Doktor Proktor a prdicí prášek

Doktor Proktor a prdicí prášek https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488247/bmid_doktor-proktor-a-prdici-prasek-63k-488247.jpg 4 742 153

Báječné příhody doktora Proktora pobaví celou rodinu Po přestěhování do uličky Dělová začne Bulík chodit do nové školy a hledat si kamarády. Spřátelí se s Lízou, milou dívku ze sousedství, a brzy se stane asistentem svérázného, trochu šíleného profesora Proktora. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek, který není ani zdaleka tak neužitečný, jak se zprvu zdálo. Všichni společně začnou snovat plány, jak vyrobit silnější verzi prášku, která by posloužila celému lidstvu. Někdo jim ale začne házet klacky pod nohy…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Doktor Proktors prompepulver , 2007

Marekh
25.06.2018 5 z 5

Kniha se mi celkově líbila. Kniha je vhodná pro děti i dospělé. V knize lze nalézt řadu poučení pro děti i dospělé.

Postavy jsem si oblíbil: Bulík (vzrůstem připomínající skřítka), dvojčata Trulse a Tryma (jakoby neměly mozek a ohánějí se jenom silou, poněvadž jsou silnější postavy) aj. Líbila se mi také minulost doktora Proktora.

V knize se vyskytuje humor, v některých částech jsem se také trochu bál (ale jenom trochu :). Musím pochválit nádherné ilustrace, které vytvářejí dokonalou atmosféru příběhu.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Bulík si povzdychl. "Vy vůbec nedáváte pozor. Idiotus kolossalus měl ve skutečnosti mozek třikrát větší než vaše dva mozky dohromady. Jenže v poměru k osmdesáti tunám svalů byl stejně pořád malý. Chápete? To jsou jednoduché počty."

lenkaabooks
19.06.2018 4 z 5

Prdicí prášek, který přinese nejen spoustu zábavy, ale také dostane potřeštěného vynálezce a maličkého kluka Bulíka do nejstřeženějšího vězení. Ale Bulík je chytrý kluk, z vězení se dostane, z chřtánu anakondy taky a spolu s kamarádkou Lízou a Proktorem zachrání oslavu národního svátku.

Denisa153
31.05.2018 5 z 5

Sice už nejsem dítě, ale bavilo mě to, smála jsem se a hlavně mě čtení bavilo.

chameleonik
21.02.2018

Doktor Proktor je úžasná knížka. Obzvláště Líza je chytrá holka, která vyzrála nad Trulsem a Trymem Tránovými. Moc doporučuji.

Devil-Ivet
24.12.2017 4 z 5

Doktor Proktor a moje seznámení s Nesbem vůbec. Příběh krásně utíkal, byl napínavý, dobrodružný, veselý. Pro děti jako dělané. Ale dospělým se bude také líbit.

pedroK
14.12.2017 4 z 5

Jasněže nejvtipnější pasáže jsou ty, kde se prdí ostošest! Četly jsme s dcerou nahlas a pobavily jsme se obě. Je to Nesbo, takže děj má spád, je to napínavé i vtipné. Teď vezmem Konec světa (možná).. :)
Nejsem překvapená, že Jo napsal knihu o prdění. V jednom rozhovoru popisoval, jak se s bratry předháněli, kdo bude prdět nejvíc..a když nebyla máma doma, přidal se i táta :)

musska
26.11.2017 5 z 5

Četla jsem knihu nahlas pro děti a společně jsme se smáli a trošku báli. Prdění jak z děla je přesně to,co je baví :)

PlayEasy34
23.11.2017 5 z 5

Úžasná, bláznivá a komická kniha spisovatele jediné dětské serie Jo Nesba.

Alex.rrr
01.11.2017 3 z 5

Kniha je hodně silné slovo. Má hodně ilustrací, tak je to čtení tak na tři hodinky... I když je kniha psaná poutavě a stránky ubíhají, příběh jako takový mě moc nechytl. Humor i scénky jsou více než absurdní a toto mi moc vtipné nepřišlo. Neurazí, ale v knihovně bych ji nechtěla..

tlllk
22.08.2017 4 z 5

cielovka je celkom jasná, moje deti prechádzajú práve "prďacím" obdobím, takže tie si to užili, ale na prekvapenie to chytili aj dospelých.

Aleen
16.08.2017 5 z 5

Jestli si chcete příběh opravdicky užít, poslechněte si ho načtený od pana Novotného. Doktor Proktor v jeho podání tak luxusně ráčkuje, že se budete smát nahlas jako blázni. A pokud máte děti, nechte je si užít skutečnosti, že dospělý člověk vypráví tak skvěle o prdech, prdění a prdonautech!!! To rozveselí snad každé dítě!!!

Kate_Hall
13.08.2017 5 z 5

Příběh byl originální, dobře napsaný. Četla se rychle a určitě budu číst i pokračování. jen mě trochu zaskočilo, že byla knížní děj ukončen, a nerozvinul v mé mysli žádné otázky na další díl.

Ajinka126
30.07.2017 4 z 5

To je take milé. Tohle musí děti zbožňovat. Příběh je založený na přátelství, soucitu a odvaze. A taky se tam prdí. Co jiného může děti pobavit víc? Jo Nesbo je génius.

starliza
04.07.2017 5 z 5

Moc vtipný

Samira
17.06.2017 4 z 5

Nesbův styl je mi blízký, ať napíše cokoli, takže jsem i zde byla spokojena. Úvod do této vskutku bizardní moderní pohádky se zdařil a mě moc zajímá, kam nás zavede příště.
Musím, ale připustit, že nevím, jestli bych ho stejně ocenila jako dítě. Celkově bych řekla, že samotný příběh, ale i specifické zpracování nebude sedět každému.
Jsem však teprve napočátku a věřím, že příběh ještě rozkvete:).

hancijar
05.06.2017 5 z 5

Kniha pro detit, ale moc fajn.

martina.culik
29.05.2017 3 z 5

Kniha je určená dětem a možná právě proto mě to zase tolik nebavilo. Další knihy s doktorem Proktorem určitě číst nebudu.

Mr.Money
09.05.2017 5 z 5

Zábavné! Zajímavé ilustrace! Doporučuji!

sola_lupa
06.05.2017 2 z 5

Nápad s prdicím práškem je hodně originální a věřím, že se to dětem asi líbí, mně to bohužel nechytlo.

jesterka.as
24.04.2017 4 z 5

Kniha o tom, jak z velkého prd (tedy ničeho) udělat něco (tedy bestseller) :). Líbil se mi styl psaní a myslím, že malí kluci z takových pohádek musí být absolutně nadšení :))