Modrá jako safír

Modrá jako safír https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263473/bmid_drahokamy-modra-jako-safir-UWW-263473.jpg 5 2190 309

Drahokamy série

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (a ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

Arsinoe_06
25.09.2018 5 z 5

Miluju Xemeriuse a jeho hlasky :D :D :D

Niarra
21.09.2018 3 z 5

Čtivé, nenáročné a oddechové čtení. Občas mě kniha i rozesmála. Má nejoblíbenější postava - Xemerius. Jestli někdy budu mít kocoura, bude se tak jmenovat :-D

books_are_life
20.09.2018 5 z 5

Úžasná série :D :D :D

lenka608
15.09.2018 5 z 5

Netřeba dlouhých komentářů. Perfektní čtení! :)

NinaStikova
11.09.2018 3 z 5

O čem že ten díl byl? Jo, jasně, Gwendolyn má zlomené srdce od kluka, se kterým za nějakých pět dní stihla prožít lásku jako trám, že ano?
Nějak si nemůžu pomoct, ale romantická dějová linka je prostě jeden kýč za druhým. Mladí lidé, kteří se znají kratičkou dobu, k sobě zahořeli nehynoucí láskou! Nemluvě o tom, že jsou tam takové dvojice dvě (až tři?).
Proč všichni hraběte poslouchají na slovo? Vždyť je to fuk, jestli na přípravu na ples dostane týden nebo tři měsíce, ne? Hrabě se to (v minulosti, mrk mrk, spoiler) vůbec nemusí dozvědět.
Člověk si navíc musí dát bacha, aby se nezamotal v těch vstupech z budoucnosti, kterých je tam požehnaně. Jednomu by se z toho přemýšlení nad časovým kontinuem zavařil mozek.
Navzdory tomu má příběh spoustu originálních nápadů, cestování časem na genetický způsob jsem zatím jinde nepotkala, jde o příjemné odlehčené počtení.

Atanone
09.09.2018 4 z 5

Jedním z mínusů knižních pokračování je to,že značnou část děje zabere připomínání předchozího dílu. Ani v tomto případě to není jinak. Navíc se v první polovině knihy převážně „vrká“. Nebýt toho,že jsem viděla filmy,asi by moje trpělivost dostala pořádně zabrat,ale věděla jsem,že na akci taky dojde a tak jsem si užívala i to „vrkání“,protože bylo vtipné. Mimochodem – přála bych svým vnučkám,z nichž ta nejstarší je ve věku Gwendolyn,takovou úžasnou slovní zásobu.

DancerAnnBooks
09.09.2018 5 z 5

Knížka se mi strašně líbila přesně jako první díl

Míša06
01.09.2018 5 z 5

Byla to krásná kniha a to nejenom díky obálce ale i svým příběhem. Kniha se četla sama. Oproti 1. dílu tady bylo více detailů a samozřejmě Xemerius, ten byl sice občas trochu otravný, ale jeho narážky a připomínky se hodily. Líbil se mi Prolog a Epilog. Celkově se mi líbí záhadnost okolo Lucy a Paula.

Žožik
30.08.2018 4 z 5

Opět krásná a čtivá knížka. A opět také vyloženě nenáročná četba. Musím ale uznat, že to bylo lepší než první díl. Alespoň už se stihlo trochu něco stát a zápletky začínaly být vážnější. Jenom pořád nechápu, jak se Gwen podařilo tak rychle zamilovat do Gideona. :D

preny
29.08.2018 5 z 5

Super pokračování,autorka píše skvěle,je to poutavé ,čte se to jedním dechem. Hurá na třetí díl.

MirijamFrankl
23.07.2018 4 z 5

Hodně oddechové, leč čtivé dílo. Musím říct, že výrazně předčil první, slabší díl. Románek Gideona a Gwen nabral na konci nečekaný směr, což knize velmi přidalo na zajímavosti.
Přesto mám ale co vytknout. Zaprvé nepříliš pestrou dějovou linii (dobrá čtrvrtina knihy se točila kolem přípravy na soaré), a celá ta nepromyšlená romance ( hele, Gwenny, nezdá se ti maličko ujeté čekat vášnivou lásku od někoho, koho neznáš ani týden?!) a mně nesympatická hlavní hrdinka (ačkoliv uznávám, že oproti Rudá jako rubín přeci jen zlepšení).
I přes tato negativa se vrhnu na další díl, protože i když mi hrdinové Gierové nejsou moc blízcí, tak nějak mne zajímá jak to s nimi bude, obzvláště se těším na ples, na kterém Gwen potká sama sebe a jsem vážně zvědavá na to, jakou úlohu v příběhu ještě sehrají Lucy a Paul.

Denisa153
11.07.2018 4 z 5

Ještě napínavější než první díl. Jediné co mě štve je Gwen, ano je zamilovaná, ale nemusela by nám to pořád cpát...

-Annett-
08.07.2018 5 z 5

Tento díl je z celé série můj nejoblíbenější. Miluji ho hlavně kvůli soaré, kterého se Gwen a Gideon zúčastní. Vše je tak realistické, že smekám nad autorčiným smyslem pro detail.

brijana
19.06.2018 5 z 5

Od začátku až do konce jsem četla se zatajeným dechem. Četla jsem v každé možné volné chvíli. Nemůžu se dočkat pokračování!

betule3
12.06.2018 5 z 5

Tak tohle bylo fakt skvělý, asi ještě lepší než první díl! Jedná se o typ knihy, do které se začtete a odložíte ji, až když je dočtená. Okamžitě se vrhám na třetí díl a doufám, že bude minimálně stejně dobrý. :)

katy87
24.05.2018 3 z 5

Druhý díl toho nabídl ještě méně než první, kromě otevřeného konce, který navnadí z principu už všechny čtenáře na závěr triologie. Dobře se to četlo, ale i tak mi uniká tak vysoké hodnocení...

Ďumbierka
30.04.2018 5 z 5

Dostala som sa do veku a času , kedy som sineskutone užívala každú vetu v knihe a všetko hltala.... Mala som zase o 10 rokov menej a rozplývala sa . veľmi pekné , tak akk aj prvý diel a musela som sa rovno vrhnúť aj na tretí.

s1ombrehimawari
25.04.2018 4 z 5

Knížka nezklamala. Byla super ultra čtivá. Tento díl se mi rozhodně líbil víc než první, a to proto že knížka měla v sobě více napjatých a akčních situací. Strašně ráda bych řekla co se mi líbilo, ale to by bylo vyzrazování děje. Gideon mě ale stále neskutečně štve. Tak se to třeba třetím dílem změní. Pět hvězdiček nedávám, protože to prostě není můj šálek kávy. Autorka ale píše s humorem a to se mi líbí.

Barik05
24.04.2018 5 z 5

Naprosto úžasný děj, a je to tak napínavé. Nemohla jsem odtrhnout oči od stránek. Prostě boží, nemůžu se dočkat na další díl.

sola_lupa
19.04.2018 4 z 5

Druhý díl nezklamal, začalo se to v něm vše ještě více zamotávat. Jsem zvědavá, jak to vše skončí. :) Upozorňuji ty, kteří chtějí vidět filmy, že v prvním filmu je i kousek druhého dílu knížky. Já to nevěděla a pak při čtení dvojky jsem si říkala, že už to odněkud znám...