Do středu Země

Do středu Země https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459819/bmid_do-stredu-zeme-Ev1-459819.jpg 4 1188 142

Nevyčerpatelně vynalézavý romanopisec vypráví o třech odvážlivcích, německém profesoru mineralogie, jeho mladém synovci a islandském lovci, kteří na Islandu sestoupili na dno kráteru sopky a podnikli odtud krajně odvážnou, na dobrodružství a překvapení bohatou cestu do nitra Země.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Návrat

Voyage au centre de la Terre , 1864

vlkodlaq
06.11.2014 5 z 5

Když jsem poporostl ze "Štorchovského věku", přešel jsem postupně na Vernea a bylo to asi to nejlepší, co jsem v té době mohl udělat. Společně s Pět neděl v balónu, dva roky prázdnin a patnáctiletým kapitánem nejoblíbenější Verneovka.

Aniga
08.10.2014 5 z 5

Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, ale čím více o tom přemýšlím, jsem pro plný počet (je to prostě klasika)
Kdo by neznal základní děj Cesty do středu Země. Vždyť na motivu této knihy bylo plno filmů nebo se touto myšlenkou alespoň částečně zabývaly (např. můj oblíbený film Návrat do budoucnosti, kde Emet Brown jako malý kluk snil o tom, že nalezne další vchod do středu Země). Knihu jsem měla k dispozici jako .pdf bez ilustrací, byla jsem za to ráda, sama jsem si vytvářela ve své fantazii děj, nebyla jsem ovlivněná.
Nevěděla jsem, co od knihy čekat. Myslela jsem si, že se jedná o velice těžké čtení, které bude pro mne nestravitelné. Jak jsem se jen mýlila, netušila jsem, že kniha je i pro děti. Velice jednoduše napsaná, děj se odvíjel dopředu svižným tempem,kapitola střídala další kapitolu, nikde žádné zbytečnosti, četla se "jedním dechem", kniha přečtena za jeden den.
Doporučuji.

Ladys
01.06.2014 4 z 5

Moje oblíbená verneovka... Runový dopis, cesta do hlubin, jezero, (tady jsem po rozmyslu smazal, co jsem chtěl prásknout) zapomenutý svět a nebyl by to Verne, kdyby tam nebyla nějaká technická vychytávka. Takže elektrická světla. No jak já tomu klukovi záviděl to dobrodružství. I když je to samozřejmě pohádka. 10.9. 2014 oznamuji, že jsem knihu zakoupil :-)

SiuxBeast
17.04.2014 3 z 5

Tohle mě zklamalo docela, čekal jsem něco jiného...Ale špatná rozhodně není.

ivca.jaresova
17.03.2014

Tahle knížka se mi líbila asi nejvíce. Četla jsem předtím 2 knížky od Verna, ale moc mne nezaujaly. Pak jsem dostala tuhle od učitele za povinnou četbu a myslela jsem si, že budu stejně ''nudná'' jako ty dvě co jsem četla. Knížka mne ovšem mile překvapila, občas jsem se i zasmála. Mám ráda dobrodružné knížky, proto byla tahle knížka skvělá volba.

Bear Reader
29.12.2013 5 z 5

Skvělá kniha už tím nápadem. Nakonec pan Verne se svou fantazií proslavil.

lenocka2013
28.11.2013 5 z 5

Tú knihu milujem.

Lisbon
25.11.2013 3 z 5

Řekla bych, že to je trošku slabší odvar od Verna... Zdlouhavé a zajímavé až ke konci.

Rup
18.10.2013 5 z 5

Ve své době to musela být úplná bomba, alespoň si nevzpomínám, že by to napadlo někoho jiného před ním.

JohnCZ
25.09.2013 4 z 5

Jsem hodně překvapen, jedná se o velmi příjemné čtení. Není to moc dlouhé, ale zároveň je to propracované. Jules Verne byl evidentně fandou mineralogie a pravěké historie, což se odráží na jeho knihách. Ze začátku mě odrazovala ich-forma vyprávění, kterou moc nemusím, ale díky tomu, že je kniha formou deníku, tak mi tenhle styl vyprávění po chvilce naopak naprosto sednul. Jazyk není náročný, originál sice neznám, ale překlad je psán moderně a archaismů je minimum. Líbí se mi propojení vědeckých poznatku a fantazie, díky tomu příběh knihy působí hodně uvěřitelně - až měl člověk místy pocit, že se nejedná o fikci, ale o cestopis. Škoda jen, že děj odehrávající se \"ve středu Země\" nebyl obsáhlejší, rozhodně bych se nebránil rozsáhlejšímu objevování tohoto světa. Konec nastal až moc rychle, na druhou stranu může čtenář nechat pracovat představivost.

LucyMi
13.09.2013 5 z 5

Tato kniha mě nejdřív zaujala tím, že je to Verneovka, potom jsem zjistila, že je výborně čtivá a má hodně cizích slov. Proto, jsem se rozhodla si ji přečíst a udělala jsem dobře.
Myslím si, že mi dala hodně dobrý návrh na další psaní malého příběhu, které si občas z radosti vymyslím (např: Země LOVE a Příběh o koni).
Tato kniha je psaná ve staré češtině a proto jsem občas ňákému slovu nerozumněla.
Tuto knihu bych doporučila, protože je to kniha, kterou by jste klidně přečetli za jeden den a u které by jste vždycky s otevřenými ústy čekali, jak to dopadne.Taky bych ji doporučila lidem okolo 9-20 let.
Zkušenost této knížky mě posunula o hodně dál, protože jak už jsem říkala, tak tu bylo hodně slov, kterém jsem nerozumněla a nejlepší byly ty slova, jak se na nich pan profesor Lidenbrock vždycky zasekával. :D

Eigis
21.08.2013 4 z 5

Jedna z nejznámějších Verneovek, která se dočkala četných zpracování. Originál mě rozhodně nezklamal. Celá koncepce sestupu do nitra Země, včetně popisu tamní krajiny, je vzhledem k době kdy byla napsána obdivuhodná a patří mezi nápady, kterými Verne ovlivnil celé generace čtenářů a spisovatelů sfi-fi.

BooksLucyKing
16.06.2013 5 z 5

Nádherný, napínavý příběh. Zhltala jsem ho velice rychle. Jen kdyby tam bylo míň těch geologických vyprávění, žula tam, slída tam, čtvrtohory tam a tak podobně. Stejně jsem tomu nerozuměla, takže tyhle části jsem přeskakovala, ale jinak samotný děj, hlavní postavy, všechno bylo užasné. Mám ráda takovéhle výpravy, cesty do neznáma. Člověk neví kde přijde, kde vyjde, na co narazí, co uvidí...

petiska
16.06.2013 3 z 5

O této knize již básnilo tolik čtenářů, že jsem ani já neodolala si ji přečíst. Ze začátku se mi autorův styl velice líbil. Používal krátké věty, nic komplikovaného. Ovšem další putování, které profesor se svým vnukem zažil, nebylo nijak moc obsáhlé. Musím podotknout, že mě ke konci kniha už víceméně nudila. Ale jenom trochu - je to věc názoru.
Konec byl předvídatelný. Každopádně mě i kniha svým způsobem zaujala a doporučila bych ji se třemi hvězdičkami.

barca14
15.06.2013 2 z 5

Zajímavá knížka. Nikdy jsem dobrodružné knížky nevyhledávala, ale tato se mi opravdu líbila :)

Dera
28.08.2012 4 z 5

Četl jsem ji při dlouhém čekání na letišti a skvěle mi tu nudu zkrátila. Námět perfektní, pár nudných pasáží profesorského hašteření, ale jinak pěkné netradiční dobrodružství.

OctOpusDei
26.08.2012 5 z 5

Cesta do středu Země mne provází životem od dětství a stále patří mezi mé nejoblíbenější knihy.

em54
22.08.2012 5 z 5

Nezapomenutelná kniha. HTO vše ostatní řekl za mě.

Harry
27.07.2012 4 z 5

Podle této knihy již bylo natočeno několik filmů, ale číst "Verneovku" - to má přece své kouzlo a jedinečnost. A dostat se do středu naší Země a prožít neskutečná dobrodružství , na to se nezapomíná.

HTO
27.02.2012 5 z 5

I v dnešní době space oper, kyberpunku a pod. jedna z nejfantastičtějších knih – rozumějte knih, kde autor pouští fantazii opravdu na špacír. A jak krásný špacír to je! A přes všechna úskalí tohoto špacíru archetypálně vernovský profesor Lidenbrock dává průvodci plat vždy přesně v sobotu – ať se v moři perou třeba ichtyosaurus s plesiosaurem (kdyby vyšel román v Preslově překladu, což samozřejmě časově není možné, ten druhý byl by bezpochyby zván plavnoještěr). Verne se nechává inspirovat Poem (ne naposledy) a myslím i středověkými legendami (velryba-ostrov), a inspiruje svoje následovníky. Z nich je třeba zmínit A. C. Doyla a pro nás hlavně Ludvíka Součka, díky kterému má toto dílo pro československého čtenáře zvláštní přitažlivost, protože Součkova skvělá trilogie Cesta slepých ptáků na ně přímo navazuje. Pročež se doporučuje P. T. čtenáři nejen tato kniha, ale hned několik dalších. Ó důvtipný Saknusseme!

Občas si říkám, co by Cicero řekl na Saknussemovu latinu. Kod fecit. Třikrát sláva Islandu!