Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/306865/dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 4.8932

Dvůr trnů a růží (2.)

A Court of Mist and Fury (2016)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Lu-chanbook

Uuuuuu....hurá už je tu další skvělý díl od slíbené triologie Dvůr...... Autorka mě opět nesklamala, jak svými spisovatelskými známostmi, tak svou kreativitou. Jsem! Ráda, že se mi tento díl dostal do ruky. Popravdě řečeno jsem se druhého dílu trochu bála, jak na něj autorka naváže ale opět mě nesklamala. Takto velký.....zvrat jsem dopravy nečekala obzvláště ze strany Rhysanda a Feyre. Uvidíme jak nám ten příběh bude pokračovat.

ewi

prvy diel sa mi urcite pacil viac, sice je pribeh opat ctivy, ale 2.diel je cista " vykradacka" serie Skleneny tron ( ToG)...autorka vykrada samu seba, prakticky ten isty pribeh zasadeny len do inych realii ( zlomena hrdinka, ktora prejde prerodom a ziska a rozvinie svoje magicke schopnosti, 2 osudovi muzi, pradavne cihajuce zlo, chystajuce sa udriet a magicke predmety- kotlik , ktore su schopne zmenit osudy vsetkych atd..) ..zmeny charakterov postav o 180%, umelo vyvolane konflikty, kopa "vaty", kde sa akoze nieco deje , ale v podstate nic zasadne... tato seria je pre mna v porovnani s ToG sklamanim...

BeyondHorizon

Po prvním díle?.. Wow. Maas prostě nezklame. Za mě byl první díl slabší (pořád neskutečně čtivý), ale beru to jako rozjezd a uvedení do světa a jeho postav. Také nás první díl měl emociálně připnout k jistým postavám, protože celý tenhle díl je jeden velký převrat, všechno se najednou mění, Feyre prochází dalším vývojem osobnosti a my to prožíváme s ní a.. prostě zpívám radostí. Úžasná bichle, ve které se děje (narozdíl od jiných) spoustu nových věcí a jen mě mrzí, že to nemá ještě více stran. I když musím zmínit, že při erotických scénách se autorka opravdu nedržela zpátky a při některých částech jsem musela knihu zaklapnout a rozdýchávat to. A že to nebylo málokrát. Nedokážu se rozhodnout, jestli je to dobře nebo ne. Nic to ale nemění na úžasnosti téhle série.
Přečíst. Hned.

klarinka9974

Myslím si, že první díl byl lepší. Očekávala bych více akce a napětí a to mi dost chybělo, neříkám, že se mi kniha nelíbila, byla super a hezky se četla ale někdy byla až moc zdlouhavá. Doufám, že třetí díl nezklame.

Nifredil

Dočteno, hotovo a jsem ráda, že jsem se nenechala odradit slabším prvním dílem a dočetla dvojku. je to plnokrevné fantasy, takové jako by mělo být, epické, velkolepé. Krásné postavy, nádherně vymyšlený svět, fajn zápletka a dokonce i řada nových a prima postav. Snad jen ty sexuální scény by nemusely být tak explicitní. Chápu, že to k tomu patří, autorka je popisuje věrně, hezky, ale... no obešla bych se bez a příběhu by to neutrálu, kdyby to nebylo všechno vylíčeno tak přímo. Jinak mohu čtenářům fantasy jen doporučit, spíše tedy ženám, ale ani muži by nemuseli úplně pohrdnout, přece jen nějaké ty boje a bitvy tam taky najdou, když budou pozorně číst. ;-) A těším se na trojku, snad udrží úroveň.

pecinka21

Výborná kniha, sice prvních 50 stran mě nebavilo a říkala jsem si, jestli bude lepší než 1. díl, ale poté se to rozjelo a hltala jsem knihu až do konce. Těším se na 3 díl rozhodně si přečtu!

Percabethka

(Spoilery :D)
Z téhle knížky mám hrozně rozporuplné pocity - na jednu stranu se mi neskutečně líbila a nemohla jsem se od ní večer odtrhnout. Velaris, Rhysova "rodina" a to, jak nám autorka ukázala spoustu nových a zajímavých míst po celém Prythianu bylo skvělé. Rozhodně se mi tenhle díl líbil víc než první, i když mě trochu mrzelo, že tam moc není Lucien :'D Příběh měl spád a v podstatě tam nebyla žádná část, u které bych nebyla napnutá a nepotřebovala nutně vědět, jak to všechno dopadne. A Feysand je taky super :D Co mi ale vadilo, byly
1) Perverzní části. Jako pardon, ale když tam spolu 15 stránek
v kuse spí ... Kdybych chtěla číst něco takového, seženu si 50 odstínů -.- Navíc je tahle série řazena do YA, odkud jsem četla knížky už když mi bylo 11 - když si představím, že něco takového čtu v jedenácti, tak to teda potěš :D A kdyby to bylo jen jednou, jenže ono je to tam skoro pořád a když ne, tak mají aspoň všechny postavy stejně laděné řeči...
2) Feyre. Už od začátku mi nesedla a vadilo mi, že nedokázala odpustit Tamlinovi, i když všechno dělal jen z lásky k ní - i když to trochu přehnal... A pak ty její děvkovský sklony...
Kdyby Maas ty dvě věci změnila, řekla bych, že se Dvůr řadí mezi moje nejoblíbenější série, jenže tohle mi ho hrozně kazí... I tak bych ale řekla, že klady převážily zápory a já musím dat 5*, protože i když mi tam sem tam něco vadilo, je to prostě skvělý ❤ Těším se, jak se příběh vyvine v dalším díle.
P.S. ten citát "To the Stars Who Listen And the Dreams that are Answered" je úplně nádhernej ❤❤

Clarrisa

U kotlíku! Tak tohle byla naprostá paráda! Prožívala jsem s Feyre úplně všechno...bolest, zradu, lásku. Do příběhu jsem se zamilovala a už se chystám na další díl!

l0st-g1rl

Prostě... wow! Podle mě ještě lepší než první díl. Spoustu akce, zápletka skvělá. Rhysanda jsem si hned oblíbila, kvůli tomu jak je popsaný a všechno. Zamilovala jsem si jeho dvůr i celou tu jejich rodinu. A líbilo se mi sledovat vývoj Feyre.
Poslední kapitoly byly úplná bomba!

Naluš2115

Prostě... Bomba. První díl mě moc nenadchnul - hrozně se vlekl, zápletka byla naprosto předvídatelná a konec to největší Disney klišé. Druhý díl jsem si přečetla jenom kvůli víře v mou oblíbenou autoeku a jsem ráda, že Sarah vážně nesklamala!
Tohle prostě nemělo chybu. Konečně nějaká akce, prostor pro teorie a styl psaní, díky kterému si můžu autorčinu druhou sérii číst pořád dokola a nikdy mě nepřestane bavit.
Možná bych vypustila nějaké sexuální scény, ale to je spíš problém třetího dílu.
Prostě podtrženo a sečteno, jsem ráda, že za chvíli vyjde Věž svítání, protože jinak bych si do aCoFaS vyrvala všechny vlasy.

Galánečka

Nevím, co říct - od začátku do konce prostě dokonalé.

zinon

Tato knížka nemá chybu. I když je to taková bichle :), tak jsem ji přečetla za 2 dny jako jiné s 200 stránkami...to o něčem vypovídá :)

Abynka

Druhý díl opět naprosto perfektně nabytý od začátku do konce. V tomto dílu sem si již od začátku oblíbila Rhysanda, protože je neskutešně skvěle vytvořený. A jeho dvůr je rozhodně mnohem zajímavější než Jarní. Feyrina proměna ze začátku knihy se mi taky moc líbí. Moc skvělé pokračování.

MahtielM

Naprosto skvělá kniha!

wildXchos

První polovina knihy mě nebavila. Feyre a Tamlin byli úplně jiní než v první dílu a i Lucien se hodně změnil. Tak od poloviny se konečně začalo něco dít a potom už mě kniha bavila, ale pořád ne tolik jako první díl.

Amitiel76

No páni, to byla jízda! Tak takovýhle obrat v ději, jsem vážně nečekala....
Do poslední chvíle jsem netušila, jakým směrem se bude děj ubírat. Co přinese další kapitola. Kdo je dobrý, a kdo zlý. Kdo je zrádce a lhář, a kdo je v příběhu ten kladný hrdina. Neustále jsem napjatě čekala, komu že nakonec Feyre věnuje svoji lásku. S kterým zůstane. Kdo získá její srdce a důvěru... Není totiž moc knížek, které nemají lehce předvídatelný děj. A tahle ho opravdu nemá. No, držela mě v napětí po celou dobu. A nutila mě hltat stránku za stránkou.....
A na její konec jsem došla až příliš rychle. A cítila náhlou lítost, že musím tu pohádkovou zemi opustit. Opustit ten krásný příběh z vílího království....
Tento příběh, zůstane v mém srdci ještě hodně dlouhou dobu.
Naštěstí již vyšel třetí díl, a já mám naději, že se ještě můžu na chvíli vrátit :-)

MaléZlo

Tak nějak se potýkám se silnou nevolí, že tento díl měl jen 600 stran. Hodně dlouho jsem přemýšlela, čím je tato kniha tak výjimečná, než ostatní ya fantasy. A přišla jsem na to: VŠÍM!
Fascinuje mě, co vše se v knize stalo. Vážně. Spousta knih je psaná stylem, prostě budeme o něčem tlachat, ať ta kniha má aspoň těch 400 stran. Jenže v této knize je každá stránka nabitá novými věcmi a událostmi, že se prostě nenudíte.
Dále je kniha perfektně propojena s prvním dílem tak, že věci, na které jsme nekladli důraz se ve dvojce změnili v naprosto nepostradatelné, které přidávají na WOW efektu, kdy člověk křičí: cožeee?!
A co teprve milostná linka? Někomu možná vadily erotické pasáže, ale mě neee a úplně jakoby ve mě ukojily pocit napínaní čtenáře, aby spisovatelka podtrhla lásku těch dvou.
Miluju, že vše má hlavu a patu. Nevzpomenu si snad na jedinou věc, která by mi nedávala smysl, protože autorka vše do detailu vysvětlí a čtenář tak netápe, o co vlastně jde.
No a samozřejmě závěr knihy. Autorka mě nenechala vydechnout, závěr jsem četla již po druhé rychlosti světla a jen křičela neee, jen to neee, až mi pukalo srdce.
A tak to má být.
Zkrátka a dobře. Toto, je nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla a tuším, že ještě po dlouhou dobu zůstane.
Osobně a ze srdce tuto knihu doporučuji všem, kteří milují fanstasy a romantické příběhy.

Tak a hurá na třetí díl :)

misak94

Opět skvělé dílo z pera úchvatné autorky. Skvěle vyvážená akce, romantika, zápletky, zvraty a intriky. Poslední kapitoly opět nejlepší část knihy jak je u autorky dobrým zvykem. Jsem moc zvědavá co přinese válka :)

Nikoll2

Druhý díl byl pro mě dokonce lepší než díl první.
Okamžitě jsem se začetla a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Souboje a usmíření, láska a nenávist, dávná historie propletená s přítomností...to vše ve strhujícím příběhu postav, které si nelze nezamilovat. Posledních padesát stran jsem byla jako na trní a zvrat událostí mě ohromil. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.
Na 100% doporučuji. :)

MišelFly

Kniha byla úžasná a těším se na třetí díl! Za mě rozhodně doporučuji!

Lily-fairy

Kniha není špatná, ale autorka by příště mohla knihu trochu skrátit. Na mě tam bylo až moc ,,vaty". A erotických scén ...

Lorej

Tuhle sérii zatím naprosto miluji!
Pokračování Dvora trnů a růží je naprosto dokonalé a geniální. Říkám si, jestli autorka zamýšlela příběh vést touto cestou už od začátku, nebo to prostě měnila v průběhu psaní.
Feyre mám moc ráda, jsme si podobné (teda až na to, že já nejsem víla). V této knize je vidět její obrovský vývoj a to mě nesmírně těší. Také se zde seznamujeme s dalšími charaktery, které si nejde jinak než zamilovat.
Konec knihy mi vyrazil dech. A jakmile budu moct, šáhnu po pokračování.

Daysi.Dee

Ještě se mi nestalo, abych po dočtení druhého dílu série tak neskutečně překopala pohled na události dílu prvního. Jedním slovem... WOW! Druhý díl nakopal tomu prvnímu neskutečně zadek. Děj se ubral směrem, který jsem rozhodně nečekala a neskutečně nabral na obrátkách. Strana temma není tak černo černá a Rhys nám ukáže svůj svět, svoji duši, lásku, strach...to si nemůžete nezamilovat. Nejvíc za mě boduje ten konec. Lest, která je nastražena je hodně velký pohyb po tenkém ledě. Konec mi opravdu vyrazil dech a s nedočkavostí vyhlížím prodej posledního dílu.

Dvafy

Hned jak se mi tento kousek dostal do rukou jsem nemohla odtrhnout oči od děje plného zvratů, různých překvapení a zábavných rozhovorů Rhysanda a Feyre.
Do této knihy jsem se zamilovala vlastně všech knih od této autorky. Už se nemůžu dočkat pokračování.

Mark.

Některé pasáže se táhly, ale o to víc jsem se těšila na to, co se mi líbilo nejvíce. Rhysand se projevil jako "zlatíčko". Kniha je úžasná a hltající. Těším se na další díl a doufám, že si ho náležitě užiji!

Anagythlin

To jak jste v jednu chvíli nic nevěděli a v druhou vám najednou bylo všechno jasné.. bylo něco neskutečného. Vážně moc jsem si zamilovala Rhysanda s Feyre. Ráda jsem četla rozhovory přes jejich pouto a prožívala jejich vztah, který vyústil v sílu a neústupnost. Jako bych s nimi byla na oslavě Hvězdopádu a viděla jejich očima. Cítila to napětí.
Nové postavy Cassiana, Azriela, Mor a Amren jsem si okamžitě oblíbila, protože i přes to jak byl každý úplně jiný, dohromady tvořili nebezpečnou šestku, která vás vedla celým příběhem. Navzájem by pro sebe udělali cokoliv a vy jste jim to neměli problém uvěřit. Teď bych nejradši skočila do Kotlíku a stala se vílou s nekonečnými schopnostmi, která okusí, jaké to je.. žít v úžasném světě. Ve světě kouzel a magie.

OndřejMergl

Mezi prvním a druhým dílem série někdo zřejmě tajně vyměnil autorku, protože oproti katastrofické splácanině s naivní holčičkou v první knize, se hlavní hrdinka v té druhé chová poměrně vyspěle.

Sice nechybí klišé v podobě "miluji jednoho, ale vlastně jsem ho nikdy nemilovala, protože miluji druhého", nicméně situaci zachraňuje dostatek akce, rozvoj schopností hlavní hrdinky a konec, který nechává tolik otevřených cest, že se čtenář musí těšit na další díl.

Narissa

Vážně dobré. Dost dobré. Kdyby jí někdo proškrtal, bylo by to boží! Autorka je prostě trochu ukecanější a občas jsou některé pasáže delší a trochu zbytečné, ale příběh je tak dobrý, že to člověk vydrží, protože hltá stránku za stránkou a musí vědět, jak to bude dál. Některé scény a okamžiky jsou vážně brilantní.
Rozhodně stojí za přečtení.

Pája71

Dnes jsem dočetla po asi dvou týdnech, kdy jsem knihu přečíst strašně moc chtěla a zároveň jsem doufala, že mi vydrží co nejdéle, aby mě rovnou přivítalo pokračování. Tak se sice nestalo, ale přesto mě kniha - obě knihy z této série - zcela uchvátila. Dokonalé popisy postav i toho, co se děje v jejich nitru. Náhlé zvraty, překvapivá řešení problémů, fantastické, byť pro mě děsivé, finále. Konečně kniha, kde hlavní hrdinkou není vždy úžasná a vždy dokonalá postava, ale zlomená žena, která se chce dostat zpět k životu. Pro mne velká inspirace a úžasně strávený čas.
Vřele doporučuji.

Babsy

Jsou tu zvraty, akce, napětí, kouzla, láska/nenávist, vývoj hlavních postav, nové postavy si zamilujete hned! A ten konec.. promyšlené a pobuřující, pokud nemáte po ruce další díl.. :-D

Mrzí mě, že autorka nedala víc do popředí události/historii celé války/světa atd. Spousta toho jakoby visí ve větru, ale to je tak vše..
Všeho všudy? Nechtěla jsem se odtrhnout, je to chytře/líbivě napsané a vážně povedené. Je to nenáročný fantasy svět u kterého se zatím bavím na jedničku.