Duhová ulice

I na tom nejpůvabnějším místě se může člověk cítit zoufale sám. Ale i ve chvílích největšího zoufalství mu zůstává naděje, že se vše v dobré obrátí. Důkaz přináší dva romány Lisy Kleypas, které jsou pro české čtenářky zahrnuty do jednoho svazku. V prvním příběhu se seznamujeme s Markem Nolanem, jehož spokojený život starého mládence rázně přeruší tragická smrt sestry. Zůstal jediný, kdo se může postarat o její šestiletou dcerku – což je to poslední, o co kdy stál. Navíc holčička vůbec nemluví! V lehkém zoufalství se potýká s čerstvě nabytou odpovědností, když pak jednoho dne vstoupí do nově otevřeného hračkářství. A tam pracuje Maggie, pro niž je tento obchod únikem ze smutku po manželově předčasném skonu… Druhý příběh nám představí Lucy, která se po trpkém dětství domnívá, že o lásku se člověk musí tvrdě zasloužit. Snad už začínala doufat, že i ona může být šťastná, ale pak přijde ledová sprcha: muž, kterého milovala, ji opustí kvůli její sestře. Lucy se proti lásce obrní. Nechce už znovu zažít takovou bolest. Jenomže jak má odolat kouzlu Sama Nolana, který jí znenadání vstoupil do života? To se raději odstěhuje z města! A pak přijde textová zpráva, která všechno změní…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/185942/duhova-ulice-185942.jpg 4.1225

Friday Harbor (1.)

Christmas Eve at Friday Harbor (Christmas With Holly); Rainshadow Road (2010)

Vydáno:, Domino

Kniha Duhová ulice

zuzikis

Úžasná kniha. Jen je škoda, že první část byla tak krátká. Zasloužila by si příběh na celou knihu. Do filmu to má daleko, možná kdybych film viděla první...? Kouzelný, sladký příběh a kdo by si nezamiloval Holly? A ti chlapy Nolanovy, byla jsem z nich úplně odvařená! Knihu jsem slupla jak malinu. Doporučuji! :-)

Andrea963
26.11.2018

Krásná kniha, zhltla jsem ji během dvou dnů. Druhá část se mi líbila asi maličko víc,ale jen opravdu nepatrně.
Prostě pohlazení na duši :-)

Amitiel76
10.10.2018

Tak k této knize mě přivedl můj oblíbený romantický film "Vánoce s Holly", který byl natočený podle knižní předlohy Lisy Kleypas. Jenže podle které? Chvíli mi to dalo, než jsem zjistila skutečný název knihy. Navíc tento příběh se tady ukrývá v podnázvu "Vánoce ve Friday Harbour".... S nadšením jsem si ihned knihu koupila, a těšila se na úžasné počteníčko. Knižní předlohy filmů totiž bývají z pravidla lepší, než samotný film. Ale tady ouha! Já byla vážně zklamaná.... Děj byl osekaný, zjednodušený a postrádal veškerou romantiku, která na mě z filmu dýchala. Celý příběh jakoby se tu znenadání scvrknul.... Možná kdybych nejprve četla knihu, budu ji hodnotit jinak. Ale teď nemohu. Jsem zklamaná :-(
Mám moc ráda autorčiny historické romance. Ty jsou velmi zdařilé. Ale tímhle dílkem ze současnosti jsem byla nemile překvapená. Jako by to ani nepsala ona.... A teď hodnocení druhé části knihy. "Duhová ulice".... tak to byl teprve mazec. Nudné, nesmyslně natahované, děj o ničem. Plno vycpávkových dialogů, které postrádaly jakýkoliv hlubší smysl. Prostě mi přišlo, že se autorka rozhodla pro jednou napsat hooooodně dlouhou knihu.
Podtrženo - sečteno : jedna velká bída.
Tři hvězdičky dávám jen za první část knihy, jinak bych hodnotila o dost hůř.

avalonek
21.09.2018

První kniha od Lisy z naší doby a úplně nádherná romantika..Bratři Nolanové jsou jako vždy dokonalí chlapi,z kterých se vám podlomí kolena:)Ženy nejsou žádný blbky,takže prostě parádní román..

Janicga88
22.08.2018

Trochu nadpřirozené, ale i přesto moc pěkně napsané.

Meluzínka
28.07.2018

Pekna odpocinkova kniha na dovolenou.

bábuška
03.05.2018

Touto knihou se vracíme k bratrům Nolanovým, je to vlastně první část jejich příběhu, který pokračoval románem Jezero snů. Četba je to příjemná, lehká, opravdu odpočinková, je v ní i trochu humoru, hlavně obava starších mládenců z pevných svazků. Kladem je láskyplný vztah k osiřelé malé neteři Holly obou starších bratrů.

hany77
05.02.2018

Sice je to hodně "přislazená" četba, ale něco do sebe to má. Kouzlo příběhu se tomu upřít nedá...Někdy není špatné nechat se unášet na vlnách romantiky, snít o tom, že všechno dobře dopadne a pokud hrdinové nezemřeli, žijí tam šťastně dodnes...

Veronika2017
07.08.2017

...i když tento typ knih nevyhledávám, tak musím "říct", že mě mile překvapil, dávkou emocí, humoru, představivostí, dokonce jsem při čtení měla pocit motýlků v břiše a záviděla zamilovaným...., ale taky jsem měla pocit, že jsem snědla alspoň tři čokolády na ráz, jak jsem byla přeslazená

Denaille
18.04.2017

Ačkoliv dávám pět hvězdiček, mám z knihy rozporuplné pocity. Nejsem moc zastáncem až takových přeslazených romantických příběhů, protože mi kazí pohled na realitu.
Jsem typ člověka, který je hodně podobný Markovi ještě za stavu než potkal Meggie. Věřím tomu, že člověk se pro spoustu věcí dokáže rozhodnout a to platí i pro lásku. Ne každý má to štěstí, že najde dokonalou spřízněnou duši a budování vztahu není nic jiného, než pořádná dřina!
Ale opravdu dobře se četla. A i když se mi hladina cukru zvedla do kritické míry, nemůžu se dočkat až otevřu Jezero snů.

LuckyZ
10.03.2017

Ze začátku se mi do knihy nechtělo, neb má přes 500stran, ale pak jsem zjistila , že má větší písmena a řádkování , než ta předchozí (Krchňa Nikolajevna) a čtení šlo docela rychle. Vybrala jsem si jí v knihovně dle obálky a obsahu, na zkoušku, jestli to půjde číst, neb podobné jsem ještě nečela. Je to klasická ženská knížka, a popsem okolí a vším, což by chlapy asi nudilo, a přišlo zbytečné (přimýšlela jsem o tom po tom co jsem tu četla diskusi - Píšou spisovatelky jen pro ženy?). Je to takové dámské čtení o vztahu mezi mužem a ženou a nedůvěrou, o životě lidí-dětí alkoholiků, a jejich bázni navazovat hlubší vztahy. Příběh se odehrává na ostrově, kde žije trojice bratrů, kteří jsou ústřední postavami obou příběhů v této knize. Příběh o třetím z bratrů pokračuje v knize Jezero snů, který si také pro úplost přečtu.

zuzepka
04.03.2017

Nekomplikovaná,předvídatelná oddechovka při které jsem se během čtení přistihla s úsměvem na rtech.Lehké čtení kde pilířem obou příběhů jsou bratři Nolenovi žijící na ostrově.

Shinstria
05.02.2017

Odpočinková četba. Příběh čtivý ale předvídatelný. Ale kniha se mi líbila. Oba příběhy rozhodně nebyly špatné, ale byly si celkem podobné. Nicméně jsem si knížku užila, jelikož jsem zrovna měla chuť na nějakou oddechovou četbu. Pokud si chcete oddechnout, nad romantickou knihou, jen do toho! :D

adelinka
28.01.2017

Romantika, ale občas je aj tento štýl potrebný :-) . Trochu mi tam vadili tie nadprirodzené schopnosti, ale bolo ich tam len tuším tri krát spomenuté, takže ako oddychovka príjemné čítanie....

Nadík
19.01.2017

Čtivy román.

1casper
18.01.2017

Klasická harlequinka. Děj byl předvídatelný. Ale četlo se to dobře. Je to odpočinkové čtení.

Suin
16.01.2017

Bylo to...dostatečně vystihující slovo je, milé. Neurazí, no nečekala bych ani hlboký dojem. Vyloženě lehký relax na pár hodin...

locin
29.12.2016

Oba díly skvělé. Už se těším na další díl o Alexovi :)

cukrovka
28.12.2016

Jednoduchý a předvídatelný děj, který je napsaný velmi čtivě.

janaky
18.12.2016

daždová cesta bola super, napínavá do konca a zároveň niekedy som si poplakala s hlavnou hrdinkou, niekedy smiech = čistá romantika.

mia6318
30.10.2016

Nádherná kniha, úžasně napsaná. Často jsem se přistihla, že místo čtení se toulám ve vlastních myšlenkách a vzpomínkách ke kterým mě kniha vedla. Občas jsem v očích ucítila pálení a pak horkou kapku kutálející se po tváři.

Alienn
17.09.2016

Čtivě napsané, děj předvídatelný, prostě takové odpočinkové čtení na dovolenou.

Nelička
12.07.2016

Kniha byla psaná velice čtivým způsobem, který je paní Lise absolutně vlastní. Příběh je hodně romantický, řekla bych že poněkud až moc idealistický. Souhlasím, že by pro jednu knihu stačil jen jeden příběh, který by byl více rozvinutý. Trochu kýčovitě působilo i popisované nadpřirozeno, ale je to otázka vkusu každého čtenáře. Nicméně knihu jsem přečetla velice rychle, moc mě bavila.

warca
03.07.2016

Čtivé, ale nějak to nebylo to prave...

Majdule
27.04.2016

Velmi milé čtení, které naplňuje moje představy o podobě romance ze současnosti. První část přináší námět osiřelého dítěte a autorka přesně vycítila, že už to chce jen příběh plynulý, bez dramat a velkých zvratů. Díky prvku sbližování s dítětem je to velmi dojemné čtení. Druhou část autorka oživila prvky mystična, až fantasy. Její nápad je originální, z příběhu neční, a proto je osvěžující. Velmi se mi líbí, že postavy sice jednají v zajetí stereotypů, ale současně používají mozek, což je ve sladkobolných příbězích dost velká výjimka.

petra4080
24.02.2016

Příjemná romantická knížka, čte se úplně sama :-) Trochu mi zde vadilo nadpřirozeno, vůbec tam nemuselo být, jinak super.

Etule
22.02.2016

Asi mi vadí, že dali dohromady dvě knihy. Proto se mi to asi četlo trošku hůře, než je u mé milované Lisy zvykem. Nicméně se mi příběhy líbily oba. Přesto se nemohu zbavit pocitu, že příběh Marka a Maggie byl lehce ošizen. Nicméně se moc těším na příběh Alexe.
Přesto kniha nijak zvlášť nezklamala, ačkoliv od Lisy mám prostě mnohem raději její historické romány. Snad se k nim brzy vrátí.

Leniiis
11.12.2015

Uff, konečně po tolika dnech dočteno. Prala jsem se s tím jak se dalo a nakonec jsem to dala. Příběh ale jednoduchej, předvídatelnej a chvilkama i nudnej.

BlueIvy
19.09.2015

V slovenčine našťastie vyšli tieto dva príbehy v dvoch samostatných knihách (žiaľ v tejto databáze nie je možnosť komentovať tieto knihy oddelene bez toho aby to miatlo čitateľa, čo je škoda) lebo tieto dve knihy sú celkom odlišné.
Prvá kniha - Štedrý deň vo Friday Harbore je veľmi milá, pohodová.. (nemám rada tú frázu, ale sem proste sedí) je to také pohladenie na duši. Predstavte si situáciu: Sadnete si s touto knihou večer do kresla pred horiaci krb s pohárom horúcej čokolády (čaju, mlieka, vína) a žonglujete rukami.
Pod žonglovaním rukami si predstavujem okamih, keď v jednej ruke zvierate knihu, v druhej pohár a snažíte sa nájsť tretiu ruku aby ste mohli po zásluhe poškrabkať svojho dožadujúceho sa miláčika (mačku, psa, partnera). V mojom prípade všetkých troch. Naraz!? Ideálne by k tomu na celkové dotvorenie atmosféry mal blikať vianočný stromček a za oknom sa trblietať sniežik. Ťažká pohadaaa...
Zato druhá kniha - Dažďová cesta vo Friday Harbore je vážne slabota. Veľká slabota, tak za jednu hviezdicu.
Súhlasím s názormi, že Kleypas má častokrát oveľa lepšie historické romány, no z tých jej súčasných kníh sa mi celkom pozdáva séria o Travisovcoch - konkrétne Modrooký diabol je SUPER!

Mermaida
11.08.2015

Skvělé čtení (nejen) na léto. Krásné dva romanické příběhy dvou zatrpklých bratrů, kteří se nechtějí vázat, lépe řečeno se závazků (díky atmosféře, ve které vyrůstali) bojí. A přesto najdou lásku opětovanou a "pravou". Knížka byla velmi hezky napsaná, četla se dobře, a líbilo se mi, že jsou oba příběhy spojeny v jednu knihu.