Modrá jako safír

Modrá jako safír https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263473/bmid_drahokamy-modra-jako-safir-UWW-263473.jpg 5 2193 2193

Drahokamy série

Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (a ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Saphirblau - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

PavlínaAlžběta
27.12.2017 5 z 5

Nejsem fanda typu této literatury, ale po přečtení prvního dílu, který se mě velmi líbil jsem se i do druhého. Bála jsem se, že už to nebude ono, ale recenze ostatních mě přesvědčily a jsem moc spokojená, autorka nezklamala ani nepolevila. Nejsem jediná co bych hrdinku drapla za prdku a namlátila ji, byla mě čím dál tím více nesympatická, hrdina naopak překvapil. Kniha doslova utíká před očima, jednoduché čtení, nechybí zápletka i ta romance, tajemství a humor. Musím uznat, že kniha pro hodně mladé čtenářky, oslovila i mě a těším se na závěrečný díl.

izfnp
19.12.2017 3 z 5

Gierovej knihy plynú akýmsi zvláštnym tempom. Od začiatku prvého až po koniec druhého dielu sa všetko odohralo vlastne za pár dní. Za jedno je to vec, ktorá mi trochu vadí, postavám tak ťažko veriť ich vývoj a vzťahom medzi nimi ťažko veriť autenticitu. Taktiež to autorke uberá priestor na budovanie svojho sveta, do ktorého fungovania skrátka vidíme príliš málo času. Na druhú stranu má kniha tempo, a to i napriek faktu, že tých 300 strán obsahuje len asi 3 podstatnejšie scény. Plynutie deja je však konštantné a organické. Autorka navyše v rámci dvoch kních vybudovala tak zaujímavé tajomstvo, že sa nemôžem dočkať, čo sa dozviem v poslednom diely. Hlavná hrdinka je plná hormónov, čo jej rada odpustím, nakoľko sa inak konečne dala do pohybu a snaží sa veciam okolo seba porozumieť po svojom. Postavy, čo sú na jej strane, sú potom vyslovene podarené - od kamarátky Leslie až po super zábavného nováčika Xemeriusa. Strážci sú zatiaľ skôr v úzadí a ja dúfam, že i na ich strane dôjde k nejakej zmysluplnej akcii. Nuž a spolucestovateľ časom mladej hrdinky... V treťom diely snáď ukáže, že nie je len objektom túžby, ale aj postavou so zmyslom a poslaním pre dej. Druhý diel je o niečo podarenejší, než ten prvý, tak snáď posledný Smaragd vystúpi až do nadpriemeru.

Leanis
07.12.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Charlotte se mi podařilo začít neskutečně nenávidět a Gideona mi bylo líto. Možná se choval jako arogantní idiot, ale rozhodně k tomu měl spoustu důvodů. Hlavní romantická zápletka mě nijak nerušila, naopak se mi líbila, nebylo zde žádné klišé ani otřepané romantické výlevy. A závěr knížky vám nedá spát, musíte hned sáhnout po dalším dílu!

mišule5
29.11.2017 5 z 5

Napínavý druhý díl! Nedá se odtrhnout od čtení- to upozorňuji předem! Autorka se tady pěkně rozepsala-vtipně, napínavě a nechybí tady popichování s Gionem a nervíky s Charlotte, která je opravdu dobrá záporná postava.Co se týče Xemeriuse- prostě dokonalý kamarád! Abych to uzavřela-kniha je naprosto úžasná a určitě bych ji doporučila všem!

nikiem
24.11.2017 5 z 5

Tak tento díl mě bavil hrozně. O proti filmu je co se týče vztahu Gideona a Gwendolyn o něco jemnější, ale víc se mi to líbilo určitě v knize. Musím říct, že Gwen je v tomto díle naprosto úžasná a její kamarád Xemerius mě vážně bavil - ten tomu v prvním díle opravdu chyběl.

Eduarda
15.11.2017 4 z 5

Xemerius, super postava! Bez něj bych tu přílišnou romantiku Young Adult asi nedala.

kyticka152
02.11.2017 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila. První jsem viděla film, což mě vážně štve. Kniha je napínavější, rozepsanější... a já vím, jak to dopadne. Myslím si, že druhý díl se spisovatelce více povedl a já si moc ráda přečtu poslední díl. Doporučuji k přečtení!!!

erulka
30.10.2017 4 z 5

Druhý díl se mi líbil o kapku víc, než ten první. Nejvíc mě v knize baví poznámky Xemeriuse a obdivuji Gwendolyn, že ve většině případů na jeho poznámky nereaguje, já bych to asi nevydržela, jelikož někdy jsou fakt trefné. Co mi na knize vadí je, jak autorka rozvíjí informace, které byly napsány v předchozím díle. Kolikrát mě to nebavilo číst zase znova. Je až pozoruhodné, jak autorka dokáže, protáhnout dva až tři dny do jedné knihy. I když u knih nemám ráda dlouhé kapitoly, zde mi to nevadilo, dokonce se mi kniha i rychleji četla. Hned se vrhnu na poslední díl a snad už se začnou konečně odkrývat tajemství, o kterých se v předchozích dílech jen spekulovalo.

Lumíček
22.10.2017 5 z 5

Okamžitě otevírám poslední díl. Nemohu se dočkat, jak to dopadne :)

Silencia
05.10.2017 5 z 5

Druhý díl byl fakt lepší než první, a to především díky ultravtipnému Xemeriusovi :D Samotná Gwen je prostě šíleně naivní, to autorce ale nemůžu vyčítat. Jsem moc zvědavá jak tohle dopadne. Nicméně upřímně si myslím, že ačkoli názvy to jsou krásné, úplně by stačilo celý příběh vložit do jedné jediné knihy. Tohle rozkouskování moc nechápu, když je příběh souvislý. 4,5*

unicorn1
14.09.2017 5 z 5

Výborná kniha B-D

jitka7
08.08.2017 4 z 5

Tak kdo četl první díl, tak asi nemůže nečíst další. Gideon byl sem tam na zabití. Gwendolyn se mi moc líbila. Zase se to slibně vyvíjelo, zajímavý děj a s napětím člověk čeká, co bude dál.

MíšaS.
07.08.2017 5 z 5

Výborná kniha, skvěle se čte a udržuje Vás to v napětí, co bude ve třetím dílu.

PeťkaW.
05.08.2017 3 z 5

Výborné pokračování prvního dílu, které drží jeho čtivost a vtip. Člověk se při čtení nejednou opravdu upřímně zasměje některé hlášce nebo myšlenkovým pochodům postav, a myslím si, že to je právě hlavní předností knihy. Děj rychle ubíhá, sem tam vás trošku naštve nějaké opakování motivů, nebo nelogičnost chování hlavních hrdinů, ale není to nic, co by se nedalo přežít. Je to opravdu milá série, co se čte skoro sama. Na dovolenou a odpočinkové čtení jako dělaná. Jediné mínus bych viděla v tom, že jde o ten typ knih, u kterých se výborně bavíte, skvěle se čtou, ale po týdnu si nevzpomenete na jméno hlavní hrdinky.

vandalindakova
03.08.2017 3 z 5

I druhý díl série byl jako příjemná, odpočinková pohádka. Opět jsem měla přečteno za jeden den. V prvním díle se vše jakoby rozjíždělo a tady už se dostáváme hlouběji. Pokračuji třetím dílem...

Evisis
27.07.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, která se mi snad líbila ještě víc, než předchozí díl. Ze začátku jsem byla dějem trochu zmatená, ale po několika stránkách jsem se opět vžila do děje a četla bez přestávky až do konce. Děj i postavy a jejich vývoj mě velmi mile překvapily a myslím, že knize nemůžu nic vytknout. Také si myslím, že se objevovalo mnoho vtipných pasáži, které četbu ještě zlepšily a já už se nemůžu dočkat až se dostanu k pokračování. :)

markulka
27.07.2017 5 z 5

Opravdu úžasná kniha, která vás chytne do svých spárů již na začátku a po celý zbytek vás odmítá pustit. Líbí se mi propracovanost příběhu a všechna tajemství, kterými je kniha opředena. Gideona jsem si, asi jako všichni, zamilovala, ale celkem často mi přišel jako nějaká náladová ženská xD Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

1Světluška2
09.07.2017 5 z 5

Dokonalost. Běžím si koupit poslední díl.

katallinka
23.06.2017 4 z 5

Jsem z zvědavá jak to cele dopadne. Zatím mám pocit, že jsem získala neskutečně mnoho zamotaných informací. Přesto se kniha velmi dobře četla.

SladkaK
31.05.2017 3 z 5

Nejsympatičtější je mi Xemerius, připomíná mi mého kamaráda gaye.