Dva divoši

Dva divoši https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40823/bmid_dva-divosi-quE-40823.jpg 5 491 84

O dobrodružství dvou chlapců, kteří žili jako Indiáni a o tom co se naučili.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Two Little Savages , 1903

Vašek
30.11.-0001 5 z 5

Seton je spolu s Batličkou a dalšími část mého mládí ... volání dálek, příroda, dobrodružství, romantika, lesní moudrost atd. atd. Samozřejmě je při hodnocení nutno brát v potaz tak trochu úhel pohledu.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

To já mám KODácké z roku 1971. Škoda, že se obnova edice v Albatrosu neudržela...

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Taky jsem měla "indiánské" období a Dva divochy jsem tahal všude s sebou - do školy, do kroužků, "na lítačku", pod polštář. Ráda na ni i na všechno, co se nám podařilo z ní realizovat, vzpomínám.

Petroff
30.11.-0001 5 z 5

Jelikož jsem byl za mlada "rychlošípák", tohle byla naprostá povinnost. Je to kouzelná kniha! Kniha o přátelství, o lesní moudrosti, kniha plná návodů pro táborníky, plná veselých historek, kniha o přírodě a jejích obyvatelích.
E.T. Seton - "Protože jsem poznal trýzeň žíznivé touhy, chtěl bych vykopat studnu, z níž by mohli pít i jiní." Co jsem v dětství nedocenil, je fakt, že je to ohromně vtipný, Sam a Caleb házej hlášky jako zběsilí!!