Dvůr mrazu a hvězd

Dvůr mrazu a hvězd
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387914/bmid_dvur-mrazu-a-hvezd-DCB-387914.jpg 4 1838 1838

Novela odehrávající se mezi třetím a čtvrtým dílem bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží. Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Frost and Starlight , 2018

Ketrin.TR
31.01.2021 4 z 5

Achjo, to bylo krátké! I když jsem zase aspoň na chvíli navštívila Velaris a byla nablízku Feyre, Rhysandovi a dalším, chtěla bych ještě. Víc dohadování, víc vtípků a jo, víc lechtivých scén :-) No, hold si musím počkat! Knížka byl takový dovětek ke třetímu dílu, a přestože ho tak nějak pomyslně uzavřel, na druhou stranu nám připomíná, že je spousta věcí nedořešených. Smrtelné královny, nepokoje v táborech Illyrijců... A pak jsem taky zvědavá jakým směrem se ubere Nesta a Elain, obě sestry mě totiž neskutečně baví. Tak honem, ať už je další díl!

ZapisnikTerky
31.01.2021 5 z 5

Trochu nudné, ale rozhodně je to malý-milý doplněk. V podstatě nám chtěla asi autorka naznačit, že ještě nekončíme. Takže se těšme na další dobrodružství ze světa Dvorů... Pro víc info, koukněte do mojí recenze :)

helsinka_05
26.01.2021 3 z 5

Hrozně jsem se těšila na "zakončení", ale tato kniha ve mně zanechala takové rozporuplné emoce, není špatná, ale od této autorky jsem četla rozhodně lepší knihy.

Wisha
19.01.2021 3 z 5

Milá sladká tečka nakonec. Nebylo to špatné počtení, jen...Trochu mě nudily pasáže, kde Feyre jen dumala nad tím, jak si svoje bohatství nezaslouží a kdeco dalšího. A upřímně, Nesta je vážně osina v zadku a hodně mě rozčiluje. I ta naivní Elain už začíná být snesitelná, ale Nesta je vážně příšerná. Dovolím si legrační (aspoň pro mě) připomínku; zhruba v půlce knížky jsem si říkala, že to snad ani nepsala SJM, že je to nějaké uňuňané a přeněžnělé, a v duchu jsem si říkala, jestli to třeba nepsala těhotná - a pak jsem si přečetla věnování a zjistila jsem, že to opravdu psala těhotná, tak jsem se nahlas pobavila :-) Ale jak říkám, byla to milá tečka na závěr dosavadní série. Jsem zvědavá na další díly.

vladka16
12.01.2021 5 z 5

Tahle knížka je něco na rozloučenou a uklidnění po předešlém ději. Jako by si všichni vzali dovolenou. Je to krátké, ráda jsem se sešla se všemi postavami. Dala bych si říct, kdyby byly další díly i o jiných hlavních postavách. Tamlin,Lucien,Azriel,Cassian,Mor a další, určitě by si zasloužili své příběhy.Tak že kotlík už je prázdný, jdu si načít něco z jiného soudku.

houdkic
05.01.2021 2 z 5

Libilo se mi, ze jsme meli moznost nakouknout i do zivota ostatnich (kapitoly z jejich pohledu), ackoliv jich bylo fakt malo. Chtela bych ale vedet vic o Azrielovi, protoze Azriel je proste laska a je mi lito, ze mu neni venovano vic prostoru.

Jinak to ale byla celkem nuda. Feyre me vys.... takovym zpusobem, ze to snad neni ani mozny a je dil od dilu otravnejsi.

Tesim se na pokracovani, ktere se bude snad vic venovat Neste a Cassianovi a ne preotravny druzce.

barbb8k
01.01.2021 3 z 5

Celou tuto sérii miluji, takže jsem se těšila i na novelu, která má být doplnění toho, co se stalo na konci třetího dílu. Jenže, jakmile jsem knihu dočetla, zjistila jsem, že to není normální příběh, ale dobře promyšlený marketingový tah autorky.

Celá kniha je krásně napsaná. Prostě stylem Sarah J. Maas. Jedna věc je tu však jinak. Tentokrát nevypravuje celý příběh Feyre, ale jsou tu kapitoly i z pohledu členů Rhysova Vnitřního kruhu, přátel a Feyřiny rodiny.

Kniha by v nemusela ani existovat, protože jediné co na celých dvou stech stranách zjistíme, je to, (SPOIL) že Feyre začne znovu malovat a bude chtít dítě. Tímto odstavcem by se dala celá kniha shrnout.

Víc vážně nemám co k této knize říct.

Veve721
30.12.2020 4 z 5

Bonusová novelka k sérii Dvorů skvělé doplňuje původní trilogii. Jde o uzounkou knížečku, jejíž děj se zaměřuje na události po finální bitvě. Obyvatelé nočního dvora se snaží vzpamatovat ze ztrát, které ve válce utrpěli a zároveň se připravit na blížící se slavnosti zimního slunovratu. Feyre s Rhysandem a přáteli pracují na obnově města a ve volném čase hledají vhodné dárky pro své milované...

Od dvousetstranové novely nemůžeme očekávát žádné ohromující posuny v ději - jde opravdu jen o takový vánoční dáreček pro fanoušky, který staví spíše na atmosféře a interních pocitech postav. Mimochodem je fajn, že se kromě Feyre dostaneme do hlavy také Rhysovi, Cassienovi, Mori či Nestě (i když zrovna tu bych klidně oželela, protože mi je díl od dílů více nesympatická). Zároveň jsou čtenáři jemně načrtnuty budoucí problémy, kterým se budou muset hrdinové ve čtvrtém dílu postavit. Odpovědi na tyto otázky je samozřejmě marné v této knížce hledat - musíme si počkat... Chápu tedy, co mnozí recenzenti kritizovali, ale já se k nim nepřidám, protože jsem dostala přesně to, co jsem očekávala...

Pokud máte rádi 20 minutové vánoční minifilmy jako Shrekoleda, Vánoce v Ledovém království atd., tak vás potěší i tento bonbónek. Podle mě dokonalé čtení pro období vánočních svátků.

Nikidree
30.12.2020 4 z 5

Překvapuje mě, že to píšu, ale tato novela mě v některých ohledech bavila víc, než předchozí knihy. Ne úplně, ale dost na to, abych to zmínila.
Sice se v ní člověk takřka nic nedozví a anotace je velmi zavádějící, ale mě to vůbec nevadilo. Líbilo se mi, že se tam objevily pohledy na děj od jiných postav a že byl do knihy zanesen takový.. klid? Nevím, jak to přesně popsat. Často jsem se smála a prostě si jen užívala čtení.
Co mi však vadí, je chybějící epilog. I kdyby byl pojat světelnou rychlostí. Myslím, že všechny čtenáře zajímá, jak dopadl Tamlin, Nesta, Elaine, Lucien, Mor, smrtelnicí, vílí dvory,.. Skoro jako kdyby si autorka ponechala prostor pro další díly. Nezlobila bych se. Autorčiny světy nabízejí spoustu prostoru. Ale asi se nedočkám..

Bebe2004
26.12.2020 3 z 5

Já si nemůžu pomoct, ale tenhle díl mě opravdu nijak nenadchl. Přišlo mi, že byl v podstatě o ničem. Nic se tam nestalo, postavy jen žily svůj každodenní život. Samozřejmě to zachraňoval Rhysand :D

Arlienen
12.11.2020 5 z 5

Kniha byla taková oddechovka po přečtení třetího dílu. Rozhodně stojí za to si ji přečíst. Čtenář a fanoušek Dvorů se dozví, jak pokračoval život Feyre a Rhyse & spol. po válce.
***
Říkala jsem si, co se bude dál dít ve vztahu Cassian a Nesta. Upřímně? Autorka mě pěkně nažhavila....Dokonce tak moc, že si dřív ukoušu prsty, než vyjde další kniha.
***
V této knize jsem se snad ještě víc zamilovala do Azriela. Už od druhého dílu ho naprosto zbožňuju. V této knize jsem doufala, že se objeví a autorka mě vyslyšela. Vážně ho zbožňuju a ten jeho humor.
***
Líbila mi ta atmosféra ohledně slunovratu. Připomínalo mi to Vánoce, které neodmyslitelně klepou na dveře.

Sariega
08.11.2020 3 z 5

Nevím jestli to byl nejlepší díl ze všech ale rozhodně se mi líbil. Na nějaké otázky jsme dostala odpověď ale o to víc mi jich přibylo. Jsem zvědavá jak se to bude vyvíjet s Tamlinem, Lucienem, Nestou a i Elain, také mě zajímá jak to dopadně s královnou Vassou. Mohla bych tu ty otázky vypisovat několik hodin než bych je řekla všechny.

Zdenk@
17.10.2020 3 z 5

Tato kniha je takovým doplňkem k třem předešlým dílům i když si myslím, že kdyby to autorka přidala do třetího dílu bylo by to lepší, ale příznivce Dvoru neurazí.
V ději se opět ponořujume až do nitra vztahu Frye a Rhyse. U dějových linek vedlejších postav se nikam neposuneme a autorka neodhalí skoro nic z jejich pocitů... snad to naznačuje pokračování série a tato kniha je můstkem k pokračování.

Gabina.horkov
13.10.2020 4 z 5

Kniha nebyla špatná, taková jednohubka, díky které se vrátíte do světa dvorů, ale rozhodně se nemůže rovnat s předchozími díly. Většinu času se chystají na oslavu slunovratu, vybírají si dárky. Milé zakončení, ale nic závratného se tam neděje.

Saraken
08.10.2020 5 z 5

Koniec ... seria je v mojej kniznici a urcite si ju nechavam a precitam 2x

betule3
03.10.2020 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd bylo miloučké doplnění série. Má očekávání nebyla příliš vysoká, chtěla jsem prostě jen strávit pár dalších chvil ve svém oblíbeném světě, se svými oblíbenými hrdiny, a to přesně jsem dostala. Nečekejte žádný děj ani zvraty, ono se tam ve výsledku vlastně nic moc neděje. Ale tohle "nic" se tak dobře četlo, že jsem knihu zhltla na jeden zátah. :D

zaandulee
20.09.2020 3 z 5

Tuto knihu, jsem si chtěla přečíst, jelikož jsem četla předchozí 3 díly, které byly opravdu skvělé. Autorku úplně zbožňuju, proto nemůžu dopustit, abych si něco od ní nepřečetla.
Než jsem se pustila do čtení, četla jsem si recenze, které knihu moc nevychvalovaly, ale i tak jsem se do toho pustila.

Musím říct, že to není tak povedené jako předchozí knihy série, téměř celou dobu se nic neděje a na konci se všichni pohádají a je to takové nedouzavřené. Říkala jsem si, že to bude dobré doplnění, co se dělo po válce, a budou tam fajn momenty, ale opravdu jich tam moc nebylo. Těšila jsem se jen na chvíle Rhysanda a Feyre, kterých tam mohlo být samozřejmě více. SPOILER : Nejvíc mě zklamal vztah mezi Cassianem a Nestou, to bylo opravdu odbyté a celkově mě různé postavy štvaly víc a víc.

3 díly série hodnotím velmi kladně, určitě stojí za přečtení (nenechte se odradit začátkem 1. dílu, bude to jen lepší s lepší - hlavně kvůli Rhysandovi ♥), ale tento není nic úžasného. Neříkám, že ho nemáte číst, ale když nebudete nic moc se nestane... :D Přišlo mi, že se nic neuzavřelo a jsou zde pořád nedořešené věci.

Aiva1117
10.09.2020

Přečetla jsem tuto sérii 2x. Ten poslední dvůr beru jako dareček pod stromeček. Vůbec mi neva, je to zklidnění po hrůzách války a přįprava na další děj příběhu kterého se nemůžu dočkat????. Jsem nedočkavá jak dopadne osud Nesty i Luciena. Jestli se královna stižená kletbou dočká svého štěstí. Miluju ten trojúhelník mezi hlavními hrdniny. ????

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Hezké doplnění fantastické série :-)

Deia
04.09.2020 3 z 5

Kniha sa mi čítala dobre, Maas píše čtivo, to sa jej uprieť nedá (aj keď úplným jej fanúšikom asi nikdy nebudem). V knihe sa v podstate dozvedáme, ako sa postavy pripravujú na oslavu Zimného slnovratu. Je to milé, ale v podstate sa tam nič nedeje, aj keď sú tak nakusnuté nejaké problémy, ktoré sa po vojne vyskytli alebo teda pravdepodobne vyskytnú. Páči sa mi, že v knihe je niekoľko kapitol, ktoré rozpráva aj niekto iný ako Feyre, napríklad Cassian alebo Morrigan. Na druhú stranu, je to len taká výplňová kniha v ktorej sa naozaj nič nedeje, takže mi príde trochu zbytočná.