Dlouhý sprint s ozvěnou

Dlouhý sprint s ozvěnou https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26296/bmid_dlouhy-sprint-s-ozvenou-cRX-26296.jpg 4 332 44

Mág vládnoucí městu Vegaš ve skutečnosti panuje celému světu. Císaři, králům i ostatním čarodějnickým klanům. Takové místo může zastávat jen nejsilnější z nejsilnějších. Podle starého práva je třicet dní před korunovací nástupce magického trůnu vyhlášen volný lov. Kdo následníka zabije, má sám šanci nastoupit na jeho místo. Tekuard je druhorozený syn vládnoucího rodu čarodějů. Nemá magii rád, nemá k ní vlohy, nemá rád společnost, v níž se kouzlem zabíjí mnohem snadněji než ocelí nebo jedem. Měsíc před korunovací jeho starší bratr nešťastnou náhodou umírá a Tekuardovi nezbývá než prchat: před asasiny, nájemnými čaroději, před celým světem. Nemá naději, ví, že nakonec bude zabit. Na útěku však zjišťuje, že náhoda nebyla náhodou a celý svět se může ocitnout na prahu války megačarodějů. A po Dlouhém sprintu přichází Ozvěna věcí příštích.... celý text

Rolada88
16.04.2024 1 z 5

Tak tohle bylo slabší od Žambocha mě to přišlo jako (hovadina) . Ozvěnu jsem už ani nečetl

orson
06.11.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších Žambochových knih. Moc se mi líbí, že se to odehrává ve stejném světě jako Koniáš a Bakly, jen o pár století dříve. Promyšlené do detailů a plné akce. Prostě super!

Hellrampage
27.03.2022 4 z 5

Pútavý Dlouhý sprint s menej kvalitnou Ozvenou vo výsledku tvoria nadpriemerné dielo, ktoré trochu pokazila dlhá bibliografia a slovník na záver, pre niekoho ako bonus. Pridajte mi, pán Žamboch, ešte jednu, dve poviedky do knihy a budem nadmieru spokojný. Takto som nad krátkosťou knihy ohŕňal nos. No čítalo sa to veľmi dobre. Jeden bodík dávam za krásnu obálku… :-)

… Byla mladá, měla vlasy barvy sluncem vypálené slámy a voněla čistotou a mýdlem. V každé ruce nesla prázdný proutěný košík. Cítil jsem, jak se těší na nový den. Já jsem páchl stokou, byl jsem svěží jako mumie a netěšil jsem se vůbec na nic. …

Sitting-Bull
13.12.2021 4 z 5

Dlouhý sprint super, Ozvěna na Žambocha slabá.

hnusák
14.10.2021 3 z 5

Mno, celou knihu jsem se v obsahu ztrácel, připadalo mne to celé překombinované a ačkoli Žambocha mám rád, toto mne moc nesedlo.

MichalHoráček
15.09.2021 5 z 5

Dobrý, jednoduchý, krátký příběh, který mě nenudil a držel v napětí až do samého konce.

Finskej
10.04.2021 5 z 5

Kulervoucí akční nářez opepřený trochou postupně odhalovaného tajemství. A zároveň prótopříběh o tom, jak jedna pozdější a z následků tohoto příběhu odvozená realita a nová epocha daného světa vznikla. Lze číst vícekrát a opakovaně.

OlafDemonsson
27.01.2021 5 z 5

Dobrý napínavý příběh. Soucítil jsem s hlavním hrdinou.

Alixon
21.11.2020 4 z 5

Koniaš aneb jak to celé začalo. Knížka na to jak je krátká, tak je napěchovana obsahem. Hrozně se mi to libilo, ale mohlo to být krapet delší.

Luigi1
26.05.2020 5 z 5

Žamboch mě mile překvapil svým pojetím děje,který ma spád a šmrnc.Přetl jsem ji jednim dechem,jetu vše co má být detektivka i fantasie.Tato oddychovka zaujme a potěší,doporučuji.

ludek.n
18.05.2020 4 z 5

Novela Dlouhý sprint a povídka Ozvěna patří do Žambochova Vegašského cyklu (kromě již zmíněných mají stejnou visačku ještě Maverick a Lovec vlků). Svým stylem připomínají jakousi HiTech fantasy, plnou exaktní magie, která nicméně nemá žádný mysteriózní opar, spíše připomíná dobře nabitou smrtící zbraň velkého kalibru. Chrabří hrdinové se tak neprohánějí zvlněnou krajinou v sedlech ušlechtilých koní, nepotýkají se s draky ani neusilují o srdce ctnostných a krásných panen, přesto si užívají eskapád, byť poněkud jiného - řekl bych akčnějšího a svébytnějšího charakteru, co hrdlo ráčí. Místo čestných rytířských turnajů jsou tu vražedné boje o následnictví, podobající se honům na lišku. Draky nahradily smrtonosná monstra a magické struktury, pannu aby pohledal, zato certifikovaných kurtizán je na každém rohu tucet. Aby také ne, vždyť samotné královské město Vegaš je výkladní skříní lidské zkaženosti a perverznosti, bez bludníků tu zabloudíte a mrtvoláři, starající se o čistotu ulic, mají svou práci jistou. Žamboch se nepouští do velkých eskamotérských triků, ale píše nátlakově a s nadhledem. Místo doslovu je tu kompletní autorova bibliografie a slovníček Koniášovského světa, obé zpracované Žambochovými fanoušky.

Jen_procházím
18.04.2020 4 z 5

Kdysi moje první kniha z Koniášova světa. Oba příběhy jsou napěchované nápady až po strop a pokud čtenář odpustí autorovi jeho klasicky nezvládnuté konce tak jde určitě o super čtení.

essidaven
30.03.2020 4 z 5

Dlouhý sprint mě bavil, Ozvěna trochu méně. Z Žambochova pera znám pouze Koniáše a mám ho ráda. Na tuto povídkovku jsem se chystala dlouho, jelikož jsem na ni slyšela pouze samou chválu. Možná má očekávání byla příliš veliká, ale nebyla jsem nadšená tolik, jak jsem si představovala. Možná to bylo malým rozsahem, že jsem se nestihla do příběhu tak vžít a užít si ho. Nebo to bylo hlavní postavou, kterou jsem si vlastně neoblíbila. Prostě takový smíšený pocit, že ani nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne:-) Ale jsem ráda, že jsem to četla.

OldaB
11.02.2020 5 z 5

I po letech musím říct, že tohle je moje nejoblíbenější práce od Žambocha. Detektivní prvky, přehršel nápadů, napětí a vůbec celé zasazení světa je esencí parádní práce. Povídka je spíše osvěžením. Co bych dal za povídkovou knížku z tohoto světa.

jiri5906
19.01.2020 4 z 5

Za mne skvela jizda od zacatku do konce. No tak dobre, zacatek je takovy vahavejsi, ale po par strankach se to skvele rozjizdi. :] Zambochuv svet s kouzly, magy, oceli a Koniasem povazuji za nej, co z fantasy vubec znam. Ze zacatku me mrzela delka knihy, ale jen diky tomu, ze je kratsi to je opravdovy sprint.

Yarwen
27.12.2019 3 z 5

Bratr hlavního hrdiny umírá, a tak se on sám stává následníkem trůnu, což v kouzelnické zemi Vegaš znamená téměř jistou smrt. Originální námět, který by pod rukou autora s vyššími ambicemi mohl vydat na výbornou fantasy ságu. Stačilo by jen trochu rozpracovat psychologii zúčastněných postav, přidat další intriky a více si pohrát se světem, do kterého je děj zasazen. Už jen závěrečný epilog by mohl být samostatným dílem. Takto se jedná o bohapustě nevyužitý potenciál, což je velká škoda. Nemohu tak dát více než "jen" tři hvězdy za "pouze" dobrou knihu.

PetrCepek
11.12.2019 5 z 5

Až na tu nadbytečnou "přilepenou" ozvěnu je Dlouhý sprint fantastická jízda - takže je možná lepší si ho přečíst bez ozvěny ve sbírce tří novel Poslední bere vše

slawa.cap
25.07.2019 3 z 5

Četl jsme po přečtení snad všeho předchozího i následujícího z tohoto světa a stejně jsem se ztrácel. Místy to bylo až nudné a zmatečné. Kdybych neznal Žambochův svět asi bych si ani neškrtl. Ozvěna možná o stupínek lepší, než celý sprint - rozhodně uteče mnohem rychleji :)

Plague
25.06.2019 5 z 5

Hm. Nechápu rozhořčené komentáře níže na to, že nezvyklou část knihy zabírá bibliografie. Za mě, no a co. Kdyby kniha měla jen 130 stran a obsahovala jen dlouhý sprint, dojem bych měl stejný. A že mi k tomu přibalili něco navíc? No, mě to nezajímalo, ale třeba někoho ano.

Dlouhý sprint je moje první kniha od Žambocha a troufnu si říci, že ne poslední. Ježíš kolikrát už jsem to napsal .... kdybych to měl dodržet, nebudu dělat do konce života nic jiného než číst.
Začátek mě moc nenadchl, ani nevím proč. Asi jsem neměl náladu čico. Po nějaké době jsem se k ní vrátil a za včerejšek jsem jí sfoukl celou.
Jak jsem psal už několikrát, mám rád originální počiny, a to sprint určitě je. Minimálně se odklání od osvědčených fantasy komponentů. Děj se odehrává ve světě, kde vládnou čarodějové. Jeden jim všem vládne, jeden všech..... ne to je jiné pohádka. Je jeden který je prostě nejvíc a pak ten zbytek který se pere mezi sebou. Všichni cílevědomí, bezohlední a lačnící po moci. Teda skoro všichni, až na našeho hrdinu. Nemůžu si pomoct, ale hlavní postava mě prostě bavila. Druhorozený syn vládce, který se snaží být nedůležitý, přehlížený, podceňovaný a to poslední o co stojí je být vládcem. A co myslíte? Co čert nechtěl, následník tragicky zahyne. A všechno je rázem v pr.... Korunovace ze 50 nebo kolik dní. tragédie .... říkáte si, o co tu jde? No oni vám to vysvětlí. Následuje pozvolná proměna z bídného poseroutky na bídného spiklence. Ironické poznámky mě často rozesmávaly, ale čemu se divit, když víte že jsem odsouzeni k smrti. Buďto se podvolíte, nebo se začnete prát .... nebo?? začnete podvádět jako všichni ostatní.
Líbilo se mi, jak se postupně zvyšovalo celé tempo a příběh mě víc a víc vtahoval. Konspirace na konspirace .... vzpomněl jsem si na jednu pasáž z Pratchetta, kdy se "obě armády vlákaly navzájem do pasti". Přiznám se, že mě nenapadalo jak je to vlastně doopravdy, dokud mi to autor neprozradil. hmmm. dostal si mě parchante. Rozuzlení přijde poměrně rychle, žádné zvraty nad zvraty a všechno třikrát jinak aby ste nakonec zjistili, že jste svůj vlastní otec a vaše matka je ve skutečnosti váš bratr.
Konec rychlý a stručný, tak nějak správně nečekaný. Žádný extra hepík. Epilog - za mě top. Proč se poučovat z chyb našich předků?? Poučíme se z těch našich.

Ať si říká kdochcecochce, za mě super oddychovka která pobaví a zaujme. Doporučuji

Hzjena
14.05.2019 3 z 5

Ano kniha je krátká. Ano kniha je ze třetiny zaplněna bibliografií a ano obsahuje povídku Ozvěna (třešnička na dortu). Proto doporučuji číst až po obeznámení s Koniášovím světem, jako samostatná kniha může působit trochu šroubovaně, zbytečně propleteně a rychle ukončeně. Já osobně jsem rád za nějaké střípky příběhů před Velkou válkou.

Věřím že v tomto směru má pan Žamboch pěkně našlápnuto (přece jen knih po Velké válce je už dost [Bakly, Koniáš, Ve službách klanu apod.])
Líbili se mi narážky typu: ,,muži byli zakuti v oceli,, nebo ,,nakonec to bude na ostří oceli,, atd. Trochu se tím (a propojením dějů v knihách) přibližuje Kulhánkovi a to se mi líbí.

magie čarodějové boj o život

Část díla

Kniha Dlouhý sprint s ozvěnou je v