Drákula

Drákula https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391674/bmid_dracula-pU6-391674.jpg 4 3398 581

Nejslavnější hororový příběh popisuje formou dopisů, deníkových záznamů a novinových výstřižků děsivé věci, které se odehrávají v blízkosti tajemného maďarského hraběte. Jak odhalí právník Jonathan Harker, s hrabětem není vše v pořádku.

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Dracula , 1897

Xena011
27.02.2016 4 z 5

Krásná klasika ve strašidelném světě.

petra4080
22.02.2016 4 z 5

Super knížka, klasika, četla jsem i v AJ :-)

Smiley96
20.02.2016 5 z 5

Miluji tuto knihu, není co dodat, hvězdičky mluví za vše.

Atuin
14.02.2016 5 z 5

Mistrovsky napsaná knížka, dokonale v ní křižuje atmosféra a duch příběhu,je to překrásná dalo by se říct až půvabná ukázka gotického románu. Přitážlivé, čtivé.

Lucissia
14.02.2016 5 z 5

Draculu čtu už počtvrté, takže průměrně jednou za 10 let. :-) Začátek je naprosto úžasný, má to spád a nabitý děj. No a pak to klesá a stoupá a opět klesá a stoupá. Kdyby byla celá kniha napsána tak, jako je Jonathanův deník na začátku, byla by to bomba. Ale i tak to stojí za přečtení.

rene6927
05.02.2016 5 z 5

V dnešním 21. století mi řekněte co si představujete pod slovem hrabě Tepeš- neboli Kaziklu bey- nebo jak "vy", "Tvrdíte" nebo jste zvyklí Dracula..!!! Nedokážu si představit lepší příběh, založený na skutečnější události než je od pana Brama Stokera!!! Ode mě 90%

Allpa
05.02.2016 4 z 5

úžasná kniha se kterou jsem trávila hodiny na přednáškách a nemohla se odtrhnout. Inspirovala mě k mé cestě do Transylvanie, kde to místy vypadá a žije jako ve Stokerově krásné knize. Dokonalost.

OSTROVID
05.02.2016 5 z 5

Knihu jsem četl, když mi bylo asi třináct a o pár let později jsem si ji s chutí přečetl znovu. Pekelná a dokonalá jízda, která nemá slabé místo.

citronekodvedle
03.02.2016 5 z 5

Naprostá klasika, a lepší dílo na tuto tematiku stejně není Drakula je Drakula :-)

26e
03.02.2016 5 z 5

Stoker a jeho Dracula je len jeden a všetko ostatné sú už len napodobneniny ... :)

ziv
30.01.2016 5 z 5

A zase skvělé dílo v mé maturitní četbě... Proč si pořád všichni stěžují , že v maturitní četbě nic není... Takovéhle skvosty.

Yarwen
29.01.2016 5 z 5

I kdyby někdo neholdoval hororům, pak pokud chce prohlašovat, že má všeobecný knižní přehled skrze různé žánry, pak nemůže minout možná nejslavnější hororový kousek, kterým je Dracula. Osobně jsem se k němu dostal pozdě - až jako teenager - ale užil jsem si ho měrou vrchovatou a zaslouží si nejvyšší hodnocení. A pokud mohu doporučit filmové zpracování, pak Coppolovu verzi z roku 1992...

nocnymotyl38
25.01.2016 5 z 5

Pre mňa klasika, a vždy si rada pozriem to nemé čiernobiele spracovanie.

Janet11
23.01.2016 4 z 5

Příběh samotný se mi líbil, bohužel jsem si vybrala starší vydání psané oním mně nemilým květnatým a zdlouhavým jazykem, což mi trošku pokazilo celkový dojem. Na druhou stranu mám díky tomu v plánu sáhnout po jiném vydání a užít si čtení naplno.

EnaryFeniel
04.12.2015 5 z 5

Upřímně, nebýt té maturitní četby, tak bych si to možná ani nikdy nepřečetla. Drákulu jako takového samozřejmě znám, kdo by ne. A přesto jsem dnes po dočtení tak nadšená, že si jej v budoucnu jistě ještě někdy budu muset znovu přečíst. Zde je krásně vidět, že upíři nejsou krásní třpytící se Edwardi ve slunci, ale pěkně orlí nos ( z mé představy o hraběti také ošklivý, s výjimkou upírek ) a hlavně nelítostní a ďábelští. Jednoznačně za mě pět hvězdiček :)

igor6519
21.11.2015 4 z 5

Ludvík Souček napísal o knihe, že má ďaleko k veľdielam literatúry a mal pravdu. Ale popravde málokto prečíta Hľadanie strateného času, ale Drakula si čitateľov nájde.

Terva
15.11.2015 4 z 5

Teprve při četbě těchto stránek pozná čtenář způsob, jakým byly jednotlivé doklady uspořádány. Všechny zbytečné podrobnosti byly vynechány, a do popředí se proto dostává příběh tak, jak se skutečně odehrál. Je to příběh, který se téměř ocitá v rozporu s naší současností - už proto, že všechny zápisy byly pořizovány bezprostředně a zrcadlí hlediska i rozsah poznatků svých tvůrců.

eraserhead
06.11.2015 5 z 5

Dracula je prostě klasika. V podstatě jeden z předchůdců dnešní formy/subžánru found footage, v literární podobě. Deníkovou a dopisní formou vypráví příběh hned několika osob a jednoho monstra. Ač ne první, stal se ikonou žánru, určující, kanonickou.

ttpnkov
03.10.2015 4 z 5

Potěšil mě začátek knihy, tedy zápisky Jonathana, které se četly samy a perfektně mě uvedly do děje. Po nástupu zápisků ostatních, ve kterých se objevovala Lucy, Mina a další, už se to začalo trochu táhnout a já občas měla problém ve čtení pokračovat a chápat, co se vlastně děje - k pochopení mi pomohlo filmové ztvárnění z roku 1992, které jsem zhlédla zhruba před rokem. Když jsem ale knížku dočetla, dostavil se známý pocit tíhy z loučení. I když pro mě bylo jednání postav občas mimo mísu, vzhledem k situaci, ve které se ocitli, jsem si jistá, že Drákula se vyvedl. Možná, kdybych nepocházela z generace třpytících se upírů - aka Stmívání apod. - a vůbec generace, kdy se upíři řeší v různých odvětvích, hodnocení by dopadlo lépe. Nejspíš už jsem přeupírovaná.

Arbara
02.10.2015 4 z 5

No konec nic moc. O velkej Drákula skončí vážně takhle???Nemožné....