Dvůr mrazu a hvězd

Dvůr mrazu a hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404537/bmid_dvur-mrazu-a-hvezd-gje-404537.jpg 4 1803 343

Pokračování bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

A Court of Frost and Starlight , 2018

Natty1233
02.02.2022 5 z 5

Jako doplňková kniha k sérii se mi kniha líbila a nemám žádné výhrady k ní. Neočekávala jsem žádnou akci, jen oddechové čtení, což mě nezklamalo.

Nikoll2
21.01.2022 5 z 5

Myslím si, že kniha potěší každého milovníka tohoto světa, obzvláště tedy Nočního dvora. Jelikož se jedná o novelu, nemůžeme očekávat plno zvratů a nových postav. Můžeme se však díky ní opět setkat s našimi oblíbenými postavami a vyplnit tak čas, který nás dělí od další, více obsáhlé, knihy z tohoto světa.
Fanouškům Sarah rozhodně doporučuji, příjemné čtení.:)

evismaior
14.01.2022 2 z 5

40% - Tahle (na autorku) útlá knížka odehrávající se po skončení třetího dílu "Dvorů" je přesně tím, proč předchozím třem dílům nemohu dát to nejvyšší hodnocení - právě zde je totiž výborně vidět, jaký balast autorka nabaluje na své jinak poutavé a slušně napsané příběhy tak, že z knížky, která by mohla mít odsýpajících a dech v hrdle zadržujících 400 stránek, udělá 700 stránkovou bichli napěchovanou opakujícími se, nechci napsat rovnou bláboly, ale je to skoro tak. Dvůr mrazu a hvězd mohla být klidně závěrečná kapitola předchozího dílu. A nebo taky nemusela vůbec vzniknout a ono by se taky nic nestalo, protože nemá doslova žádnou zápletku, k jejímuž rozuzlení by děj knížky směřoval. Čekala jsem prostě nějakou jednorázovou povídku ze světa Feyre a Rhysanda, ovšem dostalo se mi jen jakési náladovky točící se kolem oslav slunovratu. Takže jo, Feyre a Rhysand se pořád děsně milují (a pokud neumřeli, žijí v Prythianu až dodnes, což klidně může být dalších 500 let), Elain a Nesta (ta hlavně) se pořád nemohou vyrovnat s tím, že jsou najednou vílami, Cassian furt vzdychá po Nestě a Lucien po Elain, ovšem i v této věci je posun naprosto nula, Azriel a Mor mají pořád mezi sebou ten svůj podivný vztah, Tamlin je pořád troska a Amren je prostě Amren. Prokousávalo se mi tím opravdu těžko a to jsem si to vlastně vybrala v ten vhodný vánoční čas.

Tereziee
10.01.2022 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd je doplňková novela k sérii a musím říct, že bych se asi obešla bez jejího přečtení. Nic moc se v knize neudálo, ale bylo fajn se ještě jednou potkat s oblíbenými hrdiny.

jitka_dankova
08.12.2021 2 z 5

Tuto novelu ze světa Dvorů jsem sice přečetla, ale v podstatě ve mne nic nezanechala. Sérii dvorů jsem si oblíbila kvůli akci, kvůli tomu pocitu z překonávání překážek, kvůli té bojovnosti. A taky kvůli krásným částem o přátelství a věrnosti. Jenže v této novele jsem v podstatě nic z toho nenašla. Nebyl tu zajímavý děj a zvraty (ty jsem ale ani nečekala, ne v novele). Jenže tu nebyla zachycena ani ta krásná atmosféra přátelských setkání (tu jsem v této knížce očekávala především). Číst o vybírání dárků a pocitech, co dál se sebou a s pocity, ... nechávalo to ve mně spíš pocit stresu.

Tyn_a
04.12.2021 5 z 5

Na hvězdy, které naslouchají, Feyre.
Na sny, které se plní, Rhysi.

Opět naprosto dokonalé!

Ruru
27.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Styl psaní autorky je prostě hrozně fajn. Díky tomu (a díky její délce) knížka utíkala neuvěřitelně rychle a já si ji hrozně užila. Ano, asi se tady nic převratného nestane, ale mně se prostě ještě nechtělo ten svět opouštět. Jsem ráda i za pohledy ostatních, zvlášť za pohled Nesty, i když nebyl moc dlouhý. Jen je škoda, že svůj prostor nedostali Elain nebo Azriel. Kolikrát se mi také stalo, že jsem vyprskla smíchy a prostě to celé bylo takové pohlazení po mé dušičce. :)
Ani mi nevadilo nakupování, či rozbalování dárků, aspoň jsem se dozvěděla, kdo co ocení, a kdo má co rád.

Maevie
18.11.2021 3 z 5

Novela potěší všechny fanynky a fanoušky série tím, že jim zkrátí čekání na další plnohodnotný díl. Sama o sobě ale nenabízí žádný dějový posun ani závratnou událost a více než čemukoli jinému se věnuje pocitům Feyre, Rhysanda a Cassiana. Takže jako odpočinková četba s oblíbenými postavami ano, pokud hledáte akci a zajímavý příběh, knížku s klidným svědomím přeskočte.

tabaluga
15.11.2021 4 z 5

Není zde sice ta akce, ale zase člověk více zjistí o myšlenkových pochodech jednotlivých hrdinů. Jen mi tam chyběl ještě pohled Elain a Aze. Teď jsem tedy napnutá jak kšandy, co se bude dít v dalším díle:-) na to si budu muset ale ještě počkat.

Njangu
07.11.2021 5 z 5

Moc pěkné doplnění předchozích knížek.
Ano nic moc se tady nestalo, ale většinou po přečtení knížky se šťastným koncem si říkám, jak by se příběh odvíjel dál. Bez zbytečných zvratů a v období klidu. A tohle bylo přesně ono. Pokud tedy čekáte knížku plnou akce, tak to tady opravdu nenajdete, ale mně se to moc líbilo. Je to takový náhled do domácnosti hlavních postav.

Týna24
23.10.2021 5 z 5

Nic moc jsem od této knihy nečekala, už jen kvůli počtu stránek, ale i tak to bylo krásně ukončený. Myslím kdybyste si tuto poslední knihu nepřečetli o nic nepříjdete.

SknihouVrukách
17.10.2021 3 z 5

Po treťom diely som na túto knihu už radšej nemala žiadne očakávania a asi som aj za to rada.

Táto knižka nemá žiadny dej. Ale vôbec, že žiadny. Dvesto strán som čítala o tom, ako sa postavy nevedia rozhodnúť čo kúpiť kamarátom za darček na Zimný slnovrat a ako Feyre chce kresliť, ale nevie sa rozhodnúť čo. Bolo to príjemné na odpočinok, ale viem si predstaviť, že by dej bol niečo viac. Môj názor na postavy sa stále nezmenil. Pre mňa sú proste také meh a nedokážem sa s nimi stotožniť. Koho som nemohla vystáť je Nesta, ktorá sa v tomto diely správala extra zvláštne. Táto novela je zaujímavá tým, že je písaná z viacerých pohľadov, čo mi osobne vyhovovalo.

Zvraty tu neočakávajte, keďže autorka sa zameriava hlavne na priateľské vzťahy medzi postavami. Kniha sa rýchlo čítala, keďže Maasova má až príliš jednoduchý štýl písania.

Myslím si , že pokiaľ máte postavy a sériu radi tak sa vám knižka bude páčiť, keďže je to pekný návrat do sveta, ale keďže ja fanynka tejto série nie som tak mňa táto knižka neoslovila. 3/5

PhoebePollard
10.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Oddechový malý kousek ze světa ACOTAR, který se mně osobně velmi líbil, většina postav stále zaujímá zvláštní místo v mém srdci. Už mě ale začíná trochu vytáčet, že se všichni k Nestě a Elain chovají jako k obětem a chudinkám, když - ruku na srdce - se jim nic tak strašného nestalo a za svoje ubohé chování by si to zasloužily. Elain se alespoň trochu snaží, tak ji člověk ještě zkousne, ale Nesta? Nejraději bych jí dala pěstí...

Skodinka89
08.10.2021 4 z 5

Takové lehké čtení aneb co bylo po válce. Dle děkovačky autorky bylo jasné, že sama toho měla dost v době psaní a nebyl čas vymýšlet nějakou pointu této knížky. Osobně si myslím, že neurazí (když člověk od toho moc nečeká :D)

Cacolinka
03.10.2021 2 z 5

Z tohoto dílu, jsme se vlastně nic nedozvěděli a nic se tam nevyřešilo...? Ale to asi nebyl účel...

Lussy239
14.09.2021 5 z 5

Odpolední oddechovka, která vás ještě ponechá ve společnosti hlavních hrdinů Dvorů. I přes to, že se jedná o novelu a v knize není žádná akce, jde o fajn čtení. Děj vás zavede do času po válce což je super varianta, kdy máme možnost nahlédnout do života hlavních postav i po velkých věcech, které se jim v životě udály.

klarka009
07.09.2021 4 z 5

Oddechová jednohubka, která se mi i přes to, že v ní nebyla žádná akce líbila :) Jelikož se v anotaci píše, že je to novela mezi třetím a čtvrtým dílem, tak jsem ani žádnou akci nečekala. Je to spíše takový dvousetstránkový epilog, který se odehrává pár měsíců po konci třetího dílu. Všichni se stále vzpamatovávají z války a současně se připravují na oslavy zimního slunovratu. Líbilo se mi, že v této knize byli kapitoly vyprávěny z pohledu více postav např. Rhyse, Cassiana, Mor a Feyre samozřejmě :) Kousek tam má i Nesta, která se s tím co se stalo během války vyrovnává překvapivě nejhůře. Oproti tomu Elain se konečně začíná chovat celkem normálně, dokonce jsem se tam díky ní i jednou pořádně zasmála :D Největší zabiják tam ovšem zůstává Azriel, miluju jeho hlášky :D Bylo tam pár nudných částí, ale zase jsem byla ráda, že jsem se svými oblíbenými hrdiny mohla těch pár stran ještě strávit :)) Upřímně bych takovouhle dodatkovou knihu přivítala i u dalších sérií, které jsem četla, abych se dozvěděla jak se mým oblíbeným hrdinům daří dál :)

Medasek
30.08.2021 5 z 5

Taková knížečka na odpoledne. I když příběh není moc nabytý akcí, tak to prostě baví. Taková povinnost pro fanoušky dvorů.

Heri76
26.08.2021 4 z 5

Takové oddechové čtení, vlastně se tu nic moc nedělo. Po dvou předchozích strhujících dílech a velmi dobrém prvním díle trochu zklamání. Nicméně jsem se nenudila, a protože jsem po přečtení recenzí nic moc neočekávala, nemám potřebu knihu ani negativně hodnotit. Vlastně zde bylo i pár dobrých scén, i když Nesta mi neskutečně lezla na nervy. Vím, že pátá kniha bude o Cassianovi a Nestě a i když mi nejspíše bude chybět Rhys, doufám, že i v knize zaměřené na Nestu a Casse budou mít společně s Feyre své pasáže. Líbila se mi změna pohledu vyprávění, klasický Feyřin pohled, nově Rhysandovo vyprávění i klasický výklad.
Každopádně mi tento díl alespoň trochu zkrátil čekání na další „plnohodnotný“ díl a to se také počítá.

Ellinek
18.08.2021 3 z 5

Pro mě je tahle doplňující novela příjemnou ukázkou toho, jak to po takové válce vypadá. Málokdy se dovíme, jak vypadají osudy postav po velké bitvě. Ono to není tak, že když se vyhraje válka, všichni se milujeme a panuje mír. Maasová tady pěkně ukázala, jak takové boje můžou jednoho pěkně vnitřně rozervat. Jsem ráda, že jsme mohli zjistit, jak to všechny postavy vnímají, s jakými rozkoly se ještě musejí potýkat. I takovou Nestu zlomilo to, co viděla a prožila. Přetáčela jsem oči jen nad tím, že i do krátké novely Maasová prostě musela nacpat nějakou tu erotickou kapitolu, protože to si prostě u ústředního páru nemůže odpustit. Za mě to bylo zbytečné, ale když už se teda rozhodli množit, tak ať si to teda užijí. Díky bohu, že to nevyšlo hned na poprvé a Maasová se aspoň v něčem drží zpátky.
Za mě to je fajn dokreslení osudů postav po bitvě, která změnila nejen svět, ale i život v něm.