Dvůr mlhy a hněvu

od:


KoupitKoupit eknihu

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/306865/dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 4.81229

Série:

Dvůr trnů a růží (2.)

Orig. název:

A Court of Mist and Fury (2016)

Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (357)

Přidat komentář
Kingomolka
05. listopadu

Super,super,super ! :)

dominika2585
05. listopadu

Nemám slov. Už dlouho mě nějaký příběh neoslovil jako tento. Myslela jsem si, že první díl byl naprostá bomba, a že bude těžké ho překonat. Nebylo. Dvůr mlhy a hněvu má všechno, co by podle mě skvělá kniha měla mít. I když se v knize najdou i nějaká ta klišé jako milostný trojúhelník, mě to vůbec nevadilo. Musím říct, že ani jednu stránku jsem se nenudila a po téhle jízdě se vrhám na třetí díl.

mazda333
03. listopadu

Oproti slabé jedničce bylo tohle o dost lepší. I když mě to vtáhlo do děje teprve až při útoku na Velaris. Před tím jsem často nedokázala udržet pozornost, nejspíš proto, jak tam furt někam odbíhali a sháněli různé krámy, které tam snad byly jen proto, aby se nějak zabil čas. Hlavně už ale tento díl působí mnohem uvěřitelněji. Palec hore si zaslouží postavy a krásně popsané město Velaris ... jo a vodní vlci byli bezva :-)

phedr
01. listopadu

Z téhle série asi moje nejoblíbenější asi pro tu spoustu romantiky

AniDi
28. října

Naprosto oprávněně dávám plné hodnocení. Knížka je plná dobrodružství a naprosto jsem si všechny zamilovala. Měla jsem ráda Tamlina ale kdo by si nezamiloval Rhysanda, že? Tento díl se mi líbil ještě více než první. Doporučuji.

kikibo
26. října

O můj bože, já tu knížku miluju a rhys ❤ občas bych chtěla aby fantasy byla realita :D už teď vím že ji budu čist znova, Dočetla jsem v práci a mám sevřenou hruď , ať už jsem doma abych se vrhla na 3. díl.

AjkaHynkova
20. října

Opět přečteno jedním dechem. Úžasné. Těším se na třetí díl.

Magič
19. října

Druhý díl byl tedy o něco lepší než první. Na všechno co jste věděli z prvního dílu jste mohli klidně zapomenout. Na mě kniha ke konci byla už příliš dlouhá a plná válek..ale uznejte. Kdo si nezamiloval Rhysanda,no?!

ketvin
13. října

Naprosto dokonalé.... Jsem z téhle série unesená, jako jsem byla z Trůnu... Autorka je prostě úžasná, jedna z naprosto nejlepších... ❤
A ten příběh druhého dílu? Nechci spoilerovat, ale prostě jsem po zkušenosti z trůnu věděla, co se stane mezi všemi hlavními hrdiny a hrozně mě to těšilo. Ten vývoj postav? Vztahů? Naprosto dokonalé přenesení mého čtenářského srdce od jednoho k druhému? Nechápu, jak to autorka dělá, ale UMÍ to, což mi právě už v trůnu ukázala, tady to jen bylo "ještě dokonalejší" :) ❤ A naprosto dechberoucí konec? Uffff.... :)

Emičkazknihy
10. října

Kniha mi místy ořipadala velice přímočará, ale to jen z jednoho důvodu. Nedívala jsem se za rok, ani jsem nedohlédla dost daleko. Pokaždé když se nějaké to malé tajemství spisovatelky odhalilo, řekla jsem si že zrovna toto jsem postřehnou mohla. Když jsem něco přečetla, nesmírně mě to překvapilo, nebo potěšilo. Měla jsem pocit, jako kdyby si spisovatelka procházela stejnou nouzí, jako hlavní hrdinka. Když byla Feyre smutná, z knihy to přímo vyzařovalo, když se smála, smála jsem se s ní. Kdybych měla začít od obálky, tak mě nesmírně ohromila a mám ji vystavenou. Poté jsem knihu už nemohla odložit a každé ráno jsem chtěla jenom ležet v posteli a prožívat dobrodružství v jiném vesmíru, světě a možnostech. Jedinné co mě zklamalo byl prostředek knihy, kdy se hlavní postavy dostali na chatu, nepřišlo mi to vhodné, pro mnohé náctileté, ani teenegery, pokud počítám anglii a ameriku.

andulka1406
18. září

Mnohem lepší než první díl. Nenudila jsem se a opravdu mě zajímalo co bude dál. Stane se tu spousta věcí co jsem nečekal. Líbil se mi vztah mezi Feyre a Rhysandem. Každopádně chvíli jde kniha až do erotického románu .. konec samozřejmě dopadl tak, že si musím co nejdřív pořídit další díl.

Gedzita
13. září

Joo, dobře, bylo to trochu lepší, v tomhle díle se alespoň něco dělo. Ale jako upřímně, jsem vážně fascinovaná autorčiným stylem psaní. Chápu, že to je psané pro teenagery, ale kombinace nekonečných popisů hrdinčiných šatů, způsobu jakým se stovky let starý vílák dvoří své nastávající (a její odpovědi ve formě nadávek a fakáčů), vůbec celá parta sovky let starých víláků chovajících se jak puberťáci... A vyvrcholení, ve kterém se z deprimované hrdinky najednou stane nejhustší badass knihy (nee, nikdo to nečekal)? Opět mě nejvíc bavily dialogy typu On: „ Jsi skvělá a úžasná a když budeš chtít, dokážeš všechno. Dám ti vše co budeš chtít.“ Ona: „ Zmetku,“ udělá fakáče, „Prasáku!“ Uf.

asodomkova
08. září

Kniha mě zaujala jako nijaká. V prvním díle jsem si představovala, že vlastně Feyre nemůže být s nikým jiným než s Tamlinem a že on je nejdokonalejší, ale postupem času jsem chápala, co Feyre udělala. Zprvu jsem na ni byla naštvaná, ale pak jsem to pochopila. Všechny její pocity, vše co se tam stalo, jsem prožívala s ní a ze všeho jsem byla naprosto překvapená. Kniha nebyla vůbec zbytečně dlouhá a nebyla by tam ani jedna jediná část ve které bych se nudila.

orangerose
05. září

Tamlina nemusim , oblibila jsem si Rhysandra , pekne napinavy dej :)

Makaja
03. září

Z celé série asi nejlepší díl, přečetla jsem v kuse za jednu noc. Možná zbytečně hodně stránek a zbytečně hodně sexuálních scén, ty mi začínají vadit- už je nečtu. SPOILER Jen ten obrat u Tamlina o 180 stupňů mi přijde jako mále uvěřitelnej.... no ale tak nějak se musela hlavní pipka, pardon hrdinka, dostat k Rhysandovi a ospravedlnit si svojí přelétavost KONEC SPOJLERU.

MiraiYume
02. září

No páni! Tohle byla naprosto úžasná napínavá jízda od první stránky až po tu šílenou šestistou šedesátou. První díl byl skvělý, druhý byl ještě lepší. Ano, Tamlin byl v prvním díle po všech stránkách kouzelný, šarmantní, okouzlující svým tajemným způsobem. Ale Rhys? Rhys je všechno, co Tamlin postrádá. Autorka si výborně pohrála s psychologickým vykreslením postav. Tamlin i Feyre jsou po hrůzách pod Horou zlomení a místo aby jeden druhému byli oporou, nedokážou pomoci ani svým vlastním zlomeným duším. Tamlin prošel proměnou. To, co nás na něm okouzlovalo v prvním díle, nahradila neutuchající potřeba mít vše pod kontrolou a až zběsilé nutkání ovládat všechno a všechny kolem sebe. Rhys zažil větší utrpení než Tamlin, ale díky své silné vůli a síle svých snů a osobnosti se nenechal zlomit. Feyre mne dobrou tříčtvrtinu knihy neskutečně štvala, ale na druhou stranu jsem ji chápala. Maas její depresivní a sebezničující stavy dokázala dovést do dokonalosti. Té postavě jsem to zkrátka všechno věřila - tu bolest a sebezničující prázdnotu. Kdo jiný by ji z jejích temných stínů měl vytáhnout, než samotný pán temnot? Oni dva si dokázali pomoci navzájem a budování jejich vztahu bylo tak přirozené a nekrášlené, že se podobalo realitě. Rhysand je po všech stránkách okouzlující postava, kterou nelze nemilovat. A ta jeho temná stránka je... Ach!
Po prvních kapitolách jsem si pomyslela, že jsem asi začala číst nějaký těžce erotický román, ale nakonec mi tyhle vsuvky vůbec nevadily. Na začátku poukazovaly na to, že tělesná láska v žádném případě nedokáže nahradit partnerské soužití, kdy si dva věří a navzájem se podporují a ke konci zas jen prohloubily dojem ze vztahu Rhyse s Feyre. Protože i ta erotika do plnohodnotného vztahu patří, že jo.
Tahle kniha má jedinou vadu - nevejde se mi do kabelky! Takže jsem si čtení musela nechávat až na doma. Ale příjemným zjištěním bylo, že i přes svůj šílený objem v podstatě neobsahuje hluchá místa. Příběh do poslední čárky plyne tak, jak plynout musí, aby došlo k tomu konci, ke kterému dojde (nechci spoilerovat) a jak Rhyse a Feyre sblížit a nechat ji objevit její schopnosti.

pipa36
16. srpna

Po dlouhé době knížka, která mě chytla a nepustila. Mé obavy z velkého množství stran a tím pádem rozvláčnosti a nedej bože plytkosti děje se však naštěstí nepotvrdily, pořád se něco dělo. Feyre byla sice půl knihy na zabití, ale pak se to rozjelo. Tak nějak jsem již v půlce prvního dílu doufala, že bude Rhysandovi dáno více prostoru...
Hned jdu na další díl!

leník511
14. srpna

Když bych to měla srovnat s prvním dílem, který se mi líbil, tak tohle bylo něco naprosto úžasného a stokrát lepšího. Fakt pokud vás první díl nenadchl, tak si přečtěte tento, protože je za mě mnohem lepší.

Knihomolkajá
13. srpna

Na rozdíl od prvního dílu, který ode mě dostal tři hvězdičky jenom díky mému dobrému rozmaru, druhý díl stál opravdu za přečtení. Dlouho mi trvalo, než jsem se k tomu odhodlala, ale stálo to za to.
Ovšem ani tomuto skvostu se nepodařilo, vyvarovat chybám a nesrovnalostem, na které já tak ráda poukazuji.
Hlavní podivnost celé této knihy je v tom, že se zde točíme kolem Feiryný neutuchající lásky k Rhysandovi. V prvním díle tomu bylo přesně naopak. Nezachránila náhodou celý svět díky své bezmezné lásce k Tamlinovi, pro kterého by byla ochotná zemřít? Pokud jste se u prvního dílu nad jejich nezlomnou láskou chytali za srdce, tohle bude něco pro vás. Naše milovaná Feyre si totiž našla dalšího chlapce, pro kterého by také úplně v pohodě zemřela a ani by nemrkla. Nad tím zůstává rozum stát.
Také mě naprosto zklamal přerod ze zastrašené lidské dívky na drsnou vílu, která ničí nepřátele pomocí magie. Jakmile zničila Tamlinovu pracovnu, zaklapla jsem knihu a šla to rozdýchat na čerstvý vzduch. Už mě nebavilo pořád číst, jaká to je hrdinka. Přitom v prvním díle by se při prvním náznaku nebezpečí div neschovala pod postel.
Poslední, co mě dost štvalo, bylo, jak srdceryvně autorka popisovala, co se stalo v prvním díle. Všechny postavy se přitom staly zlými až v této knize a předtím byly všichni popisováni tak lehce, že i ta největší záporačka na mě působila, jako ve skrytu duše vlastně milá žena.
Druhý díl nebyl zase tak špatný. Bohužel mi dost začíná vadit vzdychání Feyre nad jakoukoli, jen náznakem špatnou informací. Její reakce mi mnohdy připadala naprosto neadekvátní.

Petronela258
13. srpna

Přečteno jedním dechem. Mnohem lepší než první díl. Změna chování Feyra byla úžasná, už nebyla protivná jako v prvním díle. Také mě moc potěšilo, že autorka nám dopřála asi 250 stránek oddech, než Feyre poslala do dalšího vztahu. Tiše jsem zajásala nad počtem stránek dalšího dílu. :)

Eleanor-ka
11. srpna

Musím říct, že ač se mi v předchozím díle Rhys zalíbil, jeho vztah s Feyre mi zde nebyl moc po chuti. Nevím, je to možná ta moje staromódnost..

alabra
10. srpna

Ve svém žánru skvěle napsaná kniha. Nic nechybělo - boj dobra a zla, magie, láska a přátelství, i ta trocha erotiky tu byla. Dávám všech pět hvězd.

Bet
10. srpna

Kniha jako vždy super. Ten konec mě dostal už se těším na další díl.

maja11231
08. srpna

Zase super kniha. Dokonce si říkám že je lepší než první díl. No už se těším co bude ve třetí díle ❤
Doporučuji

ivič
08. srpna

Určitě lepší než první díl. těším se na pokračování.

katerina2660
07. srpna

Tak to byla pecka! Mnohem lepší než první díl! Nemohla jsem se odtrhnout! Uf, už se těším na závěrečný díl!!!

LuScha
04. srpna

To byla BOMBA!! Tato knížka je tak skvělá, že jsem nechtěla její konec.

Tibia
21. července

Ikdyž jsem přečetla absolutně všechny knihy od S.J.M., tato kniha byla ze všech nejlepší.

girdi
19. července

To byla jízda! Za mě dvojka překonala první díl na plné čáře, protože prostě Rhysand a tak vůbec ;-) Nečekala bych, že 650 stran uteče tak rychle. A ty další zápletky a zvraty, fakt pecka. Maximální spokojenost.

Staňka5
18. července

Tamlinova změna se mi nelíbila. Celkově se mi nelíbilo, jak s danou postavou bylo naloženo. Měla jsem pocit, že si zasloužil víc, ale to se nedá nic dělat. Velmi dobré postavy Azriela, Mor, Cassiana a Armen, bavily mě jejich vtipy a Rhysand byl taky dobrý.
Jen Feyere byla opět člověkem, který mohl být sebevíc protivný a všichni ho měli rádi. (-: Děj knihy se víc vlekl, než tomu bylo u prvního dílu. Závěr knihy mě překvapil.