Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata

Dva dětské detektivní romány německého spisovatele. Román Emil a detektivové líčí partu chlapců, kteří v ulicích Berlína honí zloděje. V románě Emil a tři dvojčata pomáhá parta chlapců, známá z předchozího románu, malémuartistovi, kterého záludně opustil jeho dospělý partner. Knihu doplňuje 5. část románu Jaroslava Foglara Chata v jezerní kotlině.

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/153628/emil-a-detektivove-emil-a-tri-dvojcata-153628.jpg 4.382

Emil und die Detektiven, Emil und die drei Zwillinge (1934)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy
Počet stran:74
Překlad:Jitka Fučíková
Edice:Karavana sešity (1967-1992) (5.)
Ilustrace/foto:Walter Trier
Vazba knihy:sešitová
Náklad:80 000 ks
ISBN:13-040-68

Kniha Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata

Mindy

Hezké dva příběhy, které určitě mohou oslovit i dnešní mladé čtenáře.

martin9134
26.02.2018

Knížku jsem četl v Němčině. Jde o hezký dobový příběh.

Madlenka_Knihy
11.06.2016

Patří mezi mé nejoblíbenější knížky, uvažuji, že bych si koupila nové vydáni, ale jeho provedení se mi skoro vůbec nelíbí. Slabá písmena a moc se mi nelíbí ilustrace. ( u toho nového vydání, to staré je super) U této knihy se mi líbí, jak pan autor dal vždy na začátek: teď má slovo ** obrázků. :-)

jozka_II
09.01.2016

Cetl jsem jako kluk, nejspis asi z povinnosti, kvuli povinne cetbe, protoze jinak mne tenhle zanr nebral. Ale zaujala mne. A prochazela moji knihovnou z bydliste do bydliste. Nedavno jsem si ji pri nejake vzacne chvilce po triceti letech vytahl a precetl. A ono to funguje! Porad je to skvela knizka pro kluky bez ohledu na vek.

Cusco
07.06.2015

"Emil Tischbein, hrdina téhle knížky, skutečně žil. Bydlel na předměstí Drážďan, měl opravdu maminku, která se stala kadeřnicí a ve svém skromném bytě česala neskromné zákaznice, jen aby mohla živit svého synka a být přitom pořád s ním, měl i babičku a berlínskou sestřenici, a pokud takovou honbu na zloděje, jakou knížka líčí, přímo nezažil, jistě ji docela dobře zažít mohl. Byl jen o něco starší než v knize - narodil se 23. února 1899. A druhý maličký rozdíl byl v tom, že se nejmenoval Emil Tischbein, ale Erich Kästner. .." :)
(anotace na přední straně, 5. sešit edice Karavana, 1968)

Sandik
28.03.2015

Jako malý jsem touhle knihou byl naprosto unešen a v podstatě to byl určitý čtenářský zlom. Ostatně, Lubošek ji taky přečetl doslova jedním dechem ;o)

pohledvenkova
07.03.2015

Docela se mně zamlouvala i druhá část, odehrávající se v přímořských lázních Korlsbüttel. Artistická dvojčata Jackie & Mackie, která ve skutečnosti vůbec nebyla v příbuzenském vztahu, ztroskotání na ostrůvku s palmou.

Ikkju
29.01.2012

Nejvíc jsem hrdinům záviděl stroskotání na ostrově s květináčem. A Emil byl sympaťák, fandil jsem mu celou knihu...