Dvakrát sedm pohádek

Dvakrát sedm pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290251/bmid_dvakrat-sedm-pohadek-9Ob-290251.jpg 5 412 82

Známé pohádky přebásnil nádherným jazykem František Hrubín a vznikla půvabná knížka pro nejmenší děti. V hravých a dobře zapamatovatelných verších se děti skamarádí s Červenou karkulkou, Budulínkem, Otesánkem, Palečkem i Smolíčkem, ochutnají Perníkovou chaloupku, Dědečkův koblížek i Velikou řepu, proběhnou se s kuřátkem v obilí a se zvířátky v začarovaném lese. Půvabná a nestárnoucí knížka, po níž je stále sháňka, je vhodná k předčítání i pro první samostatné čtení.... celý text

mischa65
13.02.2020 5 z 5

Mám pocit, že pro ty nejmenší zatím nic lepšího nevzniklo.

kamila7499
05.02.2020 4 z 5

pěkné básničky a pohádky,

Pralinka1910
28.01.2020 5 z 5

Knížka rymovanych pohádek umí krásne pohladit po duši a vyvolat vzpomínky, kdy jsem ještě neuměla poradne mluvit, ale už jsem opakovala ....”princeznicka na bale...” Asi za nás nebylo tolik knížek pro děti, proto tyto pohádky jsou z našich vrstevníků známe každému. Dnesni děti maji knížek mnohem víc, a tak je tato pohádková nostalgie minula. Když jsem ji přinesla z knihovny v rámci CV, kupodivu zaujala ještě i 10 ti leteho čtenáře, který ji lehce zvladnul a hrdě zapsal do svého čtenářského deníku.

Malinali
15.01.2020 5 z 5

Nádherné rýmovačky pro děti. Jako malá jsem se naučila téměř všechny a vyhrála pár recitačních soutěží. Do dnes si je pamatuji a recituji je dětem i bez knihy, když je potřeba (čekárna u doktora, před spaním když není kniha apod.). Krásně doplněno ilustracemi.

Romžiry
15.01.2020 5 z 5

Knihu jsem milovala jako dítě a velmi ráda ji četla svým dětem.

sgjoli
05.01.2020 5 z 5

Tato kniha představuje jeden ze základů mého dětství. Opakovaně jsem se k tomuto pokladu vracela a doteď to mám schované v knihovně. Nádherný poetický jazyk, dětem srozumitelný, mnohé pasáže jsem uměla odříkat zpaměti. Doteď s radostí a s láskou vzpomínám.

Taralcielle
02.09.2019 5 z 5

Krásná dětská knížka, která si těch 5* zkrátka zaslouží. Stále jí někde doma mám schovanou.

MadamC
22.08.2019 5 z 5

Po strašně dlouhé době jsem ji vytáhla. Toto pro mě není kniha, představuje pro mě dětství, naprostou pohodu, ale také skvělé dobrodružství. I teď mám před očima, jak jsem se občas strachovala o zvířátka a představovala si všudypřítomný černý les. Ještě pořád některé pohádky umím nazpaměť a pokaždé když je čtu, slyším hlas své matky. Naprostá nostalgie.

LEGACY
21.08.2019 5 z 5

Z těch dětských časů, kdy mi tyhle pohádky čítávala maťinka před spaním už jsem mnohé zapomněl, ovšem stále vím, že mně svými slovy přemístila do jiného světa, kde se mohla tvořit dětská představivost, která nezná hranic. Ještě před tím než jsem rozeznal T od D jsem tuhle knížku mohl zarecitoval nazpaměť ... a když se zamyslím, dokáží to stále.

Netopyr07
16.07.2019 5 z 5

Po dlouhé době se mi knížka dostala do ruky a já se musela smát, jak často některé obraty používám i v běžné mluvě. Sem tam se mi vloudí do řeči třeba "Levá pravá, přední zadní, pozor, kozle, neupadni..." nebo "pozdravuj tam, ve stodole..." nebo "pejsek s kočkou nečekají, až se dědek s bábou nají..." a také "vlku, vlku, to je lež, vlci trávu nejedí..." Je to krásná kniha.

harena
08.05.2019 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem četla našim dětem. Když jsem ji teď otevřela a chtěla číst vnučkám, s překvapením jsem zjistila, že ji téměř celou ještě znám zpaměti. Překrásné a nezapomenutelné verše.

Jass
06.04.2019 5 z 5

Moje nejmilejší kniha, i po letech stále umím své oblíbené kousky zpaměti. Co se člověk naučí jako dítě skutečně nezapomíná :-) Jeden z největších pokladů mé knihovny - i když na první pohled je to asi nejrozervanější kniha...

Hani77
04.01.2019 5 z 5

Knihu jsem uměla nazpaměť ☺.

boeink
01.11.2018 5 z 5

Milovala jsem tu knihu! Pamatuju si, že některých obrázků jsem se bála :-D. Stále ji mám, takovou krásně ošuntělou..

beruskovana
31.08.2018 5 z 5

Tuto knížku jsem jako dítě zbožňovala, dodnes mi většina pohádek dokáže znít v hlavě. Jen škoda, že už ji nemám, četla bych z ní i svým dětem.

Nočnípták
18.04.2018 5 z 5

Odkud ten náš holub letí
Letím z lesa, milé děti...

Krása, která mě hřeje u srdce již od dětství.
Ještě dnes umím skoro všechny verše nazpaměť. A jak by také ne ,když jsem je tenkrát četla pořád dokola svému bráškovi a později recitovala svým dětem a potom i vnoučatům.
První setkání s básníkem, první setkání s verši /říkanky se nepočítají/. To byl asi ten počátek mé lásky k poezii.

LadyHip
28.02.2018 5 z 5

Moje zamilovaná knížka z dětství.

Bombas
18.01.2018 5 z 5

Ach ta nostalgie. Dobře si pamatuji, jak jsem tuto knihu dostal při nástupu do první třídy a to už je řada let.
Původní kniha se kdoví kde ztratila, ale jakmile se mi narodila dcera, pořídil jsem nový výtisk a nyní jí čtu pravidelně. Ty básně jsou skvělé a nesmrtelné :)

Terezinka890
10.09.2017 5 z 5

báječná:)

HDosoudilová
09.09.2017 5 z 5

Dvakrát sedm pohádek znám snad ještě dneska nazpaměť. Milovala jsem tu knihu a doma mám vydání také ještě po mámě.