Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/306865/dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 4.9647

Dvůr trnů a růží (2.)

A Court of Mist and Fury (2016)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Flyn
včera

Jaaaa...jaaaa....nejak nevim co rict, co dodat. Ja vim ze tenhle zanr asi neni vubec urcen pro mou vekovou kategorii. Uz roky si rikam ze jsem se zasekla nekde v 18 letech, ale vzdycky jsem si to omluvila tim, ze prece hledam odpocinkovou knizku, tak proc ne fantasy pohadky. Hmmm, musim prestat s vymluvami a prijmout to. Jsem absolutni fantasy romantik a jsem si docela jista ze uz z toho nevyrostu. I kdyz jsem to roky tusila... Sarah J. Maas mi to kazdou vyslou knizkou potvrzovala a u tehle serie jsem se dokonce pustila do anglictiny protoze jsem to uz zkratka nemohla vydrzet! Takze fajn, kde se da zapsat do fanklubu? A kde sezenu nejaky pekny plakat Reese? Teda pardon-Rhysanda? Musim si ho vylepit nad postel...hahaha. Ne, ted vazne-bylo tam vsechno co v tomhle zanru hledam a proto poprve v historii davam 5 hvezd i kdyz si uvedomuju par chyb...ale me nadseni to vse prekrylo ;)

Barbara182

Ačkoli se mi to moc často nestává, druhý díl série se mi líbil ještě víc než ten první :-) Příběh nabral jiný směr a ukazuje trošku reálnější obraz než "žili spolu šťastně až do smrti", naopak docela hezky nutí k zamyšlení, kam až sahá skutečná láska, kde jsou hranice vděčnosti a že bez naslouchání jeden druhému a vzájemné tolerance nemá žádný vztah šanci. Jediné, co mě mrzí je fakt, že další díl má v češtině vyjít až příští rok na jaře :-( To vůbec nevím, jak vydržím, protože už teď mám solidní absťák :-)

Tyara

Neuvěřitelné, autorka mě zase dostala :D tuhle sérii prostě miluju. A druhý díl, wau. Ne že bych od prvního dílu nečekala, že Feyre s Rhysem budou mít mezi sebou takové pouto, ale stejně, nádhera. Doufám, že na další díl nebudeme čekat příliš dlouho :)

kuroneko

Trochu se stydím za koment u prvního dílu, ale bohužel jednička nebyla tak dobrá jako dvojka.. Tato kniha mě velice překvapila nečekala jsem to, nebyla jsem na to připravena!!! ... Mé srdce na konci umřelo... doslova... nebyla jsem schopna ničeho, jenom jsem přemýšlela co bude dále. Doufám že Feyre neskončí s Tamlinem v posteli ..  Protože jestli jo tak tu stránku vyrvu, roztrhám na malé kousky a pak je spálím.  A jestli.... jestli se stane něco s Rhysem a ostatními, tak to asi nerozdýchám ... už teď jsem s tím měla problém ...

Achjo nutně potřebuji další díl ... T.T
P.S.: miluji kapitolu 54 ... jenom, kdo to ještě nečetl, nepřeskakujte, stejně se tam zachvilku dostanete... :D

Bohdana11

Připojuji se ke všem kladným hodnocením.byla to bomba,nic lepšího jsem nikdy nečetla, teď nemůžu číst nic jiného,asi začnu znovu a to už snad vyjde třetí díl. :-*

janaquick

Výborný konec, už aby byl třetí díl =)

Vercutka

Četlo se to hezky, to jo, ale autorka měla skončit prvním dílem. Druhý díl mi přišel až moc červený a chvílemi dokonce hloupý.

Odík

Nepřekvapilo...

denisa4219

Jakože, COŽE...? Ten konec... no páni. Opravdu me tato kniha dostala. Nemohla jsem se od ni odtrhnout....

Majinka2001

Tento díl byl ještě lepší než ten první, Rhysanda jsem si úplně zamilovala. Už se nemohu dočkat na třetí díl.

Miss.hell

Od teď, až do doby dalšího dílu nemá můj život smysl... Tohle byl pořádně nadupany příběh. Nemám slov

ElenRiannon

Moc se mi tento díl líbil, možná se mi místy zdál příliš zdlouhavý, ale autorka to vždy nějak zachránila takže to bylo v pohodě. Jediné, co mě mrzelo byl Tamlin, který se tak zvláštně choval, to jsem moc nečekala, protože jsem mu fandila. Jsem zvědavá na poslední díl. :)

IvoryP

První díl byl super, přečetla jsem ho za dva dny a říkala jsem si "jo, fakt dobrý fantasy".... ale tohle.... Bože! Ona umí opravdu neskutečně dobře psát :D
Všem doporučuju a nedočkavě čekám na třetí díl :D

annamc

Skvělý, skvělý, nejlepší, nemohla jsem se odtrhnout. A Rhys je prostě dokonalý

Kerolajnacek

Neuvěřitelně silný příběh! Byla jsem v šoku jak chytrá spisovatelka je a jak dokáže oklamat čtenáře v tom co si myslí a jak to asi dopadne. Budete to hltat!!!! Miluji to

Nelly

Autorka udělala od prvních knih velký skok kupředu. Nádherná, barevná, napínavá knížka, která Vás naprosto pohltí. Fantasy jak má být, se špetkou humoru i kapičkou erotiky...

MonicaMonique

Po zklamání z prvního dílu jsem byla příjemně překvapená. Kniha měla spád a dokonce můžu s klidným svědomím říct, že se těším na další díl.

hanuliinka

Po prvním dílu, který byl podle mě zpočátku hodně předvídatelný, byl tento díl úplně něco jiného. Příběh jsem zhltla doslova jedním dechem. Napětí mezi hlavními postavami jsem cítila na kůži a jejich lásku jsem prožívala s nimi. Všechny postavy mi přirostly k srdci a pevně věřím, že v dalším díle dostanou nejmenované dvě osoby šanci na vykoupení... i když někdo musí hrát padoucha O:)

Doporučuji :)

Ann4

Už dlouho mě takto kniha nezaujala. Tak moc, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Kdo má rád tento druh knih - jen doporučuji.

Adele02

U prvního dílu jsem se nudila, tady jsem stránky hltala jako blázen. Konce Dvorů jsou jiné než u Trůnu, ale stejně mi vždycky vyrazí dech. Miluju celý Noční dvůr. A pro autorku mám do dalšího dílu jediné přání: Zabij tu tamlinovskou svini hned na začátku trojky. A pěkně pomalou, mučivou smrtí, ať si to taky vychutnám.

alzbeta4340

Velice čtivá fantasy pohádka především pro dívky a dámy. Děj je bohatý a klidně by vystačil i na díly dva, já jsem ale byla ráda, že nás autorka zbytečně nenapínala a napsala vše v jedné knize dohromady. Všechny postavy jsem si oblíbila a budu se těšit na závěrečný díl.
Očekávám pohádkově šťastný konec, protože jinak budu vážně zklamaná.

Tombraider

Úchvatně napsaný druhý díl trilogie,i když byla pasáž,kde jsem si uvědomil,že čtu snad románek z "Růžové knihovny"

Kiwi24

Nejprve jsem byla opravdu zamtená. V jedničce nám Sarah vtloukla do hlavy, že Tamlin je ten hodný a Rhysand ten zlý. Ale já po dočtení hlásám: Feysand forever!!!!

Channach

Tohle se mi líbilo moc. Jdu okamžitě astřelbitě na třetí díl v angličtině. Na české vydání nemám šanci vydržet. Během čtení mě napadaly otázky jako: Proč by to král dělal? Proč najednou v řádu měsíců, když čekal stovky let? A proč tak okatě? Těšila jsem se, že to v recenzi pěkně rozmáznu, ale Sarah J. Maasová má za ušima a na všechno mi v průběhu čtení vysvětlila. Více v mé recenzi v záložkách na blogu Channach.

Sima890

Neočekávaný zvrat, druhý díl je asi ještě lepší než první a zamilovala jsem si ho...
Úplně boží byly scény Feyre a Rhyse, krásní jsou
Tamlin je tu ten "bad guy" "the villian", ale i tak mu přeju šťastný konec, doufám, že si najde družku
Dvůr Mlhy a Hněvu je z úplně jiného světa, z Nočního dvora, nic moc se mi líbí nové postavy, a že jsme poznali Rhyse bez 'masky Vladaře'
S.J. Maas je moje nejoblíbenější autorka

Elizabeth666

No.....když jsem si četla všelijaké komentáře o tom jak je tento druhý díl hrozně super a já no začalo mě to bavit až od nějaké té poloviny.

Jako strašně se těším už na třetí díl, ale ten druhý mi připadal zajímavý teprve až na konci.

Jinak tuto sérii doporučuji. :-)

BarunaNefilim

Ach můj bože. Miluju miluji miluju miluju. Všechno. Mam chuť si knížku přečíst znova. V prvním díle jsem Tamlina opravdu měla rada ale Rhys.....toho zbožňuju.

Terez54

Včera jsem knížku přečetla už potřetí. A pokaždé, co ji dočtu, tak se stanu citově nevyrovnanou, protože co Sarah J. Maas dělá za konce ..to jinak nejde.
Po shlédnutí několika recenzí musím souhlasit s tím, že je 2. díl této série zaměřen na Rhysandra a Feyre a že je to spíš romantika než fantasy. Jenom to nevidím jako mínus, protože, jak všichni víme, tak je to nově zpracovaný příběh na motivy Krásky a zvířete a tam jde především o lásku. Na druhou stranu souhlasím také s tím, že se nedostává prostoru Prythianu. Tím myslím jeho popisu, protože z těch "mála" informací si ho sice představit dokážeme, ale není to ono. Snad nám to ve třetím díle o Prythianu prozradí více.
Jak jsem řekla. Příběh je opravdu o vyvíjejícím se vztahu mezi Feyre a Rhysandrem a to nemám námitky. Rhysandra jsem si naprosto zamilovala ..a kdo by si ho nezamiloval, že? Nové postavy? Pecka! Azriel, Cassian, Mor, Amren ..jsou opravdu rodina a zamilovala jsem si všechny. Nechybí tam i sex, což mě osobně nevadí. Řekla bych, že bez toho by to nebylo ono. Ovšem i přes ty mínusy knížku miluju. Z nenávisti se stane láska. Tohle je opravdu něco pro mě. :-D A samozřejmě ..Potřebuju další díl!!! Protože ten konec. Sarah, ty nás chceš všechny zabít, fakt!
Mínusy: Tamlin. Opravdu mě mrzí, co se z něj stalo, nebo spíš, co z něj Sarah udělala.
A další věc ..SPOILER!
Když se Feyre dozví, že je Rhysandrova družka? Jako ..what the hell, Feyre? Já chápu, že to Sarah potřebovala nějak zařídit, aby se potom stalo, to, co se stalo, ale šlo by to udělat i lépe. :-(

Peťule159

Boží, boží, boží...právě jsem to dočetla :( :) už chci třetí díl.. Tohle bylo naprosto boží ....Sice mě mrzelo co se vyklubalo Z Tamlina, ale Rhysanda jsem si zamilovala ....Doporučuji přečíst všem čtenářům :) :)

Guepp

První díl slouží k tomu, abyste si tento příběh zamilovali, druhý díl Vás ho donutí naprosto zbožňovat a žasnout nad ním! Pokud bude třetí díl ještě lepší, jak ty dva předchozí, tak asi všichni čtenáři explodují! :-D
Dvojka prostě jednoznačně vítězí. A hlavně zde - dle mého - přichází i něco, co v podobných knihách tohoto typu není - ztrácí se zde ta naivní pohádková černobílost. Ten, kdo byl prvně považován za zlého, takový vůbec být nemusí. Důležité je, dozvědět se celý jeho příběh a zjistit, co ho vedlo k jeho "zlým" činům. Přeji hezké čtení všem!!!