Dobře mi tak

Dobře mi tak https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198123/dobre-mi-tak-2Yb-198123.jpg 3 1034 266

Příběh o tom, že náprava chyb je k ničemu, když v životě děláme další. Sebestředný a bezohledný malíř Boris se rozvádí se svou ženou Vanesou a stěhuje se ze společného bytu ke svému kamarádovi Viktorovi. Tento životní zlom ho náhle nutí zamyslet se nad sebou samým a bilancovat. Boris si postupně uvědomuje všechny svoje chyby a životní selhání. Se svérázným humorem se poněkud neohrabaně pokouší napravit své chyby. Hledá cestu zpět ke svému dospělému synovi, minulost se mu ale vrací jako bumerang a jeho kroky značně komplikuje. V té chvíli mu navíc zkříží cestu šestnáctiletá Erika.... celý text

markéta88
14.06.2020 2 z 5

Ten konec... :-(
Působí to na mě dost depresivně.
Nejsem stále rozhodnutá, jak knihu pořádně hodnoti...vracet se k ní nebudu, ne že by nebyla čtivá, ale jsem spíše typ, co rád čte pohádky-romantiku s happy end

0779
02.06.2020 5 z 5

Tato kniha je pro mě osobní záležitostí a vždy se k ní ráda vracím. Obsahuje nostalgické pasáže, které se mě vždy nějakým způsobem dotknou. Doteky Radčiných slov, sahají vždy směrem k srdci. Číst příběh, kde hlavní roli zastupuje muž, se kterým mám možnost vnímat svět z té mužské stránky, mě zkrátka neskutečně baví. Tato spisovatelka je prostě má obrovská imaginární kamarádka, se kterou mám vybudované silné pouto prostřednictvím jejich knih. ❤️

Aleh
30.05.2020 3 z 5

Nebudu tak kritická jako ostatní předchůdci v komentářích. Bilance rozpadlého manželství z pohledu muže a otce dospělého syna, který se oženil a měl dítě, aniž by si to přál a toužil po tom. Všechno se dělo tak nějak mimo něho. Aniž by si to uvědomoval. A také se podle toho celý život choval. Bohém, jemuž protekl život mezi prsty. A takových lidí mezi námi asi nebude málo. I takové životní příběhy život s sebou přináší...

LenkaVrbatova
02.05.2020 3 z 5

Jak těžké toto hodnotit. Radku Třeštíkovou mám ráda. Její novější knihy se mi vždy líbily. Knihu jsem si chtěla dočíst, abych měla autorku přečtenou celou. Není to tak špatné, jak zde mnozí píší, ale znovu se ke knize určitě nevrátím. Jistě napsala/napíše lepší knihy. Místy mi to lehce připomínalo knihy Haliny Pawlowské, a tu opravdu nemusím.

poulet
24.04.2020 1 z 5

Neskutečná slátanina. Jedna hvězdička za audioverzi (ale nedoporučuji poslouchat, protože si kvůli ní možná (stejně jako já ) až pozdě uvědomíte, jak moc zlý to je).

Penicuik333
22.04.2020 1 z 5

Lenka Lanczová pro starší. Když se hlavní postava, malíř, jmenuje Boris, jeho žena Vanesa a syn Andrej, nemůže z toho vzejít nic dobrého. A ty hloupé veršíky roztroušené po knize...

hanavka
20.04.2020 1 z 5

Jedna hvězda za audioknihu. V papírové formě bych to odložila někam jako podstavec...
Jediné vysvětlení, proč tato kniha kdy vyšla musí spočívat v nějakém zvráceném experimentu typu pejsek a kočička vzali všechna témata postmoderní společnosti, rosypali je jako mikádo, vytáhli vše, co zavání sexem, nefunkčními rodinami, násilím a smrtí, hodili do hrnce, poté si hrnec označkovali jako svoje teritorium a už si na něj nikdy nevzpomněli. Hrůza a čistý odpad.

marli58
18.04.2020 1 z 5

Po dočtení poslední věty ze mě vypadlo: Tak to byla otřesná blbost! Šla jsem do toho jen proto, že jsem chtěla dát paní spisovatelce ještě šanci a že to mělo málo stran. Zase to byla ztráta času - dobře mi tak... Měla jsem věřit tomu hodnocení 57 %.

carodej-ucednik
17.04.2020 odpad!

Krystalický nesmysl - tohle se fakt nedá.

Chloe.leknin
15.04.2020 odpad!

Naprosto nechápu, jak tato kniha mohla vyjít. Všechny postavy se chovají jak z hloupého filmu - neuvěřitelně, nepochopitelně, předvídatelně. Závěr tomu pak nasazuje korunu...

anett123
12.04.2020 2 z 5

Zkoušela jsem audioknihu, ale vůbec mi to nesedlo. Čekala jsem oddechovou knížku, ale hlavní hrdina mi leze akorát na nervy.

palka452
11.04.2020 3 z 5

Audiokniha Celkem ujde asi to knížce prospělo proto dám o hvězdičku víc ale zásluha autorky to není... Dá se poslechnout na rádiu dvojka

baru_h
15.03.2020 2 z 5

Tak tahle kniha je nejslabší z těch, které jsem od Třeštíkové četla.

TereVy
16.02.2020 1 z 5

Jako jediná z jejich knih se mi četla fakt těžce ...

Monika1717
16.02.2020 1 z 5

Kniha se mi nelíbila, příběh o ničem.

Človíček78
08.02.2020 3 z 5

Nesympatická hlavní postava!!! Větší problém než s Borisem jsem ale měla s vulgárním psaním paní Třeštíkové. Přes to všechno mě ale dej knihy bavil. Není to velký literární počin, ale zas tak velký propadák to není.

hanča34
12.01.2020 1 z 5

asi mně kniha moc nezaujala, když si po pár týdnech nemohu vzpomenout o čem vlastně byla

kikies
03.01.2020 2 z 5

Poměrně nesympatické čtení o tragédovi, kterého snad ani nelze politovat. Působí to dost nereálně a lacině, ale objevila jsem tam pár zajímavých myšlenek a humorných chvilek, za což jsou ty dvě hvězdičky. No, snad je to tím, že je to prvotina, protože jiné knihy od Třeštíkové na mě působily rozhodně lépe.

Nomia
03.01.2020 1 z 5

Pro zoufalce středního věku mám obvykle slabost a podivné vztahovky mám v lásce, ale tohle byla bohužel opravdu slátanina. Příběh a celé vyprávění na mě působilo našroubovaně, velmi málo uvěřitelné charaktery a celková mdlost knih mě skoro donutila ji odložit před koncem.

Asi nejsem zcela kompatibilní se stylem myšlení a vyprávění R.Třeštíkové. Vůči kouzlu některých autorů jsem zjevně imunní a neměla bych se pokoušet číst další a další díla, když ani předchozí autorovi počiny mě nepřesvědčily. Dobře mi tak.

Péťa.Š
18.12.2019 3 z 5

Knihu jsem dočetla s pocitem, že jsem ráda za můj život :D kniha má své dobré i špatné stránky.také musí člověku sednout stylem psani atd.. je to o jednom pánovi, který má prostě špatnej život :D moc se mi líbily myšlenky v té knize :) Kniha byla pro mě oddechová a odpočinková, proto dávám 3 hv. :)