Dobrý proti severáku

Dobrý proti severáku https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46415/bmid_dobry-proti-severaku-gGh-46415.jpg 4 751 202

Emmi a Leo série

Kniha Dobrý proti severáku je moderní a vtipnou variací na epistolární román. Emmi Rothnerová chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Protože Emmi mu dál posílá e-maily, upozorní ji Leo na její omyl. Začne tak nezvyklá korespondence, jakou lze vést jen s osobou naprosto neznámou. Na tenkém ostří mezi absolutním neznámem a nezávaznou intimitou se oba víc a víc sbližují, až si nakonec musí nevyhnutelně položit otázku: snesly by milostné city, které rozkvetly v e-mailech, osobní setkání? A co by se stalo, kdyby ano?... celý text

Literatura světová Humor Pro ženy
Vydáno: , Host

Gut gegen Nordwind , 2008

Hakem
12.11.2015 4 z 5

Po pár měsících přečtena podruhé. Na poprvé mi strašně lezla na nervy Emmi.. potom Leo.. ale nakonec jsem měla ráda oba. Skončit první díl, tak jak skončil mi přišlo brutální. Úplne mi ztuhla krev v žilách. Naštěstí jsem mohla hned pokračovat Každou sedmou vlnou.. to už byla čistá romantika a konec se mi moc líbil, na podruhé ještě víc.

wiana82
07.11.2015 4 z 5

Po pár letech jsem si knihu přečetla podruhé a i podruhé mě stejně hodně bavila, i když znám pointu. A mohu dopředu říct, že za pár let si knihu přečtu nejspíš znovu....Pro mě jedna z mála oddychovek, co mohu číst stále dokola:-) Dobrý nápad, velmi dobře napsaný!

rabor
29.10.2015 2 z 5

Přiznám se (pouze vám, né svoji bývalé), že na mě asi doléhá osamění a tak mé ruce, ztrápené neustálým praktikováním sebelásky, uchopily tuto knížku, kterou od klasických románú pro ženy odlišuje snad jen to, že má nápad a není prvoplánově hloupá. Muž a žena se snad omylem střetnou na planetě Outlook, kde jim ze vzájemného sarkastického popichování vzejde láska (romantika hustá jak nudle z nosu). Zbytek knihy se odvíjí v rámci nekonečného opakování vzájemného nadbíhání a uskakování a celé to směřuje ke schúzce naživo. Jo, chtěl jsem tohle dílo ještě víc ztrhat, ale rozpomněl jsem se na svou vlastní obdobnou korespondenci, kterou jsem kdysi vedl a ze vzpomínek na tu směs citú a gramatických chyb mě jímbla (zkomolenina slov jímat a jebnout) nostalgie a odčerpala mi síly. Takže budu hodný, dám o hvězdu navíc a ani vám nevyzradím konec.

anickalysano
26.10.2015 2 z 5

Ehh... S postavami s prostě nedokážu ztotožnit, oba se chovají jako úplní idioti. V dvojsmyslech by se jeden ztratil, ve skutečnosti je ta výměna "otevřenosti" dost trapná. Konec předvídatelný a dost smutný - a tím smutný myslím, že mi je smutno z toho, jak se ta holka pitomá zachovala. Morální konzistence (aneb kážu vodu, piju víno) veškerá žádná. Nicméně oproti pokračování je tohle skvost!

PajusenkaB
16.10.2015 odpad!

S knihou jsem si vůbec, ale vůbec nesedla. Děj mi připadal naprosto o ničem, pořád se mezi sebou bavili jen o jedné věci. Emmi se pořád opakovala, občas mi připadala taková přidrzlá a naivní puberťačka. Až moc přeslazený román.
Jediné plus pro knihu je originalita v psaní - psaná formou emailů.
Knihu za sebe nedoporučuji, strašně špatně se mi četla skrz špatný děj - nic akčního, nic se prostě nedělo.
Lidé, co mají rádi přehnanou romantiku a chtějí vyzkoušet nějakou jinou formu čtení - myslím, že tato kniha je přímo pro vás ;)

Eremites
08.10.2015 3 z 5

S autorem jsme si nějak nesedli...
Kniha je psána celkem svižně, emailový styl komunikace mi nevadil. Nicméně s hrdinkou Emmi jsem měla docela velký vnitřní boj a přečasté zdrobňování jmen obou hrdinů (Emmička a Leošek) mě přivádělo k šílenství.
Umím si představit, že takovýto vztah vznikne, snad i umím pochopit proč, ale v reálném životě mě takoví lidé (naštěstí!) míjí. nenašla bych s nimi společnou řeč.
Tři hvězdičky za originalitu zpracování a výborné "popsání" emocí obou hrdinů.

Bakela
03.10.2015 4 z 5

"Víno už pít nebudu. Mám vyčištěné zuby. A víno na zubní pastu je jako nudlová polévka ke snídaňové kávě."

Styl, forma, vyvrcholení, skvělé! Ale Emma mě naprosto vytáčela a vůbec jsem se s ní a jejími úvahovými pochody nesžila. Její zaslepenost a přesvědčenost o fungujícím manželství mě neskutečně štvala. Ale i přes to dávám 3,5 hvězdičky, víc se přikláním ke 4, protože se těším na druhý díl.
Snad mě překvapí.

Monačte
17.09.2015 4 z 5

Lovestory psaná v dopisech... tedy emailech. Kdo by to byl řekl, že dialog bez popsaných souvislostí může být takhle zábavný, vtipný, napínavý a tak mě vtáhne do děje?

adorjas
06.09.2015 4 z 5

Svieža kniha s romantickým nádychom. Už dávno ma novodobá romantika tak nezaujala!

livana
04.09.2015 4 z 5

úžasná kniha, čtivá, nevšední pojetí až milostného příběhu. Šok na konci, chtěla jsem listovat dál, ale nic. Opravdu to skončilo??????????

VeruFreckles
25.08.2015 3 z 5

Všechny postavy absolutně na ránu! Hvězdičky za čtivost, občasnou ironii a konec! Díky němu to nebyla ztráta času. I když v mém vydání mám i další díl (Každá sedmá vlna), zkusím odolat a nekazit si to. Už tak to bylo jen tak tak.

Šánka
09.08.2015 5 z 5

Kniha, stejně jako její autor, jsou pro mě milým a svěžím překvapením.
Nevšedně napsaný milostný román v e-mailech byl nejen vtipný, pobavil, ale ukázal i na nebezpečí, kde končí únosná hranice této moderní komunikace, která může ohrozit i fungující partnerský vztah.
Konec mě nejen potěšil, ale i rozesmutnil a jsem hodně zvědavá, jak spisovatel v dalším pokračování z této situace vybruslí.

LilianaFalcon
17.07.2015 3 z 5

Moje hodnocení je tentokrát hodně zaujaté. Z nějakého důvodu prostě nemám ráda žádné romány v podobě dopisů, mailů, sms... Prostě mě to z nějakého důvodu nebaví a od čtení předem odrazuje.
Tentokrát jsem se nechala zviklat nadšenými ohlasy. Bohužel.
Jedna hvězdička je za to, že se to i v této mailové podobě dalo číst (a začátek se mi dokonce líbil moc moc). Druhá za to, že jsem vydržela číst hodně dlouho, než jsem začala přeskakovat. A třetí? Ta je za konec. Kdyby to dopadlo jinak, asi bych byla hodně naštvaná. Ten závěr tomu prostě sedl.

maid
11.07.2015 5 z 5

Tohle mě opravdu bavilo. Většinou se u knížek nesměji (stejně jako nebrečím), ale tato knížka prolomila ledy a řechtala jsem se jako pomatená (obdržela jsem pár překvapených pohledů od neznámých spolujezdců, kteří jeli se mnou v kupé). Všem doporučuji jako skvělou prázdninovou četbu!

gossipavlina
05.07.2015 3 z 5

Poněkud netradiční pojetí příběhu. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla. Ale jinak mě kniha nezaujala Emmi byla neurotická pipka. Divila jsem se Leovi, že s ní má takovou trpělivost. A naprosto jsem nechápala, že se do ní ještě zamiloval. Já bych jí poslala do patřičných mezí už v půlce příběhu.
V průběhu čtení jsem měla několik tipů, jak bude příběh ukončen. Ale skutečnost mě dost překvapila. (V koutku duše jsem to Emmi přála, tak mi vadila, ale psst, nikomu neříkat, že jsem tak škodolibá :-) ).

-markéta-
21.06.2015 4 z 5

Dlouho jsem se rozhodovala jestli mám dát 5 nebo 4 hvězdičky. Že by byla kniha až tak dobrá, že bych dala 5 se mi nezdá, ale na 4 to taky není, něco mezi.
Ze začátku mě kniha příliš nebavila, ale od poloviny jsem se nemohla odtrhnout. Jako v každé knize předvídám konec, tak to tak bylo i u této, ale moje představy nebyly naplněny. Kniha skončila úplně jinak. Strašně mě ten konec štve. Takhle to přeci nemělo skončit! :-D
Každopádně kniha byla napsaná jinak, než knihy které jsem četla. Určitě komu doporučuji na relax.
Těším se, až si přečtu další knihu od tohoto autora.

Peace
06.06.2015 5 z 5

"Člověk by nikdy neměl myslet na "ztrácení". Už při té myšlence ztrácí."

Na knihu jsem byla zvědavá, jelikož jsem na ni slyšela jen samou chválu. A k opěvování se s radostí přidávám.
Tohle byla vážně milá virtuální jízda, kterou jsem si maximálně užila. Oba hrdinové mi byli sympatičtí především svou uvěřitelností - takže s chutí do další knihy ;o)

Pavouček2
16.04.2015 5 z 5

Po tom co jsem viděla tuhle knihu v cyklu LISTOVÁNÍ www.listovani.cz, v podání Věry Hollé a Pavla Oubrama, který to tak nádherně zahráli, neodolala jsem a přečetla si první i druhý díl.

amysa
06.04.2015 4 z 5

Rozhoduji se mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale protože jsem během chvíle dočetla i výborného Muže z ostrova Lewis, kde bylo pro mě to hodnocení naprosto jednoznačné, tak si tady dovolím malinko ubrat... Asi bych tu bodovací škálu potřebovala poněkud širší:-) Nicméně a upřímně, tenhle příběh byl pro mě naprosto originální, místy i vtipný a místy i citlivý až smutný... Pokračování si určitě moc ráda přečtu a hodně mě zajímá, jak tenhle "trojúhelník" vlastně dopadne... Nevím, komu fandit víc, jestli Leovi nebo Bernardovi, protože oba si mě svým způsobem nějak získali... A překvapivě nejméně si mě získala Emma, a i když jsem žena a myslím, že jí dokážu hodně porozumět, v určitých chvílích mi přišlo, že docela "tlačila" na pilu a s oběma protivníky celkem slušně "cvičila"... No, uvidíme, nechám se překvapit:-)

Caithlyn
04.04.2015 4 z 5

Oddechovka přečtená na jeden dech :)