Úsvit

Druhý díl dramatické trilogie nás opět zavede do malebného městečka Eclipse Bay, které je plné nenávisti tak divoké a zuřivé jako drsné oregonské pobřeží... Mezi Madisonovými a Harteovými nebylo nikdy nic jednoduché. Nepřátelství, jež rozdělilo jejich rodiny, stále bublá pod povrchem. Jen pár měsíců po svatbě jejich sourozenců si jdou Lilian Harteová a Gabe Madison znovu po krku. Úspěšný manažer Gabe trvá na tom, že se stane klientem Lilianiny seznamovací agentury. A po pěti katastrofálních schůzkách je Lilian s rozumem v koncích. Kdyby se už předtím nerozhodla, že podnik zavře a vrátí se domů do Eclipse Bay, Gabe by byl poslední kapka. Když však Gabe začne žádat, aby splnila svou část smlouvy, rozhoří se mezi nimi nelítostný plamen. Eclipse Bay se znovu stane svědkem boje mezi neoblomným Madisonem a neodolatelnou Harteovou......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/297487/usvit-ILF-297487.jpg 448

Eclipse Bay Trilogy (2.)

Dawn in Eclipse Bay (2001)

Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Baronet

angelbooks

Knize musím dát bohužel jen 4*. Nebudu se ani pouštět do dalších dvou dílů, nebo aspoň ne v blízké době, avšak není to kvůli stylu psaní, jen mám teď v seznamu zajímavější knihy.
K samotné knize a důvodu, proč jsem nedala plný počet mám jediné vysvětlení = kvůli konci. Bohužel, je to tak, většinou mě zaráží pomalé začátky, které už mi však tolik nevadí, ale když čtete knihu, máte posledních 20-30 stránek a najednou vám přijde, že autorka ''přeskakuje'' scénky, které by mohly být zajímavé, mnohdy důležité, tak je to opravdu nepříjemné.
Nemůžu k tomu napsat celý svůj názor, jinak bych vyzradila příběh, avšak, co napsat můžu, je to, že mě zarazilo, jak rychle hlavní postava zjistila, kdo je pravým viníkem a že k tomu objevu nebyla věnovaná ani stránka, než samotného viníka obvinila. Poté tomu bylo pár řádků věnováno.
Ještě poznámka k tomu zasnoubení. Čekala jsem, že to trochu natáhne, i když bylo jasné, že si ji nevezme jen pro peníze. To byla právě první díra, do které jsem spadla. Druhá byla s tím viníkem a bohužel, hned jak jsem dočetla poslední písmenko jsem ''běžela'' sem, abych se o svůj názor podělila.
Rozhoduji se, zda dát knihu do doporučených... nakonec nedám, ale přesto... ten konec se někomu naopak může líbit. Každý máme přeji jen svůj názor, avšak já tentonázor nezměním. :)
Celkově, jde o pohodové čtení s pěknou dávnou romantiky a humoru.

astra3

Pěkné nenáročné čtení. Vtipné, místy napínavé, ale hlavně romantické.

veveronka

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Evka3814

Hodně podobné prvnímu dílu,nepřekvapující. Jinak jo,oddechovka pěkná.3*

alnahu
26.06.2017

Pokračování z malebného městečka Eclipse Bay, které je v tomto díle plné nenávisti a nepřátelství mezi rodinami Madisonových a Harteových .Kniha se četla dobře.

Samira
08.04.2017

Po knize jsem sáhla, protože se mi první díl téhle romantiky velmi líbil. Určitě nezklamal, ale jsem ráda, že jsem sérii začala ve správném pořadí, i díky tomu mě známé prostředí rychle vtáhlo do děje.
Samostatně bych tak nadšená nebyla a to především proto, že ačkoli byla ústřední dvojice skvělá, všechno již bylo vyřešeno takříkajíc za scénou a čtenář přijde k hotovému. Není tak moc o čem číst, chybí i výraznější detektivní zápletka a oživení, jaké v prvním poskytl pejsek.
Čeho se však čtenáři dostane vrchovatě je veliký příděl slova zpropadeně a také rodinné škatulkování -" Je to Madison". A výčet konkrétních faktů, který sebou tento status nese. Po šestém zopakování jsem si říkala, že postavy snad neřeší nic jiného.

Na oddech proč ne, kniha rozhodně neurazí a mnohé potěší, ale první byl v mých očích výrazně lepší a třetí zvážím, až budu chtít otevřít něco nenáročného.

alzbeta4340
20.03.2017

Naprosto typická Amanda Quick ve své lepší formě. I kdybych nevěděla, kdo knihu napsal, tipla bych správně. Navíc pro mě bonus - tentokrát žádné nadpřirozeno. Příjemný příběh, sympatičtí hrdinové se svými příbuznými a v neposlední řadě jiskřivé dialogy. Pro tohle všechno mám knihy Amandy ráda. Úsvit se mi četl výborně a skoro mi bylo líto, když příběh skončil.

handulli
26.02.2017

O trochu slabší než 1. díl.
Nemůžu si pomoct, ale její historické romány mi přijdou lepší, napínavější.

mmmisulka.r
13.02.2017

Opět jsem byla spokojená, já toto rodinné hašteření prostě můžu.
Opět se potkáváme s rodinami Madisonů a Harteů, opět se nesnášíme a opět nám tu přeskočí jiskra. Tentokrát jsou do příběhu více zapojeny pradědečkové a jejich životní rozkol. Bavilo, opravdu hodně! Recenze již brzy v záložkách - Knižní deníček.

Channach
24.01.2017

První díl se mi sice líbil víc, ale i tak jsem nadšená. Amanda Quick prostě umí a její hrdinové jsou skvěle jin-jang. Recenze je v záložkách na Chrudimce.

biki
20.12.2016

Přestože zde zápletka nebyla tak dramatická jako v prvním dílu, tato kniha se mi líbila o poznání víc. Možná proto, že jsem v tomto případě neměla žádná velká očekávání, nebo jsem byla v jiném rozpoložení po větším pracovním stresu, trochu jsem střídala žánry ... Naprosto neodolatelné byly konspirační teorie Arizony Snowové, do kterých zapojila i oba hlavní hrdiny, a co z toho nakonec vzešlo. Takže příjemné odpočinkové čtení, nic víc, nic míň.