Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/306865/dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 4.8985

Dvůr trnů a růží (2.)

A Court of Mist and Fury (2016)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Siu83

Skvělé pokračování první knížky, už se těším na třetí díl.

Monika82

Nádhera, super co víc k tomu dodat. Jsem strašně ráda jak se příběh rozjel a hlavně za Rhysanda už v prvním díle mě hodně zaujal. Všem moc doporučuji si knížku přečíst

zuzca.h

Mnohem, ale mnohem lepší než první díl. Rhysanda jsem si zamilovala už na konci prvního dílů, a tak jsem ráda, že se stal ústřední postavou tohoto dílu. Feyre mi sice ze začátku lezla na nervi, vadilo mi jak se vzdala jak nebojovala proti Tamlinovi, a o to víc jsem ocenila její změnu v průběhu knížky.
Líbí se mi propracovanost postav, jejich hloubka, chvílma mi to přišlo, že Maas popisovala skutečné osoby. A musím uznat, že Rhysandův dvůr vě mě vzbudil víc symptaií než dvůr Tamlina.

martina2704

Moc lepší než první díl. Co je na týhle knížce strašně super, je propracovaná psychologie postav. Žádný z hrdinů není černobílý, každý si sebou nese nějakou stinnou stránku. Sarah J. Maas se musí nechat, že umí psát - přelouskala jsem to za dva dny a hned se pustila do třetího dílu. Je asi pravda, že by některé pasáže mohly být kratší a některé by mohly chybět úplně, ale nevadilo mi to tolik, aby mi to narušilo zážitek z knížky. Takže za mě jedině doporučuju a jsem moc zvědavá na třetí díl.

Sarajana

Velmi pěkné pokračování, snadno jsem se zamilovala do Rhysanda :) Rozhodně mohu doporučit je to naprosto báječná kniha.

Kukicka

Za poslední 2 roky jsem na mateřské přečetla více jak 100 knih a tohle byla nejlepší z nich !!! Doporučuji všemi deseti

loskonat

Druhý díl mě opravdu dostal. Takový to slet událostí jsem opravdu nečekala a naprosto mě ohromil. Už se nemůžu dočkat pokračování...

teri1003

Tak tohle bylo něco neuvěřitelného. Začetla jsem se do toho mnohem mnohem více než do prvního dílu... tenhle byl prostě 1000x lepší. Rhysandovi jsem úplně propadla, myslela jsem si, že nic, než Tamlin v 1.díle být nemůže ale teď? Beru všechno zpátky. Způsob, jak vás autorka dokáže napínát je neuvěřitelný, momenty, ke ketrým se vracíte aby jste všechno pochopili a uvědomili mě snad ještě přemlouvá, abych si první díl přečetla znova. Téhle knize jsem doslova propadla a hned potřebuju třetí díl.

Gabriellam

Uf, až teď jsem popadla dech! Ale ty dvě probdělé noci rozhodně stály za to. A ty poslední kapitoly! Nejen, že mě úplně šokovaly, ale jak malá holka jsem se bála a vztekala spolu s Feyre. Prostě dokonalost.
Říkám si, jestli se svět zboří, kdybych si teď hned běžela lehnout k dalšímu dílu...

Readwoman

Tak tahle kniha je prostě jízda!!!!!!!! Vřele všem moc doporučuji. Ještě první díl, ale ten se tomuhle nerovná ani z poloviny... Tohle je má nejoblíbenější série na světě! Miluju postava Rhysanda, mám ráda Feyre, žasnu nad vtipy Cassiana...
Prostě úžasný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lussi2345

Krásný příběh. Mohu všem jen doporučit.

TerryDee

Opravdu velmi čtivé a poutavé. Líbilo se mi, jak Sarah J. Maas zcela posunula příběh. Abych řekla pravdu, tak jsem to po prvním díle nečekala. Myslela jsem si, že se bude držet toho, co náčrtla, ale ona to jedním tahem změnila (za co jsem opravdu ráda). Rhysanda jsem si oblíbila už na konci jedničky, takže jsem čekala jak se jeho postava v tomto díle vyvine. A jsem ráda, jaký směrem to bylo. Musím uznat, že mě to nadchlo. A jsem natěšená na další díl, který mám akorát před sebou.

Er.es

!!SPOILER!!
Na začátku knihy bezmezně milujete zlatou.
Aniž byste po tom toužili, začne se vám do srdce vkrádat fialová. Docela nevinně. Těsně za polovinou si přítomnost fialové uvědomíte a začnete za střízliva kroutit hlavou a marně se snažíte volat: „zlatá! Zlatá!.“ V 75% knihy prásk! A milujete fialovou….
Ó jak my ženy jsme přelétavé…. Ale nic s tím nezmůžeme, fialová vládne světu a zlatá sedí zarmouceně v koutku. !!KONEC SPOILERU!!
O tomhle je kniha :-) Pro mě slabší díl, nebaví mě nekonečné výlety kamsi, kde vám něco řeknou, tak jdete zpátky, vyměníte garde a jdete na druhou stranu. Konec knihy opět nezklamal a nebudete tomu věřit.
Zase mi vadila autorčina oblíbená slova, to vážně musí pořád "zvedat chřípí" a neustále "zvracet" do čehokoliv?
Luxusní sérka, opravdu si ji upřímně užívám :-)

A235711

SPOILERY!
Tenhle díl mi rozhodně přišel lepší než Dvůr trnů a růží. První třičtvrtě knížky jsem dokonce zvažovala, že dám dokonce i 5*. Vztah mezi Feyre a Tamliem měl zajímavý, ale uvěřitelný konec. Naopak mezi Feyre a Rhyse vznikalo příjemné napětí. Nové postavy jsem si naprosto zamilovala a stejně tak i Velaris.
Krach celého příběhu nastal ve chvíli, kdy zjistili, že jsou svými druhy. Naprosto nechápu, co s tím Maas pořád má, vždyť to naprosto ničí pocitu vtahů, když už víš ten a ten ti je souzený a když s ním zůstaneš, tak budeš navěky šťastná. To, že jsou ke všemu Lucien a Elain též druhý, mi přišlo vyloženě zbytečné. Vůbec nevím jestli budu číst další díl, asi nevidím nic co by mě na něm lákalo.
PS. Mohla by Maas alespoň jednou říct, když se dva lidi vezmou, a neoznamovat to až o několik dní později?

vendy6619

Panebože! Panebože! Panebože... a ještě milionkrát panebože! Protože tohle bylo tak dokonale úžasný! Pořád z toho má husinu všude úplně. Poslední dvě kapitoly mě totálně roztrhaly! A 55 kapitola! Panebože ještě jednou a znovu!
Takhle skvělou sérii jsem dlouho neměla v ruce! Na konci mi přišlo, že má málo stránek a že je potřeba víc. Člověku stačí jednou se ponořit do Prythianu a už nechce ven! Už chce tam být napořád a nikdy se nevrátit za Zeď...

mika251

Málokedy vidím knihu z Young Adult kategorie s hodnocením cez 95%, ale tomuto počinu s potešením vrazím 5 hviezd. Prvý diel ma neprekvapil, neurazil, vinul sa vcelku predvídateľne ku klíšé konci, ale teda, čo tu na mňa vybaflo vo dvojke, to bola teda jazda :) Výborný obrat, vývoj hlavnej hrdinky, vcelku solídne vykreslená hĺbka emócií, proste fantasy ako má byť :) Vzhľadom k sexuálnym scénam to ale dcéra nedostane do ruky skor než v 17tich rokoch :) Musím ale priznať, že tie ma vcelku bavili :) Prečítané v originále. "I´ve had a long long time to think about how and where I want you,".... "I have no intention of doing it all in one night. Or in a room where I can´t even fuck you against the wall." :)) Pán je proste romantik :)

Veronika95

Když jsem knihu začala číst, musím říct, že jsem se trochu nudila. Ale pak se děj rozjel takovým stylem, že jsem zůstávala vzhůru dlouho do noci, jen abych mohla číst další a další kapitoly. V knize jsem opět našla vše, co hledám u kvalitní knihy. Je opravdu neuvěřitelné, jak mě tato série chytla a doufám, že další díl mě opět nezklame!

Lu-chanbook

Uuuuuu....hurá už je tu další skvělý díl od slíbené triologie Dvůr...... Autorka mě opět nesklamala, jak svými spisovatelskými známostmi, tak svou kreativitou. Jsem! Ráda, že se mi tento díl dostal do ruky. Popravdě řečeno jsem se druhého dílu trochu bála, jak na něj autorka naváže ale opět mě nesklamala. Takto velký.....zvrat jsem dopravy nečekala obzvláště ze strany Rhysanda a Feyre. Uvidíme jak nám ten příběh bude pokračovat.

ewi

prvy diel sa mi urcite pacil viac, sice je pribeh opat ctivy, ale 2.diel je cista " vykradacka" serie Skleneny tron ( ToG)...autorka vykrada samu seba, prakticky ten isty pribeh zasadeny len do inych realii ( zlomena hrdinka, ktora prejde prerodom a ziska a rozvinie svoje magicke schopnosti, 2 osudovi muzi, pradavne cihajuce zlo, chystajuce sa udriet a magicke predmety- kotlik , ktore su schopne zmenit osudy vsetkych atd..) ..zmeny charakterov postav o 180%, umelo vyvolane konflikty, kopa "vaty", kde sa akoze nieco deje , ale v podstate nic zasadne... tato seria je pre mna v porovnani s ToG sklamanim...

BeyondHorizon

Po prvním díle?.. Wow. Sarah J. Maas mě baví. Za mě byl první díl slabší (pořád neskutečně čtivý), ale beru to jako rozjezd a uvedení do světa a jeho postav. Také nás první díl měl emociálně připnout k jistým postavám, protože celý tenhle díl je jeden velký převrat, všechno se najednou mění, Feyre prochází dalším vývojem osobnosti a my to prožíváme s ní a.. prostě zpívám radostí. Úžasná bichle, ve které se děje (narozdíl od jiných) spoustu nových věcí a jen mě mrzí, že to nemá ještě více stran. I když musím zmínit, že při erotických scénách se autorka opravdu nedržela zpátky a při některých částech jsem musela knihu zaklapnout a rozdýchávat to. A že to nebylo málokrát. Nedokážu se rozhodnout, jestli je to dobře nebo ne.
Je ale fakt, že se tahle série hodně podobá autorčině první sérii, Skleněnému trůnu - Feyre stejně jako Aelin neskončila s prvním, ale až s druhým přítelem, který se nakonec ukáže jako ten pravý, jako druh. Oba, Rhysand i Rowan, jsou hrozně silní a plní charakteru, ale pak jako by ustoupili do stínu jejich partnerek po tom, co je jejich vztah oficiální. Zprvu se také nesnášeli, i když u Rhyse to bylo jednostranné. Taky jsou hrozně předvídatelné všechny shipy, ale to mi až tak nevadí. Celý okruh přátel hlavní hrdinky včetně jich je nejmocnější na světě a samozřejmě mají všichni ten nejlepší a nejzdravější typ přátelství, třebaže to tak zprvu není. A taky by se mi hodila jejich schopnost vyčíst třeba jen z odlesku očí přesný význam a vnitřní prožitek ve výrazu druhé osoby.
Jak jste ale asi poznali, i přes tyto nedostatky mě kniha bavila natolik, že jsem jí dala 5*.
Takže přečíst. Hned.

klarinka9974

Myslím si, že první díl byl lepší. Očekávala bych více akce a napětí a to mi dost chybělo, neříkám, že se mi kniha nelíbila, byla super a hezky se četla ale někdy byla až moc zdlouhavá. Doufám, že třetí díl nezklame.

Nifredil

Dočteno, hotovo a jsem ráda, že jsem se nenechala odradit slabším prvním dílem a dočetla dvojku. je to plnokrevné fantasy, takové jako by mělo být, epické, velkolepé. Krásné postavy, nádherně vymyšlený svět, fajn zápletka a dokonce i řada nových a prima postav. Snad jen ty sexuální scény by nemusely být tak explicitní. Chápu, že to k tomu patří, autorka je popisuje věrně, hezky, ale... no obešla bych se bez a příběhu by to neutrálu, kdyby to nebylo všechno vylíčeno tak přímo. Jinak mohu čtenářům fantasy jen doporučit, spíše tedy ženám, ale ani muži by nemuseli úplně pohrdnout, přece jen nějaké ty boje a bitvy tam taky najdou, když budou pozorně číst. ;-) A těším se na trojku, snad udrží úroveň.

pecinka21

Výborná kniha, sice prvních 50 stran mě nebavilo a říkala jsem si, jestli bude lepší než 1. díl, ale poté se to rozjelo a hltala jsem knihu až do konce. Těším se na 3 díl rozhodně si přečtu!

Percabethka

(Spoilery :D)
Z téhle knížky mám hrozně rozporuplné pocity - na jednu stranu se mi neskutečně líbila a nemohla jsem se od ní večer odtrhnout. Velaris, Rhysova "rodina" a to, jak nám autorka ukázala spoustu nových a zajímavých míst po celém Prythianu bylo skvělé. Rozhodně se mi tenhle díl líbil víc než první, i když mě trochu mrzelo, že tam moc není Lucien :'D Příběh měl spád a v podstatě tam nebyla žádná část, u které bych nebyla napnutá a nepotřebovala nutně vědět, jak to všechno dopadne. A Feysand je taky super :D Co mi ale vadilo, byly
1) Perverzní části. Jako pardon, ale když tam spolu 15 stránek
v kuse spí ... Kdybych chtěla číst něco takového, seženu si 50 odstínů -.- Navíc je tahle série řazena do YA, odkud jsem četla knížky už když mi bylo 11 - když si představím, že něco takového čtu v jedenácti, tak to teda potěš :D A kdyby to bylo jen jednou, jenže ono je to tam skoro pořád a když ne, tak mají aspoň všechny postavy stejně laděné řeči...
2) Feyre. Už od začátku mi nesedla a vadilo mi, že nedokázala odpustit Tamlinovi, i když všechno dělal jen z lásky k ní - i když to trochu přehnal... A pak ty její děvkovský sklony...
Kdyby Maas ty dvě věci změnila, řekla bych, že se Dvůr řadí mezi moje nejoblíbenější série, jenže tohle mi ho hrozně kazí... I tak bych ale řekla, že klady převážily zápory a já musím dat 5*, protože i když mi tam sem tam něco vadilo, je to prostě skvělý ❤ Těším se, jak se příběh vyvine v dalším díle.
P.S. ten citát "To the Stars Who Listen And the Dreams that are Answered" je úplně nádhernej ❤❤

Clarrisa

U kotlíku! Tak tohle byla naprostá paráda! Prožívala jsem s Feyre úplně všechno...bolest, zradu, lásku. Do příběhu jsem se zamilovala a už se chystám na další díl!

l0st-g1rl

Prostě... wow! Podle mě ještě lepší než první díl. Spoustu akce, zápletka skvělá. Rhysanda jsem si hned oblíbila, kvůli tomu jak je popsaný a všechno. Zamilovala jsem si jeho dvůr i celou tu jejich rodinu. A líbilo se mi sledovat vývoj Feyre.
Poslední kapitoly byly úplná bomba!

Naluš2115

Prostě... Bomba. První díl mě moc nenadchnul - hrozně se vlekl, zápletka byla naprosto předvídatelná a konec to největší Disney klišé. Druhý díl jsem si přečetla jenom kvůli víře v mou oblíbenou autoeku a jsem ráda, že Sarah vážně nesklamala!
Tohle prostě nemělo chybu. Konečně nějaká akce, prostor pro teorie a styl psaní, díky kterému si můžu autorčinu druhou sérii číst pořád dokola a nikdy mě nepřestane bavit.
Možná bych vypustila nějaké sexuální scény, ale to je spíš problém třetího dílu.
Prostě podtrženo a sečteno, jsem ráda, že za chvíli vyjde Věž svítání, protože jinak bych si do aCoFaS vyrvala všechny vlasy.

Galánečka

Nevím, co říct - od začátku do konce prostě dokonalé.

zinon

Tato knížka nemá chybu. I když je to taková bichle :), tak jsem ji přečetla za 2 dny jako jiné s 200 stránkami...to o něčem vypovídá :)

Abynka

Druhý díl opět naprosto perfektně nabytý od začátku do konce. V tomto dílu sem si již od začátku oblíbila Rhysanda, protože je neskutešně skvěle vytvořený. A jeho dvůr je rozhodně mnohem zajímavější než Jarní. Feyrina proměna ze začátku knihy se mi taky moc líbí. Moc skvělé pokračování.