Návrat

Návrat https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153042/bmid_drakie-navrat-NrU-153042.jpg 4 570 94

Drakie série

V druhém díle Drakie se Jacinda rozhodla vydat za svou matkou, kterou drakijský kmen vykázal z města. Předtím ale ještě chce zachránit Miriam, mladší Cassianovu sestru, z enkroské pevnosti, protože cítí určitou odpovědnost za to, co se jí stalo. S Jacindou chce opustit město i Tamra, která se jednou provždy utvrdila v tom, že o ni Cassian nestojí a nikdy stát nebude, obzvlášť poté, co uzavřel svazek s Jacindou. Záchrannou skupinu nakonec ale tvoří čtyři osoby: Jacinda, Tamra, Cassian a Will. Všichni, i když s výhradami, ve finále odsouhlasí nebezpečný plán, v rámci kterého se má Jacinda dostat do pevnosti jako zajatec, najít Miriam a pak se jen nechat zachránit zbývající trojicí. Cassian by ji totiž díky poutu, které mezi nimi vzniklo po uzavření svazku, měl bezpečně najít. Jenže jedna věc je plán a druhá věc je realita…... celý text

Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Hidden , 2012

Evule114
01.06.2017 5 z 5

Asi se s některými shodnu, že Cassian nebyl zas tak špatná partie, od druhého dílu jsem fandila jemu a šíleně mě mrzí, jaký osud mu nadělila autorka, protože si rozhodně zasloužil něco lepšího. Hlavně po neúspěchu u Jacindy a ztráty Miriam... Každopádně Tamra dostala přesně to, co potřebovala a aspoň někdo mohl být šťastný. Škoda, že je to jen trilogie, klidně bych si dala říct ještě jedním dílem, kde by naprosto všichni došli šťastnému konci a spravedlnosti, třeba Jacindina máma. Ale to už je na každém z nás, jak si to domyslíme :-)

Lokina
08.02.2017 5 z 5

Přečteno. A já jsem spokojená. Bylo to oddychové, nenáročné čtení propletené akcí a romancí. Konec byl přijatelný a já jsem byla smutná, že to končí. Jsem ráda, jak to dobře dopadlo pro Tamru a Cassiana mi bylo líto, ale asi to s ním takhle mělo dopadnout. Jinak celkově se mi série líbila a určitě si přečtu i doplňkovou knihu o Azurce :-)

TheMelorry
28.12.2016 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale oproti prvním dvěma dílům byla trošku slabší. Nápad drakií se mi líbil, ale kdyby byla kniha propracovanější nic by se nestalo. V zásadě se mi ale kniha líbila, dobře se mi četla a příběh plynule ubíhal. Zajímavé zakončení série... teď už jen doplněk v podobě poslední knížky a mám drakie úspěšně za sebou.

lulu28501
28.12.2016 5 z 5

Super trilogie.
Od začátku jsem něco tušila že Deghan a Tamra něco s polu budou mít.
Nwm proč ale Cassiana mi bylo celkem líto, když musel prožívat city Jacindy v prvním díle jsem fandila Willovi v druhém Cassianovi a teď? Sama ani nevím.
Ale konec s Jabel mě celkem naštval, jako ona zabije Miriam, má podíl na vraždě Jacindina Otce, a pak uteče? vím že mezi lidmi se jí líbit nebude ale i tak.
Doporučuji přečíst.

markulka
11.12.2016 4 z 5

Myslím, že to byl pěkný závěr trilogie :-) Děj byl hodně napínavý a plný zvratů, jen mě už trochu nudily ohrané chvíle Jacindy s Willem :D Bylo to pořád dokola to samé... Ani v tomto díle mi hlavní hrdinka nepřirostla k srdci xD Závěr si myslím, že se hodně povedl. Celkově to dopadlo dobře, ale zároveň se, dle mého názoru, nejednalo a totálně přeslazený konec... I přes drobné mouchy se podle mě jedná o jednu z nejlepších sérií!

any333
31.10.2016 5 z 5

Trilogie vrcholí, Jacinda proniká k enkrosům a získává tam nové spojence. Musím uznat, že tento díl byl ze všech nejvíce protkaný akcí, skoro v každé třetí kapitole se něco semlelo, ať už s šedým drakim, vyhledávacími čipy nebo famózním závěrečným střetem. Od prozrazení pravého zrádce Jacindina otce se toho událo tolik v tak krátkém čase, že to byl masakr. Nakonec jsem však ráda, jak to dopadlo, i když jsem fandila někomu jinému než hlavní hrdinka.
A Tamra s Deghanem budou skvělý pár, úplné protiklady, jak je to v příběhu napsáno. Ona byla dlouhou dobu zakrnělá a on si nepamatoval svou lidskou podobu.

Napůlanděl
13.10.2016 3 z 5

Mám rozporuplné pocity. Kniha byla fajn, ale ten konec...NE prostě NE, NE a NE! Nelíbil se mi. Čekala jse lepší závěr, ale tohle prostě NE! Pro mě tak trochu zklamání...

little.chemik
30.08.2016 3 z 5

Ach jo. Tolik rozporuplných pocitů! Na jedné straně se knížka četla velmi dobře, člověka to táhlo dál a dál aby věděl, jak to konečně dopadne.. Na druhé straně byl děj přeplněný vyhrocenými situacemi, zkrátka až neuvěřitelně moc náhod, moc akce. Na jedné straně jsem se těšila na konec a na druhé straně když jsem k němu dospěla, tak mi bylo líto, že už nastal. Můj názor zřejmě ovlivňuje to, že jsem hlavní aktérce nepřišla na chuť, něčím mi vadila. A v žádném případě nepřekousnu její volbu a rozhodnutí...

Roselunda 1928
15.07.2016 3 z 5

(spoiler)
Je jedna věc, co nesnáším víl, než když si hlavní hrdinka nemůže vybrat mezi dvěma kluky - když si vybere toho, se kterým já nesouhlasím. Will byl tak neskutečně "dokonalý knižní hrdina", že jsem ho ze začátku nemohla vystát. Ke konci se to trochu zlepšilo. (Aspoň Jacinda nebyla nerozhodná, no.)
Strašně mě dožíralo to věčné: "Ty se k němu nehodíš!" "My stejně skončíme spolu, Jacindo!" a tak dále a tak dále a tak dále. Jejdamane, Cassian je prostě lep... no, stejně to nemá cenu.

Kromě toho mi tam přišla spousta věcí nelogických, možná proto, že jsem některé odstavce jen tak přelítla očima, protože jsem tu knihu (a hlavně Jacindu a Willa!) už chtěla mít z krku.

Ano, pořád jen kritizuju, ale jedna věc se mi tam líbila, a to Tamra a Deghan. Ti dva byli sladcí. Takže sorry, ale tři hvezdičky a dál ani ťuk.

Fortuna
09.07.2016 3 z 5

Celá série mě bavila, líbila se mi. Nebylo to ale nic extra. Nepamatuji si, že by tam byly nějaké nudné scény, a pokud ano, nebylo jich moc a nebyly výrazné. :) Nemám ráda milostné trojúhelníky, vždycky mě tam někdo trošku štve - tady to byl Will. Jo, byl v pohodě, sympaťák, ale já prostě radši Cassiana.

MájaM.
05.06.2016 5 z 5

Úžasné zakončení série. Jsem strašně ráda,že jsem se k této sérii dostala,protože takhle dobré knížky jsem zase dlouho nečetla.
Takže pokud někdo tuhle knížku nečetl,tak mohu jen doporučit. Tahle knižní série vás bude určitě bavit:)

ananass15
13.03.2016

TOHLE je vážně nejlepší knížka, jakou jsem kdy četla! Naprosto strhující, takhle mě ještě žádná kniha do děje nevtáhla! Celou sérii (všechny 4 knížky) jsem přečetla asi tak za 4/5 dní, prostě boží! Musím to číst pořád dokola, všem jen doporučuju! :D

julie1207
21.02.2016

Byla to nejlepší knižní série, kterou jsem kdy četla. Dala bych milion hvězdiček, bohužel můžu jenom pět. Pokud váháte, tak dál neváhejte a přečtěte si :) já jsem je četla čtyřikrát a mohla bych pořád dokola.

Sabka123
28.11.2015 5 z 5

Tenhle poslední díl byl opravdu krásný. Na tuto sérii jsem narazila úplně náhodně a jsem ráda, že jsem si ji nakonec přečetla. Můžu říct, že to byla jedna z mála knih u které se mi chtělo smát, brečet a bušilo mi z toho srdce. Bylo to velmi napínavé a chytlavé. Jsem ráda, že to takhle dopadlo a na Drakii budu vzpomínat vždy s úsměvem na tváři :-)

Samira
21.11.2015 5 z 5

Vynikající a velmi akční zakončení výborné série. Kniha je plná zvratů a rozhodně překvapí nečekaným dějem i vztahy. Mrzí mě, že už je konec a také to, že přídavek v podobě čtvrtého dílu není o mém velkém oblíbenci Cassianovi, to bych si moc přála, škoda. Jinak krásné čtení!

ciaram
06.11.2015 3 z 5

Z této série mám smíšené pocity. Zatímco svět drakií - od různých druhů, fungování společnosti, fungování lovců, enkrosů a případně světa lidí - mě silně zajímal a bavil, tak vztahová linka Jacinda a Will mě nechávala chladnou (víc mě zajímaly všechny vedlejší postavy). Jacindina "nerozhodnost" mě rozčilovala další dva díly, protože byla naprosto zbytečná a autorka mohla věnovat více prostoru i Tamře, nebo právě životu v kmeni či boji s lovci draků. Akci se nevyhýbala, ale vždycky skončila "šťastně" - viz závěrečná bitva s lovci - probudí se a všechno je O.K. - vyřešeno. Nelogická jednání v některých situacích a nedovtipnost (viz útěk) byla tak uměle našroubovaná, až to bilo do očí. Škoda nerozvinutého potenciálu, který námět měl.

Vianescee
29.10.2015 4 z 5

Série se mi líbila, hlavně nápad drakií. Byl tam dostatek akce i napětí. Jacinda mi dost často lezla na nervy s tou věčnou nerozhodností. Z nějakého důvodu jsem si nezamilovala ani Willa, byl sice sympatický, ale moc "pan dokonalý"(i když obdivuju, že s Jacindou vydržel). Cassian byl něco úplně jiného, ale bohužel jsem od začátku věděla, že si ho nevybere. Byla bych ráda, kdyby autorka napsala novelu ke Cassianovi, kterou bych si určitě přečetla. Bylo by fajn více rozvést i dalši postavy, které neměli moc prostoru. Chvílemi jsem v tom viděla vztahy jak ze série Smečka (což mě nijak netěšilo). Celkově moc hezké čtení, které bych klidně doporučila, třetí díl bych asi hodnotila jako nejlepší.

TerkizCZ
04.10.2015

I když sem kluk tak sem si tuhle knížku zamiloval. Vím že to je dívčí literaturá ale zaznamenal jsem to až tet XD . Prostě jsem to vzal z knihovny a zamiloval se do tý knižky není Suprise :D

Shira27
04.09.2015 4 z 5

I když mě první díl nadchnl a myslela jsem si, že to bude jedna z nejlepších sérií, tak musím říct, že se mi poslední díl stěží četl. Nevím, možná už jsem to chtěla mít za sebou a vrhnout se na jinou knížku, ale Návrat se mi líbil z celé série nejmíň.
Jacinda mě svým chováním hodně štvala. Nevěděla co chce a kdy to chce a pořád si všechno dávala za vinu. Willa lituju, jak se k němu Jacinda chovala, mě fakt vytáčelo. A Cassian...chudák. :( je mi ho též líto.
Happyendy miluju a konec téhle knížky je nádhernej. :)
Jinak ještě musím dodat, že jsem od této série čekala mnohem víc. Že to bude skutečně o dracích a že nás autorka více zasvětí do jejího dračího světa. Bohužel, v tomhle ohledu mě knihy zklamaly...

viky.rella
30.08.2015

Ona je tak pitomá, štve mě že neví ,co chce a nejhůř to odnese Will:D
Kniha je ale super!!!

draci láska dobrodružství