Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/306865/dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 4.9783

Dvůr trnů a růží (2.)

A Court of Mist and Fury (2016)

Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

xSimaix

Po dočtení Dvoru mlhy a hněvu doopravdy nemám slov.
Je neuvěřitelné, jak se série dokázala vyvinout díky jednomu dílu, jak se dokázal několikanásobně zvětšit její obsah a dosah.
Ve druhém díle Dvoru nám přidala Sarah hned několik skvělých, už po pár stránkách u mnoha oblíbených, postav. Azriel, Cassian, Amren, Mor, dokonce i záporná postava Juriana...skvělé postavy, každá se svou vlastní minulostí a vlastním důvodem k boji. Nádhera.
Rodící se vztah mezi Feyre a Rhysandem byl napsán nádherně, bez jediné chyby. Osobně si myslím, že to byla nejkrásněji popsaná cesta k lásce, jakou zatím Sarah napsala. Jejich milostný příběh nebyl uspěchaný, nebyl ani klišé. Bylo krásné sledovat, jak do sebe tyto dvě postavy pasují, jako puzzle.
Nový nepřítel ve Feyřině světě, král Hybernu, je nám pořád tak trochu záhadou a nemohu se dočkat, až se dozvíme o jeho záměrech více a dozvíme se, kdo je ve skutečnosti na čí straně...zda se karty po třetí knize opět obrátí...

Celá série Dvoru je neuvěřitelně čtivá a já už teď budu odpočítávat dny do dalšího pokračování.
Neváhejte, čtěte - Nebudete litovat jedinou vteřinu.
DOPORUČUJI!

azraelka

U knížky jsem se bavila, ale asi ne jak autorka zamýšlela.

Přijde mi, že už jsem tohle četla a ne jednou.
Hrdinka je outsider v lidském světě, ale jakmile přestane být člověkem, je mocnější než všichni ostatní (Bella).
Všichni poskoci vyvoleného jejího srdce jí přijmou mezi sebe a jsou jí oddáni stejně jako jemu, i když jejich vztahy se vytvářely spoustu let (staletí).

Popis doby připomíná středověk, ale víly jsou několik století napřed, když mají porcelánový záchod, oblékají si svetr a v kuchyni mají kuchyňskou linku (z té jsem mrtvá ještě teď).
Hrdinku neustále někdo obléká do skvostných šatů, dělá jí boží účesy a boží make-up, aby byla ještě víc boží. :D

Všichni v knížce za sebou mají neuvěřitelně těžký život, týrání (většinou jejich rodiči) apod., aby mohli být patřičně zranitelní, ale zároveň obdivuhodně silní.

Zároveň se nemusíte bát, že nějaká kladná postava zemře, protože autorka je příliš miluje. Bude je možná mučit a nechá trpět, ale zabít je nedokáže. Na konci třetího dílu se všichni spárují, každý najde svého vyvoleného a Král Hybernu padne rukou Nesty, která na něj zlověstně ukázala, než ji strčili do kotlíku :D Jinak to nevidím.

Linka druh-družka se mi přímo hnusí, je to příliš snadné a autorce nedá žádnou práci obhájit, proč si koho vybrala. Prostě proto, že nakonec by s ním stejně skončila, protože je prostě její druh. A co to jako znamená? Kdo to předurčuje? A to jako poznají jenom chlapi? Jakto, že to nepozná žena? Nechápu.

Dále tu máme návod jak poznat vyvoleného.
1. Bude nadpozemsky krásný a bohatý (stačí mu v podstatě jen mrknout a každá ženská mu skáče šipku do postele)
2. Bude vás neustále urážet a ubližovat vám
3. Získáte si jeho srdce tím, že mu budete jeho urážky oplácet a ukazovat mu prostředníček.
4. Ukáže se, že k tomu, aby se choval jako hajzl měl skryté důvody a ve skutečnosti je to prostě plyšový méďa, který Vás miluje, snese Vám modré z nebe a vyšuká Vám mozek z hlavy.

katerina.stir

Po přečtení této knihy jsem se dostala do knižní ,,kocoviny,, ze které jsem se nemohla dostat opravdu dlouho. Vrátit se do reality bylo takřka nemožné, takže jsem si opět otevřela první díl :)

Děkuji J.Maas za úžasný zážitek a neuvěřitelně se těším na další díl.

Safienka

Tak to byla jízda! Moc jsem si to užila... V rámci možností shltla za pár dní, oblíbila si Noční dvůr a Rhyse. Moc se mi líbí vývoj Feyre! Ještě, že je za chvíli pokračování :)

Lenuleh

Tuto knižní sérii jsem objevila úplně náhodou a musím říct, že jsem během několika dní přečetla první díl a následně si musela koupit druhý, který jsem zhltla ještě rychleji. První díl byl skvělý a napínavý, ale druhý... asi mi došla slova. Už se nemůžu dočkat třetího dílu, možná se do něho odvážím pustit v angličtině.

Sabča92

Bože, toto bylo dokonalé! ACOMAF nebyl standardní druhý díl série, ale nejlepší druhý díl ze série. Neskutečně jsem si zamilovala Rhysanda a doufám, že i v dalších dílech bude stejně úžasný, jako v tomto. Pokud někdo označoval první díl jako přepis na Fifty shades, pak nevím, co si pomyslí o tomto díle. Jednička mi erotická nepřišla ale toto bylo hodně žhavé. Fantasy svět, postavy, moc a kouzla jsem si užívala a celkově jsem knihu měla problém odložit. Nutně potřebuji další díl!

LucyBooks

Úžasné pokračování! Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Děj je dokonale a svižně napsaný. S.J.Maas nezklamala. Kdo by si neoblíbil Rhyse ? :-D. A ten konec ? Nevydržím čekat na třetí díl. Už se na něj mooc těším, bude to něco :-).

an91

Došla mi slova..jako u každé knížky od této úžasné autorky. Kniha dokáže vtáhnout okamžitě do děje, protože to jinak ani nejde, když čtenář už se na každý další díl "klepe"...Děj je úžasný, napínavý a jde to takhle až do úplného konce. Konce, který představuje obrovskou smršť, od které se prostě nemůžete odtrhnout, i kdyby se dělo, nevím co. A po přečtení, jen počítáte dny, až vyjde další díl..Opravdu hrozně se na něj těším a nejvíce na Feyre, Rhysanda, její novou rodinu, kterou v tomto díle objevila ale i na Lucianna - jeho osud a osudy dalších staronových postav :)

RosaLucis

Nevím co říct. Tahle kniha mi toho dala tolik... Nedokážu si představit jak přežiju to čekání na další díl. Každou vteřinu, jsem prožívala to co Feyre. Hrozně si jí vážím, neboť u young adult knih mám často chuť hlavní hrdinku uškrtit, ale Feyre mi naprosto přirostla k srdci. Je mi obrovskou inspirací k mé vlastní výtvarné tvorbě. Několikrát jsem se musela v průběhu knihy přemáhat abych ji na chvíli nezavřela a nepokusila se namalovat to, co jsem ve své mysli viděla. Mám dojem jako kdyby ta kniha byla napsána přímo pro mě, tak perfektně jsme si sedly. Musím se přiznat že po dočtení jsem chvíli jen seděla a tupě zírala do zdi...

sd1992

Nechtěla jsem se opakovat, a neustále tuto autorku chválit... Ale to prostě nejde! Prostě tohle je další naprostá pecka, tak jak to umí jenom Sarah Janet Maas!!! Celá kniha byla naprosto fantastická... Ale ten KONEC?! Ty vole, to byla jízda, z které jsem nebyla schopná se odtrhnout ani kdyby kolem mě padaly hov*a s háčkama (pardon) :D :D Nejlepší autorka, ever! Amen!!!

zuzlina

Spoiler

Tahle kniha mě přinutila přečíst si po jejím dotčeni vše s rysem a boj s tou devkou amarantou znovu v prvním dílu a znovu celý druhý díl. A i když jsem ho teď dočetla znovu. Mám pocit, že to chci číst znovu a znovu a znovu. Není nad silné knižní kocoviny.. A Maas je umí vyvolat jak u skleněného trůnu tak u dvoru.

zuzlina

Tahle knížka je top. Musím říct že úplně zdevastovala můj život. Ale je to to něj co jsem kdy četla. A jediné slovo je rhysand

Dadula118

CHci třetí díl............ úplně parádní knížka,přečteno jedním dechem ,nemohla jsem se urvat.Druhý díl je určitě lepší jak první,jsem opravdu zvědavá na třetí....

elbe10

Jedním slovem naprostá dokonalost,knihu jsem přečetla za chvilku .Po dlouhé době se mi stalo, že jsem si po dočtení knihy řekla,že mě mrzí, že jsem knihu už dočetla a nyní dlouhé čekání na třetí díl...................

PavlínaAlžběta
27.12.2017

Další kniha z žánru fantasy pro young adult čtenáře, která mě zaujala již prvním dílem Dvůr trnů a růží. Ještě o něco silnější kniha než díl první skrývá jistě nejen pro mě mnohem lepší počtení než bylo v díle prvním. Mladá autorka si získá čtenáře nejen stylem psaním, ale hlavně poutavým příběhem, od kterého se těžce hnout. Pokračování plné zvratů, kdy se mě i hrdinka líbila více než v předchozím díle a co se týče hrdinů a milostného trojúhelníku je v příběhu jasno. Rozhodně záživnější počtení, děj plný zápletek, zvratů, citů. Váhám nad třetím díle v anglickém jazyce nebo čekat.

jitka3235
27.12.2017

Úžasné pokračování, nemůžu se dočkat pokračování... Přečetla jsem jedním dechem a i spánek mi připadal zbytečný, jen abych mohla číst :D

ame
27.12.2017

velice elegantně vypracovala úžasný příběh plný dramatu a nečekaných a dramatických zvratů, už se moc těším na poslední díl

petra3715
18.12.2017

O. Můj. Bože. Právě jsem to dočetla a musím říct, že to byla naprostá bomba! Jsem z toho tak neskutečně nadšená, že pomalu skáču radostí do stropu. Autorka mě neskutečně překvapila a nezklamala. Tak strašně moc bych chtěla třetí díl. Hrozně mě to nutí si ho koupit v angličtině.
Jen bych vytkla jednu scénu, co se tam odehrávala často a to sexuální. Sice tam bylo plno stran, kde se o sexu nezmínili, ale bylo ho tam dost aspoň tedy těch narážek.
Ale i přesto bych knize dala 5*, protože je to prostě nádhera.

Ninde
16.12.2017

Úžasné, autorka mě opět nezklamala.

Mellisek
14.12.2017

NIKDY jsem nečetla fantasy ale S.J.Maas mi dokázala kord druhým dílem, že jsem jen měla knihu od špatného autora. Smlsla jsem si na tom za dva dny a to jen, protože mě zdržela práce. Neuvěřitelně silný pokračování plné zvratů a emočního děje.
1) Rozhodně to nechci vidět zfilmované, protože bych pak musela rozsápat filmovou stanici za to jak to zkazí tato kniha je strašně silná a nesnáším ty osekané filmové verze - toť jen reakce na komentář co se objevil pod knihou
2) ANO konečně hlavní hrdinka není okrasný kvítek, ale silná žena , která mi sice připomínala povahově trochu Bellu z Twillight , ale to jen proto, že objevila svoji "výjmečnou" moc.
3) ANO Rhys je prostě Rhys jeho jsem milovala už v prvním díle a vůbec mě to nepřekvapilo.

a dalších důvodů je plno, opravdu výjmečná četba.

nikiem
14.12.2017

Možné spoilery!
Bylo to až kouzelné, jak se mi city měnily společně s Feyre. Trochu mě mrzí co se stalo s její první láskou Tamlinem, ale tak nějak se mi to i líbilo. Je to má absolutně první kniha ve které mě milostný trojúhelník přiměl si vybrat druhého muže a já se do něj zamilovala stejně jako Feyre. Musím za to autorce vyseknout poklonu, protože až do této doby se to žádnému autorovi nepovedlo!

Viviana-Mori
11.12.2017

Dobré to bylo. Nebylo to tak, že bych z druhého dílu byla uchvácená daleko víc, než z prvního, líbilo se mi to zhruba stejně, což není žádné mínus. Začátek knihy byl poněkud nudný, ale pak se to přijatelně rozjelo. Feyre zde byla zářný příklad posttraumatické stresové poruchy a deprese. Erotické scény mi v knihách nevadí, k romantické dějové lince to patří a v některých jiných knihách mi to někdy i chybí, ale tady mi už některé pasáže přišly spíš komické a přehnané. Ale budiž. Konec mne velmi nadchl a strašně navnadil na další díl, který je pro mne bohužel zatím v nedohlednu. No co, počkám si a mezitím doženu další knižní resty. Třeba si konečně přečtu i Skleněný trůn. :)

Tenebien
11.12.2017

Tohle. Bylo. Boží.
Mnohem lepší než první díl.
Feyre si na začátku procházela depresí a musím říct, že to Maas popsala velmi dobře. Omluvte mě, teď musím jít rychle číst další díl, ježto ten konec prostě... :D (čteno v originále)

Bekerče
10.12.2017

Wow.... kdo by byl čekal, že dvojka bude mnohem větší jízda jak jednička? Doporučuju všemi deseti a nemůžu se dočkat třetího dílu! Ať už je přeložený! Nebudu na nic čekat a hned ho koupím! Opravdu to stálo za to, akce, romantika, a jak všichni psali - 55 kapitola ... ohohohooo. :D

karolina259
10.12.2017

Výborná, doporučuji. :)

Ametymka
08.12.2017

Děkuji autorce, že sepsala něco takového. Něco přímo jako dělaného pro mě. Bylo v tom kousek všeho.
Jednoznačně to bylo to nejlepší fantasy, které jsem kdy četla.
Můžu si jen sama rvát rozum nad tím, že jsem si to pořádně neprozkoumala, a až po dočtění jsem zjistila, že to byl druhý díl série. Áno, měla jsem za to, že druhý je ve skutečnosti první. Jistojistě jsem více než prohloupila. No což, moje chyba. Teď už se jen netrpělivě můžu klepat na třetí díl :D

*Pájuše*
06.12.2017

Páni. Páni! PÁNI! Zatímco první díl mě přiměl zoufale si trhat vlasy nad hloupostí hlavní hrdinky, tohle byla jízda. A světe div se - on mě to vážně chytlo! :D Rhys je prostě topka, který se mi vryl do paměti. Co mě ale na něm zaráží je fakt, že v knize je několikrát zmíněno, že je nejmocnějším mužem, přesto by ho jeho pobočníci/kámoši v boji porazili? A co teprve král Hybernu, že? Ironie mi prostě nedá, abych se neptala - asi to s tím "nejmocnějším" nebude takové terno, no... nebo dům, který je začarovaný tak, aby splnil všechny vaše potřeby, např. chcete horkou koupel a už se vám napouští voda. Tak proč vám jídlo musí nekdo nosit? Je evidentní, že vás kouzelný dům nechá umřít hlady. Alespoň umřete čistí, že? Ale tyhle nesoulady nechme stranou, tenhle díl mě doslova a do písmene rozsekal. Bylo to srdcebolné, bylo to překvapující a bylo to ne-klišoidní... asi dám autorce šanci a zkusím druhý díl Skleněného trůnu! :D

kuska
03.12.2017

Tato kniha byla naprostá bomba, teda až na prvních asi 50 až 100 stran (nechci spoilerovat, tak nebudu říkat proč), kdy jsem chtěla knihu odložit a nechat být, jelikož jsem byla zhnusená, ale jsem straně moc ráda, že jsem to překonala, protože pak to nabralo grády. Nenechte se ošálit prvním dílem, který vůbec nebyl tak dobrý, napínavý a prostě tak dokonalý jako tento díl.

KájaKoxík
01.12.2017

Naprosto strhující čtení. Kniha je o 100% lepší než první díl série. Již se nemohu dočkat dalšího pokračování.

sardinka_kostk
30.11.2017

Tuto knížku řadím mezi Top 10. Skvěle se četla a opravdu mě překvapila pravda o Rhysovi, Feyra sice pořád dělala blbé rozhodnutí, ale to už k ní tak nějak patří. Co mi vadí na knížkách od Sarah J. Maas je snad jen to, že všechny hlavní postavy jsou stejně "úžasné" a mají největší moc a schopnosti. A pak tu máme některé kapitoly, jako je například 55, radím vám přeskočte ji nebo si k sobě vemte nějaký blicí kyblíkyblík pokud vám není aspoň nad 15 let, ale aspoň se na to dají dělat dobré vtipy, to když někdo řekne, vývar, barvy, stěna nebo rozpětí křídel dostanu hned záchvat smíchu a taky je na Pinterestu hodně vtipů k této knížce (doporučujudoporučuju se podívat). Jinak se mi knížka moc líbila a to i město Velaris (kde me Rhysand vážně překvapil) a moc ráda bych se tam přestěhovala. Kdo ne, že?!