$soutez = 0; Dvůr trnů a růží: Dvůr mlhy a hněvu - Sarah Janet Maas | Databáze knih

Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/306865/dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 4.81070

Dvůr trnů a růží (2.)

A Court of Mist and Fury (2016)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

amejš

Kniha se mi moc líbila. Napínavá, až do konce. Někoho možná odradí počet stran, ale knihu doporučuji. Překvapivý konec.

Tewi

U prvního dílu jsem málem zemřela nudou a u druhého smíchy. Každopádně oproti prvnímu dílu je zde na první pohled vidět zlepšení. Pomineme-li pár scén které se dělí o hranici mezi lehkou erotikou a pornem, příběh je solidní převyprávění, už tak ohraného scénáře. Podobnost se Stmíváním nelze vyvrátit. Typická hra na zlého, dobrého, tyrana a osvoboditele. Stereotypy tato kniha jen přetéká a nebýt toho že se opravdu rychle a dobře čte asi bych ji do své knihovny ani nezařadila. Avšak... ať už je to špatné či naopak, i já se zamilovala do postavy Rhysanda. A to ne pro to že by měl moc, ani proto že je bohatý, pohledný a bůhví co ještě. Ale hlavně proto, že má tak silnou vůli že Feyre dokáže snést ve své blízkosti a přitom ji nezabít. To já být jím, už bych se škodolibě na svém trůnu usmívala nad její mrtvolou. Rhys však není jedinou skvělou postavou v příběhu. Miluju i dávnověké cosi Amren, Cassiana a Azriela a v neposlední řadě skvělou Morrigan. Miluju popisy idilického a krásného, stejně jako chladného a zrůdného ve kterých je Maasová profík. Ale ty bohužel na 5 hvězd zatím (alespoň u mě) nedosáhnou.

Veramark

Bála jsem se, opravdu jsem se bála této knížky, jelikož mi všichni vtloukali do hlavy, jak je tahle knížka úžasná a mnohem lepší než první díl, který mě zas tolik nenadchnul, a tím mi od četby dosti odrazovali...Musím říct, že mé obavy byly naprosto zbytečné, Sarah nezklamala a po skvělé sérii Skleněný trůn nám podává další složitý a čtivý příběh. Série jsou si v mnoha ohledech dosti podobné, ale to mi vlastně vůbec nevadí, protože styl psaní autorky prostě a jednoduše žeru i s navijákem. Tenhle díl byl o hodně lepší než první díl. Přecejen tomu musím něco vytknout a to je důvod, proč se Feyre naštvala na Tamlina. Přišlo mi to mírně stupidní a celou knížku mě to rozčilovalo, ale musím říct, že vývoj vztahu mezi Feyre a Rhysandem nebo nové postavy - Cassian, Azriel, Mor - mi to plně vynahradili. Všechny jsem si je zamilovala. Konečný zvrat skvěle zapadl do celého příběhu a nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl. Myslím,že ten už nebude čekat rok v poličce knihovny, až se konečně odhodlám ho přečíst jako tento.

Lethania

Pokračovaní prvního dílu mě opět nadchlo. Myslela jsem si, že nedosáhne takových kvalit jako první díl, ale spletla jsem se. Opět. Asi jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem kdy četla. Druhý díl se prostě povedl na jedničku. Měl víc všeho. Víc akce a romantiky, napětí a zvratů. A hlavně propracovaných postav. Fantastický příběh, který jsem četla s otevřenou pusou. Teď už jen přečíst další díl.

Atekram

S knihou mám jeden zásadní problém, a tím je její prostřední část, která je neskutečně zdlouhavá a nezajímavá. Tento dojem mám i z dalších knih od Mass, čím více mají stránek, tím více je v nich "omáčky". V prostřední části máme sice objevovat svobodný život ve Velarisu a spolu s Feyre projít uzdravením duše, nemyslím si však, že by se něco zásadního stalo, kdyby kniha měla o 100 stran méně...
Další věc, která mě zarazila je vývoj Rhysanda - více se mi líbil v prvním díle. Vůbec nerozumím jaký účel má celá ta komedie se zlým králem atd.
Teď už ke kladům. Líbí se mi, že ačkoli příběhu vévodí silné emancipované ženské postavy, muži tu většinou neslouží jen jako doplňky (jako je tomu u série Skleněný trůn). Oblíbila jsem si také některé vedlejší postavy a ráda se o nich dozvím více.
Další plus je finále knihy a zvraty, které se v něm odehrají. (i když by bylo ještě lepší, kdyby nás autorka nechala ohledně Feyre v nevědomosti až do dalšího dílu).
Sexuální scény mi v zásadě nevadily, je to přece jen young adult (i když deseti stránková soulož a komedie na dvoře Nočních můr byly trochu na hranici únosnosti :D). Oceňuji, že hrdinka má více osudových lásek a nejen tu první. Celkově vývoj Feyre a změna jejího pohledu na život, je vcelku svěží.
Sérii musíte brát jako oddychové čtení. Nad spoustou věcí nesmíte příliš přemýšlet, ale jako odreagování se mi líbí.

whiolet

Opět jsem tomu podlehla. V prvním díle nás nechá autorka nahlédnout do toho jaké to je, když velká láska i hory přenáší a klidně se i jeden pro druhého obětuje (No dobrá zda spíše jen Frey).
V tom druhém díle nám autorka pro změnu ukáže, že neexistuje jen dobro a zlo,ale že všichni v sobě máme obojí a to co se zdá na první pohled být v pořádku může skrývat pár mrtvol ve skříni.
Tamlinova snaha chránit Frey má opačný účinek a Rhys jí ukáže o čem láska opravdu je, a sakra kdo by se do něj taky nezamiloval, že?
V obou knihách je detailně popisován sex,což jen skvěle podtrhlo, to jak si autorka umí hrát se slovy.
Za mě super a potřebuji si ryhle přečíst další díl

PapayaD

Nedovedu si vysvětlit, proč Sarah J. Maas píše takové cihly. Knížce by rozhodně prospělo, kdyby se pár nudných věcí vyškrtalo. Naštěstí jich tam ale nebylo mnoho - oproti rozjezdovému 1. dílu. Bylo mi ale líto Tamlina. On v jádru nejspíš nebyl zlý, jen měl rád Feyre a dával to najevo docela zvláštním způsobem. Samozřejmě to nic nemění na tom, že Rhysand je boží ❤️.

No, a co se týče hodnocení, jsem poněkud v rozpacích. Čtyři hvězdičky jsou málo. Pět hvězdiček je zase příliš. Takže konečný verdikt je 4,5*.

ivedoo

Moje nejoblíbenější série i autorka. Od 1.slova po poslední nemám slova a hltám příběh plnými doušky. Ještě, že to má tolik stránek a můžu číst dála dál, je to nádherný díl Rhys a Freye❤️To je prostě nejlepší dvojka! A Freye je tak odvážná, no a o Rhysovi ani nemluvím

Sakuhina

Je to skvělý příběh. Maas je skvělá vypravěčka a tenhle příběh se jí opravdu povedl.

zluk

Slaboduché psaní pro malé holky - nedočteno.

martinasudová

Líbilo.... druhá půlka o trošku lepší...a už od začátku fandím Rhysovi

Mischone

Je těžké vyjádřit jaký je to úžasný příběh.. Čtete dál a dál, najednou jste na konci a pak nechcete aby to skončilo. Musíte dočíst, ale nechcete, chtělo se mi z toho křičet a brečet zároveň. Nikdy mě fantasy moc nebralo, ale po tomto úžasném díle? Zamilovala jsem se. A Rhysand? Kdo by jeho nemiloval?
Každopádně se přikláním k tomu, že druhý díl je větší pecka a moc se těším na pokračování.

Veronicess

Oproti prvému dielu mám ohľadom tejto knihy oveľa menej rozporuplné pocity, prišla mi oveľa lepšia a veľmi dobre sa čítala. Samozrejme, stále tu zostala kopa zbytočných a otravných vecí bez ktorých by kniha bola o polovicu kratšia a rovnakou mierou lepšia.
Čo najviac pomohlo, boli rozhodne osobnosti nových postáv. Bol to presne ten závan čerstvého vzduchu, čo to potrebovalo. A Rhysand. Keby celá kniha bola o ňom a o tom ako trávi svoje dni, prečítala by som to odpredu odzadu a dala päť hviezdičiek. Feyre sa môže ísť strčiť.
Kniha bola vysoko návyková a (proti svojemu zdravému rozumu) sa mi páčila.

Asheen

Lepší! První část plná PTS a neustálého opakování zlomenosti a vyhaslosti byla utrpení, ale pak už to jelo celkem hezky. Celé je to dost vachrlaté co se týče příběhu, spousta situací je uměle a účelově vyhrocená, ale čte se to o hodně líp než první díl a nebýt neustálého oblizování patra a úsměvů, co se nezračí v očích, bylo by to ještě lepší. Každopádně ano, tohle by šlo.

Mojepočteníčko

Fantasy sérii Dvůr trnů a růží jsem prakticky začala číst na popud ostatních knižních bloggerů. To bylo také poprvé a naposled. O té doby už si dávám na knižní boomy tak trochu pozor. Po přečtení prvního dílu jsem měla pocit, že se s fantasy žánrem asi nikdy nespřátelím a často jsem se sama sebe ptala, co je na těchto knihách tak pozoruhodného. Zároveň se však dostavil impuls zvaný druhá šance a já si předsevzala, že tuhle sérii prostě přečtu celou…

Ve druhém díle přichystala autorka pro Feyre drobné poučení. A sice, že se sliby mají dodržovat. Pole působnosti je nyní nově připraveno pro Rhysanda, vladaře Nočního dvora. Feyre musí spolknout hořkou pilulku a vladaře v konkrétních chvílích bezpodmínečně následovat. V té době však ještě netuší ani špetku z toho, co ji ve skutečnosti čeká.
Kdo je ve skutečnosti muž, kterého doposud milovala? Jak velká je doopravdy její moc? A co všechno od ní bude Rhysand požadovat? Tohle a ještě o mnoho víc se dozvíte právě ve druhém díle série, který nese název Dvůr mlhy a hněvu…

Hned na úvod svého zhodnocení musím říct jedno, z mého pohledu byl druhý díl určitě o mnoho lepší než ten první. Jazyk příběhu už na mě nepůsobil dojmem středoškolské slohovky, ba právě naopak, což knize dodávalo na její čtivosti. ALE…
Jsem přesvědčená o tom, že kdyby autorka velkou část knihy zkrátka a jednoduše vypustila, určitě by jí to jenom prospělo. Z mého pohledu byl děj mnohdy zbytečně opisovaný a omílaný stále dokola až do chvíle, kdy pokročil do stěžejního bodu a konečně se NĚCO stalo. A to nemluvím o erotických scénách, které směle konkurovaly Padesáti odstínům nebo výrazech, na které jsem si během čtení vypěstovala poněkud kovanou averzi – zlomila jsem se, můj druh, cítila jsem jeho moc a mnohé další.

Zkrátka a dobře, jsem výrazně zvědavá na to, co mi přinese třetí díl. Občas mám totiž pocit, že vše podstatné již bylo řečeno. Absolutně tudíž netuším, kam a jakým způsobem plánuje autorka tento příběh ještě posunout.

Denčaa

První polovina knihy se táhla. A to hodně. Přišlo mi, že Feyre neustále jen fňuká a řeší svoje pocity. A že nechce být s tam tím, ale s tím, ale nakonec to chce úplně jinak. Taky mě mrzelo, co autorka udělala s postavou Tamlina. Ano, chápu, že se jí úplně nehodil do krámu, ale bylo to takové uměle vytvořené a bylo jasné, že poté mu ubude fanoušků. A právě naopak z Rhyse se stal ten rytíř ve zbroji na bílém koni, který všechny spasí. Ale ok. Konečně v druhé půlce už se všichni účastníci tak nějak vzpamatovali a uvědomili si, že není dobré v sobě tutlat pocity. Hurá! Člověk by si řekl, co v tak dlouhé knize bude autorka tak dlouze probírat. Ale nuda úplně nepřichází, jelikož Maas je výborná spisovatelka a i v delších pasážích se čtenář zabaví. Zhruba v poslední čtvrtině knihy jsem stále nebyla rozhodnutá, jestli se přidám na stranu červené či modré knihy, ale závěr knihy mě nesmírně nadchl a po dlouhé době jsem četla na úkor spánku. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

Siu83

Skvělé pokračování první knížky, už se těším na třetí díl.

Monika82

Nádhera, super co víc k tomu dodat. Jsem strašně ráda jak se příběh rozjel a hlavně za Rhysanda už v prvním díle mě hodně zaujal. Všem moc doporučuji si knížku přečíst

zuzca.h

Mnohem, ale mnohem lepší než první díl. Rhysanda jsem si zamilovala už na konci prvního dílů, a tak jsem ráda, že se stal ústřední postavou tohoto dílu. Feyre mi sice ze začátku lezla na nervi, vadilo mi jak se vzdala jak nebojovala proti Tamlinovi, a o to víc jsem ocenila její změnu v průběhu knížky.
Líbí se mi propracovanost postav, jejich hloubka, chvílma mi to přišlo, že Maas popisovala skutečné osoby. A musím uznat, že Rhysandův dvůr vě mě vzbudil víc symptaií než dvůr Tamlina.

martina2704

Moc lepší než první díl. Co je na týhle knížce strašně super, je propracovaná psychologie postav. Žádný z hrdinů není černobílý, každý si sebou nese nějakou stinnou stránku. Sarah J. Maas se musí nechat, že umí psát - přelouskala jsem to za dva dny a hned se pustila do třetího dílu. Je asi pravda, že by některé pasáže mohly být kratší a některé by mohly chybět úplně, ale nevadilo mi to tolik, aby mi to narušilo zážitek z knížky. Takže za mě jedině doporučuju a jsem moc zvědavá na třetí díl.

Sarajana

Velmi pěkné pokračování, snadno jsem se zamilovala do Rhysanda :) Rozhodně mohu doporučit je to naprosto báječná kniha.

Kukicka

Za poslední 2 roky jsem na mateřské přečetla více jak 100 knih a tohle byla nejlepší z nich !!! Doporučuji všemi deseti

loskonat

Druhý díl mě opravdu dostal. Takový to slet událostí jsem opravdu nečekala a naprosto mě ohromil. Už se nemůžu dočkat pokračování...

teri1003

Tak tohle bylo něco neuvěřitelného. Začetla jsem se do toho mnohem mnohem více než do prvního dílu... tenhle byl prostě 1000x lepší. Rhysandovi jsem úplně propadla, myslela jsem si, že nic, než Tamlin v 1.díle být nemůže ale teď? Beru všechno zpátky. Způsob, jak vás autorka dokáže napínát je neuvěřitelný, momenty, ke ketrým se vracíte aby jste všechno pochopili a uvědomili mě snad ještě přemlouvá, abych si první díl přečetla znova. Téhle knize jsem doslova propadla a hned potřebuju třetí díl.

Gabriellam

Uf, až teď jsem popadla dech! Ale ty dvě probdělé noci rozhodně stály za to. A ty poslední kapitoly! Nejen, že mě úplně šokovaly, ale jak malá holka jsem se bála a vztekala spolu s Feyre. Prostě dokonalost.
Říkám si, jestli se svět zboří, kdybych si teď hned běžela lehnout k dalšímu dílu...

Readwoman

Tak tahle kniha je prostě jízda!!!!!!!! Vřele všem moc doporučuji. Ještě první díl, ale ten se tomuhle nerovná ani z poloviny... Tohle je má nejoblíbenější série na světě! Miluju postava Rhysanda, mám ráda Feyre, žasnu nad vtipy Cassiana...
Prostě úžasný!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lussi2345

Krásný příběh. Mohu všem jen doporučit.

TerryDee

Opravdu velmi čtivé a poutavé. Líbilo se mi, jak Sarah J. Maas zcela posunula příběh. Abych řekla pravdu, tak jsem to po prvním díle nečekala. Myslela jsem si, že se bude držet toho, co náčrtla, ale ona to jedním tahem změnila (za co jsem opravdu ráda). Rhysanda jsem si oblíbila už na konci jedničky, takže jsem čekala jak se jeho postava v tomto díle vyvine. A jsem ráda, jaký směrem to bylo. Musím uznat, že mě to nadchlo. A jsem natěšená na další díl, který mám akorát před sebou.

Er.es

!!SPOILER!!
Na začátku knihy bezmezně milujete zlatou.
Aniž byste po tom toužili, začne se vám do srdce vkrádat fialová. Docela nevinně. Těsně za polovinou si přítomnost fialové uvědomíte a začnete za střízliva kroutit hlavou a marně se snažíte volat: „zlatá! Zlatá!.“ V 75% knihy prásk! A milujete fialovou….
Ó jak my ženy jsme přelétavé…. Ale nic s tím nezmůžeme, fialová vládne světu a zlatá sedí zarmouceně v koutku. !!KONEC SPOILERU!!
O tomhle je kniha :-) Pro mě slabší díl, nebaví mě nekonečné výlety kamsi, kde vám něco řeknou, tak jdete zpátky, vyměníte garde a jdete na druhou stranu. Konec knihy opět nezklamal a nebudete tomu věřit.
Zase mi vadila autorčina oblíbená slova, to vážně musí pořád "zvedat chřípí" a neustále "zvracet" do čehokoliv?
Luxusní sérka, opravdu si ji upřímně užívám :-)

A235711

SPOILERY!
Tenhle díl mi rozhodně přišel lepší než Dvůr trnů a růží. První třičtvrtě knížky jsem dokonce zvažovala, že dám dokonce i 5*. Vztah mezi Feyre a Tamliem měl zajímavý, ale uvěřitelný konec. Naopak mezi Feyre a Rhyse vznikalo příjemné napětí. Nové postavy jsem si naprosto zamilovala a stejně tak i Velaris.
Krach celého příběhu nastal ve chvíli, kdy zjistili, že jsou svými druhy. Naprosto nechápu, co s tím Maas pořád má, vždyť to naprosto ničí pocitu vtahů, když už víš ten a ten ti je souzený a když s ním zůstaneš, tak budeš navěky šťastná. To, že jsou ke všemu Lucien a Elain též druhý, mi přišlo vyloženě zbytečné. Vůbec nevím jestli budu číst další díl, asi nevidím nic co by mě na něm lákalo.
PS. Mohla by Maas alespoň jednou říct, když se dva lidi vezmou, a neoznamovat to až o několik dní později?