V lesích

V lesích https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43594/bmid_v-lesich-GIl-43594.jpeg 4 858 181

Policejní vyšetřovatel v Dublinu Rob Ryan se svou kolegyní Cassií Maddoxovou dostanou na starost případ dvanáctileté holčičky brutálně zavražděné v lese blízko místa, kde si před dvaceti lety hrály o prázdninách tři děti a dvě z nich se už nikdy nevrátily. To třetí, které se vrátilo a které si ale vůbec nic nepamatovalo, je Rob Ryan, jenž si kvůli svému traumatickému zážitku dokonce i změnil jméno. Nový případ, který je čím dál jasněji provázaný s onou starou tragédií, otvírá Robovu hluboce skrytou minulost a každá stopa pátrání vede vždycky do lesa. Tana Frenchová je mladá irská autorka, vystudovala herectví a v současné době žije v Dublinu. Její debut z r. 2007 se stal v žánru kriminálních thrillerů senzací roku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Argo

In the Woods , 2007

mystar
30.10.2019 4 z 5

Knizka se mi libila. Libil se mi styl psani. Byla ctiva a tajuplna. Zajimava a trochu desiva zapletla. Konec me prekvapil. Hlavni dva hrdiny jsem si oblibila. Ale jsou dve veci, ktere me zklamaly. Jak dopadli oba hlavni akteri a taky to, ze jsem se nedockala vysetreni toho prvniho pripadu. Presto dobre cteni.

Pumpkin
24.10.2019 4 z 5

Kdybych na to šla jen jako na detektivku, bylo by to za plný počet hvězd...tak nějak jsem ale díky recenzím na přebalu měla větší očekávání. Nicméně rozuzlení bylo super.

Brutální_Nikita
04.08.2019

Za mne moc mnohomluvné, květnaté, zdlouhavé, moc popisné, zkrátit na polovinu a bude to skoro OK.
Nesympatický hlavní hrdina (psáno v ich-formě), i když samozřejmě jeho problémy byly z velké části způsobené traumatem z dětství.
Často jsem bojovala s nutkáním knihu odložit (nebo se aspoň jen podívat na konec, jak vše dopadne), překonala jsem se a dočetla (a u toho zajímavějšího případu z minulosti se stejně řešení nedozvěděla).
Na autorku jsem četla jen chválu, pro mě bylo kladem, že dějištěm je Irsko, původně jsem plánovala přečíst celou sérii ve správném pořadí, ale po této zkušenosti si asi další díly odpustím.
Chtěla jsem dát dvě hvězdičky, nějak se mi to tu nezobrazuje.

SPOILER: Nejvíc mě iritovalo líčení vztahu mezi dvěma hlavními vyšetřovateli (tak extrémně důvěrné přátelství mezi stejně starým mužem a ženou bez postranních úmyslů - pro mě dosti nevěrohodné), nakonec to mezi nimi asi ani jinak dopadnout nemohlo. Vypravěč detailně popisuje každý jednotlivý pohled, který na něj Cassie kdy vrhla... většina lidí by si toho nevšimla, natož aby si to pamatovala.
U rozuzlení současného případu dávám plus za jeden pro mě zajímavý zvrat (týkající se věku). Pěkné vylíčení osobnosti psychopatů. Ovšem to, jak Ryan naletěl - pro mě od začátku nepochopitelné, ale asi jsou takoví chlapi...

wooloong
07.07.2019 4 z 5

Tak tohle vážně nezvládnu bez SPOILERů. Knížku jsem přečetla za dva dny. Jednak se perfektně četla a jednak byla napínavá. Líbil se mi smysl pro humor autorky, špičkování hlavních vyšetřovatelů. Psychologie postav byla vykreslena opravdu pečlivě, koneckonců bezvadně se tím pak objasnila ta současná vražda. O ní jsme se dozvěděli úplně všechno.

SPOILER!
Co ale ty dvě ztracené děti? Autorka si pohraje s různými náznaky - vypravěč nás varuje, že občas lže, sponka, krev na obětním kameni, motiv potencionálního útěku, záhadné stvoření, možná schizofrenie hlavního hrdiny, vybavující se vzpomínky a úplně na konci jelen. Co to mělo znamenat? Autorka s námi rozehraje hru na záhadu a nakonec ji nechá vyšumět do ztracena? TOHLE rozuzlení mě především zajímalo. Kdo stojí za tím prvním případem bylo jasné už poměrně brzy. Kdo je pachatelem bylo sice překvapení, ale kam se ztratilo rozuzlení toho staršího případu? Pořád jsem čekala, kdy se dozvím tolik očekávanou pravdu. Do poslední kapitoly, do poslední stránky, do poslední věty. Tohle celému příběhu značně ubralo na kvalitě.

A ještě se mi moc nelíbilo, jak autorka zametla s Robem. Ze začátku ho představila jako vtipného a důvtipného muže, a pak z něj udělala blbečka a zkrachovalce. Prakticky se ho tak do dalších dílů zbavila (a přitom ta chemie mezí ním a Cassie fungovala bezchybně a byla by z nich dobrá vyšetřovatelská dvojka) a pochybuju, že se někdy dozvíme, co se stalo s Peterem a Jamie.

VerčaFF
09.06.2019 4 z 5

Souhlasím s většinou komentářů, že první půlka až dvě třetiny knihy byly strhující, ale na konci tomu trochu došel dech. Zprvu sympatická hlavní postava vyšetřovatele se změnila z vtipného komentátora v zoufalce, jehož citové výlevy mě spíš štvaly, než aby mě zajímaly. Zápletka byla dost dobrá, ale čekala jsem, že se na konci oba případy propojí a bude se nějak více vyvíjet příběh z Robova dětství. Ale přesto příjemné překvapení.

beruska
14.04.2019 3 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila a dlouho na ni čekala, než se uvolní z knihovny... Tak jsem začala s radostí číst a..... vůbec se mi nelíbila :( ... Zvláštní způsob vyprávění mne vůbec nesedl a já čtení nakonec vzdala ....
Za mne bohužel pouze 3* - kniha má spoustu stran, autorka si s ní dala práci a také za hezkou obálku :) ....

Fiiii
07.03.2019 4 z 5

Dala bych 5 hvězdiček, kdyby mě nezklamala jedna věc: vypravěč tvrdí, že neříká vždycky úplnou pravdu, a tak jsem se těšila na dánský typus "nespolehlivého vypravěče" (jako je třeba ve "Lhářovi" Martina A. Hansena nebo v Blicherově povídce "Pozdní probuzení"), ale tahle věc zůstala úplně nevyužitá.

Tvefisto
04.03.2019 4 z 5

Ač moc nemusím, když se detektivka zaobírá soukromým životem vyšetřovatelů, tady mi to kupodivu nevadilo. Dál mě i překvapil popis jednotlivých míst, slovní spojení, vyjádření situací - a překvapil myslím jen v dobrém. Bylo to čtivé. Jen - když už jsem ke konci začala tušit kam to směřuje, nechtělo se mi to dočítat, přesně něco takové konce nemám ráda. Ale nakonec jsem dočetla a mám v plánu si přečíst i další.

Dáma s hrnstjm
30.01.2019 3 z 5

Přidávám se ke zklamaným čtenářům. Čekala jsem svižnou detektivku s lákavým tématem, dostala jsem detektivní román, ve kterém se autorka věnovala hlavně vztahům mezi vyšetřovateli. Skvělé byly vzpomínky na minulost, které se vždycky najednou vynořily, klidně uprostřed úplně jiných myšlenkových pochodů. Hlavní postavy nehodnotím, štvalo mě, jak se všechno točilo kolem nich, tak se nad nimi už nechci zamýšlet. Vyšetřování v současnosti celkem dobré, znepokojivé, zamotané, ale výsledek zas tak moc šokující nebyl. Na rozuzlení případu z minulosti jsem se těšila moc, doufala jsem do poslední věty, fakt. Mnohé bylo naznačeno... Autorka otevřeným koncem v tomto případě dost zariskovala, jak je vidno z komentářů, některé tím nadchla, jiné naštvala. Já bych raději měla jasno.
A fyzické provedení knihy je opravdu šílené, tlustá těžká bichle, papírem a místem se rozhodně nešetřilo, to je tak na domácí čtení pěkně spořádaně u stolečku, žádné tahání s sebou po všech čertech v tašce nebo polehávání v posteli!

Marikapachlova
25.01.2019 5 z 5

Kniha sama o sobe je primo strhujici,zhruba do půlky,pak se autorka trosku vic nimra v myšlenkách hlavniho hrdiny,obcas mi prislo zmatecne preskakovani sem tam v casove ose,ale jinak me kniha nadchla a urcite budu pokracovat ve zkoumani autorčina dila.

loskatos
05.01.2019 4 z 5

Na začátku jsem byl nadšený, ale potenciál pěkně rozepsaného příběhu se zcela nepodařilo autorce využít. Zdá se, že v druhé půlce knihy ztratila invenci a zabývala se už jen psychickými problémy hlavní postavy. Škoda. Ale určitě se podívám na další knihy od autorky.

Akkiki
28.10.2018 3 z 5

Kniha se četla velmi dobře a rychle, ale jsem zklamaná z konce, jak ohledně osudu hlavních postav, tak i starého případu 3 dětí. I tak ale knihu mohu doporučit.

Damato
14.09.2018 3 z 5

Do dvou třetin jsem knihu hltala , ale poslední část ne a ne dočíst, proto jen 3 *. Škoda, začátek byl supr.

orsavova
28.08.2018 5 z 5

Zajímavé, čtivé.

JanaŠ.051
21.08.2018 4 z 5

Veľmi dobré čítanie. Detektívky a krimi nepatria k môjmu obľúbenému žánru, ale táto séria Tany Frenchovej stojí za to.

lucie5078
06.08.2018 4 z 5

Taky mě trošku mrzí, že autorka nevyřešila ten starý případ... jinak kniha zajímavá, líbilo se mi proplétání různých sfér vyšetřování a rozuzlení parádní, klidně bych ho ale ještě víc propracovala. Určitě zkusím autorčiny další knihy.

Bohdana11
15.07.2018 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. konečně spisovatelka která píše jinak. Příběh se nemusí točit jen kolem hlavního děje a i některé záhady zůstávají neodhaleny, tak to někdo zkusil napsat. Určitě si přečtu další knihu jestli je psaná stejně

konicekbily
26.06.2018 3 z 5

Autorka psát umí, o tom není žádné pochyby, ale asi jí není jasné o čem chce psát. Spíše než hlavním dějem - tím by mělo podle mne být přímočarejší vyšetřování nejnovější vraždy - se zabývá se spoustou věcí kolem, a to četbu hodně znepříjemňuje.

tak.normal
30.04.2018 2 z 5

O polovinu kratší a třeba by to bylo za víc. Nemám ráda, když z knížky tolik čiší, jestli je autor muž nebo žena. Tady to bylo bolestivě zjevné a pro mě zjevně bolestivé. Místy to bylo hodně nudné a já se držela, abych stránky místo čtení nescannovala. A žádná sympatická postava. Škoda, začátek moc dobrý, ale nápad se nepodařilo vytěžit.

patras522
24.01.2018 2 z 5

Šíleně rozvleklé, ve třech čtvrtinách jsem to vzdal, a to to na začátku vypadalo tak nadějně. :(