Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále... celý text

A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/306865/dvur-mlhy-a-hnevu-7Ms-306865.jpg 4.9530

Dvůr trnů a růží (2.)

A Court of Mist and Fury (2016)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

kika812
dnes

Tato kniha byla jako bomba všech pocitů, která ve mě najednou vybuchla a já nevěděla co mám cítit prvně. Nadšení? Vztek? Zklamání? Úlevu? Napětí? Lásku? Vzrušení? Překvapení? Hodně překvapení. Pár posledních stran jsem si četla znova a znova, abych se přesvědčila, že to tak skončilo.
Každé slovo, větu, stránku a kapitolu jsem prožívala jako by to byla skutečnost, jako kdybych tím příběhem žila. (A nejspíš nějakou dobu budu. ;D) V mé knihovničce si vysloužila čestné místo. Ten příběh si zamilujete ❤️❤️❤️

teer.h
včera

Pozor SPOILERY
No já nevím, asi jsem nějaká divná, ale prostě mi tam hrozně chyběl Tamlin. Neříkám, že mi Rhysand vadil, to ne, ale prostě mi to nějak nesedělo.
To, že se dozvíme o poutu mezi Rhysandem a Feire mě dostalo, to jsem nečekala. Ale.. přišlo mi hodně divný, že dokázala na Tamlina tak rychle zapomenout, na to, jak ho silně milovala, až by kvůli němu zemřela.
To jak nesnesla pocit, že někoho zabila a teď jí to nedělalo žádný problém. A musím říct, že i to, jak se zachovala na konci a lhala Tamlinovi a dokonce i Lucienovi mě mrzelo. Musím říct, že Tamlinovo zoufalství jsem chápala i to co provedl. Na jednu stranu jsem to i čekala, že něco takové přijde.
Jinak co se týče knihy opravdu tato autorka píše krásně. S koncem jedné kapitoly jsem potřebovala číst další. Určitě se těším na další díl :)

Kaytria
včera

Přečteno jedním dechem, opravdu výborný psaní. Líbilo se mi to víc než první díl. Problém shledávám v tom, že teď bude těžký najít něco, co zalepí tu díru uvnitř, kterou tam Dvůr mlhy a hněvu udělal s poslední stránkou.

předevčírem

Naprosto úžasná. Spisovatelka stále překonává sama sebe. Od knížky jsem se skoro neodtrhla a přečetla jsem jí v podstatě na jeden zátah. Těšín se na závěrečný díl.

Kao

Varování!
Tato kniha způsobuje těžkou prokrastinaci.
Takhle neschopná jsem nebyla už dlouho. Doslova jsem nedělala nic jiného, než že jsem s Feyre vytvářela vodní motýly a procházela se po Velarisu.
A teď, když jsem to dočetla, sedím v křesle a zírám před sebe, říkám si, co jsem v minulosti dělala, když jsem nebyla v Prythianu??!
A budu tady sedět asi ještě hodně dlouho dokud se nesmířím s vědomím, že třetí díl po ruce nemám, a že mě obklopuje pouze studená realita v lidském světě.

Jm.bazar

Druhý díl je stokrát lepší, pořád je to jen pohádka, ale aspoň už s dějem. A hlavně "miluju Rhysanda :))) ".

TheMelorry

Druhý díl snad ještě lepší než ten první. Feyre a Rhysanda jsem si zamilovala a Noční dvůr byl naprosto úžasný. Obdivuji autorku, že dokázala tak skvěle a uvěřitelně vymyslet celý svět víl Prythian. Kniha se četla sama a větší počet stran jsem jedině uvítala. Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu, který bude doufám stejně dobrý jako ty předchozí.

Katelf

Zatím nejlepší kniha od Sarah.

Princezna22

Naprosto skvělé pokračovaní,i když pár pasáží mi tam prostě nesedlo .. Svět ,který autorka v knize vytvořila je určitě pěkný ,ale v knize se mi nějak ztratil (v prvním díle bylo nejspíš více s toho prostředí nevím) .. Noční dvůr je naprosto úžasný.. A Feyre mě strašně zde naštvala!!! ...

Tofinka

„Tamline!!! Neskutečne sis to u mě pokazil...” (Slušně řečeno)

Tenhle díl byl oproti tomu prvnímu pořádná jízda! Sice mě příběh začal zajímat až když „na scénu” nastoupil Rhysand, ale od té chvíle už jsem knihu dokázala odložit jen stěží...

POZOR SPOILER!
Už na konci prvního dílu bylo jasné, že mezi Feyre a Rhysandem něco bude. A já jsem kvůli tomu byla trochu naštvaná. Ne že by se mi Rhysand nezamlouval, ale do Tamlina jsem byla tak moc zakoukaná, že se mi představa, že by ho Feyre opustila, příčila.
Ale po tom co Tamlin provedl... A ještě k tomu co provedl úplně na konci... Ať mi Kotlík odpustí... Jdu si to s Tamlinem vyřídit.

No, jak jsem psala u prvního dílu, že bych další díl nutně nepotřebovala... Tak teď ho potřebuji fakt hodně. Bohužel si musím počkat, ale kapku se bojím, že mi do té doby hrábne... :D
Rozhodně doporučuji!!! ;)

Hoshi

Druhý díl jsem už nějakou dobu odkládala a nemám ponětí proč. Možná jsem se bála toho, co přijde. Možná jsem se bála, že si je zamiluji ještě víc, že ho budu ještě víc nenávidět. Příběh jsem dočetla chvilku po půlnoci. Ráno po probuzení jsem knihu znovu otevřela a přečetla si poslední stránky - znovu a znovu. Při Kotlíku! Nemohu se dočkat třetího dílu, protože jestli to bude stejná jízda, jako teď, tak to bude ... Wau! Všechny starosti, radosti, lásku jsem prožívala spolu s Feyre a Rhyse jsem si zamilovala ještě víc než v prvním díle. A Rhysova rodina ... :3

JanaDor

Prvním dílem ze série Dvůr trnů a růží jsem byla nadšená. U tohoto druhého dílu jsem měla velké očekávání a brzdila mě jenom tloušťka knihy, kdy jsem musela počkat, až na knihu budu mít více času. O to větší bylo mé překvapení, že jsem se do první půlky musela nutit. Nebavilo mě to. Druhá půlka byla nad limit skvělá a vyvážila pro mě nedostatek té první. Autorka je rozená vypravěčka a má děj skvěle promyšlen.

Bookworm11

Zatím jsem četla jenom Dvůr trnů a růží a teď, když si prohlížím vaše komentáře, trápím se z toho, jak moc se to mezi Feyre, Rhysandem a Tamlinem změní :(.
Nutně si potřebuju půjčit druhý díl.

IrennCasman

Při "Kotlíku", to by ale jízda. Neohrožená ničitelka kleteb Feyre, pán temnoty Rhysand, úžasný soulad dvou tolik rozdílných, ale přesto velice podobných zlomených duší. Nepopiratelné sexuální napětí mezi těma dvěma jsem cítila již na samém začátku. Zakázaná touha, která se chvěla nejen ve vzduchu. Musím říci, že Rhysandovu skutečnou rodinu jsem si velice zamilovala. Amren zahalená clonou dávného tajemství, vtipálek a vznešený bojovník Cassian, éterická duše Mor, tichý pozorovatel Azriel, zatím nezkrocená zlá žena Nesta a vroucná a milující Elain, ti všichni mi zůstali v srdci. Každý z nich něco ztratil, každý sešel ze své původní cesty. Takže vzhůru do boje! Za Prythian, za svobodu, ale hlavně za lásku!

Aira

Úžasné druhý díl, sice mi někdy hlavní hrdinka lezla na nervy, ale nemůžu se dočkat dalšího pokračování :)

notsohappyanny

Panebože tak tohle byla naprostá pecka! Ten Rhysand?! Haló já mám dilema koho miluju víc, jestli Rhyse nebo Rowana a jestli nenávidim víc Tamlina nebo Chaola

anonym02

Oooow...
A zase je konec

stozarka

Takhle si představuji lásku. Zamilovala jsem se, pomalu a nakonec docela. Ani mi nedošlo, jak moc mě autorka vtáhla do jiného světa. Miluju každý slovo, postavu, myšlenku, těhle knížek. Prostě. Asi nebudu do podzimu nic číst, dokud si nepřečtu poslední díl. Nevím, jestli to vydržím. Přečtěte si to!

celoushek

Třetí dil prelozeny do češtiny by mel byt na podzim :)

FeyreR

Uz dlouho se těším na další díl v češtině, kdy bude?

EvaSupovic

Nutně, ale nutně potřebuji další díl :-D PROSÍÍÍÍÍÍM :-D Zamilovala jsem si snad všechno na téhle sérii......

celoushek

Naprosto luxusní knížka, s prvním dílem se nedá srovnat! Pri pasáži kde byli v horské chate a Rhys ji to vse vyklopil tak jsem chvílemi zapomněla dýchat :D no a ten konec, to jsem vubec necekala :) a za me osobne, eroticka scena nemela chybu!!nemuzu se dočkat třetího dilu :(

NikkiJ

Pro mě rozhodně jedno z velkých překvapení tohoto roku. První díl mě nijak extra nezaujal ale ani nijak neodradil, proto jsem se hned po přečtení prvního dílu vrhla na další. Ten mě oproti prvnímu dílu naprosto uchvátil. Feyre mi už byla mnohem sympatičtější než v prvním díle a v průběhu knihy jsem se i přistihla, že o ni mám opravdu starost, což jsem u prvního dílu rozhodně nezažívala. Všechny nové postavy mi ihned přirostly k srdci a celkově příběh byl velice dobře vymyšlený. To jsem nečekala. Jediné co mi trošku vadilo byly erotické scény, které se vyskytovaly hlavně ke konci knihy. Mohly být trošku cudnější nebo o pár stránek kratší. To, že byla prakticky jedna celá kapitola psaná v tomto stylu, podle mě nebylo úplně dobře. I tak nemůžu hodnotit jinak než 5 hvězdičkami a čekání na další díl bude nekonečné.

Felicity01

Tahle knížka je prostě ÚŽASNÁ! Smekám před Sarah J. Mass. Nemohla jsem se od ní ani na chvíli odtrhout. Uplně mě to chytlo a už nepustilo. A ten konec? Prostě dokonalý! Už chci další díl!

paprika75

Už jsem jeden komentář napsala, ale mám potřebu napsat další ...
Přečetla jsem si znovu oba díly a mělo to na mně téměř stejný účinek jako napoprvé ... Chci 3. díl !!!
Navíc mne dost iritující komentáře, kt. kritizují erotickou pasáž ... dobře dvě pasáže. To, že to "někdo" zařadil do kategorie pro mládež není autorčin problém. Myslím, že to knize rozhodně neuškodilo ... a dnešní -náctileté slečny to unesou, zvlášť když je občas vidím a slyším, o čem se baví, co čtou a jaká videa sjíždějí na netu.
BTW ... Dotaz pro místní puritány: Ty brutální scény mučení, zabíjení, lámání kostí a probodávání srdcí dýkami VÁM nevadí ???
... asi jsou moje morální hodnoty někde jinde ...

KatnissLavender

Nevím, jestli je to tím, že je ta kniha tak skvělá, nebo tím, že se naprosto trefila do mého momentálního vkusu a rozpoložení, ale oficiálně ji prohlašuji za nejlepší knihu, kterou jsem za posledních několik let četla! Nejraději bych ji teď vzala a začala číst znovu! Nepamatuji si, že by se mi něco takového někdy už stalo a budiž to tedy dostatečným důkazem mého nadšení! ;)

i.love.books@

Pane bože! Tahle knížka je úžasná a překvapující! Nenávidím Tamlina! Všechno se změnilo...

Hou_Ba

Velmi čtivě napsaná fantasy, kde erotické scény nahrazuje porno neboli SMUT, po kterém patrně dnešní mladé čtenářky baží. Do ruky nactileté (14 a méně) dcery to tedy opravdu nepatří. Člověk nemusí být puritán, ale tady autorce ujela ruka. (skvěle to vystihla v komentáři Anne Leyyd viz níže.)

Kniha má spád, a ačkoliv je i tady (jako v prvním díle) velké množství vaty, která jen natahuje počet stran, tak to odsejpá. Poměrně nepříjemné jsou zvraty v charakterech, kdy z hodného je padouch a z padoucha zachránce. Působí to potom jako psané na "zakázku" dle chuti čtenářů, aby byla prodejnost.

Na rozsah knihy je příjemný počet postav, kterých je jen hrstka a dobře se vknize orientuje. Ruku na srdce, je to velmi jednoduché až naivní čtení a přemýšlet u toho nikdo moc nemusí, proto se to tak dobře čte. Nic moc bombasticého se v knize neděje a děj plyne i přes účelové scény, je předvídatelný a lehce stravitelný. Sneslo by to o 200 stran méně.

Nezbývá než po dvacáté mlasknout a vyčistit si nehty... a těšit se na poslední díl série.

marije133

Miluji tuhle knihu! Rhys je totálně boží! :D Doporučuji všemi deseti

Luciferuska

Prvni dil Dvur trnu a ruzi, me opravdu bavil od sameho zacatku, klasicka pohadka s trochu drsnym koncem ale rozhodne jsem ji hltala az do konce, ovsem po precteni druheho dilu se to neda srovnavat. behem 3 dni jsem ji precetla a muzu s jistotou rict, ze i kdyz mam rozectenych spoustu jinych knih, tenhle pribeh me rozlozil, a naprosto PREKVAPIL. Jeste nikdy me zadna knizka tak nesokovala a netesila. Naprosto jsem se vzila do deje a do posledni chvilky jsem byla napjata jak skonci. Rozhodne chci pokracovani, nemuzu se dockat az vyjde dalsi dil a doufam ze bude jeste lepsi!!