Návrat

Návrat https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153042/bmid_drakie-navrat-NrU-153042.jpg 4 570 94

Drakie série

V druhém díle Drakie se Jacinda rozhodla vydat za svou matkou, kterou drakijský kmen vykázal z města. Předtím ale ještě chce zachránit Miriam, mladší Cassianovu sestru, z enkroské pevnosti, protože cítí určitou odpovědnost za to, co se jí stalo. S Jacindou chce opustit město i Tamra, která se jednou provždy utvrdila v tom, že o ni Cassian nestojí a nikdy stát nebude, obzvlášť poté, co uzavřel svazek s Jacindou. Záchrannou skupinu nakonec ale tvoří čtyři osoby: Jacinda, Tamra, Cassian a Will. Všichni, i když s výhradami, ve finále odsouhlasí nebezpečný plán, v rámci kterého se má Jacinda dostat do pevnosti jako zajatec, najít Miriam a pak se jen nechat zachránit zbývající trojicí. Cassian by ji totiž díky poutu, které mezi nimi vzniklo po uzavření svazku, měl bezpečně najít. Jenže jedna věc je plán a druhá věc je realita…... celý text

Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Hidden , 2012

DiDi123456789
27.05.2014 5 z 5

Tahle série se mi nejvíc líbila!!!
I když jsem nenáviděla Jacindu za její blbé chování apod. tak tahle knížka patřila k nejlepším co jsem kdy přečetla!!

Veronika.C
26.05.2014 3 z 5

Série se mi celkem líbila ikdyž konec jsem si představovala trošku jinak. Také jsem více fandila Cassianovi, Will mi moc neseděl

kuceju
19.05.2014 3 z 5

Jak se tak dívám, asi budu mít jako jedna z mála negativní komentář. Myslím, že autorka to podělala. Cassiana jsem měla mnohem radši než Willa, který se mi děsně protivil. Byl úplně stejný jako Ren (série Tygra), Cassian jako Kišan, kterého jsem si taky mnohem víc oblíbila. Prostě mě to zklamalo, a děsím se další knihy, doufám, že to nebude ještě horší...

Teraslík
18.05.2014 5 z 5

Kniha je úžasná. Vůbec Jsem netušila, že by Jabel byla něčeho takového schopná. Bylo mi líto Miriam. Konec se mi líbil. Doporučuji.

barca8336
01.05.2014 5 z 5

Moc hezké zakončení, nakonec to všechno dobře dopadlo. :-)

veunek
18.04.2014

Když jsem dostala první díl tak jsem si myslela ,že měl to nebude bavit.Když jsem začala část tak nejdříve jsem začátek nepochopila, ale když jsem pochopila oč jde tak mi to moc zaujalo.Nejvíc měl z prvního dílu zaujalo jak se Jacinda setkala s Willem.
Druhý díl byl tak moc zajímavý a upoutávka na konci.....hrozne jsem chtěla třetí díl a druhý den jsem měla 3.díl a hned jsem začla číst, když byla ve vězení v enkroské pevnosti tak jsem prostě nemohla přestat číst.Když Jacindu hodil Deghan....no byla sem napjatá. A líbí jsem mi jak tam jsou výstižený emoce ale mrzí měl, že to Jacindě nevyšlo s Cassianem....ale zase jsem fandila i Willovi. Když přišla chvíle jak Miriam utekla pokud utekla úplněk jsem se z děsila. A je mi je líto. Konec byl hezký, ale kdyby vyšel 4.díl byla bych moc šťastná no k tomu konci je takový otevření a moc by měl zajímalo jak to dopadne s Willem a Jacindou. Nevím jak si mám představit Jacindu celkový a ještě k tomu jak vypadá když je drakie, Willa si taky nedovedu představit a nevím prostě jak si mám představit Willa a Jacindu, Tamru a Deghana, Cassiana atd.
Omlouvám se za pravopisné chyby.:D

Lika
15.02.2014 5 z 5

Štve mě co se stalo s Miriam :(( docela jsem si ji pak oblíbila
Jinak je kniha beeest :33

Cat-Ance
14.02.2014 5 z 5

Úžasné zakončení trilogie.Denghana jsem si okamžitě zamilovala a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.Jenom konec mohl být trošku více rozepsaný ,ale pestrý děj a nečekané zvraty to vyváží.Konec na mně působil dojmem ,že by autorka mohla napsat ještě sérii o Kassianovi ,aby chudák nezůstal sám.Dávám 5 hvězdiček a držím autorce palce.

Domulenka
26.01.2014 5 z 5

pěkné,jen konec mohl byt trochu rozvinutejsi ,nektere veci zustali nevyřešene ,ale přečetlabych si ji klidne znovu :-)

IvcaK98
13.01.2014 4 z 5

Nejakčnější, nejnepředvídatelnější a pro mě i nejlepší díl celé série. Ale přidávám se ke straně, která fandila Cassianovi. Na Willovi nebylo nic špatného, právě naopak. Jeho postava ale byla vykreslena moc jednoduše, takový ten princ na bílém koni. Uvítala bych nějaké volné pokračování o tom, co bylo dál s Cassianem. Můžu jen doufat :)

melaficent
30.12.2013 2 z 5

Jacinda a Calla (Nightshade) sú rovnaké kravy -_- Aspoň že Cassian nedopadol tak ako Ren...

Sophiele
24.12.2013 5 z 5

1. díl = moc se mi líbil, dokázal vyčarovat úsměv na tváři, krásně popsané situace a čtenář se dokázal vžít do krásného bříběhu. Nakousnutí celého příběhu a pak zakončení, krásné nalákání na 2díl. (ikdyž mi bylo líto Tamry a maminky)- taktéž vzrůstala krásná láska a pouto mezi Willem a Jacindou, které snad nemělo konce:)

2.díl = opravdu dech beroucí počtení. Tamra se konečeně stane Drakii a dokonce mlhotvorkou. Jen mi bylo líto Cassiana, i když jsem fandila celou dobu Willovi stejně jsem Jacindu více přála Cassanovi. Nakonec tvrdohlavá Miriam, malá rozmazlená holčička. Autorka dobře nechala otevřený konec a čtenáři hned sháněli 3 díl. (myslím, že si ale Jacinda prožila hotové peklo u kmene, uřezávání křídel,svazek s Cassianem,odloučení s matkou, Azurka a nakonec Miriam)

3. díl = neuvěřitelný poslední díl, opravdu dobře vymyšlený: samá akce, napětí. I když mi bylo opět líto Cassiana. A hlavně Miriam. A taktéž si myslím, že Jacinda s Tamrou poznaly pravdu o svém otci a obě to nesli velmi špatně. Kdybych byla Jacindou/Tamrou/Cassianem tak si Jabel najdu tak jako tak.
Stejně jako tak obdivuji Willa, že dokázal spřekousnout Jacindy pocity a rozhodování. Ráda jsem poznala novou postavu, která mi byla sympatická už od začátku i když ho Sophie uvedla nejdříve jako brutálního vraha- Deghan.
Moc jsem si poslední díl užila, i když mě hodně štve že byl docela otevřený konec a já jsem zklamaná, že další díly nebudou.

Sága= Moc jsem si užila všechny díly, dala se prožívat snad každá situace, opravdu jsem měla slzy v očích a úsměv na tváři. Je to i příjemná zmněna po tom co všude propadla upíří a vlkodlačí mánie.
Strašně mě ale štve konec 3.dílu. byl otevřený a přijde mi, že i uspěchaný.
Ráda bych blíže poznala Deghana a jeho vztah s Tamrou, co vedlo Jabel k vraždě dvou drakiu (Magnuse a Miriam) a jak to vlastně pokračovalo mezi lovci,enkrosi a Willa s Jacindou. Stejně jako tak mě zajímá jak dopadli jiní drakiové z vězení. Doufám, že se Sophie vrátí k edici Drakie a pohla by popisovat příběhy jednotlivých postav a pak na to navazovat. Myslím, že si i Cassian dost vytrpěl a pak jen tak odešel? a ani se čtenáři nedozvěděli jestli našel klid ve své duši.
Sága se mi opravdu líbila a přála bych si pokračování, opravdu strašně moc, doporučuji k přečtení ale po druhé číst celou ságu by už nebylo ono (tedy alespoň pro mě ne)
Líbilo se mi, že v knize bylo: dobrodružství, akce, napětí, romantika a jiné. vše v jednom takže čtenář neměl chvíli klidu.
Ráda bych uvítala jakékoliv pokračování na téma Drakie:)

(omlouvám se za chyby a hrubky)

Kate.S
16.11.2013 4 z 5

Opět, skvělé oddychové a svižné čtení. V tomto díle je hodně akce a to se mi líbilo nejvíc. Cassiana mi bylo po celou dobu velmi líto a držela jsem mu s Jacindou palce. Škoda, že to nevyšlo. Určitě by byli skvělý pár. Je ale škoda, že se víc nerozvedlo, proč Jabel Magnuse zradila a proč zabila vlastní neteř. Taky mi přišlo zvláštní, že i když kmen Deghana vůbec neznal, dal ho spolu s ostatními do vedení. Autorka mu mohla dát možná trochu víc prostoru, ráda bych se o něm něco dozvěděla. Celou sérii hodnotím velmi kladně. Dala jsem ji za víkend:)

barborelka
16.11.2013 5 z 5

Obsahuje SPOILERY

Wow...teda 3.díl byl napínavý jak kšandy :-))
Už od první věty jsem byla napnutá k prasknutí, běhal mi mráz po zádech, když byla Jacinda u Enkrosů a připoutali ji na lůžko......brrr
Škoda, že nebylo dáno více prostoru ostatním postavám Lia- jestli se dostala zpět ke svému kmeni, Roca a vlastně
jestli všechny uprchlíky vystopovali lovci....

O Deghanovi ani nemluvě, ten by si zasloužil klidně samostatnou knihu o něm a Tamře, vždyť jen jaký to byl Drakie, když se mu Enkrosové nemohli dostat úplně na kobylku,nevzdal se a určitě by byl výborný válečník s typem své kůže....

Miriam mi bylo líto to ano, ale i přesto, že zemřela a o důvodu můžeme jen polemizovat mi vadilo, že stále hledala vinu u někoho jiného a ne u sebe...

Casianna jsem měla ráda, snad také najde svou Drakie a uzavře s ní nový svazek.....

Příběh byl naprosto skvělý, napsáno krásně svižně a hlavně příběh nebyl jen růžový....byli tam i temné stránky, Miriam, Magnus a apod.
Jen škoda, že nebylo pozadí příběhu více rozvinuto, ráda bych si přečetla třeba o jiných kmenech o tom co vedlo Jabel k vraždě, co měl v plánu Magnus , proč měl Will kouzelné schopnosti- jak k nim přišel jen Drakijskou krví v oběhu? atd....

Snad se autorka chopí znovu pera a třeba se k příběhu Drakiů vrátí...:-) Budu se moc těšit.....

Dandulka
01.11.2013 5 z 5

Skončilo to asi tak jak už to bývá i v životě, něco ztratíme a jiné zase nalezneme. Bylo to moc pěkné čtení, mělo to děj, spád, co víc si můžeme přát?

go10
10.09.2013 5 z 5

Boží zakončení krásné série ... pro mě nejlepší díl ;-)

Anne Leyyd
09.09.2013 5 z 5

OBSAHUJE SPOILERY

Na poslední díl této série jsem se nemohla dočkat. Jednak proto, že ten předchozí skončil takřka v nejlepším a pak taky proto, že jsem chtěla vědět, jak s Jacindou, Willem, Cassianem a Tamrou dopadne.

Návrat je rozhodně nejlepším ze všech tří knih: je velmi akční, pořád se něco děje a vy nemáte ani možnost si pořádně vydechnout, a když už se zdá, že ano - PRÁSK a najednou hledíte na nové potíže, se kterými hrdinové musí bojovat.

Musím přiznat, že jsem tajně doufala, že se Jacinda setká se svým otcem a dlouho jsem v sobě živila naději, že je to ten šedý draki, se kterým prováděli pokusy. Takže jsem byla na jednu stranu zklamaná, když se tak nestalo. Na stranu druhou, asi by bylo dost trapné a klišovité, pokud by všechno dopadlo až tak růžově dobře.

Přesto jsem v knize našla pár věcí, které mě zklamaly.
1. - trochu naštvalo to, že si Jacinda HNED myslela, že Cassian umřel a nenapadla ji možnost, že ho třeba omráčili a je v bezvědomí, takže jsem o něj neměla ani strach :D Na to, jak pokaždé zvažovala všechny eventuality u všech JINÝCH situací, tak tohle ji nenapadlo ani omylem.

2. – čekala jsem, že bude více rozebráno, proč Jabel zradila Magnuse a proč vlastně zabila Miriam. Přišlo mi to takové bez nějakého extra pádného důvodu. Vraždu a zradu nic neomlouvá, to určitě, ale přece jen pokud to je hrdina knihy, tak by pro to měl mít aspoň (ze svého pošahaného hlediska) nějaký důvod.

3. – mrzelo mě, že Deghan nedostal více prostoru. Chudák tam řekl jen pár vět a já bych ocenila, pokud by se třeba aspoň pár stránek věnovalo jemu a Tamře. Takhle si člověk může všechno jenom sám domyslet. A přitom to je jeden z nejsympatičtějších párů, jaké jsem kdy viděla :-)

Konec se mi moc líbil, ale hrozně jsem litovala Cassiana. Díky tomu, jak dopadl on, jsem si to nedovedla užít tak, jak bych chtěla. Přála bych mu, aby si taky někoho našel, nebo našel nějaký kmen, kde by opravdu mohl být užitečný a (jak napadlo moji sestru) klidně bych uvítala nějakou další knihu od Sophie Jordan, která by se k hrdinům vrátila o pár let později…

Čili celkově - pěkná série, zajímavý a napínavý příběh, hrozně fajn postavy, ale přece jen to nemá na jiné propracovanější ságy. Každopádně si myslím, že tento poslední díl si plný počet hvězdiček zaslouží ;-)

Bet
08.09.2013 5 z 5

Opět povedený díl jsem ráda, pořádně jsem byla napnuta až do konce. Zamilovala jsem si Deghana a byla jsem ráda,že jeho srdce získala Tamra zasloužila si to:)
Styl psaní je tak skutečný, bylo mi smutno když se nevědělo co je s Cassianem pro mě je naprostá jednička :)

ciniminisek
03.09.2013 4 z 5

Příjemné zakončení neobvyklé, fantasy série. Draci se v knihách moc neobjevují a tato série, dává jasně najevo, že je to chyba. Obzvlášť tento díl se velmi povedl. V příběhu byly stránky nabité emocemi. Strach, láska, zármutek, odloučení. Častý, ale přeci jen neobvyklí konec. Tento díl hodnotím kladně a samotnou sérii, také.

Kayla
27.08.2013 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil asi ze všech nejvíc. Ale musím říct, že mě trošku štvala Jacinda a její chování vůči Willovi. Jak pořád měnila svá rozhodnutí . SPOILER !Pro mě byl trošku šok jak skončila Miriam. KONEC SPOILERU ! Je to dobrá série, ale moje oblíbená asi nebude.

draci láska dobrodružství

Sophie Jordan