Dvakrát sedm pohádek

Dvakrát sedm pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290251/bmid_dvakrat-sedm-pohadek-9Ob-290251.jpg 5 412 82

Známé pohádky přebásnil nádherným jazykem František Hrubín a vznikla půvabná knížka pro nejmenší děti. V hravých a dobře zapamatovatelných verších se děti skamarádí s Červenou karkulkou, Budulínkem, Otesánkem, Palečkem i Smolíčkem, ochutnají Perníkovou chaloupku, Dědečkův koblížek i Velikou řepu, proběhnou se s kuřátkem v obilí a se zvířátky v začarovaném lese. Půvabná a nestárnoucí knížka, po níž je stále sháňka, je vhodná k předčítání i pro první samostatné čtení.... celý text

petraj30
15.08.2021 5 z 5

Nádherné rýmované pohádky. Málem bych na ni zapomněla, ale stačí přečíst první větu a ten zbytek se vám okamžitě vybaví. Tuto knihu si úplně zamilovala moje dcera. Budu se muset podívat jestli ji nenajdu v naší staré knihovně, mám ji jen jako PDF, tak se někdy večer scházíme u počítače:-), obrázky se jí líbí úplně všechny a Jeskyňkám ze Smolíčka říká Umcajz:-)

Mánička178
20.07.2021 5 z 5

Poklad, který se dítěti vtiskl do srdce a duše tak, že i po desítkách let v něm verše rezonují. Stačí trošku "nahodit" a strunky se v člověku znovu rozehrají. Náhodou jsem po letech otevřela a úplně se mi vybavil pocit strachu o zbloudilé kuřátko a lítost nad snězeným koblížkem :) Určitě budu číst i se svými dětmi :)

beruzzka
16.06.2021 5 z 5

Ted jsem tuhle knihu pujcila dceri v knihovne a cely mesic nas tesila pred spanim. Nadherne pohadky, hlavne kuzlatka se u nas cetla i nekolikrat za sebou.

Renatka11
08.05.2021 5 z 5

Nádherné rýmované pohádky, které od mého dětstvi neztratily nic na svém kouzlu. Některé pasáže si vybavim z paměti dodnes. Jak to bylo, pohádko... :)

MilackovaN
03.05.2021 5 z 5

Knížka co nezklame, myslím, že i dnes je mezi dětmi velmi oblíbená. Díky knížce jsem se vrátila do svého dětství :-)

Daněla
24.03.2021 5 z 5

Miluji tuto knihu už od dětství. A jak krásné se při ní uspávají i úplná mimina. Kam karkulko malá kam si pamatuji do dnes a i své dceři jsem jí vyrávěla tak, jak jí moje maminka říkávala mě.

Pavlína197
21.02.2021 5 z 5

Potřebovala jsem něco veselého, milého, prostě pozitivního, a toto byla trefa do ,,černého". Čtrnáct klasických pohádek ve verších. Pamatuji si je snad už z mateřské školy. Toto čtení mi udělalo dobře na duši.

Aleh
02.01.2021 5 z 5

Nádherné přebásněné pohádky od Františka Hrubína s ilustracemi Jiřího Trnky jako stvořené pro večerní předčítání pro nejmenší děti. Tento starý skvost vytažený z hloubi domácí knihovny po dlouhých desetiletích má v sobě ještě něco navíc než nová voňavá kniha z tiskárny. je to takový tichý němý svědek malého kousíčku historie naší rodiny. To je jedna z těch pravých knih k darování.

Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Trochu podobné špalíčku pohádek. Opět na mě klasika a nádhera v jednom.

LillyM.
06.09.2020 5 z 5

Krásné pohádky spojené v rýmech mě už jako malinkou nadchly, a doteď jsem se jim nepřestala divit. Obrázky jsou trošku strašidelné, ale příběhy kouzelné. Ještě paní učitelka nám četla od pana Hrubína a my napjatě poslouchali, co se odehraje dál.

Booky84
21.08.2020 5 z 5

Krásné rýmovačky s pěknými ilustracemi = vzpomínky na dětství.

petulkapeta
10.08.2020 5 z 5

četla jsem už několikrat dětem a libi se mi přiběhy všechny dopadnou dobře :)

Liduka
31.07.2020 4 z 5

Krásné veršované pohádky, které jsem přečetla díky čtenářské výzvě.

evelýny
28.07.2020 5 z 5

S krásně rýmovanými texty pohádek z této knihy jsem se poprvé seznámila v mateřské školce, aniž bych věděla, z jaké knihy nám je paní učitelka předčítala.
Podruhé jsem již cíleně předčítala svoji dceři a nestačila jsem se divit, že vlastně všechny pohádky znám, některé slovo od slova a to díky čítankové četbě prvního stupně ZDŠ.

S nostalgií vzpomínám: Jak to bylo, pohádko? Zabloudilo kuřátko...

P.S.: Obrázky pana Trnky mě, svým způsobem, trochu děsí dodnes.

twigxi
07.07.2020 5 z 5

Vetsinu rikanek umim dodnes zpameti. Ilustrace pana Trnky mi v detstvi pripadaly trochu desive, ale ted po letech jsem si je rada pripomnela. Krasny navrat do detsvi, kdy jsem se prave z teto knizky ucila cist. :)

makacek
30.05.2020 4 z 5

Klasicke rikanky, ale uz se ki to trochu hure cetlo. Ale jinak stalice mezi knihami

lucien.94
25.05.2020 5 z 5

Mám ji od malička doma, babička mi z ní četla a já později sama také. Pro mě pěkná nostalgie.

Veggi
20.03.2020 5 z 5

Knihu si z dětství nevybavuji, ale na doporučení kamarádky jsem ji zakoupila. Je to opravdu velmi povedené! Krásné rymovacky, snadno se zapamatují a synovi se líbí i ilustrace.

Páájinka
09.03.2020 5 z 5

Nepřekonatelné dílo

MišuleP
07.03.2020 1 z 5

Precteno jen z duvodu vyzvy.