Dvůr mrazu a hvězd

Dvůr mrazu a hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387914/bmid_dvur-mrazu-a-hvezd-DCB-387914.jpg 4 1819 1819

Novela odehrávající se mezi třetím a čtvrtým dílem bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží. Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Frost and Starlight , 2018

Lucuschka
18.11.2018 3 z 5

Taková jednohubka, co se dělo poté co zakončila trilogie Dvorů. Neurazila nenadchla...

martina2704
16.11.2018 3 z 5

Jasně, asi kdyby tahle knížka nevznikla, ničemu by to nevadilo, protože zkrátka děj jí nějak chyběl. Celé bych to spíše viděla jako prvních několik kapitol plnohodnotného čtvrtého dílu, ale když už to SJM vydala touto formou, tak mi to nemohlo ujít. A asi jsem dostala, co jsem čekala. Těch dvě stě stránek jsem měla sfouklých opravdu za chvilku, opět jsem se setkala s Faire a Rhysandem a připomněla si celý svět Dvorů. Takže jo, dobrý průměr a už aby tu byl čtvrtý díl, který snad nebude tak prvoplánový jako byla trojka.

zinon
13.11.2018 4 z 5

Dávám 4 hvězdičky z nostalgie a za použitý humor, který mi dokáže vždycky vyloudit úsměv na tváři....někdy i hlasitější :) Jinak se v knížce nic moc neděje, některé pasáže byly nudné, jiné zase velice zábavné. Byl to takový úvod pro další knihy...čekala jsem ale, že se tam stane něco zásadního pro další vývoj.

dominika2585
13.11.2018 5 z 5

Já jsem si tuto knížku užila. I když se nedočkáme žádného příběhu, líbilo se mi sledovat dění z pohledu všech hlavních postav. Autorka nám mohla trochu více přiblížit nebo rozvinout vztahy mezi Nestou a Cassianem a nebo Elain a Lucienem, ale třeba se dočkáme v dalším díle :)

MorbidCuriosity
12.11.2018 4 z 5

Uz pri koupi me dost zklamalo, jak je kniha na Maasovou tenka. Ale jak zde bylo zmineno, muze ta zenska psat o nicem a stejne se to cte samo. Tahle knizka opravdu o nicem byla, ale i tak byla prijemna. Kazdopadne nemam pocit, ze by v ni bylo cokoliv natolik duleziteho, aby to proste nemohla vlozit do dalsi plnohodnotne knihy. Tak sup, dalsi :)

veru_nedvedova
12.11.2018 4 z 5

Na tuto knížku jsem četla hodně negativních recenzí, takže jsem se toho trochu bála. Ale nakonec jsem byla opět unešená. Vůbec mi nevadilo, že tam nebyla žádná akce. Byla to taková ta knížka, když dočtete příběh a říkáte si: "Hm, jak asi budou žít dál? co se stane s tím a tím?"
A hrozně moc doufám, že bude další díl. :)

MarkettT
11.11.2018 5 z 5

Byla to krásná třešnička na konci příběhu mého oblíbeného páru. Pohledy všech byly opravdu super a je pro mě těžký si připustit, ze jejich příběh už skončil, i přesto, že budou další knihy. Miluju tuhle sérii a určitě si ji přečtu ještě mnohokrát. ,, Na hvězdy, které naslouchají a na sny, které se plní.” :)

markulka
11.11.2018 5 z 5

Přijde mi, že Sarah doopravdy může psát v podstatě úplně o ničem, ale já i přesto knihu přečtu jedním dechem. Tento díl by v sérii klidně mohl chybět, protože se v něm doopravdy neodehrává nic důležitého a celkově je méně akční (přeci jenom je to novela), ale já jsem moc ráda, že přesto JE. Moc se mi líbilo, jak autorka popsala vztahy mezi jednotlivými postavami. Klobouk dolů...myslím si totiž, že napsat knihu, která postrádá nějakou výraznou zápletku a zakládá se právě na těch mezilidských vztazích, ale přesto je čtivá, je opravdu umění. Moc se těším na pokračování.

Tofinka
11.11.2018 4 z 5

Tento díl je podle mě z celé série nejslabší. I když je Dvůr mrazu a hvězd pouze novela odehrávající se před čtvrtým dílem, doufala jsem v nějaké posunutí příběhu. Nicméně Sarah je stále má oblíbená autorka a kniha se četla dobře a rychle (možná až moc rychle vzhledem k až zarážejícímu počtu stránek :D). Doufám že se Sarah J. Maas se čtvrtým dílem vytáhne a pořádně mi připomene proč mám její knihy tak ráda.
Na hvězdy, které naslouchají. Na sny, které se plní. (A na, snad brzké, vydání dalšího dílu.)

Barbara182
10.11.2018 3 z 5

Krátký "dovětek" k sérii Dvůr trnů a růží s ryze vánoční atmosférou, ale upřímně mi tam trochu chybělo nějaké to rozuzlení, co bude s vedlejšími postavami dál (nebo jsem si aspoň myslela, že to bude v knize nastíněno a ono nic :-(. Tak snad autorka časem přidá ještě nějaké další plnohodnotné pokračování :-)

Ninde
10.11.2018 5 z 5

Miluji všechny knihy od Sarah Janet Maas a tato není výjimkou.
Na hvězdy, které naslouchají.
Na sny, které se plní.

Shinstria
09.11.2018 5 z 5

Krásná knížka, která mě potěšila při čekání na další strhující díl, který jistě bude opět plný akce. Moc se mi tahle "vsuvka" líbila. I změna celého tempa děje. Skvěle jsem si u toho odpočinula a zároveň se chechtala nad vtipnými scénkami. Ráda jsem zase strávila chvíli se svými oblíbenými postavami. I když na můj vkus až moc malou chvíli :D na druhou stranu se zase děj nudně netáhl a celkový dojem z knížky je u mě fakt dobrý.

teer.h
07.11.2018

Achjo, proč to Sarah nemohla udělat aspoň na 10 dílů?
Nádherné zakončení, musím říct, že jsem dostala opravdu záchvat smíchu u jedné scény :D. Mě se to moc líbilo a konec je nejlepší. "Na hvězdy, které naslouchají, Feyre"..."Na sny, které se plní, Rhysi."

Ráčkajda
07.11.2018 5 z 5

Ačkoliv tuto sérii miluji, musela jsem se na základě recenzí trošku přinutit ke čtení této meziknihy. Přečteno za den a nevím, čeho jsem se bála. Ano, neděje se tam nic závratného, ale i tak jsem nedokázala knihu odložit a byla jsem prostě šťastná, že jsem zase se svým milovaným spolkem. Těším se na další díl.

Narissa
06.11.2018 3 z 5

Jednoduše řečeno - pohlazení po duši pro milovníky série Dvorů (ACOTAR). Nečekejte zázraky. Za to si ale buďte jistí, že v dalších dílech nás čekají :)

Bookgirl
06.11.2018 5 z 5

Samozřejmě to bylo jako každá knížka od Sarah......úžasné. Bylo to čtivé, vtipné a četlo se to doslova samo. Samozřejmě se tam neodehrála žádná velká akce, zápletka nebo napětí, ale to myslím ani nikdo neočekával. Je to úžasná příležitost strávit trochu času s našimi oblíbenými postavami a jejich každodenními starostmi. Jelikož 3. díl skončil poměrně otevřeně, já jsem čekala alespoň nějaké dořešení nezodpovězených otázek a situací. To se bohužel moc nekonalo a pravděpodobně se vše dozvíme v dalších dílech. Každopádně i tak jsem si čtení jako vždycky neuvěřitelně užila, byly tam zajímavé informace a Sarah nám i postavám dala trochu času na vzpamatování se z války a skvěle si připravila půdu pro další knížky. Musím říct, že už se nemůžu dočkat!

Denisa31
05.11.2018 3 z 5

Upřímně nejslabší ze všech, ale jen z toho důvodu, ze se tam vlastně nic moc nestalo. I tak to ovšem stojí za precteni????

LilianaFalcon
04.11.2018 3 z 5

Tohle není samostatná kniha s příběhem. Tohle je novela, která vám řekne, jak na tom jsou fyzicky a psychicky hlavní akteří předchozích třech dílů, co zrovna dělají a čím se zabývají.
Takže pokud nečekáte děj, který by měl začátek prostředek a konec, tak děláte dobře.
Prostě je to takový dovětek pro opravdové fanoušky. Nebo spíš vsuvka/úvod k dalším dílům.
Možná by to bylo o něco lepší, kdyby to autorce někdo proškrtal, protože ty nánosy zbytečného textu byly hrozné.

BeyondHorizon
04.11.2018 odpad!

Nechápu, proč tohle existuje. A proč jsem si to okamžitě jako fanatik koupila. Věděla jsem, že tohle bude jen takový bonusek mezi třetím a čtvrtým dílem, ale že to bude naprosto o ničem, když to má přes 200 stránek, to jsem opravdu nečekala.
Jediné, co jsem z příběhu vymáčkla je, že se něco opravdu hodně pokazilo s Nestou. Za přečtení stojí opravdu jen ukázka (opakuji ukázka!) ze čtvrtého dílu, který si nekoupím a nejspíš ani nepřečtu. Tímhle u mě Sarah J. Maas končí.
Nedoporučuji kupovat ani číst, je to zbytečná ztráta peněz a času.

Suzuki
03.11.2018 5 z 5

Nevím na co si stěžujete.. Je to jen novela :) a moc hezky napsaná.. Me se třeba líbí, že se autorka zaměřila i na jiné věci, neż na intriky a boje :)
Už se těším na další díl :)