Strážcové Varadínu

Strážcové Varadínu https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26780/bmid_strazcove-varadinu-BbV-26780.jpg 4 471 95

První část cyklu o protitureckých válkách v Uhersku, Sedmihradsku, Chorvatsku a Středomoří v letech 1660–1664. Kapitán Kornelius Báthory, šermíř, rytíř a básník, už mnohokrát prokázal své vojenské kvality. Jako člověk však selhal, když po manželčině smrti zanevřel na svého syna a raději dal přednost vojenské kariéře. Dnes, kdy je Michalu Báthorymu dvanáct let, chce Kornel všechno napravit a opět se mu stát otcem. Osud však chce, aby upřímnost svého pokání prokázal velkými oběťmi a podstoupil nevídané útrapy. Michal je totiž zajat loupeživými martalovci a než se jeho otec vyléčí z těžkých zranění, stopy po chlapci pohltí Osmanská říše. Skončil v otroctví, nebo v některém z janičářských výcvikových táborů? Je jen jediný člověk, který ví, kam přesně Michala zavlekli. A ten se právě připojil k turecké invazi do Sedmihradska. Kornel se vydává na cestu k transylvánské pevnosti Varadín, proti níž už táhne obrovská přesila Turků...... celý text

Literatura slovenská Fantasy Historické romány
Vydáno: , Brokilon

Strážcovia Varadína , 2009

Futurama
17.10.2015 5 z 5

Naprosto skvela kniha, kterou jsem zhltla od prvniho dilu az po ctvrty dil cele serie.
Cervenak dokazal, ze jsem knihy necetla, ale mela pocit, ze jsem v nich a to je co rict, lepsi nez jeho serie o Roganovi a minimalne stejne dobre, jako serie o Stainovi a Barbaricovi.

sackettboy
05.10.2015 4 z 5

Historický román s fantazijnými prvkami od slovenského autora. Ak nečakate Fantasy typu LOTR alebo GoT, dostane sa Vám kvalitného čítania z obdobia protitureckých vojen. Je to zaujímave aj kvôli tomu, že je nám táto tématika bližšia ako napríklad americké či britské historické romány. Čoskoro sa určite pustím do ďalších dobrodružstiev kapitána Bathoryho.

Caporegime
01.08.2015 5 z 5

Trochu se mě nelíbily prvky fantasy v knize, ale i tak super čtení v dnešní době by Evropa potrebovala asi tak milion turkobijců jako byl kapitán Báthory...

Fuksinka
17.06.2015 5 z 5

Začínám mít pocit, že Červenák by udělal zábavnou záležitost i z návodu na pěstování rajčat.

1972Sixo
22.12.2014 5 z 5

U mňa lepšie než Stein s Barbaričom s krorými som tiež nemal problém. No dobrodružstvo ma berie predsa len viac než vyšetrovačka.

Peti
17.12.2014

Válečný žánr není úplně to co bych četla pravidelně, ale musím říct, že příběh Kornelia se mi velice líbil. Ze začátku to byl turkobijec, pro kterého je bitva vše. Pomalinku se začínáme dozvídat, co tkví za tvrdým srdcem - žal po ztrátě ženy, syn ke kterému neví jak se chovat, otec co vychovává syna a píše Korneliovi dopisy, na které nedostává odpověď. Jedna mstivá akce ze strany turků a z Kornelia se stane nejdříve pacient židovského mudrce a cikánské pomocnice a potom lovcem turků. Výborný příběh, krvavější scény jsem zbaběle přeskočila, těším se na další pokračování.

Pasko
18.11.2014 4 z 5

Pre mňa to bolo veľmi dobré, plynulé čítanie ... vždy som sa tešil na pokračovanie. No, občas mi to prišlo, že autor mal veľkú túžbu vždy niečo nové silene napísať, aby dej stále gradoval. Ale, to je len môj osobný postreh.
Už sa teším na ďalšiu knihu v sérií.

Eigis
22.06.2014 5 z 5

Na Báthorym je vidět, že se Červenák stále více odpoutává od klasické fantasy směrem k historické literatuře. Samotný příběh má velice dobrý námět a vine se ve svižném tempu. Postavy jsou velice dobře vymyšlené, hlavní hrdina sympaťák a v případě záporáků se zase jeden nemůže dočkat, až je konečně někdo zabije.

andrea5620
02.05.2014

Štýl a vyjadrovanie autora mi absolútne nesedí, používa slovník a slovné zvraty, ktoré sa absolútne nehodia do doby v ktorej sa príbeh odohráva, knihu som nedočítala a určite už po nej, ani žiadnej inej tohto autora nesiahnem ....

krutohlav
22.09.2013 5 z 5

Dobrá kniha, doporučuju

technik1965
10.06.2013 4 z 5

Vynikajúca trilógia, i keď autor si na koniec necháva otvorené dvere pre pokračovanie, takže uvidíme čo bude ďalej.

marwinmh
23.02.2013 5 z 5

Kniha mě naprosto nadhla. Kapitán Kornel Báthory je chlapík, který si jde tvrdě za svým cílem a věříte mu každé jeho slovo, gesto a čin. Příběh měl spád a rozhodně mě navnadil k přečtení si pokračování.

Bedikk
17.09.2012 4 z 5

Hodně poutavé čtení, až na trochu vlažnější začátek. Nového prostředí a doby jsem se bál, nakonec jsem ale mile překvapen a chci víc! Kornel je správnej drsňák, nejvíc mě ale baví - ostatně jako vždy u Červeňáka - zasazení do skutečných událostí. Hrozně rád si také procházím závěrečné dodatky a často si ještě dohledávám další informace. Za mě palec nahoru, dobré čtení. Jo a obálka je opět naprosto skvělá.

OldaB
09.03.2012 5 z 5

Změna prostředí prospěla, turecko-uherské konflikty jsou myslím pole nezorané. Líbily se mi i úvahy o bohu, poměrně nenásilně mě vedly k vlastnímu zamyšlení. Hlavní hrdina je ale trochu méně sympatický než obvykle. Také se mi zdá, že Červenák už překonal svou tendenci neustále něco popisovat, spádu vyprávění je to rozhodně ku prospěchu.

cori
25.08.2011 4 z 5

Typický Červenák: hlavní hrdina - drsný chlápek, který putuje za pomstou. Plno akce, nečekaných událostí a brutální řežby.