Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/306865/dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 4.81178

Dvůr trnů a růží (2.)

A Court of Mist and Fury (2016)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

andulka1406

Mnohem lepší než první díl. Nenudila jsem se a opravdu mě zajímalo co bude dál. Stane se tu spousta věcí co jsem nečekal. Líbil se mi vztah mezi Feyre a Rhysandem. Každopádně chvíli jde kniha až do erotického románu .. konec samozřejmě dopadl tak, že si musím co nejdřív pořídit další díl.¨

Gedzita

Joo, dobře, bylo to trochu lepší, v tomhle díle se alespoň něco dělo. Ale jako upřímně, jsem vážně fascinovaná autorčiným stylem psaní. Chápu, že to je psané pro teenagery, ale kombinace nekonečných popisů hrdinčiných šatů, způsobu jakým se stovky let starý vílák dvoří své nastávající (a její odpovědi ve formě nadávek a fakáčů), vůbec celá parta sovky let starých víláků chovajících se jak puberťáci... A vyvrcholení, ve kterém se z deprimované hrdinky najednou stane nejhustší badass knihy (nee, nikdo to nečekal)? Opět mě nejvíc bavily dialogy typu On: „ Jsi skvělá a úžasná a když budeš chtít, dokážeš všechno. Dám ti vše co budeš chtít.“ Ona: „ Zmetku,“ udělá fakáče, „Prasáku!“ Uf.

asodomkova

Kniha mě zaujala jako nijaká. V prvním díle jsem si představovala, že vlastně Feyre nemůže být s nikým jiným než s Tamlinem a že on je nejdokonalejší, ale postupem času jsem chápala, co Feyre udělala. Zprvu jsem na ni byla naštvaná, ale pak jsem to pochopila. Všechny její pocity, vše co se tam stalo, jsem prožívala s ní a ze všeho jsem byla naprosto překvapená. Kniha nebyla vůbec zbytečně dlouhá a nebyla by tam ani jedna jediná část ve které bych se nudila.

orangerose

Tamlina nemusim , oblibila jsem si Rhysandra , pekne napinavy dej :)

Makaja

Z celé série asi nejlepší díl, přečetla jsem v kuse za jednu noc. Možná zbytečně hodně stránek a zbytečně hodně sexuálních scén, ty mi začínají vadit- už je nečtu. SPOILER Jen ten obrat u Tamlina o 180 stupňů mi přijde jako mále uvěřitelnej.... no ale tak nějak se musela hlavní pipka, pardon hrdinka, dostat k Rhysandovi a ospravedlnit si svojí přelétavost KONEC SPOJLERU.

MiraiYume

No páni! Tohle byla naprosto úžasná napínavá jízda od první stránky až po tu šílenou šestistou šedesátou. První díl byl skvělý, druhý byl ještě lepší. Ano, Tamlin byl v prvním díle po všech stránkách kouzelný, šarmantní, okouzlující svým tajemným způsobem. Ale Rhys? Rhys je všechno, co Tamlin postrádá. Autorka si výborně pohrála s psychologickým vykreslením postav. Tamlin i Feyre jsou po hrůzách pod Horou zlomení a místo aby jeden druhému byli oporou, nedokážou pomoci ani svým vlastním zlomeným duším. Tamlin prošel proměnou. To, co nás na něm okouzlovalo v prvním díle, nahradila neutuchající potřeba mít vše pod kontrolou a až zběsilé nutkání ovládat všechno a všechny kolem sebe. Rhys zažil větší utrpení než Tamlin, ale díky své silné vůli a síle svých snů a osobnosti se nenechal zlomit. Feyre mne dobrou tříčtvrtinu knihy neskutečně štvala, ale na druhou stranu jsem ji chápala. Maas její depresivní a sebezničující stavy dokázala dovést do dokonalosti. Té postavě jsem to zkrátka všechno věřila - tu bolest a sebezničující prázdnotu. Kdo jiný by ji z jejích temných stínů měl vytáhnout, než samotný pán temnot? Oni dva si dokázali pomoci navzájem a budování jejich vztahu bylo tak přirozené a nekrášlené, že se podobalo realitě. Rhysand je po všech stránkách okouzlující postava, kterou nelze nemilovat. A ta jeho temná stránka je... Ach!
Po prvních kapitolách jsem si pomyslela, že jsem asi začala číst nějaký těžce erotický román, ale nakonec mi tyhle vsuvky vůbec nevadily. Na začátku poukazovaly na to, že tělesná láska v žádném případě nedokáže nahradit partnerské soužití, kdy si dva věří a navzájem se podporují a ke konci zas jen prohloubily dojem ze vztahu Rhyse s Feyre. Protože i ta erotika do plnohodnotného vztahu patří, že jo.
Tahle kniha má jedinou vadu - nevejde se mi do kabelky! Takže jsem si čtení musela nechávat až na doma. Ale příjemným zjištěním bylo, že i přes svůj šílený objem v podstatě neobsahuje hluchá místa. Příběh do poslední čárky plyne tak, jak plynout musí, aby došlo k tomu konci, ke kterému dojde (nechci spoilerovat) a jak Rhyse a Feyre sblížit a nechat ji objevit její schopnosti.

pipa36

Po dlouhé době knížka, která mě chytla a nepustila. Mé obavy z velkého množství stran a tím pádem rozvláčnosti a nedej bože plytkosti děje se však naštěstí nepotvrdily, pořád se něco dělo. Feyre byla sice půl knihy na zabití, ale pak se to rozjelo. Tak nějak jsem již v půlce prvního dílu doufala, že bude Rhysandovi dáno více prostoru...
Hned jdu na další díl!

leník511

Když bych to měla srovnat s prvním dílem, který se mi líbil, tak tohle bylo něco naprosto úžasného a stokrát lepšího. Fakt pokud vás první díl nenadchl, tak si přečtěte tento, protože je za mě mnohem lepší.

Knihomolkajá

Na rozdíl od prvního dílu, který ode mě dostal tři hvězdičky jenom díky mému dobrému rozmaru, druhý díl stál opravdu za přečtení. Dlouho mi trvalo, než jsem se k tomu odhodlala, ale stálo to za to.
Ovšem ani tomuto skvostu se nepodařilo, vyvarovat chybám a nesrovnalostem, na které já tak ráda poukazuji.
Hlavní podivnost celé této knihy je v tom, že se zde točíme kolem Feiryný neutuchající lásky k Rhysandovi. V prvním díle tomu bylo přesně naopak. Nezachránila náhodou celý svět díky své bezmezné lásce k Tamlinovi, pro kterého by byla ochotná zemřít? Pokud jste se u prvního dílu nad jejich nezlomnou láskou chytali za srdce, tohle bude něco pro vás. Naše milovaná Feyre si totiž našla dalšího chlapce, pro kterého by také úplně v pohodě zemřela a ani by nemrkla. Nad tím zůstává rozum stát.
Také mě naprosto zklamal přerod ze zastrašené lidské dívky na drsnou vílu, která ničí nepřátele pomocí magie. Jakmile zničila Tamlinovu pracovnu, zaklapla jsem knihu a šla to rozdýchat na čerstvý vzduch. Už mě nebavilo pořád číst, jaká to je hrdinka. Přitom v prvním díle by se při prvním náznaku nebezpečí div neschovala pod postel.
Poslední, co mě dost štvalo, bylo, jak srdceryvně autorka popisovala, co se stalo v prvním díle. Všechny postavy se přitom staly zlými až v této knize a předtím byly všichni popisováni tak lehce, že i ta největší záporačka na mě působila, jako ve skrytu duše vlastně milá žena.
Druhý díl nebyl zase tak špatný. Bohužel mi dost začíná vadit vzdychání Feyre nad jakoukoli, jen náznakem špatnou informací. Její reakce mi mnohdy připadala naprosto neadekvátní.

Petronela258

Přečteno jedním dechem. Mnohem lepší než první díl. Změna chování Feyra byla úžasná, už nebyla protivná jako v prvním díle. Také mě moc potěšilo, že autorka nám dopřála asi 250 stránek oddech, než Feyre poslala do dalšího vztahu. Tiše jsem zajásala nad počtem stránek dalšího dílu. :)

Eleanor-ka

Musím říct, že ač se mi v předchozím díle Rhys zalíbil, jeho vztah s Feyre mi zde nebyl moc po chuti. Nevím, je to možná ta moje staromódnost..

alabra

Ve svém žánru skvěle napsaná kniha. Nic nechybělo - boj dobra a zla, magie, láska a přátelství, i ta trocha erotiky tu byla. Dávám všech pět hvězd.

Bet

Kniha jako vždy super. Ten konec mě dostal už se těším na další díl.

maja11231

Zase super kniha. Dokonce si říkám že je lepší než první díl. No už se těším co bude ve třetí díle ❤
Doporučuji

ivič

Určitě lepší než první díl. těším se na pokračování.

katerina2660

Tak to byla pecka! Mnohem lepší než první díl! Nemohla jsem se odtrhnout! Uf, už se těším na závěrečný díl!!!

LuScha

To byla BOMBA!! Tato knížka je tak skvělá, že jsem nechtěla její konec.

Tibia

Ikdyž jsem přečetla absolutně všechny knihy od S.J.M., tato kniha byla ze všech nejlepší.

girdi

To byla jízda! Za mě dvojka překonala první díl na plné čáře, protože prostě Rhysand a tak vůbec ;-) Nečekala bych, že 650 stran uteče tak rychle. A ty další zápletky a zvraty, fakt pecka. Maximální spokojenost.

Staňka5

Tamlinova změna se mi nelíbila. Celkově se mi nelíbilo, jak s danou postavou bylo naloženo. Měla jsem pocit, že si zasloužil víc, ale to se nedá nic dělat. Velmi dobré postavy Azriela, Mor, Cassiana a Armen, bavily mě jejich vtipy a Rhysand byl taky dobrý.
Jen Feyere byla opět člověkem, který mohl být sebevíc protivný a všichni ho měli rádi. (-: Děj knihy se víc vlekl, než tomu bylo u prvního dílu. Závěr knihy mě překvapil.

__Vev__

Zbožňuju! Stopro lepší než jednička. Rhyse si nešlo zamilovat a to platí i pro Cassiana, Azriela, Amren a Mor. Příběh se mi líbil a bylo mi absolutně jedno, že kniha má přes 600 stran. Mně osobně se četla fantasticky, a byla jsem poměrně zklamaná, když jsem ji dočetla v poměrně krátké době. Četla jsem ji v době, kdy třetí díl ještě nevyšel a čekat na něj bylo utrpení.
Velmi jsem si oblíbila autorčino psaní, popis krajiny, to jak měla vše promyšlené. Prostě vše. Těžko se mi bude hledat další skvělá kniha, která by se mi líbila tak, jako tahle série. Holt jsem rozmlsaná. Knihu vřele doporučuji.

10112003

Lepší než první díl. : )

amejš

Kniha se mi moc líbila. Napínavá, až do konce. Někoho možná odradí počet stran, ale knihu doporučuji. Překvapivý konec.

Tewi

U prvního dílu jsem málem zemřela nudou a u druhého smíchy. Každopádně oproti prvnímu dílu je zde na první pohled vidět zlepšení. Pomineme-li pár scén které se dělí o hranici mezi lehkou erotikou a pornem, příběh je solidní převyprávění, už tak ohraného scénáře. Podobnost se Stmíváním nelze vyvrátit. Typická hra na zlého, dobrého, tyrana a osvoboditele. Stereotypy tato kniha jen přetéká a nebýt toho že se opravdu rychle a dobře čte asi bych ji do své knihovny ani nezařadila. Avšak... ať už je to špatné či naopak, i já se zamilovala do postavy Rhysanda. A to ne pro to že by měl moc, ani proto že je bohatý, pohledný a bůhví co ještě. Ale hlavně proto, že má tak silnou vůli že Feyre dokáže snést ve své blízkosti a přitom ji nezabít. To já být jím, už bych se škodolibě na svém trůnu usmívala nad její mrtvolou. Rhys však není jedinou skvělou postavou v příběhu. Miluju i dávnověké cosi Amren, Cassiana a Azriela a v neposlední řadě skvělou Morrigan. Miluju popisy idilického a krásného, stejně jako chladného a zrůdného ve kterých je Maasová profík. Ale ty bohužel na 5 hvězd zatím (alespoň u mě) nedosáhnou.

Veramark

Bála jsem se, opravdu jsem se bála této knížky, jelikož mi všichni vtloukali do hlavy, jak je tahle knížka úžasná a mnohem lepší než první díl, který mě zas tolik nenadchnul, a tím mi od četby dosti odrazovali...Musím říct, že mé obavy byly naprosto zbytečné, Sarah nezklamala a po skvělé sérii Skleněný trůn nám podává další složitý a čtivý příběh. Série jsou si v mnoha ohledech dosti podobné, ale to mi vlastně vůbec nevadí, protože styl psaní autorky prostě a jednoduše žeru i s navijákem. Tenhle díl byl o hodně lepší než první díl. Přecejen tomu musím něco vytknout a to je důvod, proč se Feyre naštvala na Tamlina. Přišlo mi to mírně stupidní a celou knížku mě to rozčilovalo, ale musím říct, že vývoj vztahu mezi Feyre a Rhysandem nebo nové postavy - Cassian, Azriel, Mor - mi to plně vynahradili. Všechny jsem si je zamilovala. Konečný zvrat skvěle zapadl do celého příběhu a nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl. Myslím,že ten už nebude čekat rok v poličce knihovny, až se konečně odhodlám ho přečíst jako tento.

Lethania

Pokračovaní prvního dílu mě opět nadchlo. Myslela jsem si, že nedosáhne takových kvalit jako první díl, ale spletla jsem se. Opět. Asi jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem kdy četla. Druhý díl se prostě povedl na jedničku. Měl víc všeho. Víc akce a romantiky, napětí a zvratů. A hlavně propracovaných postav. Fantastický příběh, který jsem četla s otevřenou pusou. Teď už jen přečíst další díl.

Atekram

S knihou mám jeden zásadní problém, a tím je její prostřední část, která je neskutečně zdlouhavá a nezajímavá. Tento dojem mám i z dalších knih od Mass, čím více mají stránek, tím více je v nich "omáčky". V prostřední části máme sice objevovat svobodný život ve Velarisu a spolu s Feyre projít uzdravením duše, nemyslím si však, že by se něco zásadního stalo, kdyby kniha měla o 100 stran méně...
Další věc, která mě zarazila je vývoj Rhysanda - více se mi líbil v prvním díle. Vůbec nerozumím jaký účel má celá ta komedie se zlým králem atd.
Teď už ke kladům. Líbí se mi, že ačkoli příběhu vévodí silné emancipované ženské postavy, muži tu většinou neslouží jen jako doplňky (jako je tomu u série Skleněný trůn). Oblíbila jsem si také některé vedlejší postavy a ráda se o nich dozvím více.
Další plus je finále knihy a zvraty, které se v něm odehrají. (i když by bylo ještě lepší, kdyby nás autorka nechala ohledně Feyre v nevědomosti až do dalšího dílu).
Sexuální scény mi v zásadě nevadily, je to přece jen young adult (i když deseti stránková soulož a komedie na dvoře Nočních můr byly trochu na hranici únosnosti :D). Oceňuji, že hrdinka má více osudových lásek a nejen tu první. Celkově vývoj Feyre a změna jejího pohledu na život, je vcelku svěží.
Sérii musíte brát jako oddychové čtení. Nad spoustou věcí nesmíte příliš přemýšlet, ale jako odreagování se mi líbí.

whiolet

Opět jsem tomu podlehla. V prvním díle nás nechá autorka nahlédnout do toho jaké to je, když velká láska i hory přenáší a klidně se i jeden pro druhého obětuje (No dobrá zda spíše jen Frey).
V tom druhém díle nám autorka pro změnu ukáže, že neexistuje jen dobro a zlo,ale že všichni v sobě máme obojí a to co se zdá na první pohled být v pořádku může skrývat pár mrtvol ve skříni.
Tamlinova snaha chránit Frey má opačný účinek a Rhys jí ukáže o čem láska opravdu je, a sakra kdo by se do něj taky nezamiloval, že?
V obou knihách je detailně popisován sex,což jen skvěle podtrhlo, to jak si autorka umí hrát se slovy.
Za mě super a potřebuji si ryhle přečíst další díl

PapayaD

Nedovedu si vysvětlit, proč Sarah J. Maas píše takové cihly. Knížce by rozhodně prospělo, kdyby se pár nudných věcí vyškrtalo. Naštěstí jich tam ale nebylo mnoho - oproti rozjezdovému 1. dílu. Bylo mi ale líto Tamlina. On v jádru nejspíš nebyl zlý, jen měl rád Feyre a dával to najevo docela zvláštním způsobem. Samozřejmě to nic nemění na tom, že Rhysand je boží ❤️.

No, a co se týče hodnocení, jsem poněkud v rozpacích. Čtyři hvězdičky jsou málo. Pět hvězdiček je zase příliš. Takže konečný verdikt je 4,5*.

ivedoo

Moje nejoblíbenější série i autorka. Od 1.slova po poslední nemám slova a hltám příběh plnými doušky. Ještě, že to má tolik stránek a můžu číst dála dál, je to nádherný díl Rhys a Freye❤️To je prostě nejlepší dvojka! A Freye je tak odvážná, no a o Rhysovi ani nemluvím