jazyk, perfektně gradující příběh, skvostné!

petshop
13.05.2014 5 z 5

1) tenhle druh humoru je pro mě přesně trefa do černého
2) skvěle vystižené myšlenkové pochody jak mužské tak ŽENSKÉ!!!, za což si autor zaslouží hlubokou poklonu
3) kdo někdy navazoval vztah přes internet, tak ví, že je to opravdu velmi výstižně pojaté
4) není to nuda, má to drive, jednou sympatizujete s Emmi jednou s Leem, žijete ten příběh s nimi a nemůžete přestat číst dokud není konec a pak chcete okamžitě druhý díl, jinak to nejde!

DolceVita12
11.04.2014 5 z 5

Krásný romantický příběh. Nejprve jsem se bála, že se to bude blbě číst, když jde jen o e-maily, ale čte se to perfektně a jedním dechem. Výborný nápad!

Brambram
16.03.2014 3 z 5

Příběh psaný formou emailu je z těch originálnějších nápadů. Nicméně mě nijak výrazně neoslovil. Emmi mi neskutečně lezla na nervy, její způsob uvažování mi je cizí. Konec knihy mi přišel hodně zvláštní. Hned na to jsem četla i druhý díl, abych teda jako věděla, jak to s nimi dopadlo. Byl lepší, přesto, žádná výhra.