Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443902/bmid_duch-domu-ashburnu-DDv-443902.jpg 4 2401 2401

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

petr3740
30.07.2020 1 z 5

Ono je těžké hodnotit, když je král jen jeden. Každopádně dokud bylo v knize tajemno - první polovina knihy, byla kniha tak na 4*. Pak se tajemno vytratilo a byla to řežba, ve které jsem se o hlavní hrdinku nebál.

danielosbourne
29.07.2020 3 z 5

Na knihu Duch domů Ashburnů, jsem se velice těšil a dlouho sem si knihu schovával, až přijde její chvíle. Ta chvíle už nastala a nejsem sem si jistý, jak moc jsem spokojený.
Kniha vlastně splňuje všechno, co od ní čtenář očekává. Mladá dívka zdědí dům po staré tetě podivínce, kterou nikdy neviděla, a protože je bez peněz, dědictví přijímá a stěhuje se do neznámého městečka. Téměř okamžitě po nastěhování zjistí, že s domem něco není v pořádku.
Ano....půjde přesně o to, na co myslíte. Síla téhle knihy je v tom, jak je napsána, protože se čte velice dobře. Hlavní hrdinka je sympatická, ale strašně by mě zajímalo, co by se muselo ještě stát, aby ztratila racionální přemýšlení a zešedivěla strachy. Přišlo mi, že se se vším tak nějak moc lehko smiřuje. Obzvlášť s věcmi, které už byly hodně přes čáru.
Atmosféra v knize tedy nějaká je, ale pokud jste zvyklí číst, nebo sledovat, horory, tak vás tato kniha nevyděsí ani nepřekvapí. Taky vás ale ani nezklame.
Vlastně je to ve výsledku průměrná kniha, která jako oddychovka posloužila skvěle. Určitě se pustím do dalších knih od autorky.

hana4834
28.07.2020 4 z 5

Moje první kniha autorky. Popravdě mám smíšený pocity. Trvalo mi než me to zaujalo a zacetla jsem se doufám ze další díly budou lepší ale určitě si je přečtu

obcasctu98
25.07.2020 5 z 5

Moje první kniha od autorky. Příběh dobře napsaný, vůbec jsem se nenudil. Hlavní postava mě bavila, dej byl skvěle napsaný. Popisnost autorky příjemně překvapila, všechno se dalo výborně představit. Doporučuji!

marukm
21.07.2020 3 z 5

Mno, jak začít. Upřímně - čekala jsem víc. Zpočátku to šlo dobře, mráz po zádech se mi nevyhnul, ale pak se najednou jakékoli děsy vytratily, když se rozuzlilo, o co jde. Ne že bych byla příznivcem hysterických dam, které ječí a běhají strachy pryč, ale to, jak v klidu hlavní postava vzala, co se děje, mi úplně zkazilo dojem a i náznaky strachu mě opustily. Pak už mi to přišlo jak vytržené z Dčkového hororu. Dočetla jsem, ale znovu už se ke knize nevrátím.

Marekh
20.07.2020 3 z 5

Knihu jsem hodnotil průměrně. Jedná se o první knihu (debut), kterou autorka napsala. Autorka napsala další knihy s tímto žánrem, ale neplánuji číst její další knihy. Fanouškům hororu se může kniha líbit. :)

C.Skilark
19.07.2020 2 z 5

Nechápu vysoké hodnocení tohoto "hororu". Co mi vadilo jako první tak ta hrozná nereálnost, že by 20ti letá holka neměla mobil, žádné přátele ? No vadilo mi vlastně hodně věcí, ale tou druhou hlavní je zřejmě neschopnost autorky chápat, co je podstatné pro příběh a co ne. Jako číst pořád dokola, jak nakrmila kočku.. no to fakt ne

Pavcitko
15.07.2020 3 z 5

Taková obyčejná duchařinka, není to můj oblíbený žánr, ale četla se dobře, děj má docela spád, kapka napětí nechybí, zápletka poměrně obyčejná. Neurazí. Celkově průměr.

Usignolo
14.07.2020 5 z 5

Výborné počteníčko! Když jsem četla, musela jsem jít buď do kavárny, vinárny nebo počkat, až přijde manžel domů.. místy to bylo popsáno až moc obrazně, fujtajbl pro citlivky :-) Ale jinak to paní Coates umí tak krásně podat, že jsem měla pocit, že ten dům a všechno v něm je moje. Bála jsem se a těším se na Craven Manor!

mrliš
14.07.2020 1 z 5

Nelíbilo se mi to. Horor to snad ani není. Snaha o nějakou strašidelnou atmosféru asi je, ale nepovedlo se knize u mě navodit ani sebemenší náznak napětí či strachu. Příběh je vcelku podobný spousty jiným a nic originálního nebo něco co by mě přesvědčilo o tom, že je dobrý, natož poutavý. Za mě nedoporučuji a docela se i divím jak vysoké hodnocení kniha má.

Ookmalej
14.07.2020 4 z 5

Fakt jsem se dobře bavila. Výborná kniha na dovolenou. Není to bůhvíjak hlubokomyslné, ale je to dobře napsané. Jediné, co jsem považovala za totální sci-fi byl fakt, že ta holka má laptop, ale celou dobu nemá telefon?! Je to trochu na pomezí "béčkového" hororu, ale to mi nevadilo (jako holka jsem hltala Stopy hrůzy a knihy od R. L. Stina). Krásně jsem se při čtení bála i smála, zkrátka doporučuju.

BBaarča
09.07.2020 5 z 5

Napínavá od začátku do konce. Okamžitě vtáhne do děje. Pravda - malinko přitažená za vlasy, ale tentokrát mi to vůbec nevadilo. Doporučuji všem, co se u čtení rádi bojí. Málokterá rádoby strašidelná knížka toho u mě docílí, ale tahle byla přesně podle mého gusta!

marti7729
02.07.2020 5 z 5

Kniha je takovy beckovy (možná ceckovy) pokus o horor. Nejsem buhvi jak náročný čtenář, ale vážně ma tato kniha takové hodnocení? Davam hvězdu za nevyužitý potenciál a snahu. Od začátku ikdyz se kniha dost dobře cetla jsem se nudila a odbihala od příběhu k mým myšlenkám. Strasidelny to nebylo vůbec a ten konec to dodělal. Takže za mě opravdu ne a bude to poprvé co nějakou knihu nedoporucil, protože opravdu není o co stat

Daška002
30.06.2020 4 z 5

Pro mě super duchařina.

Madi
29.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Adrienne na mě působila jako pěkná trubka. Na účtě má 20 dolarů, nemá majetek, ani přátele, vůbec nic si nezjistí o baráku kam se jede nastěhovat a neveze si s sebou ani jídlo, páč asi předpokládá, že na ní čeká plná lednice?? - ajo vlastně, ona nemá prachy, takže na jídlo prostě neni. Po příjezdu zjistí, že ten děsivý tajemný dům je od městečka vzdálený celých 15 minut chůze!! - to je teda fakt štreka. Pro atmosféru by bylo lepší, kdyby byl úplně odřízlý od okolního světa. Otravný slípky, který přišly s džemem, nazývá Adrienne hned po prvním setkání přítelkyněmi. A nevzpomene si na bednu se svíčkama, kdy právě plamen svíčky rozhodne o jejím životě či smrti.
I přes všechny tyhle výtky mě kniha na 3 dny solidně zabavila. Příběhy o strašidelných domech mám prostě ráda v knižní i filmové podobě.

wendulka321
28.06.2020 2 z 5

Ne tak to rozhodně nebyla kniha pro mě. Chtěla jsem vyzkoušet žánr který normálně nečtu,ale tohle byl velký krok vedle. Celou dobu jsem čekala že to skončí tím že si z té holky někdo střílí a chce ji odtamtud vyhnat... Za mě to bylo až moc přitažené za vlasy.

Dixinka
28.06.2020 5 z 5

Tak to jsem ani nečekala Moc se mi líbila a už se těším na další knihu.

Terez25
26.06.2020 3 z 5

Nebylo to úplně špatné, ale příběh celkově slabý. Kdybych to měla srovnat, víc se mi líbily Přízraky domu Carrowů.
Craven Manor už mě neláká...

Yorika
26.06.2020 3 z 5

Mladá žena zdědí dům. Náhodou nemá zrovna kde bydlet a do kapsy má víc než hluboko. Dům má však své tajemství. Krvavé tajemství. A to se příchodem jeho nové obyvatelky pomalu probouzí...
Že vám to něco připomíná? Nedivím se. Na podobné téma byla napsána řada knih a natočeno nemálo filmů.
Člověk nesmí nad knihou příliš přemýšlet. Proč když.... Vždyť přece....Jak to...
Některé věci vytušíte, kvůli jiným se budete plácat nevěřícně do čela. Autorka kombinuje několik hororových žánrů. Vysledkem je pak trochu příliš neuvěřitelný příběh. Jeden duch bohatě stačí. To doporučuje jedenáct z deseti dědiček starých domů po tetičce.

lucie5197
26.06.2020 3 z 5

Zatím mám pocit, že autorka je lehce přecenovana. Všude čtu a slyším chválu, ale upřímně..byl to takový průmer. Rozhodně o něco lepší, než Tajmeství, ale opět bych to nenazvala hororem, snaha sice byla, ale tu atmosféru to jaksi nedokáže naladit. Je to celé takové ploché, nedotažené. Když už máte pocit, že se konečně začtete a rádi se k tomu vracíte, tak je konec, který je mimochodem opět až moc růžový a ideální. Tak snad ten další díl překvapí.