Drákula

Drákula https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391674/bmid_dracula-pU6-391674.jpg 4 3398 581

Nejslavnější hororový příběh popisuje formou dopisů, deníkových záznamů a novinových výstřižků děsivé věci, které se odehrávají v blízkosti tajemného maďarského hraběte. Jak odhalí právník Jonathan Harker, s hrabětem není vše v pořádku.

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Dracula , 1897

zylla
26.05.2015 4 z 5

Po přečtení této knihy jsem zjistila, že jsem vlastně doposud příběh Draculy pořádně neznala. Kniha mě bavila, líbila se mi její forma a také doba ve které je psaná, když muži byli ještě skutečně Muži:-) nicméně očekávala bych celý děj trochu napínavější, místo abych trnula hrůzou jsem občas měla spíše strach z toho, že u čtení usnu:-) i tak hodnotím kladně.

Widow Embalmer
25.05.2015 5 z 5

Když Drákula kouk na Twilight,
napřímil se jak pán hrůzy.
"Co je tohle za sajrajt?"
Ihned svolal monster schůzi.
Zažaloval Edwarda,
že przní žánr a je sexy.
"Hle na toho retarda,
toho mezi svými nechci!"
"Žaloba se zamítá,
dnes už každý uzná,
když produkce je movitá,
i upír smí být buzna."

kklepkaa
06.05.2015 5 z 5

Jsem ráda, že i když jsem několikrát viděla film, stejně jsem sáhla po knižní předloze. Tahle kniha vážně stojí za přečtení a je to příjemné vrátit se ke klasice od těch pseudo upírů na zvířecí dietě. Velmi poutavý příběh, kdy se snad ani na jedné stránce nenudíte. Způsob napsání knihy byl pro mě neotřelý, ale autor tak parádně vystihl příběh. Vážně jsem se bavila a ač nerada čtu jednu knihu vícekrát, v tomto případě se tomu nebráním.

Blaník8
23.04.2015 3 z 5

Dlouho jsem se na knihu chystala, nezklamala, příjemná klasika:-),, minihorůrek,,bez hezounků:-)konec trochu rozvláčný, ale kdo by nechtěl vědět, jestli krásná Mína přežije??:-):-)

Ellbereth
01.04.2015 2 z 5

Toto je snad jedna jediná kniha, která mi přišla horší než film. Myslím tím, ale pouze jeden konkrétní a to Draculu od Coppoly. Na knížce mi dost vadila deníková forma a i zastaralý jazyk. Příběh je dobrý, ne že ne, ale film mi přišel ucelenější než samotná kniha. Myslím si, že Coppola vycházel z knihy maximálně jak mohl a udělal z ní něco lepšího. Ale i tak doporučuji.

Mira330
29.03.2015

Nejvíce z celé knihy se mi líbil začatek po tu část, kdy Johnatan utekl z hradu. To bylo ze všeho nejnapínavější. Nicméně zbytek stál taky za to. Líbilo se mi psaní formou deníků, dopisů a telegramů. Opravdu originální a pěkně to do sebe zapadalo. Na to, kolik už tohle dílo slaví let, klobouk dolů. Přečíst si knihu někdy v té době co vyšla, tak se asi nejspíš pos... strachy a mám všechny ty zbožné věci neustále u sebe, klečím a modlím se s česnekovým věncem na krku...

poz3n
17.03.2015 5 z 5

Tak jako jsem byl mnohými filmovými verzemi Draculy zklamán, tak jsem Stokerovým románem nadšen. Parádně čtivé, dynamické a působivě příjemně strašidelné. Tohle je přesně ta kniha, kdy je vaše představivost nejsmysluplnějším obrazotvůrcem.

barleyfox
07.03.2015 4 z 5

Byla jsem na knihu dost zvědavá, je to přeci jenom upírská klasika, ale tak trochu jsem čekala víc. Děj byl zajímavý a celkem odsýpal, deníková forma mi ani tak nevadila, ale na hlavních postavách mě hrozně vadilo, jak byli všichni hrozně čestní a zbožní a tak. Nejdřív jsem si oblíbila Lucy, pak jsem také měla ráda doktora Sewarda, ale z celé knihy byl mojí nejoblíbenější postavou asi Renfield, na pasáže s nímž jsem vždycky čekala (to je taky možná jeden z důvodů mé obliby Sewarda). Občas mi tam vadil Van Helsing, jak pořád všechno věděl a řešil. A ten konec byl takový divný. Co jsem vyrozuměla z toho začátku, měl Drákula dost velkou moc, a to jak ho porazili bylo prostě takové... myslím, že na začátku ho prostě autor popsal tak, že by měl být s to se všech těch kladných hrdinů zbavit. Jinak si ale myslím, že knihu určitě stojí za to přečíst, ale že bych si ji nějak zvlášť oblíbila bych zase neřekla.

SalomeH
01.03.2015 5 z 5

Vůbec jsem nečekala, že to bude takový odvaz!

Tartaros
17.02.2015 4 z 5

Zjistila jsem, že mám pravděpodobně mírně sadistické sklony... Tak výborná kniha a tak odbytě zabitý upír!!! Z knihy dýchne atmosféra, ale na konci jsem měla pocit, že jsem si půjčila neúplně vydání nebo že pár stránek chybí... Mocný, staletí žijící a téměř (!) všemocný, úctyhodný a respekt budící upír Dracula odejde tak náhle a nenápaditě... Musím říct, že mě zbrklý konec trochu zklamal, čekala jsem ho velkolepější... Holt má krvelačnost předčila asi i Brama Stokera. Ne však strašlivého hraběte Draculu!!!

Petruse21
16.02.2015 3 z 5

Nečetlo se mi to moc dobře, zkusím se k ní někdy vrátit.

p3tris
16.02.2015 4 z 5

Je to jedno z mála děl, kde se mi líbí víc Coppolovo filmové zpracování než originál. Na románu se přece jen podepsal zub času a jednání některých postav, chovajících se podle morálky 19. století, mi připadá občas dost nelogické, až úplně pitomé. A i persona samotného hraběte ztrácí onu magickou přitažlivost pro druhé pohlaví a je z něj spíš něco jako zlý duch, který se dokáže proměnit nanejvýše v netopýra. V druhé půlce knihy se z něj dokonce stává jen ustrašený uprchlík. Nehledě na to, že tu tragičnost ztracené lásky znovu nalezené v Mině Harkerové a prokletí Boha si vymyslel až scénárista filmu a tenhle rozměr knižní postavě úplně chybí.

Ethela
14.02.2015 4 z 5

Konečně pořádný upír! Po upírech typu Edward, je tohle pohlazení pro duši.

Dracula je prostě klasika a vůbec nechápu, proč jsem ji nepřečetla už dřív. Sice je pravda, že než si člověk zvykne na to, že to není souvislý text, tak už má za sebou třetinu knížky, ale stojí to za to. Když o tom teď tak píšu, mám chuť si to přečíst znovu. :)

ehoos
31.01.2015 4 z 5

Úplně se mi chtělo brečet nad tím, kolik filmů už zprznilo ten perfektní příběh.

Hoshi
24.01.2015 5 z 5

Dracula .... vždy jsem toužila se dozvědět, jak to vlastně s hrabětem Draculou bylo. Vždy, když dojdu do naší knihovny mám nutkání si tuto knihu půjčit a přečíst si jí znovu a znovu a znovu.
V knize se mi líbí, že je to upír takový, jaký má být - pije lidskou krev, přes den spí. nevychází na slunce, v jeho domě nesmí být žádné zrcadlo, jelikož v něm stejně není vidět .... Za úplňku vyjí vlci.... Nádherná kniha, u které se každý rád trochu alespoň trochu bojí...

merin17
16.01.2015

Místy je zdlouhavá, ale jinak velice dobrá. Přečetla jsem ji jedním dechem :)

martunka
13.01.2015 4 z 5

Opravdu klasika. Líbí se mi, ale kniha samozřejmě podléhá době, ve které byla napsána a tak je místy trochu zdlouhavá. Jinak kultovní záležitost.

toecutter
13.12.2014 5 z 5

samozřejmě klasika,která mi ovšem tak hrůzostrašná nepřipadá-kapitoly na draculově zámku nebo na hřbitově jsou super,ale mezi tím zbytečně moc zdlohavého místa-i tak ale výborná věc

jitka7047
19.11.2014 2 z 5

Jedna z mála knih, kterou jsem nedočetla. Je to asi dané tím, že jsem napřed viděla film, který se mi fakt líbí a přeci jenom kniha je trochu jiná. Jak dějově, tady je Dracula opravdu padouch, kdežto ve filmu mi bylo líto jeho osudu a fandila jsem mu, a jednak proto, jakým stylem je to psané. Opět, hrdina je samá čest, a když už neřád, tak až za hrob :-) Dvě hvězdičky dávám snad jen proto, že je to klasika...

Malinali
13.11.2014 5 z 5

Čtivé, nemohla jsem vydržet a pořád musela číst a číst :-D Akorát mě mrzí, že ten závěr je tak strašně moc rychlý.