Vykladačka smrti

Vykladačka smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26713/mid_vykladacka-smrti-ImE-26713.jpg 4 604 155

První kniha série Adélie Aguilarová. Na počátku románu, který se odehrává v Cambridgi dvanáctého století, jsou čtyři brutálně zavražděné děti. Všeobecné zděšení, obracející se proti židovské komunitě, nutí anglického krále povolat specialisty až z jižní Itálie. Do Anglie přijíždí pozoruhodná trojice sestávající z vyšetřovatele židovského původu, arabského osobního strážce a především mladé lékařky. Lékařka je "vykladačka smrti", což je raná forma povolání zvaného v současnosti soudní lékař, a zároveň hlavní hrdinka celého příběhu. Příběhu plného napětí, v němž se dramatický spád vyprávění snoubí se znamenitě konstruovanou zápletkou. Příběhu, který nám zároveň připomíná, že střetávání kultur, náboženská zaslepenost a zápas humanity s intolerancí provázejí lidstvo od nepaměti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Jota

Mistress of the Art of Death , 2007

debe
23.09.2015 4 z 5

Překvapivě dobrá kniha, zajímavá zápletka i reálie. Jsem zvědavá na další díly...

elcapitano
13.06.2015 3 z 5

Mam rad historické detektivní romány. Například série od Sansoma s Mistrem Shardlakem. Anotace téhle knihy mi tedy přišla zajímavá. Nu, ve skutečnosti je to taková "jakoby-historická" červená knihovna s detektivními prvky. Na druhou stranu - přečetl jsem to poměrně s chuti.

akdar72
13.05.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Těším se na další díl.

petrels
03.05.2015 5 z 5

Nejsem zrovna přítel historických románú, ale tato knížka mně opravdu nadchla. Doporučuji.

CARODLENKA
29.04.2015 5 z 5

Dokonalé čtení!!! Musím říct, že takhle série mě nadchla a hned po přečtení jsem věděla, že už mě jiný žánr nikdy nebude bavit tolik, jako historické detektivní příběhy, ideálně týkající se medicíny, základů lékařské vědy apod...
Krásně napsané, poutavé, velice dobře čtivé, oči mi na stránkách přeskakovaly samy!
Určitě všem doporučuji!
Uvítaly bych tip na podobné čtení. :-)

mystar
26.02.2015 4 z 5

Uzasna, ctiva a napinava detektivka az do konce. Mam rada knizky, ktere jsou o medicine a lecitelstvi. Navic me zajima zivot ve stare Anglii. Testim se na dalsi dily. :)

sarka45
09.02.2015 5 z 5

První kniha od této autorky a hned jsem si ji zamilovala. Historická detektivka je můj oblíbený žánr. Určitě si přečtu všechny díly. Jen mě mrzí, že se už nemůžeme těšit na další.

Jonny
19.01.2015 4 z 5

Čtivé, zábavné. V třetí čtvrtině trochu zdlouhavé, ale pak se začal případ rozmotávat a najednou byl konec. Celkově mám z knihy dojem, že autorka má nějaký problém s církví - ukazuje zejména ty stinné stránky církve.

mpb1913
24.12.2014 3 z 5

Styl psaní mi moc nesedl, celý mi to přišlo jako brutálnější červená knihovna. Nemám nic proti ženám ba naopak, ale jako ústřední postavy knih mě prostě nebaví. Mám i zbylé tři díly a moc se mi do nich nechce.

Kateřina1011
17.10.2014 4 z 5

Příjemné počteníčko.

Bezantina
29.09.2014

Kniha je dobrá, ani špatná, ani vynikající, je dobrá. Vcelku reálný popis středověkého života v Anglii, nenávisti obyvatel proti Židům a podřadného postavení žen. Co mi přitažené za vlasy byly dvě věci a to: 1, některé vyšetřovací metody mi přišly obtížné i v dnešní době, ne tak ve středověku 2, těžko si představit, jak král Anglie má čas švitořit s neurozenou poddanou.. Ale to jen tak na okraj :-) Doporučuji každému, kdo má rád historické detektivky :-)

orson
27.08.2014 4 z 5

Rozhodně zajímavá detektivka, která přiblíží život ve staré anglii. Děj poměrně napínavý, vrah dlouho neznámý, no co více si přát, fajn odpočinkové počtení.

tulipa
29.07.2014 4 z 5

Strhující a napínavé. Určitě si od autorky ráda přečtu další knihy. Jelikož je detektivní thriller zasazený do středověké cambridge 12. století, vytváří se tak zajímavé a lákavé prostředí. Hlavní hrdinka se potýká s tím, jak středověk pohlížel na ženy, jako na hříšnice a možná právě proto je tento román, tak zajímavý. I tak je to potřeba brát s určitým nadhledem...

kryspin66
01.07.2014 5 z 5

Tak trochu jsem nevěděl do čeho jdu. Ale kniha mě úplně uchvátila. Měl jsem jí přečtenou za čtyři dny. Skoro až do konce jsem nedokázal určit vraha a jeho pomocnici, což už se mi dlouho při čtení detektivek nestalo. Těším se na další díly a doufám, že to bude stejně zajímavé počteníčko. Doporučuji.

Scharks
10.06.2014 5 z 5

Na tuto knihu jsem si dlouho brousila zuby... A výsledek? Jsem naprosto nadšená :o) Po počátečním rozčarování, kdy mi kniha přišla trošku pomalejší a bez akce jsem se přizpůsobilo danému stylu a kniha mě naprosto vtáhla do děje. Jsem ráda, že mám před sebou ještě 3 další díly :o)

Roanna
20.05.2014 1 z 5

Kniha mě zklamala, přestože anotace byla velmi slibná. Jenže...při čtení jsem vůbec neměla pocit, že jsem ve dvanáctém století, ale minimálně o pět století dopředu. Slova jako Lucerna, nebo Šerif, bych snad ještě překousla, ale některé odborné znalosti hlavní hrdinky mi přišly na tehdejší dobu až příliš "pokrokové". Děj mě nevtáhl. To, co se dělo s dětmi na mě bylo až příliš brutální. Milostná zápletka se taky moc nevyvedla. Prostě se mi to nelíbilo.

renefer
15.05.2014 4 z 5

Tak nějak nevím, mám ráda historické detektivky, zápletka byla dobrá, nechyběl humor ani napětí.. jen mi to přišlo trošku rozvláčné, ač to nedělám, místy jsem přeskakovala popisné věty. Hlavní padouch byl jasný hned na začátku (není to zahradník, ale ten, kdo se chová nejlíp). Snad jsem moc nenapověděla, i když závěr byl dost překvapivý a čekala jsem trochu jiný happy end.

77fifi
08.05.2014 5 z 5

napínavé, krásně psané......

cantona
11.04.2014 2 z 5

Bohužel mě tato kniha zklamala. Závěr byl opravdu strhující, ale jinak do té doby nuda a šeď! Historie je fajn, ale historická detektivka v tomto podání už tedy ne.

modranka
25.02.2014 3 z 5

Naštartovala som sa na stredovekú detektívku, ale omyl. Išlo skôr o historický román s detektívnou zápletkou. Použité historické reálie nemali s príbehom nič spoločné, boli skôr rušivým momentom pri sledovaní detektívnej línie. Samotná detektívka by sa vošla na 150 strán. Zvyšok bola zbytočná omáčka. Navyše použitie forenzných dôkazov v texte sa vymyká akejkoľvek stredovekej detektívnej myšlienke. Skôr som čakala, že sa bude pracovať s logikou. Milostná zápletka bola bez akýchkoľvek emócii.