Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443902/bmid_duch-domu-ashburnu-DDv-443902.jpg 4 2371 2371

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

VasnivaCtenarka
18.06.2020 4 z 5

Můžu vám říct, že místy budete cítit napětí a příjemné nepříjemno.
Příběh je vymyšlený moc hezky. Musím uznat, že se to autorce skutečně povedlo. Četlo se to opravdu skvěle a ať už se u knihy budete bát, nebo vám bude připadat přestřelená a nereálná, tak jak tak budete chtít knihu dočíst do konce, protože budete s napětím očekávat, jak to všechno dopadne. Budete chtít vědět, co všechno se Addy ještě přihodí a jak se s tím, holka naše, popere.
Skvělé je, že si ke všem postavám vytvoříte nějaký vztah.
Psané slovo v této knize je velmi jednoduché, ale všechno krásně popisující. Při čtení se nebudete ani jeden odstavec nudit. Popisy osob, věcí, domu, okolí domu – to se autorce opravdu moc hezky povedlo. Takže máte-li trošku potrénovanou fantazii, bude se vám v hlavě celý příběh odehrávat jako jeden film.
Tempo knihy bylo moc příjemné. Nebylo to ani pomalé, ani příliš urychlené. Vše se odehrávalo tak, jak se to v dané chvíli odehrávat mělo, abyste si mohli příběh opravdu užít naplno. Autorka vám dávala dostatek prostoru právě pro ty strašidelné pocity.
Kniha byla rozdělená do několika kapitol, které na sebe krásně navazovaly. Kapitoly nebyly nijak přehnaně dlouhé, takže jste měli celou dobu pocit, že čtete docela rychle. Prostě to odsejpalo raz dva.
Přestože se mi kniha opravdu líbila a můžu ji všem doporučit, musím za sebe napsat, že v jisté chvíli mi děj přišel už tak moc nereálný, že se tím vytratilo to napětí. Z tohoto důvodu jsem já necítila při čtení pocit strachu, ale spíše pobavení.
Jen se domnívám, že kdyby autorka zůstala u klasické duchařiny, nejspíše by mne dokázala více udržet v napětí a možná mi vyvolat i husí kůži na těle. Ale jak říkám, i tak to je perfektní kniha, kterou můžu doporučit.

Čte se to dobře, je to chytlavé, má to atmosféru, postavy jsou perfektně vykreslené a popsané, děj je skvěle promyšlený – prostě výborná kniha.

Wisha
18.06.2020 4 z 5

Další knížka od Darcy Coates, která naprosto nezklamala. Poslední třetina knihy je děsivá tak, že mi z toho bylo úzko a svíjely se mi vnitřnosti, vážně jsem se bála. Dočítala jsem to chviličku před půlnocí a málem jsem si už pak ani nedošla na záchod. Strhávám jednu hvězdičku pouze pro to, že první dvě třetiny knihy se nedělo skoro nic a hlavní hrdinka byla na můj vkus moc natvrdlá, což mě místy rozčilovalo. Konec ale opravdu TOP. Přesto bych řekla, že z prozatímní trilogie je tahle nejslabší.

ZimníLidé
17.06.2020 5 z 5

Asi bych tyhle duchařiny neměla číst v noci :D Pak jsem se musela podívat pod postel, zda tam nic není ( jasně, že nebylo). A to už fakt nejsem malá holka :D

Gabetka
16.06.2020 4 z 5

Počáteční budování napětí fungovalo skvěle, hlavní hrdinka působila vůči všem podivnostem až moc natvrdle, ale pak jsem před její odolností musela smeknout. Já bych s řevem prchala. Po odhalení toho, co v Ashburnu straší (a teda pardon, ale ducha si představuji jinak), už to tak strašidelné nebylo. Nevědět je prostě vždycky horší než srážka s realitou. Rychle přečtená, dobře v rámci žánru zpracovaná jednohubka, která k oddechu a trochu toho mrazení v zádech poslouží výborně.

lucie0874
16.06.2020 5 z 5

Tato kniha mě pohltila od začátku až do konce.Místami jsem měla opravdu strach. Držela jsem palce hlavní hrdince a naštěstí vše dobře dopadlo ;)

Štixa
16.06.2020 5 z 5

Mám příliš velkou představivost, takže při ponoření do děje téhle knížky jsem úplně zapomněla na čas a zjistila, že už je po půlnoci. Tuhle knížku číst takhle pozdě večer bylo pro mě děsivé. A to zvládnu dost...
Nic méně dočetla jsem ji až ráno, musela jsem si ještě pustit komedii jinak bych neusnula a na toaletu jít taky až ráno, protože procházím kolem dvou zrcadel. Až takhle mě to sebralo :-D :-D :-D
Za mě pět plných :-)

Jana3333
14.06.2020 5 z 5

Velmi zajímavý hororový příběh,děj mě tak pohltil,že jsem měla za pár hodin knihu přečtenou.Vrhnu se na další knihu od této autorky :) Jediné,co mě mrzí je,že do češtiny jsou přeloženy jen tři knihy :( doufám ale,že se můžeme těšit na další:)

zulvisek
13.06.2020 4 z 5

Můj první knižní horor.
Zajímavý dej

Zmitko.m
08.06.2020 5 z 5

Parádní kniha, dobře nastavený příběh i celé tajemství domu. Kniha je opravdu dobrá a četla se mi dobře, kolikrát jsem u ní zůstal déle, než jsem plánoval :-)....Protože jsem ji četl až po "Craven Manoru", musím říci, že byla opravdu napínavější....Zároveň se u ní ale déle čekalo, než děj, takříkajíc "praskne", mnohem déle rostla a napínala se zápletka....Kolikrát jsem Adriene říkal: "Zapal tu svící!! Zapal tu svíci!"....Asi nejtemnější část pro mne byla, když se Adriene zastavila večer v lese u toho hrobu a cítila to napětí a celá její bytost jí říkala uteč!...Hodně dobrá kniha, fakt super...

Arkagas
06.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Kde začít.. prý jedna z nejlepších hororových knih - vážně? Tohle opravdu ještě někoho vyděsí? Příběh je fajn, klasické téma starého strašidelného domu, kde se děje něco temného.. co mě ale mile překvapilo je to, že to nejtemnější se odehrává mimo dům - hurá! konečně nějaká změna. Pointa příběhu je super, i když vcelku dost přitažená za vlasy - SPOILER - mrtvola pohřbená v hrobě, které dodává energii měsíční světlo a životy lidí, které zabila - no, trošku to zavání zombie apokalypsou, než duchařinou, ale sem to sedlo. Celkově je to kniha čtivá, všeho všudy jsem jí přečetla asi za 4 hodiny na jeden zátah - a to je ten problém, není tam prostě nic, nad čím by se člověk pozastavil a řekl si waw! nebo obracel stránky zpět. Možná je to určené pro jednodušší čtenáře, ale pro mě jako skalní fanynku Kinga a jiných hororových spisovatelů je to až moc prvoplánové. Skvělé hodnocení má ale ode mě kocour Wolfgang, který to měl vše na háku. Dalším dílům dám nejspíše v čase šanci, ale nutně je nepotřebuju, počkám si zase na nějakou akci :)

DarthElle
05.06.2020 5 z 5

SPOILERY MOHOU BÝT!
Naprosto dokonalý skvost! Má to atmosféru, sympatickou hlavní hrdinku, od poloviny knihy už mi běhal mráz po zádech, zvlášt jisté časti jako podivné "sny", návrat temným lesíkem, křoví, střecha a půda ... Na ty dlouho nezapomenu. Jistou věc jsem předvídala a prakticky jsem byla ráda, že jsem to uhodla správně, páč díky tomu mohl vzniknout tak krásný konec s knihou a dvěmi čtenářkami. Já jsem sice pejskař tělem i duší, ale stejně jako v Apokalypse Z i tady jsem si toho kočičího chlupáče oblíbila, zvlášt když se z něj stal přední hrdina dne. Otázky byly zodpovězeny a konec byl uspokojující. Čarodějnice přeci jen mají hořet. Těším se i na další počiny autorky a zaručeně si najde místo v mé knihovničce.

lucka5460
05.06.2020 5 z 5

Kniha se četla hezky. Muj prvni horor, tak strasidelnost nemohu posoudit, ja se chvilku bala... Secteno, podtrzeno velmi pekna kniha i pribeh.

Warty
04.06.2020 4 z 5

Kam se hrabe King. Opravdu jsem se místy bála. Nedej bože, když někomu v baráku něco spadlo a ozvala se rána. Kdo se rád bojí, tomu můžu doporučit.

Noisette73
04.06.2020 5 z 5

Jo, jo bála jsem se a to docela dost i když to bylo samozřejmě trošku přitažené za vlasy tak kocourek Wolfgang to spolehlivě jistil a hlavní hrdinka byla opravdu doslova hrdinka.

Dudek25
03.06.2020 4 z 5

Kniha se hezky četla nutila mě číst dál a dál

martin.ves
24.05.2020 5 z 5

Naprosto skvělá knížka. Velmi napínavá a strašidelná, má srozumitelný děj. Prostě DOPORUČUJI!!

Sabča817
21.05.2020 3 z 5

Chvílemi strašidelnější než kdejaká kingovka, ale přesto to nestačilo, abych se bála. ( Za to jedna hvězda dolů ) Začátek mě bavil, konec taky. Prostředek však né.

Michii
17.05.2020 5 z 5

Nadšená moc se mi líbila :)

Ktecka
17.05.2020 4 z 5

Nejsem hororový fanoušek, ale na základě zdejšího hodnocení jsem si řekla, proč ne. Musím zkonstatovat, že jsem byla mile překvapená. Knihu jsem zhltla na jeden zátah. Styl vyprávění je poutavý, napětí nechybí a samotný příběh je neokoukaný, alespoň pro neznalce jako jsem já. Mohu jen doporučit.

Pavlína2019
15.05.2020 4 z 5

Rozhodně souhlasím s kladnými hodnoceními! Má druhá kniha od této autorky a zároveň druhá tohoto žánru, ačkoli čtu spíš thrillery, tuhle jsem sháněla! Velmi svižné, nedá se odpoutat, zajímavé, napínavé - nečíst večer!! To by se člověk strachy.... Doporučuji!