Duch z Grand Banks

Duch z Grand Banks https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/8774/bmid_duch-z-grand-banks-8774.jpg 3 41 10

Píše se rok 2012: sto let po potopení Titaniku. Dvě z nejmocnějších společností světa, z nichž každá je vedena excentrickým multimilionářem, se utkají v závodě o to, komu se dříve podaří nalézt způsob, jak vyzvednout a uchovat luxusní transoceánský parník. V tomto závodě, který má ohromit svět a obě společnosti proslavit, jsou otestovány dvě nesmírně nákladné technologie a sejdou se v něm nejbrilantnější mozky jedenadvacátého století. Dvě špičkové technologie zde soupeří pod tlakem čtyř set atmosfér na dně oceánu. Pro každého ze zúčastněných se odkrytí roušky tajemství z nejznámějšího lodního vraku všech dob stává posedlostí. A pro některé z nich posedlostí osudovou…... celý text

Romány Sci-fi
Vydáno: , Polaris

The Ghost from the Grand Banks , 1992

Luigi1
11.11.2023 3 z 5

Uvidíme která společnost zvítězí

Zemlja
26.08.2023 4 z 5

Zajímavé téma. Oslovila mě holčička s fraktály.

Rav3n
03.02.2023 2 z 5

Ač autora adoruji a stavím snad nad všechny mistry žánru, tohle okouzlující není. Považuji to za nejslabší autorův výkon. Ono to i vypadá, že to není jeho.

mulderka
27.05.2022 2 z 5

A co na tom, kromě toho, že se děj odehrává o pár let v budoucnosti /psáno v roce 1990/ vlastně bylo sci-fi?
Na velmistra žánru, velkého sira ACC, velká slabota. Celé je to dějové i časově jakoby rozbité, chaotické, postavy opravdu jak duchové, měla jsem problém jen rozlišit je od sebe, o nějakém vztahu k nim ani nemluvě. A ta poslední kapitola mě dorazila úplně.
O některých dílech našich oblíbených autorů je dobré nevědět. Duch z Grand Banks mezi ně definitivně patří.

EDIT: jedna z postav se živí vymazáváním cigaret ze záběrů ve starých filmech. A hlehle, máme rok 2022 a tyto a podobné trendy začínají v Hollywoodu i jinde nabírat obrátky. Se zvoláním FUJ a slzami v očích konstatuji, že tady prorocký duch sira ACC bohužel nezklamal :-((

zaphod3846
05.01.2020 2 z 5

Za 2 z 5 jen kvůli úctě k autorovi. Na A.C.Clarka fakt slabé.

Phoenix16.cz
16.09.2018 4 z 5

Příběh je celkem jednoduchý, ale ve výsledku komplikovaný, protože není psaný úplně lineárně, ale prolínají se tu různé části a občas je problém i časový rámec. Někdy bylo trochu problém přeskočit s další kapitolou zase někam jinam a navázat na něco, co bylo před třiceti stranami. Z Clarkova rukopisu tu samozřejmě zůstal vědecký přístup k věci a brilantní styl vyprávění.

woodward
19.08.2015 4 z 5

Je to zajímavé, je to Clarke, ale víc než čtyři hvězdy nedám.

Pavlina.13
16.09.2014 4 z 5

Občas jsem byla trochu zmatená, protože se zde prolíná mnoho dějových linií a nebylo by asi na škodu některé vynechat a věnovat se více těm zbylým. Ale až na tohle se mi kniha četla poměrně dobře.
Pozn. k estetické stránce knihy: přebal je poměrně odpudivý, trvalo mi asi 4-5 let přesvědčit samu sebe, že kniha může být mnohem příjemnější než obal ... a to rozhodně je.

KellyH
19.10.2012 3 z 5

Mně zkrátka někde muselo něco uniknout. Zhruba do půlky nebo do dvou třetin dobrý, ale pak jsem se asi někde ztratila a konec jsem nějak... nepochopila. Ale třeba se do toho pustím někdy znovu, takže ten svůj scházející prvek naleznu.

Jack Bauer
13.03.2012 1 z 5

Příběh se odehrává v roce 2012 což tehdy byl pro mne velmi vzdálený rok pro sci-fi jako stvořený a ejhle, už je tu. Technologie sice pokročila, ale stále to nějak není ono. Nebavilo mě to.

Kniha Duch z Grand Banks je v