Návrat

Návrat https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153042/bmid_drakie-navrat-NrU-153042.jpg 4 570 94

Drakie série

V druhém díle Drakie se Jacinda rozhodla vydat za svou matkou, kterou drakijský kmen vykázal z města. Předtím ale ještě chce zachránit Miriam, mladší Cassianovu sestru, z enkroské pevnosti, protože cítí určitou odpovědnost za to, co se jí stalo. S Jacindou chce opustit město i Tamra, která se jednou provždy utvrdila v tom, že o ni Cassian nestojí a nikdy stát nebude, obzvlášť poté, co uzavřel svazek s Jacindou. Záchrannou skupinu nakonec ale tvoří čtyři osoby: Jacinda, Tamra, Cassian a Will. Všichni, i když s výhradami, ve finále odsouhlasí nebezpečný plán, v rámci kterého se má Jacinda dostat do pevnosti jako zajatec, najít Miriam a pak se jen nechat zachránit zbývající trojicí. Cassian by ji totiž díky poutu, které mezi nimi vzniklo po uzavření svazku, měl bezpečně najít. Jenže jedna věc je plán a druhá věc je realita…... celý text

Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Hidden , 2012

Suzísek
01.05.2015 3 z 5

Kniha mě opět vtáhla do sebe, ale 1 a 2 kniha se mi líbila víc, možná to bylo proto že jsem věděla že tahle je poslední... nevím.

little-dream
22.04.2015 4 z 5

Poslední díl byl sice dost akční, ale mrzí mě, že byl tak krátký :/
Než jsem se stihla vzpamatovat, byl konec! Jediné, co mně tam nepasovalo, byla násilná smrt jedné postavy, která vůbec umřít nemusela. Spíš se mi zdá, jako by si autorka na konci uvědomila, že ještě nikoho nezabila, tak to musí okamžitě napravit, ať to není knížka pro malé děti. :D
Ale jinak bezva :)
K téhle sérii se určitě ještě někdy vrátím. :)

Charmedka
22.02.2015 3 z 5

Jacindu jsem měla ráda, za mě to byla jedna z nejlepších postav. V tomhle díle se mi ale tak znechutila. Je sobecká, myslí převážně na sebe, jedná zbrkle a myslí si, že ví všechno nejlépe. Šíleně mi vadila, bohužel. To samé Will, ani on mi nepřišel nijak sympatický.
Třetí díl Návrat je slabší než dva předchozí, trošku ztratil to kouzlo, ale přesto si drží nadprůměrné hodnocení, stejně tak celá série.

mišule5
30.01.2015 5 z 5

Můžu s radostí potvrdit, že i poslední pokračování Drakie se mi líbil :) Celou dobu to bylo napínavé a nemohla jsem se odtrhnout :) Nemohlo to dopadnout lépe ;) Moc pěkné počteníčko.

Lumine
28.12.2014 4 z 5

Asi nejlepší díl série. Konec se mi líbil a zdálo se mi, že se všichni chovají tak nějak normálněji. :3 Jacinda nebyla zas až tak nerozhodná a šílená (v porovnání s předešlými díly) a děj byl celou dobu zajímavý.
SPOILER
Jen mě trochu zamrzelo, že nešli ještě hledat Liu a ostatní a nepomohli jim, když měli ty čipy. :( Možná další díl? :D Uvidíme.

snilek.holka
28.12.2014 3 z 5

Nějak se nemužu u téhle autorky rozečíst. Nemužu se do toho dostat a často jsem se u knihy nachytala jak jsem sice četla, ale myšlenkami jsem byla uplně někde jinde. Často jsem se musela okřiknout, abych knize věnovala patřičnou pozornost !

Monisek.B
25.12.2014 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tohle už bylo i na mě moc. Sice jsem knihu přečetla skoro jedním dechem, ale předchozím dílům se prostě nevyrovná. Celé mi to přišlo až moc překombené, nesmyslné a dost často jsem nad tím vším kroutila hlavou. Např. ta věc se sledovacím zařízením mi byla jasná hned a že na to Jacinda přišla až tak pozdě, to se autorce zpracovat prostě moc nepovedlo... Konec jakože dobrý, otevřený a máme si domyslet sami, co Jacindu čeká dál. Ale to jakým způsobem se k tomu sama dopracovala, její pocity, nářky... To mi chybět nebude. I přes tohle všechno hodnotím celou sérii hodně pozitivně, takže pokud vás zaujaly první dva díly, třetí rozhodně za přečtení stojí. ;-)

Markett
19.11.2014 5 z 5

Moc pěkný závěr... myslím, že se mi po hlavních hrdinech bude trochu stýskat. Nechybělo napětí a láska, ale popravdě řečeno, Tamra mi chvílemi byla sympatičtější než Jacinda, která mi občas lezla na nervy svou nerozhodností. Ale udělala kus práce pro přátele a toho si cením. Moc jsem si oblíbila i Cassiana a Deghana, jim jsem strašně moc fandila. Will nebyl špatný, ale někdy jsem mu chtěla nafackovat za to, jak na Jacindu tlačil, aby s ním odešla, když jí ostatní potřebovali. Jinak moc pěkný díl, jsem ráda, že Tamra má svou lásku, ale pro Cassiana mohla autorka vymyslet lepší konec. :)

julliette
12.11.2014 5 z 5

Nádherný závěr, ale moc mi bylo líto Cassiana, že se vzdal Jacindy, i když ji tak moc miloval a udělal by pro ni cokoli, jen proto, že viděl, že je zamilovaná opravdu do Willa, čímž ji překvapil, že jí to takhle vyjádřil. Vše dopadlo opravdu krásně. Tamra tvoří pár s Daghanem, Jacinda s Willem a Cassian s dírou v srdci po Jacindě, šel hledat drakijské kmeny, jejich zvyky atd. Byla jsem po přečtení tak rozrušená, plakala jsem půl hodiny a vůbec jsem nemohla usnout

DiDi123456789
02.11.2014 5 z 5

Kromě absolutně nesympatické hrdinky Jacindy, která neustále obkecávala svoje rozhodnutí, z dříve špatných dělala dobré to byla luxusní knížka!
Děj napínavý, plný nečekaných zvratů a akce.:-)
Will, kterého jsem měla neskutečně moc ráda si to u mě tímhle dílem celkem pokazil, zatímco Cassian, který mi nebyl sympatický už od začátku si zlepšil.
Jsem neuvěřitelně ráda, že si Tamra někoho našla a myslím, že v radě bude konečně šťastná.
Docela mě sice mrzí, že se nevrátil Jacindin a Tamřin otec (na to jsem čekala celou sérii!).
I tak to byla neskutečně silná knížka a při dočtení mi i slza ukapla.:-))
Všem doporučuju!!!

Marťa 79
28.10.2014 1 z 5

Nechci nikomu kazit iluze ale mě tento díl OPRAVDU zklamal. Tuto sérii jsem milovala dokud jsem nepřečetla poslední díl. Will se choval jako naprostý blbec a Jacinda na tom nebyla o moc líp. Cassiana jsem měla hodně ráda a bylo mi ho opravdu líto. Také se mi nelíbí jak autorka na konci všechny pozabijela . A docela by neuškodilo trochu podrobnější vysvětlení proč to ten vrah udělal, její jednání mi přišlo napro zbytečné.Také jsem si všimla, že Jacinda se snaží všechno vyřešit tím nejkomplikovanějším způsobem. Díl je naprosto PŘESYCENÝ AKCÍ a nedává šanci si čtenáři ani pořádně vydechnout. Na tomto díle mi snad přijde pozitivní jen Tamřin vztah. OPRAVDU VELKÉ ZKLAMÁNÍ :(

kleria
19.10.2014 5 z 5

Skvělé ukončení série :). Poslednímu dílu nechyběla akce a bylo to napínavé od začátku do konce. Konce jsem se až pomalu bála jak to skončí :), ale skončilo to krásně, až bych klidně brala pokračování, které by asi trochu bylo už o ničem, ale i tak bych si ho ráda přečetla. Strašně moc jsem si tuto série oblíbila a všem ji můžu jenom doporučit :).

kacka29
13.10.2014 5 z 5

Nejnapínavější díl celé série!! Nemohla jsem se odtrhnout. Ten konec mě nesmírně dojal... Myslím, že se brzy převtělím a poletím hledat Cassiana a zlomit jeho svazek...

Pedruska01
04.09.2014 5 z 5

Kristovy rány, co je to za konec? Nemůžu se z toho vzpamatovat! Jo, dopadlo to dobře, což je báječný po všech těch útrapách, co zažívali, ale! Ze začátku jsem Jacindu až proklínala. Převážně kvůli Cassianovi - on by mi k ní prděl víc! ;) Zamilovala jsem si ho a doslova jsem trpěla, když mu bylo jakkoli ubližováno. Lezla mi na nervy, jak pořád opěvovala "úžasnýho" Willa. Přesto potom, zvrat. Z ničeho nic se mi začínal líbit i Will. Oceňovala jsem, že se na Jacindu dokáže naštvat (i když jen krátce - srab!) a taky se mi líbilo, jak se umí zachovat ve vyhrocené situaci. Ohledně dalších postav - čekala jsem, že se ze šedého drakiho vyklube někdo jiný než se nakonec vyklubal, přesto to bylo milé. :) Tamře jsem ho svým způsobem přála, že má taky svou spřízněnou duši. Miriam mi vlastně ani líto nebylo. Prostě se tak stalo a tečka. Pořád jsem tajně očekávala "zjevení" Corbina, což se vyplnilo. Nemohu tvrdit, že by mě jeho chování vyloženě netěšilo, ale... ale. :D A kámen úrazu, který budu rozdýchávat ještě hodně dlouho: Cassian. Jen při vzpomínce, se mi chce křičet! Ach jo. :( Bylo mi ho tak strašně líto! Nejen, při útěku z pevnosti, že byl náznak, že je s ním ámen, ale hlavně na konci. To jak se zachoval, to co udělal, jak se rozhodl. Odejít sám do neznáma s bolestí a dírou v srdci (jak už po sestře, tak především po tý pitomý Jacindě!)! Jednoduše se vzdal. :( Jacindě by snesl modrý z nebe, miloval jí, záleželo mu na ní, položil by za ní život! Byl tam svazek, spojení... Bože! Člověk se pak akorát rozčiluje! :D Autorka si zkrátka vybrala favorita a s tím se nedá nic dělat.
Kniha neuvěřitelně zaujme, ten příběh je obvzlášť výjimečný. Ukrutně rychle a dobře se čte. Člověk zapomíná na okolní svět a noří se do toho drakijského. Je tomu konec, bohužel, a já můžu prohlásit, že se mi to velmi líbilo. Nemohu jinak, než doporučit. :)

ellypusik
21.08.2014 5 z 5

Třetí díl byl jako i dva díly předtím! úžasný. Jen mě trochu mrzí, že další díl nebude o Jacindě a jejím příteli Willovi, ale o její nejlepší kamarádce - pokud se nepletu. Každopádně tato kniha byla dokonalá

Tessi08
01.08.2014 4 z 5

Hezká knížka :) Ale možná je to ode mě trochu zvrhlé, ale ke konci jsem trochu doufala, že by Jacinda mohla mít něco víc s Cassianem :D Nevadí:) Přesto supr kniha! Doporučuji!

kacaaba
11.07.2014 5 z 5

Moc hezká knížka, celá série. Zase něco trochu jiného a mě se to líbilo. Romantika až za hrob. Překvapivý, smutný závěr, ale všechno se povést nemůže.

Misa25
10.06.2014 5 z 5

Vždy je skvělé, když nějaký autor přijde s něčím novým, v dnešní době je to velmi složité, ale když už tak z toho může vzejít tak skvělá série jako je Drakie :D těším se na další díl :D

Barča 008
09.06.2014 4 z 5

Trochu mě mrzí, že všechny postavy, co nás provázely dějem až do teď, se rozutečou pryč. Takže úplný konec trochu zklamal - podle mě by bylo mnohem zajímavější, kdyby Jacinda s Willem zůstali u kmene a třeba se tam objevily komplikace kvůli Willově rodině. Jinak ale moc pěkná série.

Natyss
30.05.2014 5 z 5

Tato série je úžasná. Četla se mi doslova jedním dechem a nechala mě až do samého konce napjatou jak strunu. :) Jen konec mi přišel trošku uspěchaný, mohl být více rozvitý. Ale určitě moc doporučuji. Číst tuhle sérii byl opravdu zážitek, už se těším až si budu moct přečíst- Bez dechu. Zajímá mě, jestli se autorce podaří napsat další knihu Drakie tak perfektní jako ty předchozí...

draci láska dobrodružství

Sophie Jordan