Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307426/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-xBw-307426.jpg 4 4319 877

Úžasný a mrazivý příběh na motivy Krásky a Zvířete od autorky série Skleněný trůn. Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, zaútočí na ni podivný tvor. Odvleče ji do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že tajemným únoscem je jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku. Feyre čeká těžký úkol - musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. „Oslňující svět, dokonale propracované charaktery postav a samozřejmě vrchovatě romantiky“. - RT Book Reviews „Jednoduše úchvatné … Série Skleněný trůn byla hitem, (a) tato nová řada je připravena pokračovat ve stopách Skleněného trůnu“. - Booklist „Sarah J. Maasová přichází s něčím, co může být její dosavadní nejlepší práce… okouzlující, strhující a nápadité… Budování nového světa je dokonalé, tak jak to dokáže jen Maasová!“. - USA Today... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

Fenris
21.10.2017 4 z 5

Knihu jsem přečetla šíleně rychle. Ani jsem myslím nespala, když jsem ji četla. Hlavní postavy mě sice úplně neoslovili. Měla jsem hrozný problém se rozhodnout, jestli mám Feyre ráda nebo ne. Tak jsem nakonec skončila v neutrální zóně a bavila se vedlejšími postavami, které se mi paradoxně zdáli propracovanější, než ty hlavní.
Ke konci asi nemám výtky, věděla jsem, že tam bude něco jako happy end, ale happy end, co má pokračování. Díky bohu za ty dary. :D

veronika6113
17.10.2017 5 z 5

Túto knihu som prečítala jednim hltom ako všetky knihy od autorky ale to čakanie na ďalší diel bolo kruté čo na konci knihy videl Rhysand v jej očiach

Marushka27
12.10.2017 3 z 5

PO knize jsem sáhla na doporučení a musím říct, že to nebylo vůbec špatné. Nicméně hlavní hrdinka mě neustále iritovala svou blbostí a neustálým brečením po rodině, která ji stejně neměla ráda. Nelogicky se pořád snažila někam utíkat a pořád si dělala problémy. Ohledně toho byla ovšem kniha fajn. Měla napětí, barvitý svět a sexy hrdiny, kteří nesmí v ničem podobném chybět.

janaquick
12.10.2017 4 z 5

Velmi pěkně popsané =)

imlostinbook
10.10.2017 5 z 5

Jelikož nejsem moc na fantasy, nevěděla jsem, co od knížky čekat. Ale přečteno jsem měla za dva dny, určitě stojí za přečtení. Ve finále jsem byla nadšená a letím pro druhý díl. :)

kuroneko
09.10.2017 3 z 5

Nevím co si o tom myslet ... všichni tuto knihu vychvalují jak není úžasná, ale na mě byl začátek celkem nudný a musela jsem se přemlouvat ať čtu dále, až druhá půlka se trochu rozjela ... no uvidíme co druhý díl :)

Sixtinka144
25.09.2017 5 z 5

Takže kde začít.... Tato kniha pro mě byla jasná volba z mnoha důvodů, hlavním je ten ,že Skleněný trůn je jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Milovala jsem popisování S.J.Mass. Bála jsem se, protože mi hodně známých říkalo, že je S.Trůn daleko lepší a že si nemám dělat falešné naděje. Když jsem se na samotnou knihu vrhla byla jsem okouzlena! Opět jsem se ponořila do dokonalého světa kouzel a víl... Navíc popisování různých dvorů bylo krásné. I když je to celkem bible, tak jsem ji přečetla jedním dechem. A proto musím hodnotit pěti hvězdičkami, jinak to prostě nejde.

Vercutka
20.09.2017 4 z 5

Krásná pohádka. Líbila by se mi až do konce,ale někdy ve 3/4 si já hloupá přečetla recenze na druhý díl..... To ovlivnilo pohled na vše.

ElenRiannon
19.09.2017 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla moc začíst, protože jsem měla pocit, že se tam nic pořádně neděje a měla jsem strach, že se celá kniha odehraje jen na jednom místě. Naštěstí to tak nedopadlo a ke konci jsem byla příjemně překvapená, co z toho vyšlo. Sice tam vidím motivy z jiných knih, ale neřekla bych, že je autorka kopíruje, spíš si tam našla inspiraci. Rozhodně lepší kniha než skleněný trůn.

MonicaMonique
18.09.2017 3 z 5

Tak nějak nevím co napsat. Přistihla jsem se,že až moc často označuju Feyr titulem "blbá kráva" a ještě daleko horšíma. Ale kvůli posledním cca 100 stranám a postavě Rhysanda, který byl asi nejsympatičtější z celé knihy jsem dala nakonec 3*.

julythreemosen
15.09.2017 4 z 5

Tak, kde začít? Na tuto knihu jsem se těšila tak dlouho (asi tak, jako jsem ji odkládala), že jsem si na ni vytvořila asi přílišná očekávání. Knihomolové mají převážně od Maasové radši tuto sérii (aspoň tak mi to přijde), kdežto já první četla Trůn a asi jsem jím hodně ovlivněná...
Spoilery!
Začátek byl hodně dobrý, Feyre mi připomínala Katniss, což mi nevadilo, těšila jsem se, co přijde dál, děj pěkně odsýpal. Do Tamlina a Luciena jsem se zamilovala okamžitě... Děj na Jarním dvoře byl milý, místy prodchnutý záhadou, co je to vlastně ta nemoc, která všechny sužuje? Akorát Feyre mi začala lézt pěkně na nervy, byla samý bol a přehnaná odvaha, nepochopitelné jednání s vílama. Pravý mordor začal na Nočním dvoře, měla jsem pocit, že jsem se dostala do úplně jiné knihy. Zčásti mi to přišlo jako přes kopírák Skleněný trůn a ten konec jako vystřižený ze Stmívání. Tamlin mě štval, jak pořád seděl na trůnu a čučel, Feyre byla uplakaná troska, Rhysand se tvářil jako badass, ale přitom všichni víme, že je to klaďas, nebo ne? Ale Feyre pro něj neměla jinou odpověď, než "Vypadni!" - nedostatečná představivost autorky, nebo Feyre? Všemu nasadilo korunu věčné popisování okolí a přirovnávání jej ke všem krkolomným barvám... Touhu pustit se do druhého dílu zachránil Rhysand - co ho proboha ne Feyre tak vyděsilo, kromě její úplné nemožnosti??
Tato recenze se zdá být ze všech stran kritická, jak jen může, tak proč ty 4 hvězdičky? Spíš 3,5, ale je to Maasová, srdcovka, a nechci jí kazit reputaci. Faktem je, že kniha se jako klasicky četla sama od sebe a mnohé části se mi opravdu líbily. Já jsem jen rozmazlená Trůnem, a zklamaná, že Dvůr nepředčil má očekávání.
Kdybych to měla shrnout, první díl této série má z mého hlediska mnoho much, za přečtení ale stoprocentně stojí! A pokud má Dvůr taky vzestupnou tendenci co do kvality děje, určitě se mám na co těšit.
Aspoň na kousavé Lucienovy poznámky!

morava
15.09.2017 4 z 5

Ja zrovna moc tento zanr nectu, ale musim rict, ze mne kniha mile prekvapila. Sice jsem si myslela , asi tat do pulky, tak jo, je to mile, ale nejak jsem porad vahala, jestli to vubec doctu. Ale pak nekde prisel ten zlom a ja se od knihy nemohla odtrhnout. Takze spokojenost a hodne mne laka druhy dil, proste jsem zvedava, co se bude dit dal :-)

Terry.89
12.09.2017 5 z 5

Nejprve jsem se nemohla začíst, ale to se mi u S.J. už stalo, takže jsem se ani v nejmenším nevzdávala naděje. A jako u předcházejících knih se mi to i tentokrát vyplatilo. Rozjezd je opravdu pozvolný a troufám si říct, že může působit i maličko nudně. To nám však autorka v průběhu děje bohatě vynahradí. Příběh je spletitý a prodchnutý akcí, láskou i napětím. Postavy jsou bezvadně propracované a během celého děje se nadále vyvíjí. No a jak už je u S. J. zvykem, knížka není žádný střízlík a v dalším díle, na který se mimochodem moc těším, si na nás nachystala ještě pá stran navíc :)

Odík
11.09.2017

Pěkná pohádka, ale ne úplně pro děti :-)

Kiisaki
10.09.2017 4 z 5

Chtěla jsem nějakou hodně nenáročnou četbu jako relax během přípravy na státnice - má očekávání tedy nebyla příliš vysoká. Jak jen jsem byla překvapená! Přestože nejde o příliš vysokou literaturu a nějaká ta negativa by se najít dala, je Dvůr trnů a růží neuvěřitelně čtivá a poutavá kniha se sympatickými postavami. Příběh je velice volně založený na mé oblíbené Krásce a zvířeti, postavy jsou však akčnější, kletba fatálnější a hrůza i nezdar jsou drtivější. Nemůžu se dočkat, až se začtu do druhého dílu.

Batete1
04.09.2017 5 z 5

Kniha se mi velice líbila.
Příběh byl poutavý...
Určitě doporučuji 5/5⭐

Sima890
04.09.2017 5 z 5

Velmi neočekávaný děj, zamilovala jsem se do té knížky
Konec mě hrozně rozbrecel
Scény s Rhysem nemají chybu, miluju ho
Od knihy jsem toho moc neočekávala, ale zamilovala jsem si ji a doporučuji přečíst, celá série je krásná

kjama
02.09.2017 4 z 5

Kráska a zvíře... Co to ovšem je za prince, který se klaní největšímu nepříteli, dívku, která pro něj chce zemřít, nepoznává, myslí jen na ukojení svého ...pudu? Jsem to jen já, kdo v Tamlinovi vidí zbabělce, tolik nepodobnému otci Feyre. Takového, že ve strachu zaleze do kouta a svou neschopnost si posléze vylévá na slabších? Dle mého pro tu dívku nevykonal nic. NIC, co by mi potvrdilo, že ji miluje. NIC, aby dokázal, že jse hoden lásky až za hrob.
No a Feyre? Čím je tak zvláštní? Čím si to zasloužila? Ano, v minulost trpěla dost, ale její chování je často nelogické a leze mi na nervy těmi svými vulgaritami. Proč by jednou nemohla být hrdinkou skromná dívka, která v sobě postupně nachází sílu bojovat za svou lásku?
Ovšem Lucien vypadá, že má dobré srdce a Rhys? Ten si mě získal již na těch slavnostech. řekla jsem si, že to je takový záporák, že bych si ho mohla zamilovat. A jak to dopadne? Uvidíme, jdu na druhou knihu.
Ještě jeden dotaz. Proč, když je spisovatelka američanka, je na mapě Británie?

Channach
31.08.2017 5 z 5

Co je lepší než dobrá young adult fantasy? Skvělá new adult fantasy. Boží. Více v odkazu na mou recenzi v záložkách na blogu Channach.

Edona
30.08.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží jsem dlouho odkládala. Bála jsem se, že se mi nebude líbit, už jen z toho důvodu, jak jej všichni vychvalovali. A tyhle vychvalované knihy, inu, často se mě osobně až tak nelíbí. Nicméně Dvůr trnů a růží, to je úplně jiná pohádka! Příběhu jsem propadla po pár stránkách, svět byl barevný, propracovaný, zkrátka okouzlující. Samotní hrdinové byli skvěle vykresleni, hned jsem si je zamilovala. Jsem zvědavá, co si pro nás autorka připravila v dalším díle. A nezbývá nic jiného, než knihu jednoznačně doporučit!