Vykladačka smrti

Vykladačka smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26713/mid_vykladacka-smrti-ImE-26713.jpg 4 604 155

První kniha série Adélie Aguilarová. Na počátku románu, který se odehrává v Cambridgi dvanáctého století, jsou čtyři brutálně zavražděné děti. Všeobecné zděšení, obracející se proti židovské komunitě, nutí anglického krále povolat specialisty až z jižní Itálie. Do Anglie přijíždí pozoruhodná trojice sestávající z vyšetřovatele židovského původu, arabského osobního strážce a především mladé lékařky. Lékařka je "vykladačka smrti", což je raná forma povolání zvaného v současnosti soudní lékař, a zároveň hlavní hrdinka celého příběhu. Příběhu plného napětí, v němž se dramatický spád vyprávění snoubí se znamenitě konstruovanou zápletkou. Příběhu, který nám zároveň připomíná, že střetávání kultur, náboženská zaslepenost a zápas humanity s intolerancí provázejí lidstvo od nepaměti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Jota

Mistress of the Art of Death , 2007

laydee
24.02.2013 3 z 5

V celku se mi kniha líbila, jen mě mrzelo, že jsem od prvních pár stránek věděla kdo to udělal. Místy opravdu děsila a ten konec mě pak překvapil nejvíc když jsem se dozvěděla, co udělali s viníky. Ale jak píše LilyFair- pokud chcete opravdovou detektivku vezměte si raději A. Christie a pokud chcete thriller tak raději Browna.

tuldas
27.10.2012 3 z 5

misty zdlouhavý popis ruzných situaci ale vcelku se čte dobře

Verousek
01.09.2012 2 z 5

Knihu jsem se rozhodla přečíst na doporučení a docela jsem se na ni těšila. Musím ale říci, že jsem docela zklamaná. Když jsem knihu dostala do ruky, hned mě překvapil obal. Kdybych o té knize nevěděla nic, spíš bych ji dala do ruky člověku do 15 let. Když jsem začala číst, místo vzrušení z detektivní záhady jsem spíše cítila nudu. Ta se mými pocity prolínala až do strany 134, kam jsem knihu dočetla než jsem ji odložila. Ani nevím, co říci. Ani ne detektivní thriller ze středověké Cambridge (to stojí na obálce) jako spíš spojení Kriminálky Los Angeles a trochu historie mi to připomíná. Autorka se sice vyjádřila, že nemohla použít středověké názvy, protože by to čtenáře mátlo, ale co z toho potom vyjde? Dle mého názoru buď ty názvy měla použít a dát na konec knihy vysvětlivky, aby to mělo ten pravý říz, jaký bych od takové knihy čekala, nebo se do něčeho takového neměla vůbec pouštět. Jaký to má pak význam? To je jako bych se snažila psát odborné pojednání třeba o psech, ale místo odborných názvů bych použila názvy pro děti...aby tomu všichni rozuměli

Dandulka
13.08.2012 2 z 5

Nic moc, čekala jsem víc. Autorka zřejmě neznala pořekadlo, že méně je někdy více.

LilyFair
15.05.2012 3 z 5

Líbil se mi styl psaní a doba do které je příběh zasazen. Je to čtivá oddechovka od které nemusíte nic očekávat. Pokud chcete pořádnou detektivku, vemte si raději Christie, pokud chcete spíš thriller, vemte si raději Dana Browna. A pokud chcete číst takový trochu nijaký mix těchle obou žánrů, tak si vemte tuhle knihu!!

paloma
25.04.2012 1 z 5

Velmi nudný, zdlouhavý a nezajímavý začátek. Nelíbí se mi styl jak je napsaná, nevim jestli se donutim to dočíst. Zlatý Vondruška.

Márinka
21.03.2012 4 z 5

Často nedoceníme, jak velkou sílu má jedno jediné slovo. Sotva vypuštěno z úst, bez ohledu na to zda pravda či lež, šíří se jako lavina, nabaluje na sebe další věty, souvětí…, soudy…, odsudky. A tak se stalo i ve dvanáctém století v Anglii, kdy byli Židé obviňováni z rituálních vražd dětí. Autorka ve svém fiktivním detektivním thrilleru ze středověké Cambridge velice dobře využívá svých znalostí historie a snad i proto se čtenář nemůže od stránek odtrhnout...

Nikol18
22.01.2012

Z počátku velmi nezajímavý příběh, do kterého se čtenář nemůže položit a chvíli mu trvá než se začte a později si jej oblíbí, protože, i když se odehrává ve 12. století, něčím připomíná současnost. Přesto mi nějaké úseky neseděly, už z hlediska vyšetřování, které možné bylo inspirované současnými detektivními seriály. Přesto příběh výslovně neurazí, ale zase ani přímo nenadchne, přesto je člověk zvědavý, co se bude dít v pokračování.

Majdule
04.07.2011 5 z 5

Velmi důmyslná a poutavá historická detektivka, která přináší pro středověk velmi netypickou hlavní hrdinku - ženu, lékařku, dnešním jazykem řečeno patoložku. Příběh je postaven na skvěle vystavěné atmosféře středověké Anglie, napínavém příběhu i na osobních vazbách, které Adélii postupně poutají k jinak nenáviděné zemi. Hlavní hrdinka je na svojí dobu nesnesitelně emancipovaná, má víc než ostrý jazyk a bystrý mozek. Kdo má rád tenhle žánr, neměl by si vykladačku smrti a její dobrodružství nechat ujít.

Dorotka5950
18.05.2011 5 z 5

Jedna z nejlěpších knih co jsem kdy četla. Velmi čtivá, napínaý děj a zajímavý konec. Hlavní hrdinka ze začátku sice trochu upjatá, ale nakonec jsem si ji moc oblíbila.

Jitule Š.
17.05.2011 5 z 5

Líbila se mi. Měla jsem chuť na něco delšího a historického a byla to dobrá volba. Není to horor, ani to není třeskutě napínavé, ale rozhodně zajímavé. Druhý díl (navazující) je ještě lepší

Kvíteček jarn
11.05.2011 4 z 5

Docela pěkná knížka - pokud máte rádi dlouhé příběhy a tlusté bichle:-)) Naštěstí je děj zajímavý už od začátku. A je v něm i dost humoru. Asi to není moc napínavé a strašidelné, ale číst se to dá:-))) Doporučuji na dovolenou, až budete mít víc času. Knížka se dá odložit a pak se k ní můžete vrátit. Středověká Anglie je tam popsaná moc hezky

Lenka Kadeřáb
10.05.2011 5 z 5

Super, super, super! Možná bych vypustila nějaké detaily, ale jinak jsem stoprocentně spokojená. Bylo to vtipné, napínavé a hlavní hrdinka je žena, které okolí kvůli jejímu původu hází klacky pod nohy. Hned jsem si objednala další dva díly a přeobjednala čtvrtý. Škoda, že autorka zemřela a nenapsala už další

Beranka66
06.05.2011 4 z 5

Nic moc. V knihkupectví na ni pěli chválu, ale že by to byl skvost detektivek? To asi nee. Ani si nebudu objednávat další díly, nemá to cenu. Když nebudou v knihovně, taky to přežiju:-))

st.me
18.04.2011 3 z 5

Nejsem si jistá, jak knížku ohodnotit. Příběh je čtivý, ale ne až zas tak moc. Ano, chtěla jsem zjistit, kdo páchá taková zvěrstva a byla jsem překvapena co všechno byla vykladačka smrti schopná zjistit, uvážíme-li v jaké době se děj odehrává. Co mi přišlo naprosto zbytečné, je míchání červené knihovny do thrilleru. Shrnutí: nenadchne, neurazí.